Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Greek_Army »

Antreas έγραψε:Γεια σας παιδια.
εχω κοψει αναβολη και ειχα δηλωσει πεζοναυτες αλλα στο site της στρατολογιας ειδα Οτι παρουσιαζομαι αυλονα τεθορακισμενα διαβηβασεις.
Περα απο αυτο παρουσιαζομαι τελη νοεμβρη ενω οποιον αλλο εχω ρωτησει (καμια 15ρια ατομα που κωψαμε αναβολη την ιδια εβδομαδα κιολας) παρουσιαζοντε τελος οκτωβρη (ενας μηνας ακριβως διαφορα).
Πρωτη ερωτηση. Εχει γινει καποιο λαθος στην ημερομηνια που εχω δει στο ιντερνετ;
Δευτερη. Μετα απο ποσο καιρο θα πρεπει να περιμενω κλημακιο για να παω πεζοναυτης;

Ευχαριστω εκ των προτερων!


Διάσπαση των ΕΣΣΟ το 2011

Για την δεύτερη είσαι στο σωστό θέμα, οπότε διάβασε προηγούμενα μηνύματα

Firebat
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2011 6:45 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Firebat »

Δεν έχει γίνει λάθος στην ημερομηνία κατάταξης! Έχει να κάνει με το στρατολογικό γραφείο στο οποίο ανήκεις!

Τα μισά στρατολογικά γραφεία στέλνουν φαντάρους τον Οκτώβρη και τα άλλα μισά το Νοέμβρη!

Όσο για το κλιμάκιο των Ε. Δ. να το περιμένεις τη δεύτερη βδομάδα!
Άβαταρ μέλους
C-SPY
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Παρ Οκτ 21, 2011 8:25 pm
Ενδιαφέροντα: Ιστορία - Στρατός - Πολιτική - Αθλητισμός - Μουσική - Κινηματογράφος
Επάγγελμα: Στρατιωτικός Αναλυτής
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από C-SPY »

Έτσι όπως είπες "τι βαθμούς μυωπίας και κάτω πρέπει να έχω" είναι λες και είναι δεδομένο ότι πρέπει να έχεις.Εικόνα
Έχω γνωστό μου που ήτανε 100 κιλά και μια χαρά τα έβγαλε όλα τα αθλήματα και την εκπαίδευση κλπ κλπ... Εικόνα

Αντρέα εάν μπαίνεις 22 Νοεμβρίου στο ΚΕΤΘ (Αυλώνα) θα είμαστε μαζί και θα περιμένουμε το κλιμάκιο παρέα... Μέχρι τότε έχουμε 20 μερούλες αθλητικής δραστηριότητας (δηλαδή κάνουμε και ανάπαυλα κάποιες μέρες ενδιάμεσα μη καούμε... ) Με μυϊκή ενδυνάμωση, ανάπτυξη φυσικής κατάστασης, ευρωστίας, υγείας και αντοχής! Και μετά είμαστε έτοιμοι για πολύ Χώμα, λάσπη και νερό!
κωστης1994
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Ιαν 04, 2012 3:03 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από κωστης1994 »

Σημερα πηγα στα κεπ και περασα περιοδευον δηλωσα ειδικες δυναμεις στρατου ξηρας εγω συγκεκριμενα θελω να μπω για πεζοναυτης που πρεπει να το πω αυτο για να τα καταφερω να μπω?
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Nassos »

Όταν παρουσιαστείς σε οποιοδήποτε Κέντρο Νεοσυλλέκτων δηλώνεις ότι θέλεις να υπηρετήσεις στους Πεζοναύτες. Αν είσαι τυχερός μπορεί να παρουσιαστείς και κατευθείας εκεί. Θα το δείς όταν θα βγεί η σχετική ανακοίνωση για το πότε και που παρουσιάζεσαι.
κωστης1994
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Ιαν 04, 2012 3:03 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από κωστης1994 »

Σευχαριστω πολυ νασσο για την απαντηση... Μηπως ξερεις ή ξερει κανεις αλλος αμα το σπροξω με κανα βισμα καταφερω και μπω κατευθειαν πεζοναυτης για πιο σιγουρα?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Greek_Army »

κωστης1994 έγραψε:Σευχαριστω πολυ νασσο για την απαντηση... Μηπως ξερεις ή ξερει κανεις αλλος αμα το σπροξω με κανα βισμα καταφερω και μπω κατευθειαν πεζοναυτης για πιο σιγουρα;


Φυσικά...

Dedakos
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 18, 2012 11:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Dedakos »

Καλησπερα. Οταν εκοψα την αναβολη μου ειχα δηλωσει πεζοναυτης. Το χαρτη μου ηρθε για σπαρτη. Τι γινετε στην περιπτωση αυτη; Θελω πολυ να μπω πεζοναυτες. Ουτε για τα μορια ουτε για κατι αλλο αλλα για να υπηρετησω την πατριδα μου. Με τα αθληματα δεν τα παω τοσο καλα. Το τρεξιμο το χω καμψεις βγαζω 10 και ελξεις @@!
Άβαταρ μέλους
george7388
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2011 3:39 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από george7388 »

Θα περασε κλιμακιο Ε. Δ. Οπου θα δηλωσεις οτι επιθυμεις να πας. Οσο για τα αθληματα μην αγχωνεσαι, εχουν παρει μπερε πολλοι γιοταδες κανενας δεν κοβεται. Υπηρχαν ατομα που δεν μπορουσαν να κανουν μια ελξη και ομως πηραν μπερε
ΣΤΑΥΡΟΣ

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από ΣΤΑΥΡΟΣ »

Γειά σας θέλω να ρωτήσω αν κοπείς απο καταδρομές κατα την διάρκεια της εκπαίδευσης μπορείς να πάς Πεζοναύτες;
atma
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 19, 2012 2:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από atma »

Χαιρεται. Μια ερωτηση θα 'θελα να κανω. Σκεφτομαι να μπω Πεζοναυτης και οταν με το καλο τελειωσω να δηλωνω σε προκυρηξεις να μπω αστυνομια. Κατι που λενε οτι τα μορια ειναι λιγοτερα απο Πεζοναυτες ισχυει ;Και κατι ακομα. Στο περιοδευον που ειχα περασει δεν ειχα δηλωσει Ειδικες Δυναμεις. Οταν θα παω να κοψω την αναβολη και θα δηλωσω Ειδικες Δυναμεις Θα καταταγω οπως ολοι οι αλλοι ;
*Ευχαριστω εκ των προτρρων

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δεν γίνεται να γράφουμε τα ίδια πράγματα, αν ψάξεις θα το βρεις.

Να χρησιμοποιείς την φόρμα αναζήτησης, γιατί την επόμενη φορά δεν θα είμαστε και τόσο φιλόξενοι.
atma
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 19, 2012 2:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από atma »

Greek_Army έγραψε: Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δεν γίνεται να γράφουμε τα ίδια πράγματα, αν ψάξεις θα το βρεις.

Να χρησιμοποιείς την φόρμα αναζήτησης, γιατί την επόμενη φορά δεν θα είμαστε και τόσο φιλόξενοι.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
leo_21
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 13, 2012 2:54 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από leo_21 »

Καλησπέρα σε όλους, είμαι Κορίνθιος και σκέφτομαι να κόψω την αναβολή μου (ως το 2017) μόλις τελειώσω την πρακτική μου, για να μπω το καλοκαίρι. Δεν γνωρίζω που θα παρουσιαστώ, επιθυμώ πάντως να πάω πεζοναύτης. Ένας φίλος μου έχει περιγράψει περίπου πως είναι τα πράγματα, και μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον. Υπάρχει κάποιος να με ενημερώσει τι προϋποθέσεις πρέπει να πληρώ και για το αν θα εγκρίνουν οι αξιωματικοί για να μπει όποιος θελήσει;

Επίσης τι περίπου περιλαμβάνει η εκπαίδευση των πεζοναυτών; Είναι τόσο σκληρή όσο λένε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!Εικόνα

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες