Επιτροπή Απαλλαγών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Γιωργος96
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Δεκ 21, 2015 1:16 am
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Γιωργος96 »

Ας διαφωτισω μερικους με αυτο που 'επαθα' με το συστημα τους.

Ηθελα να περασω απο επιτροπη απαλλαγων πριν παρουσιαστω, πηγαμε καναμε ολα τα χαρτια που χρειαζοντουσαν και στειλαμε τα χαρτια μεσω ΚΕΠ στο Ναυτικο Νοσοκομειο Κρητης στα Χανια, ολα καλα ολα ωραια, παιρνω τηλεφωνο και μου λενε ακυρωθηκε η αιτηση σας επηδει δεν την στειλατε το χρονικο διαστημα που επρεπε (την ειχα στειλει πριν δυο βδομαδες) λεω ενταξει παρ'ολο που νευριασα, ρωταω ποτε να τα στειλω;7 μερες πριν να ειναι να παρουσιαστεις μου λενε.

Σημερα 11 του μηνος πηγα παλι και εστειλα τα χαρτια στην στρατολογια (19 παρουσιαζομαι) , και λεω πως γινεται να προλαβουν να το κανουν μεσα σε μια βδομαδα τοσο οργανωμενοι ειναι; Μετα απο καμια ωρα που εστειλα τα χαρτια πηρα απο περιεργια να ρωτησω στην στρατολογια ποτε θα παρω καποια απαντηση επηδει δεν με ενημερωσε το ΚΕΠ και μου λενε να παρω τηλεφωνο στο Ναυτικο Νοσοκομειο στα χανια να κλεισω ραντεβου αφου στειλαμε τα χαρτια, παιρνω λοιπον εκει και τι μου λενε; Να παω 20 του μηνος. Τι να πω τωρα;19 πρεπει να παρουσιαστω και 20 να παω στο ναυτικο νοσοκομειο; Οργανωση.

Και θελουν να τα στειλουμε σε συγκεκριμενη ημερομηνεια αφου ετσι και αλλιως οργανωση δεν. Το ψαχνω παραπανω και μου λενε οτι αφου εχω δηλωσει να παω στο ναυτικο νοσοκομειο δεν υπαρχει προβλημα αν δεν παρουσιαστω στης 19, παντα ομως υπαρχει και ενα 'αλλα', αν αυτοι ομως δεν με κρινουν Ι5 ετσι ωστε να απαλλαγω οριστικα απο το στρατο μου δινουν αναβολη.

Και εντωμεταξυ εγω διεκοψα την αναβολη μου τον οκτωβριο επιτηδες για να παω να ξεμπερδεψω η να απαλλαγω και τωρα αν δεν με κρινουν Ι5 θα παρω κι αλλη αναβολη; Εγινα με λιγα λογια τουρμπο αλλα τι να πεις και αυτοι την δουλεια τους κανουν, δεν θα παω φυσικα στο ναυτικο νοσοκομειο και θα παω να παρουσιαστω κανονικα και οτι γινει, ηθελα να περασω απο την επιτροπη απαλλαγων ετσι ωστε να μην υπαρξει η ταλαιπωρια στο κεντρο κτλπ, αλλα δυστυχως δεν την γλιτωνω.

Παντως αυτο που θελουν συγκεκριμενη ημερομηνια και παλι δεν τα κανουν σωστα; Τι να πει κανεις, Τους το ειχα τονισει οτι την ταδε μερα παρουσιαζομαι και μου ειχα πει δεν υπαρχει προβλημα θα προλαβετε. Απαραδεκτο κατα την γνωμη μου.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από dn24 »

Γιωργος96 έγραψε:Ας διαφωτισω μερικους με αυτο που 'επαθα' με το συστημα τους. Ηθελα να περασω απο επιτροπη απαλλαγων πριν παρουσιαστω, πηγαμε καναμε ολα τα χαρτια που χρειαζοντουσαν και στειλαμε τα χαρτια μεσω ΚΕΠ στο Ναυτικο Νοσοκομειο Κρητης στα Χανια, ολα καλα ολα ωραια, παιρνω τηλεφωνο και μου λενε ακυρωθηκε η αιτηση σας επηδει δεν την στειλατε το χρονικο διαστημα που επρεπε (την ειχα στειλει πριν δυο βδομαδες) λεω ενταξει παρ'ολο που νευριασα, ρωταω ποτε να τα στειλω;7 μερες πριν να ειναι να παρουσιαστεις μου λενε, Σημερα 11 του μηνος πηγα παλι και εστειλα τα χαρτια στην στρατολογια (19 παρουσιαζομαι) , και λεω πως γινεται να προλαβουν να το κανουν μεσα σε μια βδομαδα τοσο οργανωμενοι ειναι; Μετα απο καμια ωρα που εστειλα τα χαρτια πηρα απο περιεργια να ρωτησω στην στρατολογια ποτε θα παρω καποια απαντηση επηδει δεν με ενημερωσε το ΚΕΠ και μου λενε να παρω τηλεφωνο στο Ναυτικο Νοσοκομειο στα χανια να κλεισω ραντεβου αφου στειλαμε τα χαρτια, παιρνω λοιπον εκει και τι μου λενε; Να παω 20 του μηνος. Τι να πω τωρα;19 πρεπει να παρουσιαστω και 20 να παω στο ναυτικο νοσοκομειο; Οργανωση. Και θελουν να τα στειλουμε σε συγκεκριμενη ημερομηνεια αφου ετσι και αλλιως οργανωση δεν. Το ψαχνω παραπανω και μου λενε οτι αφου εχω δηλωσει να παω στο ναυτικο νοσοκομειο δεν υπαρχει προβλημα αν δεν παρουσιαστω στης 19, παντα ομως υπαρχει και ενα 'αλλα', αν αυτοι ομως δεν με κρινουν Ι5 ετσι ωστε να απαλλαγω οριστικα απο το στρατο μου δινουν αναβολη. Και εντωμεταξυ εγω διεκοψα την αναβολη μου τον οκτωβριο επιτηδες για να παω να ξεμπερδεψω η να απαλλαγω και τωρα αν δεν με κρινουν Ι5 θα παρω κι αλλη αναβολη; Εγινα με λιγα λογια τουρμπο αλλα τι να πεις και αυτοι την δουλεια τους κανουν, δεν θα παω φυσικα στο ναυτικο νοσοκομειο και θα παω να παρουσιαστω κανονικα και οτι γινει, ηθελα να περασω απο την επιτροπη απαλλαγων ετσι ωστε να μην υπαρξει η ταλαιπωρια στο κεντρο κτλπ, αλλα δυστυχως δεν την γλιτωνω. Παντως αυτο που θελουν συγκεκριμενη ημερομηνια και παλι δεν τα κανουν σωστα; Τι να πει κανεις, Τους το ειχα τονισει οτι την ταδε μερα παρουσιαζομαι και μου ειχα πει δεν υπαρχει προβλημα θα προλαβετε. Απαραδεκτο κατα την γνωμη μου.


Ναι σου δίνουν αναβολή Γιώργο, θα τους πείς ότι σε παρακολουθεί ιδιώτης ιατρός και θες να ολοκληρώσεις την αποθεραπεία σου, και στο διάστημα της νέας αναβολής, πας ξανά και ολοκληρώνεις την διαδικασία αυτή την φορά σωστά. Ειδάλως αν μιλάμε για ενα πρόβλημα υγείας το οποίο δεν χρήζει επιπλέον αναβολής ή δεν θελήσεις εσυ άλλη αναβολή, θα παρουσιαστείς κανονικά.

Το ότι σου ζητάνε σε αυγκεκριμένη ημερομηνία να στείλεις εσυ τα χαρτιά, αυτό και θα συνεχίσεις να πράτεις ευλαβικά.

Θα γίνουν ολα όπως πρέπει, ταλαιπωρήθηκες τώρα λίγο βεβαια.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Γιωργος96
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Δεκ 21, 2015 1:16 am
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Γιωργος96 »

Το ολο προβλημα ειναι οτι 19 παρουσιαζομαι και 20 ειναι το ραντεβου, δημιουργειται μπερδεμα, ηθελα να παω εκει για να ξεμπερδευω γιατι κυριοτερα ειναι σχετικα διπλα απο την πολη μου και γιατι εχω ακουσει οτι στο κεντρο υπαρχει αρκετη ταλαιπωρια και προσθεσε οτι παρουσιαζομαι ναυπλιο και ειναι μακρια, αλλα τι να πεις, δεν διαφωνω οτι ειναι ετσι το συστημα απλα πιο το νοημα να τα κανεις ολα σωστα οπως σου ζητανε και να σου βαζουν λαθος ημερομηνια κατα μια εννοια, ειναι τελειως αδυνατον αφου παρουσιαζομαι 19 να ειμαι στο ναυτικο νοσοκομειο στης 20. Αλλα περα απο αυτα, θα ενημερωσω στο φορουμ αν παρω τελικα απαλλαγη γιατι εφαγα ολο το ιντερνετ και πουθενα δεν βρηκα τις παθησεις που εχω εγω για να παρω μια απαντηση οποτε ισως βοηθησω καποιον και να του 'βγαλω' το αγχος.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από dn24 »

Γιωργος96 έγραψε:Το ολο προβλημα ειναι οτι 19 παρουσιαζομαι και 20 ειναι το ραντεβου, δημιουργειται μπερδεμα, ηθελα να παω εκει για να ξεμπερδευω γιατι κυριοτερα ειναι σχετικα διπλα απο την πολη μου και γιατι εχω ακουσει οτι στο κεντρο υπαρχει αρκετη ταλαιπωρια και προσθεσε οτι παρουσιαζομαι ναυπλιο και ειναι μακρια, αλλα τι να πεις, δεν διαφωνω οτι ειναι ετσι το συστημα απλα πιο το νοημα να τα κανεις ολα σωστα οπως σου ζητανε και να σου βαζουν λαθος ημερομηνια κατα μια εννοια, ειναι τελειως αδυνατον αφου παρουσιαζομαι 19 να ειμαι στο ναυτικο νοσοκομειο στης 20. Αλλα περα απο αυτα, θα ενημερωσω στο φορουμ αν παρω τελικα απαλλαγη γιατι εφαγα ολο το ιντερνετ και πουθενα δεν βρηκα τις παθησεις που εχω εγω για να παρω μια απαντηση οποτε ισως βοηθησω καποιον και να του 'βγαλω' το αγχος.


Θέλεις να βρείς το "Ι" σου, βάση του προβληματός σου υγείας, εάν είναι δηλαδή για Ι5 απαλλαγή;

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Γιωργος96
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Δεκ 21, 2015 1:16 am
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Γιωργος96 »

Ακριβως αυτο, Εχω κανει σπονδυλοδεσια και εχω βιζες, καπακια και τα σχετικα και εχω μυωτονια τυπου μπεκερ. Δεν βρηκα πουθενα τα ιδια προβληματα. Κοιταξα βεβαια στο ΦΕΚ και ειδα οτι με την σπονδυλοδεσια χωρις κινητικο προβλημα βγαινεις Ι4 (αν ομως υπαρχει κινητικο προβλημα τοτε πας Ι5) Η σπονδυλοδεσια δεν μου εβγαλε κινητο προβλημα, η μυωτωνια ομως μου δημιουργει κινητικο προβλημα το οποιο θα ελεγα ειναι 20% πες περιπου, γενικα δεν μπορω να περπατησω οταν ζοριζω τους μυς, πχ να σηκωνομαι απο την καρεκλα, να τρεξω, ζοριζομαι αν ειμαι πολυ ωρα ορθιος και παει λεγοντας. Εφαγα τον κοσμο αλλα δυστυχως δεν βρηκα καποιον με παρομοια προβληματα και οσο να ναι υπαρχει αρκετο αγχος για το αν υπηρετησω. Αλλα θα δειξει οταν παρουσιαστω και θα ενημερωσω γιατι θα βοηθησει οποιον εχει κατι παρομοιο
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από dn24 »

Γιωργος96 έγραψε:Ακριβως αυτο, Εχω κανει σπονδυλοδεσια και εχω βιζες, καπακια και τα σχετικα και εχω μυωτονια τυπου μπεκερ. Δεν βρηκα πουθενα τα ιδια προβληματα. Κοιταξα βεβαια στο ΦΕΚ και ειδα οτι με την σπονδυλοδεσια χωρις κινητικο προβλημα βγαινεις Ι4 (αν ομως υπαρχει κινητικο προβλημα τοτε πας Ι5) Η σπονδυλοδεσια δεν μου εβγαλε κινητο προβλημα, η μυωτωνια ομως μου δημιουργει κινητικο προβλημα το οποιο θα ελεγα ειναι 20% πες περιπου, γενικα δεν μπορω να περπατησω οταν ζοριζω τους μυς, πχ να σηκωνομαι απο την καρεκλα, να τρεξω, ζοριζομαι αν ειμαι πολυ ωρα ορθιος και παει λεγοντας. Εφαγα τον κοσμο αλλα δυστυχως δεν βρηκα καποιον με παρομοια προβληματα και οσο να ναι υπαρχει αρκετο αγχος για το αν υπηρετησω. Αλλα θα δειξει οταν παρουσιαστω και θα ενημερωσω γιατι θα βοηθησει οποιον εχει κατι παρομοιο


Προσωπική εκτίμηση, ότι θα την πάρεις την απαλλαγή φίλε Γιώργο. Κατα τα λοιπά τα διαδικαστικά, θα κινηθείς όπως είπαμε.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Γιωργος96
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Δεκ 21, 2015 1:16 am
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Γιωργος96 »

Καλησπερα και παλι στην ομαδα. Παρουσιαστηκα και την επομενη πηγαμε στο νοσοκομειο και για να μην τα πολυλογω πηρα την απαλλαγη.(για το θεμα πιο πανω που εγραψα) . Μια ερωτηση να κανω αν μπορει καποιος να μου απαντησει γιατι δεν μου ελυσαν την απορια στο στρατοπεδο. Μου εδωσαν το χαρτι που απαλαχτηκα αλλα κατα καποιο τροπο μου δημιουργησαν αμφιβολιες και ηθελα να ρωτησω αν το παρακατω θεωρειται μονιμη απαλλαγη απο το στρατο (να μην ξανα παω ποτε μου, καταλαβατε) : Απαλλαχτηκε απο την εκπληρωση στρατευσιμης στρατιωτικης υποχρεωσης, συμφωνα με την παραγραφο 599 του ΠΔ 11/2014 δυναμη της θπ' αριθμ.163 γνωμ. Της ΕΑ ΙV ΜΠ. Ειναι γελοια ερωτηση αλλα αυτο σημαινει οτι πηρα μονιμη απαλλαγη απο το στρατο; Ευχαριστω για τον χρονο σας
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από dn24 »

Γιωργος96 έγραψε:Καλησπερα και παλι στην ομαδα. Παρουσιαστηκα και την επομενη πηγαμε στο νοσοκομειο και για να μην τα πολυλογω πηρα την απαλλαγη.(για το θεμα πιο πανω που εγραψα) . Μια ερωτηση να κανω αν μπορει καποιος να μου απαντησει γιατι δεν μου ελυσαν την απορια στο στρατοπεδο. Μου εδωσαν το χαρτι που απαλαχτηκα αλλα κατα καποιο τροπο μου δημιουργησαν αμφιβολιες και ηθελα να ρωτησω αν το παρακατω θεωρειται μονιμη απαλλαγη απο το στρατο (να μην ξανα παω ποτε μου, καταλαβατε) : Απαλλαχτηκε απο την εκπληρωση στρατευσιμης στρατιωτικης υποχρεωσης, συμφωνα με την παραγραφο 599 του ΠΔ 11/2014 δυναμη της θπ' αριθμ.163 γνωμ. Της ΕΑ ΙV ΜΠ. Ειναι γελοια ερωτηση αλλα αυτο σημαινει οτι πηρα μονιμη απαλλαγη απο το στρατο; Ευχαριστω για τον χρονο σας


Καλώς σε βρήκαμε και πάλι Γιώργο.

Εικόνα

Βρήκαμε Γιώργο και το 599... Καλή πορεία και καλή τύχη σαν πολίτης φίλε μου. Θα χαρούμε να σε βοηθήσουμε σε ότι απορία έχεις, και να ανταλλάξουμε τις απόψεις μας. Ευχαριστώ.

Γιωργος96
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Δεκ 21, 2015 1:16 am
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Γιωργος96 »

Οποτε αυτο σημαινει οτι πηρα μονιμη απαλλαγη σωστα; Ευχαριστω πολυ να σε καλα και ευχαριστω ολα τα παιδια που μου ελυσαν τις αποριες πιο πανω και γενικοτερα. Καλη θητεια σε οσους παρουσιαζονται και καλη υπομονη. Καλο βραδυ
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από dn24 »

Γιωργος96 έγραψε:Οποτε αυτο σημαινει οτι πηρα μονιμη απαλλαγη σωστα; Ευχαριστω πολυ να σε καλα και ευχαριστω ολα τα παιδια που μου ελυσαν τις αποριες πιο πανω και γενικοτερα. Καλη θητεια σε οσους παρουσιαζονται και καλη υπομονη. Καλο βραδυ


Η απαλλαγή δεν έχει κατηγορίες/κλίμακες. Είναι ότι λέει η λέξη, οπότε ναι καλέ μου φίλε. Εμείς σε ευχαριστούμε Γιώργο.

Γιωργος96
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Δεκ 21, 2015 1:16 am
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Γιωργος96 »

Καλησπερα και παλι παιδια.Εχω παρει απαλλαγη ι5 για τους λογους που περιγραφω πανω (δεν θεραπευονται και τα σχετικα)

Σημερα λοιπον μου ηρθε και λεει οτι σας χορηγηθηκε απαλλαγη απο την στρατευση επηδει κριθηκατε ακαταλληλος γι'αυτη ι5.

Και μετα λεει : Υπεχετε στρατιωτικες υποχρεωσεις εφοσον πριν απο τη συμπληρωση του 45ου ετους της ηλικιας σας κριθειτε ικανος για στρατευση, μετα απο επανεξεταση της σωματικης σας ικανοτητας.

Εχει τυχει σε καποιον που να εχει παρει απαλλαγη κατι παρομοιο; Με λιγα λογια θα θελουν στο μελλον να δουν αν τοτε μπορω να υπηρετησω. Αυτο ειναι σιγουρο; , εννοω θα με 'καλεσουν' σιγουρα; Η υπαρχει πιθανοτητα και να μην με καλεσουν για επαναξεταση; Αν και οταν γινει η επαναξεταση εφοσον τα προβληματα υγειας που εχω δεν θεραπευωνται τοτε πιστευω αφου βγηκα ι5 'τωρα' θα βγω και στην επανεξεταση; Και οταν και αν γινει η επαναξεταση ξερετε την διαδικασια; Πρεπει να ξανα παρουσιαστω και να περασω παλι ολο το μπερδεμα στο στρατοπεδο η θα ειναι διαφορετικα; Ευχαριστω παρα πολυ εκ των προτερων παιδια. Καλο σας βραδυ

stratia
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 25, 2016 11:15 pm
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από stratia »

Τι χαρτιά χρειάζονται στην επιτροπή απαλλαγών για το θέμα του στρατού;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Nassos »

Διάβασε τις προηγούμενες απαντήσεις.
Kώστας

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Kώστας »

Καλησπέρα, σήμερα πέρασα απο επιτροπή και άλλαξε την απόφαση των γιατρών για αναβολή. Το έκανε 100% επίτηδες καθώς δεν ρώτησε τίποτα λεπτομερώς για την υγεία μου, μόνο για την κατάσταση των γονιών μου και που πήγα σχολείο. Μόλις κοίταξε τα χαρτιά μου που έγραφαν κατάθλιψη και κοινωνικές διαταραχές με ρώτησε "τίποτα παραπάνω; ", απάντησα "τίποτα" και το πήρε ως "όχι δεν έχω τίποτα", "άρα θα υπηρετήσεις αφού δεν έχεις τίποτα". Μόλις του είπα ότι δεν το εννοούσα έτσι μου απάντησε "δεν πειράζει, θα υπηρετήσεις και θα σε βοηθήσει ο στρατός".

Πως μπορώ να κινηθώ ; Μπορώ να κάνω τις ίδιες διαδικασίες ; Μου φαίνεται αδύνατο να υπηρετήσω

sokrates

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από sokrates »

Σε περίπτωση που η επιτροπή είναι αρνητική και πρέπει να καταταγω ποια ειναι η διαδικασία; Έρχεται κάποιο νεο χαρτί μέσω αστυνομίας; Τι όρια έχω σε μέρες γιατί έχουν περάσει 20 μέρες από την ημέρα που πέρασα επιτροπή και ακόμη τίποτα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες