Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ηλιας

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από ηλιας »

Έχω κόψει την αναβολή τον μάρτιο για να μπω Ιούλιο. Δήλωσα πεζοναύτης. Μήπως ξέρετε τι αθλήματα θα περάσω και που θα παρουσιαστώ!
Άβαταρ μέλους
Vasss
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 04, 2011 4:47 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Vasss »

Καλησπέρα φίλε

Θα παρουσιαστείς στο ΚΕΕΔ στη Νέα Πέραμο Αττικής, όπως και όσοι πάνε για ΜΑΚ, ΛΟΚ και Αλεξιπτωτιστές. Εκεί είναι το ΚΕΝ, όπου δεν κάνεις κάτι διαφορετικό από τα υπόλοιπα κέντρα, πέρα απο λίγη παραπάνω τυπικότητα, άντε και καμιά κάμψη. Μετά θα πάς σε μονάδα πεζοναυτών όπου θα περάσεις το τπεν, το οποίο μπορεί να είναι απο σχετικά χαλαρό μέχρι ΠΟΛΥ ζόρικο, ανάλογα με το λοχαγο που θα πέσεις.
Αθλήματα, για να απαντήσω στην ερώτηση σου, θα χρειαστεί να περάσεις για να μπείς στους Πεζοναύτες, μόνο αν τύχεί και παρουσιαστείς σε άλλο κέντρο, πλην του ΚΕΕΔ. Σε αυτή την περίπτωση για να μπεις, πρέπει να περάσεις τις γελοίες δοκιμασίες:1 χμ τρέξιμο σε λιγότερο απο 5',20 καμψεις,5 έλξεις και 20 κοιλιακούς.
γιωργος

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από γιωργος »

φιλε εχεις φεισμπουκ ι καποιο αλλο μεσω για να εποικοινωνισουμε; Θελω να μπω ειδικες δυναμεις βολο και θελω πληροφοριες... Ευχαριστώ!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από D.Y.K »

γιωργος έγραψε:φιλε εχεις φεισμπουκ ι καποιο αλλο μεσω για να εποικοινωνισουμε; Θελω να μπω ειδικες δυναμεις βολο και θελω πληροφοριες... Ευχαριστώ!


Αν θέλεις να επικοινωνήσεις με τον φίλο μπορείς να κάνεις μία εγγραφή και να στείλεις προσωπικό μήνυμα. Δεν θα σου πάρει πάνω από 1 λεπτό.

Άβαταρ μέλους
Vasss
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 04, 2011 4:47 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Vasss »

γιωργος έγραψε:φιλε εχεις φεισμπουκ ι καποιο αλλο μεσω για να εποικοινωνισουμε; Θελω να μπω ειδικες δυναμεις βολο και θελω πληροφοριες... Ευχαριστώ!


Καλησπέρα. Για όποια απορία έχεις στείλε μου προσωπικό μήνυμα. Θα χαρώ να βοηθήσω.
trikokias
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 13, 2015 10:16 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από trikokias »

Καλησπερα παιδια! Θελω να ρωτησω το εξης: Ειχα δηλωσει πεζοναυτες οταν εκοψα αναβολη. Αν με καλεσουν εκει μετα Τον ορκο υπαρχει δυνατοτητα να υπηρετησω σε καποιο αλλο σωμα οπως ΛΟΚ η ΜΑΚ;
KonstantinosTT
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Ιουν 17, 2015 2:26 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από KonstantinosTT »

Καλησπέρα, Σήμερα έκανα διακοπή αναβολής για να μπω τον Σεπτέμβριο. Δεν δήλωσα ειδικές δυνάμεις. Από ότι διάβασα από τους προηγούμενους, μπορώ να δηλώσω να πάω πεζοναύτες στο κέντρο εκπαίδευσης. Αν με καλέσουν στον αυλώνα και δηλώσω πεζοναύτης, μετά υπάρχει περίπτωση να παραμείνω εκεί;(εφόσον είδα ότι οι πεζοναύτες μπορούν να πάνε Αυλώνα). Γιατί θα ήθελα να υπηρετήσω στην Αθήνα (ή κάπου κοντά - κατάγομαι από Δράμα). Επίσης, με πόσους βαθμούς μυωπία σε κόβουν (στραβά μάτια σε αυτές τις εξετάσεις μπααααα). Ευχαριστώ.

Ζακυνθος

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Ζακυνθος »

Καλησπέρα παιδιά να κάνω μία ερώτηση ο αδερφός μου παρουσιάστηκε Τρίπολη ήρθε επιτελείο από τις ειδικές δυνάμεις και έδωσε αθλήματα για πεζοναύτες αλλά του είπαν να πάει ΟΥΚ γιατί είχε καλές επιδώσεις και δεν το άφησαν να δηλώσει και δήλωσαν αυτοί για αυτόν ! Του είπαν όμως μετά από το στρατόπεδο ότι για μα πάει ΟΥΚ πρέπει να έκανε μία διαδικασία που δεν του είχαν πει να την κάνει αν δεν πάει ουκ θα πάει πεζοναύτες;
Mαχημος

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Mαχημος »

Παιδες σε 2 μηνες μπαινω λογικα 8μηνο αλλα θελω να μπω ΕΔ αθλητικος τυπος πειθαρχημενος κ δεν γουσταρω πεζικο ακουω διαφορα για πολυ χαλι μεσα... Καλυτερα να φτυνω αιμα που λεμε παρα ξυσιμο... Τελος παντων πεζοναυτες/αμφιβιος εχει κολυμπι; Εκει υστερω. Τι ειδικοτητα προτεινεται; Μονο σοβαρες ερωτησεις ΠΟΙΟ ΙΕΡΟ ΑΠΟ ΜΑΝΑ Κ ΠΑΤΕΡΑ Η ΠΑΤΡΙΣ
Mαχημος

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Mαχημος »

EΓινε ευχαριστω
Λεωνιδας

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Λεωνιδας »

Καλησπερα εχω δηλωσει να παω ε. δ. πεζοναυτες 2 πραγματα θελω να ρωτησω...

Α. Ποια ειναι τα αθληματα; (Εδω αν μπορει να απαντησει καποιος που ξερει πως ειναι αυτη την στιγμη και οχι πως ηταν πιο παλια. Ευχαριστω :) )

Β. Υπαρχει καποιο "στανταρ" που πρεπει να εχουν οσοι γινουν δεκτοι; Π. χ να εισαι τουμπανο; Γιατι εγω ειμαι ακριβως το αντιθετο! Αλλα εχω μεγαλη θεληση..

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από dn24 »

Λεωνιδας έγραψε:Καλησπερα εχω δηλωσει να παω ε. Δ. Πεζοναυτες 2 πραγματα θελω να ρωτησω...

Α. Ποια ειναι τα αθληματα;(Εδω αν μπορει να απαντησει καποιος που ξερει πως ειναι αυτη την στιγμη και οχι πως ηταν πιο παλια. Ευχαριστω :) )

Β. Υπαρχει καποιο "στανταρ" που πρεπει να εχουν οσοι γινουν δεκτοι; Π. Χ να εισαι τουμπανο; Γιατι εγω ειμαι ακριβως το αντιθετο! Αλλα εχω μεγαλη θεληση.



Καλημέρα Λεωνίδα. Το μήνυμα σου μεταφέρθηκε εδώ όπου και συμβαδίζει με τον τίτλο του νήματος, καθότι δεν ρωτάς γενικά και αόριστα για τις ειδικές δυνάμεις, αλλά αναφέρεσαι συγκεκριμένα στους (ΠΝ). Η σωστή απάντηση για να μην ξαναγράφουμε τα ίδια για πρακτικούς λόγους, είναι αυτή εδώ . Σε ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σου στο φόρουμ.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Εμιλιος

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Εμιλιος »

Καλησπερα θελω να παω πεζοναυτες ειμαι 27 ετω αλλα αγχονομαι λογο του οτι ειμαι απο την αλβανια θα εχω παροβληματα λογο αλλης υπηκοοτητας?
Bασίλης

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Bασίλης »

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους. Παρουσιαζομαι 15 ιανουαριου 11ο συνταγμα πεζικου. Θελω ομως να υπηρετησω πεζοναυτης. Ποια ειναι τα αθληματα που πρεπει να περασω απο τη στιγμη που ειμαι απο πεζικο ; Παρακαλω μια αμεση απαντηση γιατι σε 3 μερες ταξιδευω. Το 1 χιλιομετρο το βγαζω σε 4.35. Ελξεις δεν κανω δυστυχως. Καμψεις πανω απο 20.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες