Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από D.Y.K »

Στην ελλαδα ζουμε αγορινες! Κρινεσαι σε ολα! Αλλα παντα αν υπαρχει ο 'μπαρμπας' δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα! Ξεφτιλα.
billaras
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 19, 2009 9:30 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από billaras »

Δηλαδη οι εταιριες που εχουν << Φιλικο>> Προσωπικο και σε παιρνουν με μονιμο style ειναι μετρημενες στα δαχτυλα;
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από greko_27 »

Δεν ισχυουν στις υπολοιπες εταιρειες αυτα ιδιαιτερα σ' αυτες που εχουν ποντοπορα πλοια. Εχεις απολυτο δικιο Δ. Υ. Κ... Δυστυχως δε μπορω να πω περισσοτερα... Ο λογος κατανοητος ελπιζω.
billaras
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 19, 2009 9:30 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από billaras »

Οκ φιλαρακια ειμαι ασχετος Εικόνα
μη με κρινετει αρνητικα που θελω να ενημερωθω πριν διαλεξω

Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από greko_27 »

Καλα κανεις και ρωτας... Αν δεν ρωτησεις πως θα μαθεις... Τα λεμε παιδες sorry που σας αφηνω αλλα πρεπει να παω για δουλεια... Πρεπει να κανω και το overtime μου
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από D.Y.K »

Καμμια σχεση αγορινα. Καλα κανεις και ρωτας και να συνεχισεις να ρωτας! Παντως το εμπορικο ναυτικο ειναι μια πολυ καλη επιλογη αρκεις να μην το δεις σαν τσοντα γιατι θα βρεθεις 'πρωταγωνιστης'

πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Δυκ και greko_27 εχω την εντυπωση πως οταν δεν ταξιδευεις πληρωνεσαι αλλα με πολυ λιγοτερα λεφτα! Δε ξερω αν ισχυει αυτο μονο σε πλοιαρχους και α μηχανικους!
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από greko_27 »

Ναι καμια 25 xρoνια καθαρη θαλλασια υπηρεσια τοτε εχεις τις δυνατοτητες να γινεις αρχιμηχανικος 'η αρχικαπετανιος δηλαδη γυρω στην ηλικια των 47 με 55. Παντως η ζωη του ναυτικου δεν ειναι και ευκολη δεν κανεις το 8ωρο και επιστρεφεις σπιτι και στα ποσταλια επισης δεν μπορουν να Μπουν ολοι... Παντως σκεψου το καλυτερα κριμα ειναι και καλος μαθητης εισαι και μπορεις να εξασφαλισεις το μελλον σου ως αξιωματικος στα σωματα ασφαλειας και γενικα στο στρατο κ. Α.
πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Greko_27 δε μπορεις ομως να συγκρινεις τους μισθους του εμπορικου ναυτικου και τον ελληνικο στρατο! Οταν σαν ανθυποπλοιαρχος ή γ μηχανικος θα περνεις 5800 στον ες αυτα δε τα περνει κανενας!
billaras
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 19, 2009 9:30 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από billaras »

Ο Γ παιρνει 4500 περιπου και τοσα παιρνειες ως υψηλοβαθμος στ εσ
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από greko_27 »

πειραιωτης έγραψε:Greko_27 δε μπορεις ομως να συγκρινεις τους μισθους του εμπορικου ναυτικου και τον ελληνικο στρατο! Οταν σαν ανθυποπλοιαρχος ή γ μηχανικος θα περνεις 5800 στον ες αυτα δε τα περνει κανενας!
Υπαρχουν 2 ειδων ανθρωποι που ακολουθουν το επαγγελμα του ναυτικου:αυτοι που το κανουν για τα χρηματα &Αυτοι που αγαπουν τη θαλασσα= (σπανιο βεβαια και δεν ισχυει στην πραγματικοτητα). ΚΑΝΕΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ. Πραγματικα αν ειχα τη δυνατοτητα να μπω ως μονιμος στο λιμενικο ή στη ΔΕΗ ως μηχανικος ή στα Ελληνικα Πετρελαια και να παρατησω τα κωλοβαπορια θα το εκανα ευχαριστως. Εδω φιλησα κατουρημενες ποδιες για να αφησω τα ποντοπορα και να μπω στα ποσταλια. Μακαρι να ειχα και εγω τοσα μορια Οταν ημουν 18, σιγουρα δεν θα γινομουν ναυτικος αλλα σιγουρα θα κοιτουσα να κανω μια καριερα στα σωματα ασφαλειας. ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΣ σιγουρα οι περισσοτεροι απο εσας αν βγαζατε τοσα μορια και δεν ειχατε προβλημα με το υψος σας ή με την οραση σας δεν θα δηλωνατε τις Α. Ε. Ν. Στο μηχανογραφικο σας αλλα θα κοιτουσατε τις στρατιωτικες και αστυνομικες σχολες. Και τα 6000 ευρω τα περνεις μονο στα γκαζαδικα του Ωναση (απο οπου ξεκινησα και την καριερα μου) οι υπολοιποι σου δινουν απο 1000 εως 2000 λιγοτερα, αλλα στα γκαζαδικα του Ωναση οπου τα περισσοτερα ειναι 150αρια και 300αρια θα κανεις να δεις τη στερια 7 μηνες διοτι τα περισσοτερα πηγαινουν στις Η. Π. Α. Και στην Αφρικη.

πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από πειραιωτης »

greko_27 μη ξεχνας ομως και στον ες ειναι δυσκολα! Αν δεν εχεις καποιο βυσμα δυσκολα θα πας σε στρατοπεδο κοντα στο σπιτι σου! Ασε που καθε 4 χρονια εχουν και μεταθεσεις! Στο εμπορικο Ναυτικο για να μπεις ακτοπλοϊα πρεπει να εχεις καποιο βυσμα! Οι περισσοτεροι πλοιαρχοι στην ακτοπλοϊα ειναι 10 χρονια στο ιδιο καραβι! Δε τους κουνας απο την θεση τους ευκολα!
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από greko_27 »

Γνωριζω καλα το τι γινεται στην ακτοπλοία γιατι και εγω στα ποσταλια ειμαι. Αλλα θελω να σε δω μετα απο 15 χρονια οταν θα θελεις να κανεις καμια μονιμη σχεση... Πια θα θελει να μεινει μαζι σου οταν θα λειπεις 7 &8 μηνες το χρονο, εκτος κι αν σου τα τρωει καλα... Το τι εχουν δει τα ματια μου ασ΄το καλυτερα... Υπαρχουν πολλοι Μ@@@@@@ Στο επαγγελμα μας, εκτος βεβαια και αν τη βολεψεις στα ποσταλια παω πασο τοτε.Κριμα ειναι να καει ο just_perfect και να το φανε τα βαπορια αφου εχει τη δυνατοτητα να παει καπου αλλου καλυτερα και ειδικα στο δημοσιο.Αυτο που λεω στους πρωτομπαρκους δοκιμους ειναι Οτι: Αν τους δοθει η ευκαιρεια Και την κανουν απο τα καραβια (ιδιαιτερα στο λιμενικο με κανα βυσμα) να την αρπαξουν. Βλεπω και τον ξαδερφο μου (υπαξ απο σμυ) που υπηρετει στη Λημνο, μια χαρα περναει 8ωρο και σπιτι, στις ασκησεις που γινονται καθε χρονο μονο εκει πηζουν. Και επειδη εκανα 18 μηνες στο στρατο δεν ειδα κανεναν κωλοκαραβανά να παραπονιεται... ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΦΕΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ, ΑΠΛΩΣ ΠΕΡΝΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ... ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΧΕΡΕΣΑΙ ΣΩΣΤΑ.Εικόνα

just_perfect
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 03, 2009 10:44 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από just_perfect »

greko_27 έγραψε:Ναι καμια 25 xρoνια καθαρη θαλλασια υπηρεσια τοτε εχεις τις δυνατοτητες να γινεις αρχιμηχανικος 'η αρχικαπετανιος δηλαδη γυρω στην ηλικια των 47 με 55. Παντως η ζωη του ναυτικου δεν ειναι και ευκολη δεν κανεις το 8ωρο και επιστρεφεις σπιτι και στα ποσταλια επισης δεν μπορουν να Μπουν ολοι... Παντως σκεψου το καλυτερα κριμα ειναι και καλος μαθητης εισαι και μπορεις να εξασφαλισεις το μελλον σου ως αξιωματικος στα σωματα ασφαλειας και γενικα στο στρατο κ. Α.
Καλη μαθητρια ειμαι οντως αλλα σκεφτομαι να το δοκιμασω εφοσον τπτ αλλο δν με ικανοποιει... Πιστευω οτι δν εχω να χασω τπτ... Απο τα ιπολοιπα σιγουρα το προτιμω... Αλλα και απο τα πεδια μου δν μπορω να δηλωσω για στρατο... Εικόνα

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης