Μειωμένη θητεία - Προστάτες οικογένειας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Μαριος

Μειωμένη θητεία - Προστάτες οικογένειας

Δημοσίευση από Μαριος »

Καλησπέρα σε όλους... Παρουσιαστικα στην Τρίπολη στην πολεμική αεροπορία με την ΕΣΣΟ του Νοεμβρίου! Όταν ήταν Αρχη της εκπαιδευσης μας ρωταγαν και πέρναγαν στον υπολογιστη αν δικαιουμαστε 12μηνο η 9μηνο... Εγω χωρις να γνωριζω τους ειπα οτι ειμαι 12μηνος ενω τελικα δικαιουμαι 9μηνο (προστατης οικογενειας) ... Τα χαρτια που πρεπει να υποβαλουν στο ΡΟΥΦ οσοι δικαιουνται μειωμενη θητεια δεν εχουν γινει ακομα... Τι μπορω να κανω τωρα; Αλλαζει κατι;
nikos

Μειωμένη θητεία - Προστάτες οικογένειας

Δημοσίευση από nikos »

Καλησπερα θελω να ρωτισω, εχασα την μητερα μου. Εχω μια αδερφη μεγαλύτερη χωρισμενη με δυο ανιλικα παιδια. Ο πατερας Μου εχει καταθλιψη και εχει κανει αποπειρα αυτοκτονιας. Δικαιουμε μειωμενη θητεια;
Chris

Μειωμένη θητεία - Προστάτες οικογένειας

Δημοσίευση από Chris »

Παρουσιαζομαι στις 9 Μαρτιου και ειμαι απο αναβολη σπουδων μου ζητουν πιστοποιητικο που να αναφερει το Εξαμηνο του τρεχοντος ετους στο οποιο δεν φοιτησα λογω οικονομικων δυσκολιων παιρνω ετσι ενα μηνα επι πλεον

Εχω μητερα 68 χρονων συνταξιουχο και ο πατερας μου δεν ζει Συμφωνα με την ενημερωση εδω, Δικαιουμαι 8 μηνη θητεια, αρα θα θητευσω 9 μηνες. Το οτι εχω πιστοποιητικο πρωτου εξαμηνου Του 14 Μπορει να παιξει καποιο ρολο; Μπορει καποιος να με ενημερωσει;

Θοδωρής

Μειωμένη θητεία - Προστάτες οικογένειας

Δημοσίευση από Θοδωρής »

Καλησπέρα, Ο πατέρας μου έχει αναπηρία πάνω απο 67% λόγω αφαίρεσης πνεύμονα απο καρκίνο. Ο αδερφός μου πήρε Ι5 παθολογικό, αλλά πλέον εργάζετε σε γραφείο. Εγώ δικαιούμαι μειωμένη θητεία; Και αν ναί τι δικαιολογητικά χρειάζονται;
κωστας

Μειωμένη θητεία - Προστάτες οικογένειας

Δημοσίευση από κωστας »

Είμαι το μόνο παιδί στην οικογένεια ο πατέρας μου είναι 73 χρονών και η μητέρα μου 65 με κινητικά προβλήματα εγχείρηση θυρωιδούς δυσκοπάθεια και σπονδιλοπάθεια και παχύσαρκη δικαιούμαι 6 μήνη θητεία;

Donmitsos
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Οκτ 27, 2015 3:08 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Προστάτες οικογένειας

Δημοσίευση από Donmitsos »

Παιδι χωρισμενων γωνιων, μοναχοπαιδι θεωρουμε προστατης η οχι; και οι 2 γονεις εν ζωη
Παναγιώτης

Μειωμένη θητεία - Προστάτες οικογένειας

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Για σας, ονομαζομαι Παναγιώτης και ειμαι 16 χρονών. Έψαχνα παντού για να βρω ποσο θα διαρκέσει η θητεία μου αφού εχω χάσει τον πατέρα μου, και η μητερα μου είναι μόνη της. Άκουσα πως θα παω μονο 2 μήνες... Αληθεύει; Και θα με παρουν αλεξιπτωτα;
στρατος

Μειωμένη θητεία - Προστάτες οικογένειας

Δημοσίευση από στρατος »

Θα μπορουσες να μου απαντησεις αν την δικαιουσαι την 6 μηνη θητεια?
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Προστάτες οικογένειας

Δημοσίευση από dn24 »

στρατος έγραψε:Θα μπορουσες να μου απαντησεις αν την δικαιουσαι την 6 μηνη θητεια;


Ο φίλος παραπάνω, μπορεί να μην δικαιούται ούτε καν 8μηνο, καθότι δεν μας λέει αν έχει αδέρφια ανήλικα.

Μειωμένη θητεία 8μηνης διάρκειας δικαιούνται

- Ο μόνος ή μεγαλύτερος γιός θανόντος γονέα ή άγαμης μητέρας, εφόσον δεν έχουν άλλο ικανό για κάθε εργασία ενήλικο τέκνο
- Διάβασε εδώ

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
georgemp2
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 25, 2016 11:43 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Προστάτες οικογένειας

Δημοσίευση από georgemp2 »

καλησπέρα, ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την θητεία. Είμαι προστάτης οικογένειας και θέλω να ρωτήσω πόσους μήνες είναι η θητεία και τι ισχύει με τις μεταθέσεις; Έχω ακούσει ότι δεν μπορώ να είμαι πάνω από κάποια χιλιόμετρα. Και επειδή διαβάζω σχετικά με το εάν έχω άλλα αδέρφια, έχω μια αδερφή που σπουδάζει 22 χρονών. Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
panos12
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Μάιος 25, 2016 2:32 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Προστάτες οικογένειας

Δημοσίευση από panos12 »

παιδια είμαι 17 και η μεγάλη ώρα έρχεται... θα ήθελα να σας ρωτήσω τι γίνεται με την περίπτωση μου καθώς ο πατέρας μου απεβίωσε πριν απο 5 χρόνια και η μητέρα μου είναι ανύπαντρη (όχι χήρα) και έχω μόνο έναν 8χρωνο αδελφό... κάνω μειωμένη θητεία και αν ναι, έχω το δικαίωμα να κάνω ολόκληρη έτσι ώστε να πάω είτε για αλεξιπτωτιστής είτε για πεζοναύτης ;
Γιάννης

Μειωμένη θητεία - Προστάτες οικογένειας

Δημοσίευση από Γιάννης »

Η μητέρα μου έχει σκλήρυνση κατά πλάκας και ο πατέρας μου ένα νόσημα που λέγεται Guillain Barre. Η μητέρα μου είναι συνταξιούχος και ο πατέρας μου σε αναρρωτική άδεια μέχρι να ξεπεράσει το πρόβλημά του. Έχω μία αδερφή μεγαλύτερη που εργάζεται. Μήπως δικαιούμαι οκτάμηνο;
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Προστάτες οικογένειας

Δημοσίευση από Terminator »

Οχι γιατί να δικαιούσαι μειωμένη θητεία αφού ζούνε και οι δυο γονείς σου και δεν έχεις και μικρότερη αδερφή ή αδερφό ώστε να θεωρηθείς προστάτης της οικογένειας
Παναγιώτης

Μειωμένη θητεία - Προστάτες οικογένειας

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Θα θελα να ρωτήσω αν έχω μειωμένη θητεία καθώς έχει πεθάνει η μητέρα είμαι μοναχοπαίδι, και ο πατέρας μου είναι χήρος. Δικαιούμαι 8μηνο ή 6μηνο; Επίσης Η μετάθεσή μου μετά θα είναι στον τόπο κατοικίας μου; Ευχαριστώ
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες