Γιατί θέλουμε να γίνουμε Ειδικοί Φρουροί;

Απάντηση

Για ποιο λόγο κάνετε αίτηση για Ε.Φ;

Το δημοψήφισμα λήγει την Τετ Δεκ 12, 2012 7:23 pm

Είμαι άνεργος δεν βρίσκω δουλειά
16
12%
Δουλεύω κάπου, αλλά θέλω κάτι σίγουρο
9
7%
Μου αρέσει η αστυνομία;
102
74%
Νομίζω ότι είναι σαν το δημόσιο
3
2%
Λόγω Οικονομικής κρίσης
3
2%
Άλλος λόγος (να τον αναφέρετε)
5
4%
 
Σύνολο ψήφων: 138

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
johnkaf
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Οκτ 20, 2010 12:41 am
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε Ειδικοί Φρουροί;

Δημοσίευση από johnkaf »

Αξιζει ρε παιδια να κανει καποιος τα χαρτια του πιο πολυ για να βρει δουλειά επειδή έχει μεγαλη ανεργεία;

έχει κινδύνους η δουλειά;

Άβαταρ μέλους
Apache
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Παρ Αύγ 19, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε Ειδικοί Φρουροί;

Δημοσίευση από Apache »

johnkaf έγραψε:Αξιζει ρε παιδια να κανει καποιος τα χαρτια του πιο πολυ για να βρει δουλειά επειδή έχει μεγαλη ανεργεία;

έχει κινδύνους η δουλειά;



Φιλε μου με ολη την καλη διαθεση αν το βλεπεις μονο σαν επαγγελματικη αποκατασταση μη κανεις τα χαρτια. Ασε να παει κανενας αλλος που το γουσταρει και πιστευει οτι θα προσφερει στο σωμα.
Και ναι εχει πολλους κινδυνους η δουλεια.
Άβαταρ μέλους
asimike
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 4:48 am
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε Ειδικοί Φρουροί;

Δημοσίευση από asimike »

johnkaf έγραψε:Αξιζει ρε παιδια να κανει καποιος τα χαρτια του πιο πολυ για να βρει δουλειά επειδή έχει μεγαλη ανεργεία;

έχει κινδύνους η δουλειά;

η απαντηση δεν χρειαζεται να αναφερθει καν... Μην πατε ξυπολυτοι στα αγκαθια αλανια! Ερχονται δυσκολα σκηνικα! Οποιος νομιζει οτι δεν μπορει... Υπαρχουν και αλλες λυσεις... Δεν λεω προσωπικα για σενα τσακαλε!
ΕΛΛΑΣ
johnkaf
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Οκτ 20, 2010 12:41 am
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε Ειδικοί Φρουροί;

Δημοσίευση από johnkaf »

Αυτο ειναι το προβλημα δεν υπαρχουν λυσεις... Αμα υπηρχαν δεν θα ειμασταν ολοι εδω... Οσο για τα δυσκολα σκηνικα ναι υπαρχουν αλλα ειναι το 1/5 σε σχεση με τα χαλαρα σκηνικα που εχει αυτη η δουλεια νομιζω...
SELEUKOS
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τρί Αύγ 09, 2011 8:20 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε Ειδικοί Φρουροί;

Δημοσίευση από SELEUKOS »

Μπες ρε φιλε και μην ακους τι λενε. Ολοι για τη μονιμη θεση πανε. Μην ακους παπαριες
Άβαταρ μέλους
asimike
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 4:48 am
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε Ειδικοί Φρουροί;

Δημοσίευση από asimike »

SELEUKOS έγραψε:Μπες ρε φιλε και μην ακους τι λενε.;Ολοι για τη μονιμη θεση πανε. Μην ακους παπαριες
Nαι ρε! Μην ακουτε! Ακουστε εδω το αλανι που εκπροσωπει ολη την αστυνομια! Αλλα ελπιζω να ειναι αστυνομικος και να μου πει και λιγο που υπηρετει! Και κατι αλλο! Αν νομιζεται οτι ολοι αυτοι οι ματα/δες (για ολους ισχυει αλλα πιο πολυ γι'αυτους) και οι ΔΕΛΤΑδες μπηκαν για την μονιμοτητα να πατε να μιλησετε με Μερικους να σας πουν! Και οσο για σενα φιλε seleuko ναι, πες την γνωμη σου αλλα στην φραση σου ;Ολοι για τη μονιμη θεση πανε ; Εισαι λαθος και πως λες σε καποιον μπες ρε φιλε! Που νομιζεις οτι θα μπει; Κατασκηνωση και αν δεν του αρεσει εφυγε! 35 χρονια ειναι ρεεεεεεεεεεεεεεεε! Και καθε μερα θα τρεμει το φιλοκαρδι σου για το αν θα γυρισεις σπιτι!
ΕΛΛΑΣ
SELEUKOS
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τρί Αύγ 09, 2011 8:20 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε Ειδικοί Φρουροί;

Δημοσίευση από SELEUKOS »

Καλα το πα λιγο τραβηγμενα ρε φιλος. Αλλα απο την αλλη δε μπορω να ακουω οτι κανεναν δεν τον νοιαζει και η μονιμοτητα λογω ανεργιας. Ας ειμαστε λιγο σοβαροι. Αιντε γιατι ολοι το παιζουν οτι πανε για την ψυχη της μανας τους. Οσο για αυτο που λες οκ. Δεν πανε ολοι για τη μονιμοτητα. Ειναι και αυτοι που θα πηγαιναν και για ενα κομματι ψωμι. Αλλα πολυ σπανιο μαν
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε Ειδικοί Φρουροί;

Δημοσίευση από alexissak »

Παιδια να σας πω κ εγω την γνωμη μου ! Σας παρακολουθω να τσακωνεστε χωρις λογο. Η αληθεια οπως την βλεπω με τα ματια μου είναι οτι το 99% μπαινει για την μονομοτητα κ το 1% που μπαινει με ορεξη ΞΕΝΕΡΩΝEI τον πρωτο κιολας χρονο ! Πολλα διαβαζω τωρα για την δηθεν ''επικινδυνοτητα'' του επγγελματος απο διαφορους εδω μεσα οι οποιοι καταφανέστατα προσπαθουν να επιρρεασουν τους αναποφασιστους ωστε να μην κανουν τα χαρτια τους ! Το μονο σιγουρο ειναι οτι τσαμπα προσπαθουν γιατι εστω οτι αποτρεψουν ενα μενουν ακομα κατι χιλιαδες συνυποψηφιοι τους... Αποψη μου ειναι οτι το καθε επαγγελμα εχει την δυσκολια του, στην τελικη αν δεν το πολυγουσταρεις κ δεν δειχνεις προθυμος για δουλεια ολο κ σε καποια τρυπα θα χωθεις ! Υπομονη στην αρχη κ ψευτοενδιαφερον κ μετα την εκανες για θεση λουφα ! Για ολους εχει ο Θεος ! Στον ιδιωτικο τομεα Τα πραγματα ειναι ΠΟΛΥΥΥΥΥ δυσκολα...
blademaster
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Δευ Μαρ 07, 2011 2:41 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε Ειδικοί Φρουροί;

Δημοσίευση από blademaster »

SREK έγραψε:Παιδια να σας πω κ εγω την γνωμη μου ! Σας παρακολουθω να τσακωνεστε χωρις λογο. Η αληθεια οπως την βλεπω με τα ματια μου είναι οτι το 99% μπαινει για την μονομοτητα κ το 1% που μπαινει με ορεξη ΞΕΝΕΡΩΝEI τον πρωτο κιολας χρονο ! Πολλα διαβαζω τωρα για την δηθεν ''επικινδυνοτητα'' του επγγελματος απο διαφορους εδω μεσα οι οποιοι καταφανέστατα προσπαθουν να επιρρεασουν τους αναποφασιστους ωστε να μην κανουν τα χαρτια τους ! Το μονο σιγουρο ειναι οτι τσαμπα προσπαθουν γιατι εστω οτι αποτρεψουν ενα μενουν ακομα κατι χιλιαδες συνυποψηφιοι τους... Αποψη μου ειναι οτι το καθε επαγγελμα εχει την δυσκολια του, στην τελικη αν δεν το πολυγουσταρεις κ δεν δειχνεις προθυμος για δουλεια ολο κ σε καποια τρυπα θα χωθεις ! Υπομονη στην αρχη κ ψευτοενδιαφερον κ μετα την εκανες για θεση λουφα ! Για ολους εχει ο Θεος ! Στον ιδιωτικο τομεα Τα πραγματα ειναι ΠΟΛΥΥΥΥΥ δυσκολα...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε Ειδικοί Φρουροί;

Δημοσίευση από dimitris mak »

Στον ιδιοτικο τομεα τα πραγματα μπορει να ειναι δυσκολα αλλα οχι επικινδυνα! Το ιδιο ειναι να φοβασαι μηπως σε απολυσουν απο το να φοβασαι μηπως σε σκοτωσουν; Οσο για την μονιμοτητα. Πρεπει να ειναι καποιος πολυ χαζος για να παει σε ενα επαγκελμα γ'αυτο τον λογο. Οση ανεργεια και να υπαρχει αν ψαχτεις και εχεις ενδοιαφεροντα δεν υπαρχει περιπτωση να μην βρεις κατι. Αυτα σας τα λεει ενας 18 χρονος που με το που τελειωσε το σχολειο ενω περναει σε ενα απο τα καλυτερα τει στην αθηνα ακριβως διπλα απο το σπιτι του θα μπει απο τωρα στρατο για να κανει το ονειρο του πραγματικοτητα! Απλα γιατι αν δεν εχεις ονειρα και δεν τα κυνηγας δεν υπαρχει λογος να υπαρχεις. Αν το ονειρο σου ειναι να βολευτεις τοτε εισαι ενα ακομα ανθρωπακι...
Άβαταρ μέλους
alexantro
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 04, 2011 12:24 am
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε Ειδικοί Φρουροί;

Δημοσίευση από alexantro »

Falcon έγραψε:Συγχαρητήρια στα παιδιά που τα καταφέρανε... μπορεί να μου λύσει και μένα τώρα κάποιος μια απορία; Τα παλικάρια με κάτι 19αρια και 17αρια γιατί δεν μπήκανε στη σχολή αξιωματικών της αστυνομίας και προτιμίσαν να γίνουν ειδικοί φρουροι;


Γιατί απλά δεν ήταν πρώτη επιλογή τους η αστυνομία! Αλλά τι να κάνουν τώρα που δεν βρίσκουν δουλειά ούτε σε περίπτερο;
αναρωτιέμαιN

Γιατί θέλουμε να γίνουμε Ειδικοί Φρουροί;

Δημοσίευση από αναρωτιέμαιN »

Γράφω για τελευταία φορά γιατί σας είπα ότι δεν με αφορά το θέμα. Απευθύνθηκα στα παιδιά που τους αφορά και έχουν διάθεση να το ψάξουν και να το παλέψουν. Αυτό που παρατήρησα είναι οτι ορισμένες συγκεκριμμένες περιοχές έχουν πολλούς αριστούχους από τους οποίους άλλοι δεν πέρασαν πουθενά, άλλοι πέρασαν σε χαμηλόβαθμα ΤΕΙ, κάποιοι πήγαν σε ΙΕΚ, άλλοι κοντά στο 20 δεν ήταν ούτε παραστάτες στη σημαία κ. Λ. Π. Ότι μπορεί κάποιος να άλλαξε επαγγελματικό προσανατολισμό δεν το αμφισβητώ.'Οχι τόσο μεγάλο ποσοστό όμως νομίζω. Απλώς εγώ αναρωτιέμαι.
επιλαχοντας

Γιατί θέλουμε να γίνουμε Ειδικοί Φρουροί;

Δημοσίευση από επιλαχοντας »

Παιδια βλεπετε καθημερινα τι δυσκολες μερες ειναι για την αστυνομια αυτες. Οποτε ξανασκεφτειτε το οσοι θελετε απλα επαγγελματικη αποκατασταση να μπουν αυτοι που πραγματικα εχουν κεφι... Διοτι οι υπολοιποι εκτος του οτι θα ειναι δωρο αδωρο για το σωμα μπορει να βρεθουν προ εκπληξεων σε κανενα περιστατικο...
διαστημα

Γιατί θέλουμε να γίνουμε Ειδικοί Φρουροί;

Δημοσίευση από διαστημα »

Ακριβως να πηγενουν αυτοι που γουσταρουν και οχι ισα ισα για δουλεια και για μενα δεν επρεπε να ταν με μορια επρεπε να δινες συντευξη και αναλογως πως εισαι (δεν το λεω ρατσιστικα) απλα αν εισαι υπερβαρος πως ν πας; Αν μεχρι τωρα ησουν Σε ενα γραφειο και δεν εχεις αθληθει ποτεεε που πας καημενεεεεε τεσπα ευχομαι να μπουν αυτοι που γουσταρουν την αστυνομια... Καλη βαρδια και στα παιδια σημερα που ειναι επικυνδινα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες