Επιτροπή Απαλλαγών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
xristos1925
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Μαρ 16, 2018 6:42 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από xristos1925 »

gmoniou έγραψε: Κυρ Ιούλ 09, 2023 11:25 am Καλησπέρα σε όλους. Έχω συμπληρώσει ήδη 2 χρόνια αναβολών και πριν λίγο καιρό μου ήρθε το χαρτί για να πάω Θήβα στις 17 Ιουλίου συγκεκριμένα. Οι λόγοι των αναβολών ήταν πάντα ψυχολογικοί, η τελευταία μάλιστα και με χαρτί ψυχιάτρου. Εννοείται πως και τώρα που θα μεταβώ στη Θήβα για την απαλλαγή μου θα έχω μαζί μου χαρτί ψυχιάτρου.

Η ερώτηση μου μιας και με καταβάλλει απίστευτα το άγχος, ιδίως όσο περνούν οι μέρες, έχει να κάνει καθαρά με την όλη διαδικασία. Πιο συγκεκριμένα με απασχολούν πράγματα όπως: Θα πρέπει να το αναφέρω κάπου ότι θέλω να παραστώ στην επιτροπή; Θα με πάνε αυτόματα μόλις δουν τα δύο χρόνια αναβολών; Η διαδικασία κατάλαβα ότι δεν είναι κάτι το σπουδαίο, αναμονή στην ουρά να τελειώσουν οι προηγούμενοι, δείχνεις ότι χαρτί έχεις, σε ρωτάνε και μερικά πράγματα και αυτό είναι όλο.

Ουσιαστικά με ενδιαφέρει να μάθω την όλη φάση μέσα στο στρατόπεδο πριν τη διαδικασία της επιτροπής. Αυτά από μένα, καλή συνέχεια και δύναμη σε όλους και συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο.
Μην αγχωνεσαι. Η διαδικασια μεσω στρατοπεδου ειναι ακομα πιο ευκολη. Πας εκει δειχνεις χαρτι που σου ηρθε που παρουσιαζεσαι ταυτοτητα, εχε μαζι σου χαρτι απο γιατρο και θα πεις εχω ερθει για απαλλαγη και θα σε καθοδηγησουν αυτοι ππυ να πας και τι να κανεις. Ξεμπερδευεις την ιδια μερα παιρνεις και το χαρτι της απαλλαγης την ιδια μερα απλα μπορει να περιμενεις ισως και ως το απογευμα. Αν εχεις καποιον μαζι σαν συνοδο νομιζω μπορεις να φυγεις αλλα θα το ρωτησεις και εκει θα σας πουν εκει τι ισχυει... Απλα πηγαινε οσο πιο νωρις μπορεις για καλο και για κακο για να τελειωσεις πιο γρηγορα γιατι η μερα θα εχει τρεξιμο και να περιμενεις ...
gmoniou
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 19, 2021 2:03 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από gmoniou »

xristos1925 έγραψε: Τετ Ιούλ 12, 2023 5:26 pm
gmoniou έγραψε: Κυρ Ιούλ 09, 2023 11:25 am Καλησπέρα σε όλους. Έχω συμπληρώσει ήδη 2 χρόνια αναβολών και πριν λίγο καιρό μου ήρθε το χαρτί για να πάω Θήβα στις 17 Ιουλίου συγκεκριμένα. Οι λόγοι των αναβολών ήταν πάντα ψυχολογικοί, η τελευταία μάλιστα και με χαρτί ψυχιάτρου. Εννοείται πως και τώρα που θα μεταβώ στη Θήβα για την απαλλαγή μου θα έχω μαζί μου χαρτί ψυχιάτρου.

Η ερώτηση μου μιας και με καταβάλλει απίστευτα το άγχος, ιδίως όσο περνούν οι μέρες, έχει να κάνει καθαρά με την όλη διαδικασία. Πιο συγκεκριμένα με απασχολούν πράγματα όπως: Θα πρέπει να το αναφέρω κάπου ότι θέλω να παραστώ στην επιτροπή; Θα με πάνε αυτόματα μόλις δουν τα δύο χρόνια αναβολών; Η διαδικασία κατάλαβα ότι δεν είναι κάτι το σπουδαίο, αναμονή στην ουρά να τελειώσουν οι προηγούμενοι, δείχνεις ότι χαρτί έχεις, σε ρωτάνε και μερικά πράγματα και αυτό είναι όλο.

Ουσιαστικά με ενδιαφέρει να μάθω την όλη φάση μέσα στο στρατόπεδο πριν τη διαδικασία της επιτροπής. Αυτά από μένα, καλή συνέχεια και δύναμη σε όλους και συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο.
Μην αγχωνεσαι. Η διαδικασια μεσω στρατοπεδου ειναι ακομα πιο ευκολη. Πας εκει δειχνεις χαρτι που σου ηρθε που παρουσιαζεσαι ταυτοτητα, εχε μαζι σου χαρτι απο γιατρο και θα πεις εχω ερθει για απαλλαγη και θα σε καθοδηγησουν αυτοι ππυ να πας και τι να κανεις. Ξεμπερδευεις την ιδια μερα παιρνεις και το χαρτι της απαλλαγης την ιδια μερα απλα μπορει να περιμενεις ισως και ως το απογευμα. Αν εχεις καποιον μαζι σαν συνοδο νομιζω μπορεις να φυγεις αλλα θα το ρωτησεις και εκει θα σας πουν εκει τι ισχυει... Απλα πηγαινε οσο πιο νωρις μπορεις για καλο και για κακο για να τελειωσεις πιο γρηγορα γιατι η μερα θα εχει τρεξιμο και να περιμενεις ...

Φίλε Χρίστο σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα διευκρινιστικά σου σχόλια, ήταν ακριβώς ότι χρειαζόμουν! Η αλήθεια είναι σκοπεύω να πάρω το πρώτο ΚΤΕΛ από Αθήνα και να είμαι 8 το πρωί εκεί που είναι και το νωρίτερο που δέχονται σύμφωνα με τις ώρες που αναγράφονται στο χαρτί, ούτως ώστε να ξεμπερδέψω όσο πιο νωρίς γίνεται. Ανακουφίστηκα πάρα πολύ μόλις είπες ότι η διαδικαία έτσι είναι ακόμα πιο εύκολη, σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!
Dimitris900

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Dimitris900 »

gmoniou έγραψε: Τετ Ιούλ 12, 2023 7:52 pm Φίλε Χρίστο σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα διευκρινιστικά σου σχόλια, ήταν ακριβώς ότι χρειαζόμουν! Η αλήθεια είναι σκοπεύω να πάρω το πρώτο ΚΤΕΛ από Αθήνα και να είμαι 8 το πρωί εκεί που είναι και το νωρίτερο που δέχονται σύμφωνα με τις ώρες που αναγράφονται στο χαρτί, ούτως ώστε να ξεμπερδέψω όσο πιο νωρίς γίνεται. Ανακουφίστηκα πάρα πολύ μόλις είπες ότι η διαδικαία έτσι είναι ακόμα πιο εύκολη, σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!
Φίλε μου, εγώ θα κάνω το ίδιο (για οριστική απαλλαγή μέσω Θήβας) στις 19 Ιουλίου. Οπότε θα σου ήμουν ευγνώμων, αν, αφού με το καλό ξεμπερδεψεις, μπεις να γράψεις την εμπειρία σου!(Και κατά πόσο το ΚΤΕΛ σε εξυπηρέτησε). Καλή τύχη!
gmoniou
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 19, 2021 2:03 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από gmoniou »

Dimitris900 έγραψε: Τετ Ιούλ 12, 2023 11:02 pm
gmoniou έγραψε: Τετ Ιούλ 12, 2023 7:52 pm Φίλε Χρίστο σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα διευκρινιστικά σου σχόλια, ήταν ακριβώς ότι χρειαζόμουν! Η αλήθεια είναι σκοπεύω να πάρω το πρώτο ΚΤΕΛ από Αθήνα και να είμαι 8 το πρωί εκεί που είναι και το νωρίτερο που δέχονται σύμφωνα με τις ώρες που αναγράφονται στο χαρτί, ούτως ώστε να ξεμπερδέψω όσο πιο νωρίς γίνεται. Ανακουφίστηκα πάρα πολύ μόλις είπες ότι η διαδικαία έτσι είναι ακόμα πιο εύκολη, σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!
Φίλε μου, εγώ θα κάνω το ίδιο (για οριστική απαλλαγή μέσω Θήβας) στις 19 Ιουλίου. Οπότε θα σου ήμουν ευγνώμων, αν, αφού με το καλό ξεμπερδεψεις, μπεις να γράψεις την εμπειρία σου!(Και κατά πόσο το ΚΤΕΛ σε εξυπηρέτησε). Καλή τύχη!
Φίλε Δημήτρη στην πρώτη μου αναβολή επέστρεψα και έγραψα αρκετά αναλυτικά τη διαδικασία ούτως ώστε να βοηθήσω όσους έχουν αντίστοιχες ανησυχίες με τις δικές μου. Το ίδιο σκοπεύω να κάνω και σε αυτήν εδώ την περίπτωση! Σε ευχαριστώ πολύ για την ευχή σου, να ευχηθώ με τη σειρά μου καλή δύναμη και υπομονή!
Edwwww

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Edwwww »

Τα ΚΤΕΛ για Θήβα τις ημέρες κατάταξης κάνουν στάση και στο στρατόπεδο απέξω, τώρα αν δεν κάνει σας αφήνει στο κέντρο που με ένα ταξί θα πληρώσετε το πολύ 6 ευρώ αν θυμάμαι καλά.
Bazinga

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Bazinga »

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να ρωτήσω το εξης για την απαλλαγή.
Έχω χαρτί από ψυχολόγο αρχικά που αναφέρει ότι παρουσιάζω διαταραχές πανικού και υποχονδριακή διαταραχή και πως παραπέμφθηκα σε ψυχίατρο. Αντίστοιχα έχω χαρτί ψυχιάτρου όπου αναγράφει πως αντιμετωπίζω μικτή αγχώδης καταθλιπτική διαταραχή με εκπτωση στην λειτουργικότητα μου και αντίστοιχα αναγράφει την αγωγή την οποία ακολουθώ με ένα αντικαταθλιπτικό, ένα ψυχωσικο και ένα αγχολυτικό (η αγωγή έχει αυξηθεί όποτε θα πάρω και νέο χαρτί)
Επίσης έχω χαρτί από δημοσιο νοσοκομείο το οποίο αναγράφει πως είμαι αλλεργικός και έχω άσθμα και κάνω ανοσοθεραπεία με συγκεκριμένα εμβόλια.
Σε αυτήν την περίπτωση με αυτά τα χαρτιά θα πάρω αναβολή και γενικά έχω πιθανότητες απαλλαγής μετά από 2 χρόνια που γνωρίζω ότι πρέπει να κλείσω;
Ευχαριστώ πολύ
Dimitris900

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Dimitris900 »

Bazinga έγραψε: Πέμ Ιούλ 13, 2023 12:05 pm Καλησπέρα σας, θα ήθελα να ρωτήσω το εξης για την απαλλαγή.
Έχω χαρτί από ψυχολόγο αρχικά που αναφέρει ότι παρουσιάζω διαταραχές πανικού και υποχονδριακή διαταραχή και πως παραπέμφθηκα σε ψυχίατρο. Αντίστοιχα έχω χαρτί ψυχιάτρου όπου αναγράφει πως αντιμετωπίζω μικτή αγχώδης καταθλιπτική διαταραχή με εκπτωση στην λειτουργικότητα μου και αντίστοιχα αναγράφει την αγωγή την οποία ακολουθώ με ένα αντικαταθλιπτικό, ένα ψυχωσικο και ένα αγχολυτικό (η αγωγή έχει αυξηθεί όποτε θα πάρω και νέο χαρτί)
Επίσης έχω χαρτί από δημοσιο νοσοκομείο το οποίο αναγράφει πως είμαι αλλεργικός και έχω άσθμα και κάνω ανοσοθεραπεία με συγκεκριμένα εμβόλια.
Σε αυτήν την περίπτωση με αυτά τα χαρτιά θα πάρω αναβολή και γενικά έχω πιθανότητες απαλλαγής μετά από 2 χρόνια που γνωρίζω ότι πρέπει να κλείσω;
Ευχαριστώ πολύ
Όχι απλά έχεις πιθανίτητες, αλλά είναι βέβαιο! Το σημαντικότερο είναι το 2ο από τα χαρτιά που αναφέρεις, αυτό του ψυχιάτρου με την φαρμακευτική αγωγή. Το πρώτο (του ψυχολόγου) είναι άχρηστο --ο ψυχολόγος ΔΕΝ είναι ιατρός-- αλλά δεν χάνεις και κάτι να το έχεις μαζί σου. Το χαρτί του νοσοκομίου, εφόσον αφορά σωματική και όχι ψυχιατρική πάθηση, θα σου έλεγα να το έχεις μεν μαζί σου καλού-κακού, αλλά να μην το αναφέρεις/δώσεις, εάν δεν σε ρωτήσουν από μόνοι τους εάν συντρέχει και οργανικό/παθολογικό ζήτημα. Κι αυτό διότι οι στρατεύσιμοι στηνόμαστε σε ξεχωριστές 'ουρές', αλλού αυτοί για τα ψυχιατρικά κι αλλού αυτοί για τα παθολογικά, και η επιτροπή θέλει να σε καταγράψει για ένα μόνο πρόβλημα (καθώς είναι διαφορετικής ειδικότητας ιατροί και δεν μπορούν να υπογράψουν/βεβαιώσουν πάθηση εκτός της ειδικότητάς τους). Με τα ψυχιατρικά ζητήματα η διαδικασία είναι πιο εύκολη, διότι πολύ απλά δεν μπορεί να σε υποβάλλει ο στρατός σε διαπιστωτικές εξετάσεις, όπως μπορεί να κάνει για ένα παθολογικό ζήτημα (και κατά συνέπεια να χρειαστεί να μείνεις 2 ή 3 μέρες μέσα). Άρα, για να γλυτώσεις την ταλαιπωρία, καλύτερα να δώσεις μόνο το χαρτί του ψυχιάτρου για αρχή, να στηθείς στην αντίστοιχη ουρά, και να μην αναφέρεις τίποτε για σωματική πάθηση. Μόνο αν τύχει να πέσεις σε κάποιον που στο παίζει δύσκολος --πράγμα εξαιρετικά απίθανο-- θα... Ανοίξεις όλα σου τα χαρτιά! ΠΡΟΣΧΟΧΗ: Το χαρτί του ψυχιάτρου να είναι πρόσφατο όταν θα πας για την απαλλαγή. Ίδιου περιεχομένου, αλλά με ημερομηνία το πολύ 2 μήνες πριν την παρουσίασή σου. Καλή τύχη και θα σου ήμαστε ευγνώμονες εάν γράψεις την εμπειρία σου όταν με το καλό ξεμπερδέψεις!
Alexandrosmp
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 14, 2023 1:12 am
Τοποθεσία: Ηράκλειο
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Alexandrosmp »

Παιδιά καλησπέρα. Ήταν να παρουσιαστώ στης 18 αλλά έκανα παραπομπή και περιμένω τώρα email για να κλείσω ραντεβού στην επιτροπή απαλλαγών στα Χανιά. Το θέμα που έχω είναι ότι έκανα 5 φορές αυτόματο πνευμοθώρακα. Την 3η έκανα το χειρουργείο αλλά το ξανά έπαθα, την 4η έβαλα μπιλαου ξανά (ειχα βάλει άλλες δυο φορές) και κάναμε πλευροδεση. Την 5η αφήσαμε να απορροφηθεί από μόνο του και όλα αυτά έγιναν στην ηλικία των 16-17 (τώρα είμαι 19) Μέχρι και πριν λίγους μήνες ειχα άλλο ένα επεισόδιο αλλά αυτή την φορά ο αέρας ήταν πίσω απτον οισοφάγο. Το χαρτί που μου έφτιαξε ο γιατρός ομως δεν τα λέει έτσι ακριβώς και έχει κόψει πολλά πράγματα. Πιστεύετε όταν πάω στην επιτροπή να βγω Ι5;
edwww

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από edwww »

Alexandrosmp έγραψε: Παρ Ιούλ 14, 2023 1:25 am Παιδιά καλησπέρα. Ήταν να παρουσιαστώ στης 18 αλλά έκανα παραπομπή και περιμένω τώρα email για να κλείσω ραντεβού στην επιτροπή απαλλαγών στα Χανιά. Το θέμα που έχω είναι ότι έκανα 5 φορές αυτόματο πνευμοθώρακα. Την 3η έκανα το χειρουργείο αλλά το ξανά έπαθα, την 4η έβαλα μπιλαου ξανά (ειχα βάλει άλλες δυο φορές) και κάναμε πλευροδεση. Την 5η αφήσαμε να απορροφηθεί από μόνο του και όλα αυτά έγιναν στην ηλικία των 16-17 (τώρα είμαι 19) Μέχρι και πριν λίγους μήνες ειχα άλλο ένα επεισόδιο αλλά αυτή την φορά ο αέρας ήταν πίσω απτον οισοφάγο. Το χαρτί που μου έφτιαξε ο γιατρός ομως δεν τα λέει έτσι ακριβώς και έχει κόψει πολλά πράγματα. Πιστεύετε όταν πάω στην επιτροπή να βγω Ι5;
Θα πρέπει πρώτα απ'όλα να δεις αν υπάρχει στο ΦΕΚ η πάθηση σου και αν όντως είναι για Ι5.

Από την στιγμή που ο γιατρός δεν σου έχει γράψει όλο το ιστορικό σου θα χρειαστεί να το προσκομίσεις στην επιτροπή η οποία πιθανότητα θα σε παραπέμψει σε στρατιωτικό Θωρακοχειρουργό για νέα γνωμάτευση.
gmoniou
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 19, 2021 2:03 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από gmoniou »

Καλησπέρα σε όλους. Ας ξεκινήσω με την κυριότερη είδηση. Πήρα απαλλαγή!

Η διαδικασία είχε ως εξής:
Μπαίνοντας στην πύλη γίνεται ένας τυπικός έλεγχος των πραγμάτων (τσάντα, σακίδιο κλπ) . Στην πορεία απαιτείται μια φωτογράφηση από άπαντες (προς αναβολή/απαλλαγή και μη, κοστίζει 4,5 €) και έπειτα μεταβήκαμε στον δίπλα ακριβώς χώρο για καταγραφή κάποιων στοιχείων (εκεί παίρνουν και την ταυτότητα, μην αγχωθείτε μιας και θα την πάρετε πίσω όταν θα φεύγετε).

Έπειτα σειρά έχουν οι γιατροί, στην δική μου περίπτωση που ήταν Ψ όπως και σε όλους, η διαδικασία κράτησε το πολύ 2 λεπτά, καθαρά τυπική καθώς το μόνο που μου ζήτησε η ψυχίατρος ήταν το χαρτί της γνωμάτευσης του ιδιώτη ψυχιάτρου μου. Το διάβασε, έγραψε το σύμπτωμα μου σε ένα χαρτί, συνοδευόμενο και από ενα Ι5 στην από κάτω γραμμή και μου το έδωσε πίσω. Καμία απολύτως ερώτηση και τίποτα περισσότερο.

Τελευταίο στάδιο ήταν η επιτροπή απαλλαγών στην οποία απλά προσκόμισα το άνωθεν χαρτί, το είδε ο γιατρός της επιτροπής, με ρώτησε αν θέλω να υπηρετήσω και προφανώς του είπα όχι. Μου λέει "οκ, πήρες απαλλαγή, έφυγες".

Το μόνο που έμενε πλέον και για το οποίο υπήρξε μια αρκετά μακρά αναμονή ήταν να πάρω το χαρτί της απαλλαγής μαζί με την ταυτότητα. Εκεί απλά μαζεύτηκαμε όλοι μπροστά από έναν του στρατού ο οποίος φώναζε ονόματα και πηγαίναμε, παίρναμε το χαρτί και ελέγχαμε απλά ότι η ταυτότητα είναι δική μας. Έπειτα πια από αυτό, προφανώς και είμασταν free to go.

Να τονίσω κάπου εδώ ότι ήμουν 8:20 στο στρατόπεδο, ξεμπέρδεψα 15:30 και πάλι καλά θα έλεγα μιας και για κάποιο λόγο όσο περιμέναμε έξω από το κτήριο που βρισκόταν η επιτροπή, ενώ φαινόταν πως υπάρχουν άνθρωποι μέσα η διαδικασία δεν ξεκινούσε και η αναμονή ήταν κοντά μια ώρα. Ωστόσο νωρίτερα μας είχε διαβεβαιώσει ένας ταγματάρχης πως η συγκεκριμένη διαδικασία είναι καθαρά τυπική, μιας και απλά μεταφέρουν σε ένα χαρτί τα όσα έχει γράψει νωρίτερα ο ψυχίατρος.

Αυτά από μένα, ελπίζω να βοήθησα, καλή τύχη και καλή δύναμη σε όλους. Δεν έχετε να αγχώνεστε για τίποτα και σίγουρα κανείς δε μπορεί να σας αναγκάσει να υπηρετήσετε.
Alexandrosmp
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 14, 2023 1:12 am
Τοποθεσία: Ηράκλειο
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Alexandrosmp »

Παιδιά παίρνω τηλέφωνο στην επιτροπή απαλλαγών στα Χανιά και δεν το σηκώνουν. Σπαμαρω στα τηλέφωνο το ένα μετά το άλλο και ή θα χτυπάει ή θα λέει ότι είναι κατειλλημένο ενώ μόλις έπαιρνα. Αν πάω χωρίς ραντεβού θα με δεχτούν ;
Ronaldo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Μάιος 18, 2022 11:50 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Ronaldo »

Σήμεραου ήρθε στο eMail το παραπεμπτικό για επιτροπή απαλλαγών στο 401. Χρειάζεται να το εκτυπώσουμε; Πρέπει να πάμε με ραντεβού?
vangelis
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Μαρ 21, 2017 3:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από vangelis »

Αν παίρνετε τηλέφωνο σε στρατιωτική υγειονομική επιτροπή και δεν το σηκώνουν, κάντε το εξής: Καλέστε στο τηλεφωνικό κέντρο του στρατιωτικού νοσοκομείου όπου βρίσκεται η επιτροπή και ζητήστε να σας συνδέσουν με αυτήν. Ραντεβού μάλλον δε θα χρειαστεί να κλείσετε, αλλά είναι καλό να τηλεφωνήσετε για να μάθετε αν η επιτροπή έχει λάβει τα απαιτούμενα έγγραφα.
Alexandrosmp
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 14, 2023 1:12 am
Τοποθεσία: Ηράκλειο
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Alexandrosmp »

Ξέρεις μήπως ποιο είναι το τηλέφωνο για τα Χανιά ;
Alexandrosmp
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 14, 2023 1:12 am
Τοποθεσία: Ηράκλειο
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Alexandrosmp »

Καλημέρα! Ξανά πήρα τηλέφωνο στην επιτροπή απαλλαγών και μου έκλεισαν ραντεβού στης 7/9. Η διορία μου όμως είναι μέχρι της 16 Αυγούστου και τους το είπα και μου είπαν πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Πήρα τηλέφωνο και την στρατολογία και μου είπαν και από εκεί το ίδιο πράγμα. Αν περάσει η διορία και δεν έχω πάει τότε μου στέλνουν χαρτί να παρουσιαστώ ; Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση ;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης