Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από Greek_Army »

 Δεν δικαιούται 8μηνο, διότι ο αδερφός του δεν έχει κριθεί ανίκανος για κάθε εργασία.

ΓΙΩΡΓΟς 1989

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟς 1989 »

Καλησπερα παιδια μπαινω φανταρος τον σεπτεμβριο ειμαι απο πολυτεκνοι οικογενεια ειμαστε συνολικα 4 αδερφια εχω 3 αδερφες κ ειμαι ο 3 ηθελ να ρωτησο ποσο θα υπηρετησο εγω;
Γιώργος

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από Γιώργος »

Καλησπέρα σας. Είμαι το τέταρτο παιδί. Ο μεγαλύτερος αδερφός μου (δεύτερο παιδι απο τα 4) έκανε 12 ( απο 18 που ήταν ) ο άλλος αδερφός μου ( τρίτο στη σειρά παιδι ) έκανε 12 μηνο ( απο τους 12 που ήταν. έκανε κανονική θητεια). Εγω τι κάνω;8 η 9 ; Ευχαριστω πολυ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μειωμένη θητεία δικαιούνται οι δύο μεγαλύτεροι αδελφοί από 4 ζώντα αδέλφια
ΓΙΩΡΓΟΣ

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

Greek_Army έγραψε:Μειωμένη θητεία δικαιούνται οι δύο μεγαλύτεροι αδελφοί από 4 ζώντα αδέλφια


Ναι αλλά ο αδερφός μου δεν το χρησιμοποίησε... Δεν μπορώ να το πάρω εγώ;

Geiorge_

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από Geiorge_ »

Γειά σας. Εγω έχω τρία μεγαλύτερα αδέρφια (αγόρια) αλλα είμαι ο δεύτερος που πάει στρατό, καθώς οι δυο μεγαλύτεροι ειναι σε σωματα ασφαλειας κι δεν πανε. Επίσης ο τρίτος δεν Έκανς χρήση της μειωμένης θητείας. Υπάρχει περίπτωση να κάνω 8 μηνο;
Γιώργος

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από Γιώργος »

Καλησπέρα,
είμαστε στο συνολο 5 αδερφια και είμαι ο μοναδικός -και μεγαλύτερος ηλικιακά-γιός της οικογένειας.
Ωστόσο, οι τα 2 τελευταία αδερφια μου προέρχονται από τον δεύτερο γάμο του πατέρα μου.
Η μειωμένη θητεία των 6 μηνων ισχύει και για εμένα (ρωτώ λόγω της μικρής αυτής ιδιαιτερότητας γιατί οι σχετικές διατάξεις δεν αποσαφινίζουν) ;
ευχαριστώ !
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από Greek_Army »

Διάβασε το άρθρο που έχουμε στο φόρουμ και θα καταλάβεις
Άβαταρ μέλους
diesel
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Σεπ 04, 2012 3:59 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από diesel »

Καλησπερα παιδες λοιπόν επειδή πολλά ακούγονται επί του θέματος πρέπει νας σας πω ότι υπηρετώ εδώ και 3 Μήνες με το που παρουσιάστηκα κατέθεσα τα χαρτιά μου ως πολύτεκνος. Είμαι δλδ 2 Μεγαλύτερος γιος από 4 παιδιά (Αʹ αγόρι Βʹ κορίτσι Γʹ εγώ και Δʹ κορίτσι) τελικά πριν λίγες μέρες έμαθο ότι εγκρίθηκε το αίτημα μου για μειωμένη θητια και έτσι θα κάνω 8 Μήνες...
Βαγγελης

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από Βαγγελης »

Γεια σας, θα ηθελα να ρωτησω αν δικαιουμαι 8μηνη θητεια... Ειμαστε 5 αδερφια (3 γιοι και 2 κορες) οι δυο μου αδερφοι εχουν παει στρατο... Δικαιουμαι μειωμενη θητεια; Σας ευχαριστω πολυ.
mike

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από mike »

Καλησπέρα,

Διάβασα όλο το topic και έψαξα αρκετά στο google χωρίς διστυχώς να βρώ κάποια συγκεκριμένη και καθαρή απάντηση.

Είμαι ο μεγαλύτερος από τα 5 αδέρφια και έχω καταταγεί στο πολεμικό ναυτικό. Αυτό που δεν μπορώ ξεκάθαρα να δω είναι αν θα κάνω 6μηνη θητεία λόγω του ότι είμαι ναυτικό. Αρκετοί μου λένε ότι ναυτικό και αεροπορία δεν έχει μειωμένες θητείες. Αν υπάρχει κάποια υπεύθυνη απάντηση θα το εκτιμούσα.

Ευχαριστώ

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από Greek_Army »

Διαβάζεις το άρθρο που έχουμε βάλει καμιά 20αρια φορές και σου λύνεται η απορία.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες