Συνυπηρέτηση Στρατιωτικών

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
NANSY22
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 12:31 am
Τοποθεσία: NONE
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση Στρατιωτικών

Δημοσίευση από NANSY22 »

Καλησπερα ειμαι λοχιας (σμυ) και μελλον συζηγος μου αρχιλοχιας. Υπηρετω σε μοναδα εκστρατειας οπως προβλεπετε για τους νεους λοχιες αυτος υπηρετει σε μοναδα εσωτερικου (δεν λεω για ευνοητους λογους). Αν παντρευτουμε με τραβαει αυτος λογο αρχαιοτητας η εγω λογο υποχρεωτικης μεταθεσης σε μοναδα εκστρατειας; Σας παρακαλω απαντηστε επειγον.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση Στρατιωτικών

Δημοσίευση από Greek_Army »

NANSY22 έγραψε:Καλησπερα ειμαι λοχιας (σμυ) και μελλον συζηγος μου αρχιλοχιας. Υπηρετω σε μοναδα εκστρατειας οπως προβλεπετε για τους νεους λοχιες αυτος υπηρετει σε μοναδα εσωτερικου (δεν λεω για ευνοητους λογους). Αν παντρευτουμε με τραβαει αυτος λογο αρχαιοτητας η εγω λογο υποχρεωτικης μεταθεσης σε μοναδα εκστρατειας; Σας παρακαλω απαντηστε επειγον.


Εδώ θα βρεις ότι πληροφορίες χρειάζεσαι

NANSY22
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 12:31 am
Τοποθεσία: NONE
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση Στρατιωτικών

Δημοσίευση από NANSY22 »

ΝΟΜΟΣ 3883 ΦΕΚ 167/Α/ 24.9.2010

Έκτακτες μεταθέσεις μπορούν να ενεργούνται οπο­τεδήποτε και ανεξάρτητα από τα αντικειμενικά κριτήρια και το χρόνο παραμονής στην ίδια περιοχή μετάθεσης, στις παρακάτω περιοριστικά αναφερόμενες περιπτώ­σεις: ...

(8) Για λόγους συνυπηρέτησης με σύζυγο στρατιωτικό, δημόσιο υπάλληλο, αστυνομικό ή συνοριακό φύλακα, ειδικό φρουρό, λιμενικό, πυροσβεστικό υπάλληλο ή δι­καστικό λειτουργό.

αρα με τραβαει αυτος. Η λαθος καταλαβα και μπορει να γινει και το αντιθετο;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση Στρατιωτικών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ο αρχαιότερος τραβάει τον νεότερο
NANSY22
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 12:31 am
Τοποθεσία: NONE
Επικοινωνία:

Συνυπηρέτηση Στρατιωτικών

Δημοσίευση από NANSY22 »

τι να πω εγω φοβαμαι μη για και καλα υπηρεσιακους λογους μας κοψουν την συνηπηρετηση στο εσωτερικο η φερουν αυτον εδω που ειμαι εγω. Βλεπετε για σοβαρους οικογενειακους λογους δεν μπορει να ερθει. Μπορουν να κρυφτουν πισω απο τη φραση για υπηρεσιακους λογους; Μπορει να απαντησει καποιος με σιγουρια;

Σ.Ξ. + Σ.Ξ.

Συνυπηρέτηση Στρατιωτικών

Δημοσίευση από Σ.Ξ. + Σ.Ξ. »

Καλησπερα, ηθελα να ρωτησω αν ισχυει οπωσδηποτε συνυπηρετηση μεταξυ παντρεμενων αξιωματικων του στρατου ξηρας; Ξερει κανεις να μου υποδειξει την αντιστοιχη διαταγη; Ευχαριστω
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες