Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Όπως βλέπεις υπάρχει ήδη σχετικό θέμα με την απορία σου, πριν μπεις στην διαδικασία να στείλεις ένα μήνυμα θα πρέπει να αφιερώνεις λίγο χρόνο στο να ψάξεις για αυτό έχουμε και την φόρμα αναζήτησης, τώρα πρέπει να κάτσεις και να διαβάσεις παλαιότερες αναρτήσεις για να πάρεις την απάντηση που χρειάζεσαι.
Δημητρης

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Δημητρης »

Ειμαι φοιτητης γυμναστικης ακαδημια. Μου ειχε ερθει χαρτι οτι επιλεκτικα στην πολεμικη αεροπορια. Εχω παρει αναβολη λογω σπουδων αλλα τωρα που θελω να υπηρετισω στους αλεξιπτωτιστες τι ακριβως πρεπει να κανω; Οταν διακοψω την αναβολη να δηλωσω ειδικες δυναμεις ή αφου παρουσιαστω στη πολεμικη αεροπορια θα μεταφερθω απο εκει; Ευχαριστω!
Άβαταρ μέλους
Deathdiver
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 6:22 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Deathdiver »

Μεταταξεις δεν γινονται
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δημητρης έγραψε:Ειμαι φοιτητης γυμναστικης ακαδημια. Μου ειχε ερθει χαρτι οτι επιλεκτικα στην πολεμικη αεροπορια. Εχω παρει αναβολη λογω σπουδων αλλα τωρα που θελω να υπηρετισω στους αλεξιπτωτιστες τι ακριβως πρεπει να κανω; Οταν διακοψω την αναβολη να δηλωσω ειδικες δυναμεις ή αφου παρουσιαστω στη πολεμικη αεροπορια θα μεταφερθω απο εκει; Ευχαριστω!


Θα υπηρετήσεις στην ΠΑ. Ξέχνα τους Αλεξιπτωτιστές.

Δημητρης

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Δημητρης »

Οι μ@λ@κιες πληρωνονται. Ας ειναι και ετσι Π. Α! Ευχαριστω!
Άβαταρ μέλους
phil heath
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Αύγ 01, 2014 5:12 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από phil heath »

5 αυγουστου μου ηρθε χαρτι για αεροπορια στις 15 σεπτεβρη, αλλα εγω ηθελα ειδικες δυναμεις, και τελικα σημερα ηρθε νεο χαρτι για καταταξη στις ειδκες δυναμεις! Οταν εχεις ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΒΙΣΜΑ ετσι ειναι!
Guest

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Guest »

Γεια σας, όταν έκοψα την αναβολή μου έμαθα ότι είμαι καταταγμένος στην Πολεμική Αεροπορία. Εγώ ήθελα να πάω Ειδικές Δυνάμεις και πήγα στην Στρατολογία και έκανα αίτηση για μετάταξη. Πριν λίγες μέρες μου ήρθε χαρτί (κοινοποίηση σε εμένα) που πήγαινε προς ΓΕΕΘΑ και λέει υποβάλλεται σε εκτέλεση του σχετικού άρθρου... Κτλπ. Έχω πιθανότητες να γίνει τελικά η μεταταξή μου; Ευχαριστω!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Guest έγραψε:Γεια σας, όταν έκοψα την αναβολή μου έμαθα ότι είμαι καταταγμένος στην Πολεμική Αεροπορία. Εγώ ήθελα να πάω Ειδικές Δυνάμεις και πήγα στην Στρατολογία και έκανα αίτηση για μετάταξη. Πριν λίγες μέρες μου ήρθε χαρτί (κοινοποίηση σε εμένα) που πήγαινε προς ΓΕΕΘΑ και λέει υποβάλλεται σε εκτέλεση του σχετικού άρθρου... Κτλπ. Έχω πιθανότητες να γίνει τελικά η μεταταξή μου; Ευχαριστω!


Πολύ δύσκολο έως ακατόρθωτο φίλε.

Guest

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Guest »

Παιδιά μην ψαρώνετε ήμουν καταταγμένος στην Πολεμική Αεροπορία και ήθελα να πάω Ειδικές Δυνάμεις. Πήγα στην στρατολογία και έκανα αίτηση για μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις και συγκεκριμένα για την 35 μκ στην Κύπρο. Τελικά 4 μέρες πριν μπώ μου ήρθε νέο χαρτί για Ειδικές Δυνάμεις και οτι παρουσιάζομαι Μεγάλο Πεύκο.
Payne

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Payne »

Άρα να έχουμε και εμείς οι υπόλοιποι ελπίδες.Είχες βύσμα;

Άβαταρ μέλους
RyderSku
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2016 1:15 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από RyderSku »

Γεια σας ρε παιδία εγω εχω κατανεμηθει στην Πολεμικη Αεροπορια και εχω αναβολη μεχρι το 2019. Θελω παρα πολυ να υπηρετησω στις Ειδικες Δυναμεις τι μπορω να κανω και αν μπορω; Ευχαριστω!
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από dn24 »

RyderSku έγραψε:Γεια σας ρε παιδία εγω εχω κατανεμηθει στην Πολεμικη Αεροπορια και εχω αναβολη μεχρι το 2019. Θελω παρα πολυ να υπηρετησω στις Ειδικες Δυναμεις τι μπορω να κανω και αν μπορω; Ευχαριστω!


Γειά σου ρε φίλε και εσένα! Καλή θητεία να έχεις στην ΠΑ. Οπότε το 'πιασες το νόημα.

Σε ευχαροστούμε για την εμπιστοσύνη σου στο φόρουμ, είμαστε στην διάθεση σου για οιαδηποτε σου απορία.

Άβαταρ μέλους
RyderSku
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2016 1:15 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από RyderSku »

Τελικα μπορω να κανω κατι ωστε να υπηρτησω στις Ειδικες Δυναμεις απο Π. Α.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

RyderSku έγραψε:Τελικα μπορω να κανω κατι ωστε να υπηρτησω στις Ειδικες Δυναμεις απο Π. Α.


Ναι μπορείς.

Θα πας στην στρατολογία σου και θα αιτηθείς μέσω υπεύθυνης δήλωσης που θα σου δοθεί εκεί να παρουσιαστείς στον Στρατό Ξηράς για να υπηρετήσεις στις ΕΔ.

Το έχουν κάνει αρκετά παιδιά κυρίως την τελευταία διετία.

Τώρα αν πάλι εννοείς να υπηρετήσεις στην 31 ΜΕΕΔ της ΠΑ τότε όχι σαν έφεδρος δεν έχεις αυτή την δυνατότητα.

Άβαταρ μέλους
Lalikos
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2016 11:49 am
Τοποθεσία: Macedonia
Επικοινωνία:

Μετάταξη από ΠΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Lalikos »

Έτσι έκανα και εγώ. Στο λύκειο είχα δηλώσει πολεμική αεροπορία. Μετά τις σπουδές, πήγα στο στρ. Γραφείο να κόψω την αναβολή μου και αιτήθηκα να υπηρετήσω στις καταδρομές. Ρώτησα τον υπέυθυνο κατά πόσο είναι αυτό πιθανό και μου είπε να μην ανησυχώ, ούτως ή άλλως στις Ε. Δ. Πηγαίνεις εθελοντικά. Πράγματι το περιοδεύον που ήρθε τρεις μήνες αργότερα, έγραφε Ειδικές Δυνάμεις.
2α ΜΑΛ 323
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες