Μισθός και επιδόματα Ειδικών Φρουρών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
PETRAN
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 7:41 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από PETRAN »

makis2010. Ειδικος φρουρος εδω κ 8 χρονια. Τα λεγομενα του μας βαζουν σε σκεψη του τυπου. Αξιζει ολη αυτη μας η αγωνια, το αγχος κ το κλαμα που σιγουρα ολοι μας εχουμε ριξει.

Δε πίστευα στα μάτια μου σήμερα το πρωί που διάβαζα το φαξ από διάφορα σωματεία αστυνομικών.
Δε θα καταβληθεί το επίδομα νυχτερινών αυτόν το μήνα και είναι αβέβαια τα επιδόματά μας, νυχτερινού και πενθημέρου, από εδώ και έπειτα! Με το φτωχό μου το μυαλό λοιπόν, κάθομαι και σκέφτομαι... Πώς θα πληρώσω τα δάνειά μου; Πώς θα πηγαίνω στη δουλειά; Τι θα τρώω; Πώς θα ζήσω; Είμαι 8 χρόνια στο σώμα και έπαιρνα, όταν ξεκίνησα γεμάτος όνειρα τη σταδιοδρομία μου, περίπου 850e. Μετά από 8 χρόνια, παίρνω περίπου 1200e. Όλα καλά μέχρι εδώ. Τα βγάζω πέρα δύσκολα, αλλά τα βγάζω. Μέσα σε 3-4 μήνες όμως, ο μισθός μου μειώθηκε κατά 150e, και τώρα έρχονται και μου λένε-μάλλον δε μου λένε-μου αρπάζουν άλλα 300e!1200-150-300=750! Πιο λίγα από αυτά που πληρωνόμουν σαν νεοεισερχόμενος ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ! Τι θα κάνω; Πώς θα ζήσω; Το πιο σημαντικό όμως ερώτημα που μου γεννάται είναι πώς θα αντιδράσω; Είμαι μάχιμος αστυνομικός, δε θα δουλέψω; Δε θα ανταποκριθώ σε έκκληση βοήθειας κάποιου πολίτη; Δέ θα τρέξω να προσφέρω ότι μπορώ σε κάποιον που χρειάζεται τη βοήθειά μου; Τι μου φταίει ο καημένος κοσμάκης που χρειάζεται κάποιον να τον προστατέψει; Έχω ήθος και αρχές κύριοι,(ο Θεός να σας κάνει), θα μου τις πάρετε και αυτές; Δε θα σας το επιτρέψω! Δε θα αφήσω πολίτη ανυπεράσπιστο, δε θα παρανομήσω για να με κλείσετε φυλακή εσείς! Δε θα προστατέψω όμως τα συμφέροντά σας! Δε θα χτυπήσω διαδηλωτή που πεινάει, δε θα χτυπήσω τον πατέρα και τη μάνα που έχει κατέβει στους δρόμους γιατί το μωρό του κλαίει. Δε θα συλλάβω πατέρα που κλέβει για το παιδί του. Δυστυχώς θα μου "ξεφύγει"... Μέχρι τώρα προάσπιζα τα συμφέροντα της Ελλάδας σας. Από εδώ και μπρος θα προασπίζω τα συμφέροντα της Ελλάδας μας!
nic007
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 24, 2010 5:15 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από nic007 »

Πολυ ενδιαφερον. Θα μου επιτρεψεις ομως. Εγω δεν πιστευω οτι ο μισθος του απο 1200 ευρω εγινε τωρα 750. Με τιποτα... Το πολυ 100 ευρω να χασουν το μηνα... Ετσι κλεγονται ολοι...
Άβαταρ μέλους
asimike
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 4:48 am
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από asimike »

Και ομως νικ ετσι ειναι... Αν γινει αυτο που λενε τοσο παει... Μην το ψαχνεις καποτε κλαιγοντουσαν τσαμπα! Τωρα πλεον πρεπει να κλαφτουνε!
ΕΛΛΑΣ
PETRAN
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 7:41 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από PETRAN »

Κ εγω το πιστευω νικ. Το ειδα κ σε καποια εφημεριδα σε ενα αρθρο! Ενταξει το αγαπαμε πολυ ολο αυτο αλλα κ 700ευρω. Ειναι πολυ λιγα αν δεν εχεις δικο σ σπιτι στην Αθηνα...
nic007
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 24, 2010 5:15 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από nic007 »

PETRAN έγραψε:Κ εγω το πιστευω νικ. Το ειδα κ σε καποια εφημεριδα σε ενα αρθρο! Ενταξει το αγαπαμε πολυ ολο αυτο αλλα κ 700ευρω. Ειναι πολυ λιγα αν δεν εχεις δικο σ σπιτι στην Αθηνα...
ναι δεν λεει.
τωρα ας τσακωνονται ποιος θα μπει... !1
χαχαχα... !Εικόνα
SUKHOI
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 24, 2010 5:06 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από SUKHOI »

ΝΙK007 τα 900-1000 ευρω τα επαιρναν οι ειδικοι φρουροι μαζι μετα επιδοματα! Ο βασικος τους ειναι 650+37 ευρω το επιδομα εξομαλυνσης... Τωρα τα κοψαν! Ο Αδερφος μου ειναι Αξιωματικος και θα παιρνει απο δω και περα κανα 900αρι... Βαλε ποσο θα παιρνουν οι αστυφυλακες και ποσο λιγοτερα οι ειδ. Φρουροι που τραβανε και το λουκι... Διαβαστε και λιγο...
Άβαταρ μέλους
asimike
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 4:48 am
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από asimike »

Εμαθε καποιος αν ηρθε παλι σημα σημερα το απογευμα στα τμηματα που λεει τελικα οτι θα πληρωθουν ολα κανονικα; Νυχτερινα και πενθημερα;
ΕΛΛΑΣ
ΔΕΑ_(ΤΘ)_ΤΑΜΜΥ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Τρί Αύγ 24, 2010 4:35 pm
Τοποθεσία: Υπηρεσιοσκυλο
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από ΔΕΑ_(ΤΘ)_ΤΑΜΜΥ »

Οι αλλαγες θα πρεπει να γινουν καταρχας στην νοοτροπια και την εκπαιδευση. Κατοπιν θα πρεπει να γινονται αυστηρα ψυχολογικα τεστ για να μην εχουμε φαινομενα τυπου Αλεξη. Οσον αφορα την αναγραφη στοιχειων, δεν νομιζω οτι τιθεται καποιο προβλημα. Προβλημα θα τιθεται οταν υπαρχουν συμπεριφορες οπως στο βιντεακι με τον ΜΑΤατζη που φωναζε "στα @@ μου τον γραφω τον υπουργο μου". ...
Άβαταρ μέλους
asimike
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 4:48 am
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από asimike »

ΔΕΑ_ (ΤΘ) _ΤΑΜΜΥ έγραψε:Οι αλλαγες θα πρεπει να γινουν καταρχας στην νοοτροπια και την εκπαιδευση. Κατοπιν θα πρεπει να γινονται αυστηρα ψυχολογικα τεστ για να μην εχουμε φαινομενα τυπου Αλεξη. Οσον αφορα την αναγραφη στοιχειων, δεν νομιζω οτι τιθεται καποιο προβλημα. Προβλημα θα τιθεται οταν υπαρχουν συμπεριφορες οπως στο βιντεακι με τον ΜΑΤατζη που φωναζε "στα @@ μου τον γραφω τον υπουργο μου"...
ενταξει μεγαλε οτι ναι! Τωρα κατι μας ειπες...
ΕΛΛΑΣ
XristosK
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2010 4:06 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από XristosK »

nic007 έγραψε:
PETRAN έγραψε:Κ εγω το πιστευω νικ. Το ειδα κ σε καποια εφημεριδα σε ενα αρθρο! Ενταξει το αγαπαμε πολυ ολο αυτο αλλα κ 700ευρω. Ειναι πολυ λιγα αν δεν εχεις δικο σ σπιτι στην Αθηνα...
ναι δεν λεει.
τωρα ας τσακωνονται ποιος θα μπει... !1
χαχαχα... !Εικόνα

Φαίνεται οτι το ευχαριστιέσαι παλουκαρι.
nik

Μισθός και επιδόματα Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από nik »

Παιδια ξερετε αν το proficiency μετραει στην μισθοδοσια των ειδικων φρουρων η οχι?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από Greek_Army »

nik έγραψε:Παιδια ξερετε αν το proficiency μετραει στην μισθοδοσια των ειδικων φρουρων η οχι;


Απ'όσο γνωρίζω δεν μετράει
Άβαταρ μέλους
asimike
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 4:48 am
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από asimike »

oΧι δεν μετραει στον μισθο...
ΕΛΛΑΣ
Άβαταρ μέλους
asimike
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 4:48 am
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από asimike »

Ποσα φραγκα περνει ο δοκιμος ε. Φ?
ΕΛΛΑΣ
Άβαταρ μέλους
ILIAS KRITI
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 3:59 am
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Ενδιαφέροντα: ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Επάγγελμα: ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΕΙΔ.ΦΡΟΥΡΟΣ
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από ILIAS KRITI »

asimike έγραψε:Ποσα φραγκα περνει ο δοκιμος ε. Φ;
νομιζω 280 το μηνα
Η ΘΑ ΜΕ ΣΕΒΕΣΑΙ.. Η ΘΑ ΜΕ ΦΟΒΑΣΑΙ...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες