Συναντήσεις - Πολεμικό Ναυτικό

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Antonis11
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 07, 2020 1:19 pm
Επικοινωνία:

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Antonis11 »

Ησουν πολυ αναλυτικος σε ευχαριστω φιλαρακι. Νομιζω και εγω οτι 25 ειναι ενταξει και για τα φανελακια ακριβως την ιδια σκεψη ειχα και εγω. Πιθανον εμεις που μπαινουμε 13 να ορκιστουμε τελος νοεμβρη αφου ολοι μαζι ορκιζομαστε. Μακαρι να βρουμε κατι να τα πλενουμε γιατι θα εχουμε θεμα. Οσον αφορα τη βαλιτσα ειναι μεγαλη αυτη που εχω και φοβαμαι μηπως μου πουν τιποτα στην καταταξη.

Επισης διαβασα τις οδηγιες του ΓΕΕΘΑ και λεει οτι αδεια εξοδου χορηγειται μονος στους μονιμα διαμενοντες εντος των οριων αυτο πρακτικα τι σημαινει;

Antonis11
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 07, 2020 1:19 pm
Επικοινωνία:

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Antonis11 »

Jim00p έγραψε:Παιδιά ξέρει κανείς εφόσον άδεια ορκωμοσίας δεν έχουμε... Δηλαδη για να μπορέσουμε να πάμε σπίτια μας μετά την εκπαίδευση θα πρέπει ντε και καλά να μας στείλουν Αθήνασε υπηρεσία;(καλά βέβαια αυτό χωρίς βύσμα αυτό δεν παίζει). Και κάτι ακόμα κάνα τρόπο καλό για να περάσετε το κανονικό σας κινητό έχετε βρει;


Η ανακοινωση του ΓΕΕΘΑ λεει μονο αδεια εξοδου στους μονιμα διαμενοντες στα ορια του στρατοπεδου τωρα αυτο πρακτικα δε ξερω τι σημαινει. Σιγουρος τροπος δεν υπαρχει αλλα πανω σου αν το εχεις απ οσο εχουν πει αλλοι δε κανουν σωματικο ελεγχο.

NoobSailor
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2020 6:57 pm
Επικοινωνία:

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από NoobSailor »

Jim00p έγραψε:Παιδιά ξέρει κανείς εφόσον άδεια ορκωμοσίας δεν έχουμε... Δηλαδη για να μπορέσουμε να πάμε σπίτια μας μετά την εκπαίδευση θα πρέπει ντε και καλά να μας στείλουν Αθήνασε υπηρεσία;(καλά βέβαια αυτό χωρίς βύσμα αυτό δεν παίζει). Και κάτι ακόμα κάνα τρόπο καλό για να περάσετε το κανονικό σας κινητό έχετε βρει;


Από τη στιγμή που αναβάλλεται η άδεια ορκομωσίας, δε θα πάμε σπίτια μας μετά την εκπαίδευση. Λογικά θα μας δοθεί κατευθείαν φύλλο πορείας για να πάμε στη μονάδα που θα μας στείλουν. Αν είσαι τυχερός και σε στείλουν Αθήνα και ο τόπος μόνιμης κατοικίας σου είναι επίσης η Αθήνα, θα μπορείς να πηγαίνεις σπίτι σου, αλλά αυτό θα είναι από Δεκέμβρη και μετά. Μέχρι την ορκομωσία ούτως ή άλλως δε θα βγαίναμε.

NoobSailor
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2020 6:57 pm
Επικοινωνία:

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από NoobSailor »

Antonis11 έγραψε:Ησουν πολυ αναλυτικος σε ευχαριστω φιλαρακι. Νομιζω και εγω οτι 25 ειναι ενταξει και για τα φανελακια ακριβως την ιδια σκεψη ειχα και εγω. Πιθανον εμεις που μπαινουμε 13 να ορκιστουμε τελος νοεμβρη αφου ολοι μαζι ορκιζομαστε. Μακαρι να βρουμε κατι να τα πλενουμε γιατι θα εχουμε θεμα. Οσον αφορα τη βαλιτσα ειναι μεγαλη αυτη που εχω και φοβαμαι μηπως μου πουν τιποτα στην καταταξη.

Επισης διαβασα τις οδηγιες του ΓΕΕΘΑ και λεει οτι αδεια εξοδου χορηγειται μονος στους μονιμα διαμενοντες εντος των οριων αυτο πρακτικα τι σημαινει;



Από κουβέντες που έχω κάνει, όλοι μεγάλη βαλίτσα παίρνουν, γιατί είναι πολλά αυτά που κουβαλάνε, δε σου λέει κανείς τίποτα. Μέχρι και 100 λίτρων βαλίτσα που είχε πάρει γνωστός, δεν υπήρχε θέμα.

Αυτό για τις άδειες εξόδου ισχύει για όσους ήδη υπηρετούν από ότι κατάλαβα από την ανακοίνωση, εμάς δε μας αφορά, μιας και δεν έχουμε εξόδους μέχρι την ορκομωσία. Μετά την ορκομωσία μας λογικά θα έχει αρθεί και η καραντίνα, οπότε ελπίζω πως θα μπορούμε να πάρουμε άδεια εξόδου όπου κι αν είμαστε. Γενικά πάντως, αυτό που αναγράφεται στην αννακοίνωση του ΓΕΕΘΑ σημαίνει ότι αν πχ υπηρετείς στον Πόρο, μόνο αν είσαι μόνιμος κάτοικος Πόρου θα μπορείς να πάρεις άδεια εξόδου.

Antonis11
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 07, 2020 1:19 pm
Επικοινωνία:

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Antonis11 »



Από κουβέντες που έχω κάνει, όλοι μεγάλη βαλίτσα παίρνουν, γιατί είναι πολλά αυτά που κουβαλάνε, δε σου λέει κανείς τίποτα. Μέχρι και 100 λίτρων βαλίτσα που είχε πάρει γνωστός, δεν υπήρχε θέμα.

Αυτό για τις άδειες εξόδου ισχύει για όσους ήδη υπηρετούν από ότι κατάλαβα από την ανακοίνωση, εμάς δε μας αφορά, μιας και δεν έχουμε εξόδους μέχρι την ορκομωσία. Μετά την ορκομωσία μας λογικά θα έχει αρθεί και η καραντίνα, οπότε ελπίζω πως θα μπορούμε να πάρουμε άδεια εξόδου όπου κι αν είμαστε. Γενικά πάντως, αυτό που αναγράφεται στην αννακοίνωση του ΓΕΕΘΑ σημαίνει ότι αν πχ υπηρετείς στον Πόρο, μόνο αν είσαι μόνιμος κάτοικος Πόρου θα μπορείς να πάρεις άδεια εξόδου.



Εσυ σακ βουαγιαζ θα παρεις δηλαδη; Εγω εχω μια βαλιτσα 87 λιτρα χωραει βεβαια θες περισσοτερα τωρα λογω περιορισμου. Ναι ετσι ειναι οπως το λες μακαρι να αρθει η καραντινα να ειμαστε φυσιολογικα για τη συνεχεια. Εμεις που μπαινουμε 13 λογικα 15 μερες προπαιδευση θα κανουμε ετσι νομιζω.

NoobSailor
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2020 6:57 pm
Επικοινωνία:

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από NoobSailor »

Antonis11 έγραψε:Εσυ σακ βουαγιαζ θα παρεις δηλαδη; Εγω εχω μια βαλιτσα 87 λιτρα χωραει βεβαια θες περισσοτερα τωρα λογω περιορισμου. Ναι ετσι ειναι οπως το λες μακαρι να αρθει η καραντινα να ειμαστε φυσιολογικα για τη συνεχεια. Εμεις που μπαινουμε 13 λογικα 15 μερες προπαιδευση θα κανουμε ετσι νομιζω.



Ναι, εγώ ένα σάκο 80 λίτρων θα πάρω. Έχει και ρόδες για εύκολη μετακίνηση και είναι κομπλέ. Όσον αφορά την προπαίδευση, λογικά 27 Νοέμβρη ορκιζόμαστε. Αλλά θα μας τα επιβεβαιώσουν και όταν μπούμε αυτά.

Kotsos

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Kotsos »

Μην τρελαινωμαστε για τη βαλιτσα, και λιγοτερα να παρουμε το πολυ πολυ να τα πλυνουμε στα πλυντηρια και αν δεν εχει γινεται και στο χέρι, ας μην υπερβαλουμε
Jim00p
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 07, 2020 11:40 pm
Επικοινωνία:

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Jim00p »

Με το μαλλί και το μούσι τι ακριβώς παίζει; Μούσι περιποιημένο από ότι είδα κάπου δεν χρειάζεται ξύρισμα τελείως. Άμα γνωρίζει κάποιος κάτι επιπλέον ας το πει
NoobSailor
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2020 6:57 pm
Επικοινωνία:

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από NoobSailor »

Από ότι διάβασα κι εγώ, περιποιημένο μούσι, όχι περίεργα ξυρίσματα και καθαρισμένος λαιμός.
Theologosvr
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 02, 2020 3:59 pm
Επικοινωνία:

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Theologosvr »

Για Σκαραμαγκά μας πάνε η θα μας πάνε μετά από δύο μέρες πόρο ξέρει κανείς;
Jim00p
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 07, 2020 11:40 pm
Επικοινωνία:

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Jim00p »

Εγώ από ότι κατάλαβα θα πάμε πόρο δεν ξέρω αν θα πάμε αμέσως η την επόμενη ημερα
NoobSailor
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2020 6:57 pm
Επικοινωνία:

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από NoobSailor »

Όσοι έχω δει να γράφουν για αυτό λένε ότι μας περιμένουν στον Πόρο. Αν αλλάξει κάτι λόγω lockdown μάλλον τελευταία στιγμή θα το μάθουμε. Εσύ που μπαίνεις 11 και θα μάθεις πρώτος, κάνε το καλό να πεις και σε μας :P
Vagos

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Vagos »

Καλησπέρα τελικά όσοι μπαίνουμε αύριο θα μας στείλουν Πορο η θα μείνουμε στο παλασκα;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες