Έκτακτες Μεταθέσεις Αστυνομικών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΜΙΡΑΝΤΑ

Έκτακτες Μεταθέσεις Αστυνομικών

Δημοσίευση από ΜΙΡΑΝΤΑ »

Καλημερα. θα ηθελα να ρωτησω κατι. αν καποιος αστυφυλακας δεν πηρε μεταθεση με τις τακτικες και μεχρι να βγουν οι εκτακτες κανει γαμο μετρανε τα μορια του γαμου?
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Έκτακτες Μεταθέσεις Αστυνομικών

Δημοσίευση από alexissak »

Κοιτα να δεις το π. δ 100/2003 που αναφερεται στις μεταθεσεις κ συγκεκριμενα στο αρθρο 3 οπου αναφερονται τα κριτιρια λεει οτι ο εγγαμος παιρνει 5 μορια το ετος. δεν αναγραφεται ομως οτι πρεπει να κλεισει καποιο συγκεκριμενο χρονικο διαστημα εγγαμος δηλαδη εναν χρονο η' αν τα παιρνει απο τον πρωτο μηνα γαμου. πρακτικα απο οσο γνωριζω στις εκτακτες μεταθεσεις δεν γινονται νεες αιτησεις οποτε κ νεεοι πινακες μετατηθεμενων αλλαπανε αυτοι που προηγουντε στους πινακες των τακτηκων μεταθεσεων. οποτε πως θα σου προσμετρησουν τα μορια του γαμου αν δεν κανεις αιτηση οπου θα αναφερεις κ τον γαμο. για σιγουρια κανε μια αναφορα στο γραφειο κατωτερων της διευθηνσης που ανοικεις. ειναι υποχρεωμενοι να απαντησουν.
ΜΙΡΑΝΤΑ

Έκτακτες Μεταθέσεις Αστυνομικών

Δημοσίευση από ΜΙΡΑΝΤΑ »

Συγνωμη που ενοχλω παλι. αν προσκομισω ληξιαρχικη πραξη γαμου στο υπουργειο δεν μπορει να αλλαξει η σειρα στους πινακες για τις εκτακτες; Κατι τελευταιο. εχω σειρα ογδοη για θεσπρωτια στις εκτακτες ενω στις τακτικες εβγαλε 6 θεσεις εχω πιθανοτητες να παω?
ΜΙΡΑΝΤΑ

Έκτακτες Μεταθέσεις Αστυνομικών

Δημοσίευση από ΜΙΡΑΝΤΑ »

Καλησπερα. θα ηθελα να ρωτησω κατι. στις εκτακτες μεταθεσεις εχουν δικαιωμα συμμετοχης οι ανθυπαστυνομοι και οι παραγωγικοι αρχιφυλακεσ?
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Έκτακτες Μεταθέσεις Αστυνομικών

Δημοσίευση από alexissak »

Οχι, οι εκτακτες μεταθεσεις ειναι για τους κατεχοντες οργανικη θεση αστυφυλακα. Δηλαδη αστ/κες-υπαρχκ/ες-αρχκ/ες (προαγομενοι με τα χρονια) κ ανθ/μοι (προαγομενοι με τα χρονια, αλλα δεν υπαρχουν ακομα)..
ΜΙΡΑΝΤΑ

Έκτακτες Μεταθέσεις Αστυνομικών

Δημοσίευση από ΜΙΡΑΝΤΑ »

Καλημερα. Ηθελα να ρωτησω κατι. Ο συζυγοσ μου ειναι αστυφυλακασ και τωρα με τισ εκτακτεσ μεταθεσεισ ερχεται απο αθηνα στη θεσπρωτια. Παραλληλα ομωσ βγηκε η εγκυκλιοσ για συμμετοχη στισ εξετασεισ για αρχιφυλακεσ. Αν γινει αρχιφυλακασ μπορει να μετατεθει απο τη θεσπρωτια σε αλλο νομο; Επειδη ειναι παντρεμενοσ εννοω; ...
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Έκτακτες Μεταθέσεις Αστυνομικών

Δημοσίευση από alexissak »

Συμφωνα με τις διαταξεις του Π. Δ 82/2006 ''προαγωγικες εξετασεις αστ/κων-υπαρχ/κων-αρχ/κων κατεχοντων θεση αστ/κα για τον βαθμο του αρχ/κα του αρ.10 του Ν3686/08'' αναφερεται οτι αν ο επιτυχοντας εχει μεταταθει στον τοπο συμφεροντων του εντος ΠΕΝΤΑΕΤΙΑΣ κ ειναι εγγαμος δεν μετατηθεται κ παραμενει στον τοπο συμφεροντων του. Ετσι αν ο συζυγος σου προαχθει μεχρι κ το 2015 δεν θα μετατεθει.
ΜΙΡΑΝΤΑ

Έκτακτες Μεταθέσεις Αστυνομικών

Δημοσίευση από ΜΙΡΑΝΤΑ »

Σας ευχαριστω παρα πολυ για ολες τις χρησιμες πληροφοριες που μου δινετε και με βγαλατε απο το αγχος.
ΕΛΕΝΗ

Έκτακτες Μεταθέσεις Αστυνομικών

Δημοσίευση από ΕΛΕΝΗ »

Καλημερα. μπορω να σας ρωτησω κατι; ο συζυγος μου στον πινακα για τις εκτακτες μεταθεσεις ειναι ογδοος και για τη θεσπρωτια βγαζει 8 θεσεις, αρα ερχεται, ετσι δεν ειναι; απο τον τελευταιο αστυφυλακα που ηρθε με τι ετακτικες μεταθεσεις δεν μετραμε;
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Έκτακτες Μεταθέσεις Αστυνομικών

Δημοσίευση από alexissak »

ΕΛΕΝΗ έγραψε:Καλημερα. Μπορω να σας ρωτησω κατι; Ο συζυγος μου στον πινακα για τις εκτακτες μεταθεσεις ειναι ογδοος και για τη θεσπρωτια βγαζει 8 θεσεις, αρα ερχεται, ετσι δεν ειναι; Απο τον τελευταιο αστυφυλακα που ηρθε με τι ετακτικες μεταθεσεις δεν μετραμε;
Δεν είναι ακριβώς ετσι τα πράγματα. Οι θεσείς κατανέμοντε ισομερός σε αστ/κες - υπαρχ/κες - αρχ/κες. Δηλαδή 2-3-3 αντιστοίχως. Αν δεν υπάρχουν οι ανώτεροι σε βαθμό πάνε μόνο αστ/κες. Αν υπάρχει ενας υπαρχ/κας πανε 7-1. Αν υπαρχει ενας Αρχ/κας κ Τρείς υπαρχ/κες πανε 4-3-1. Αν υπαρχουν 5 αρχ/κες κ 3 υπαρχ/κες πάνε 2-3-3 Κατάλαβες;

ΕΛΕΝΗ

Έκτακτες Μεταθέσεις Αστυνομικών

Δημοσίευση από ΕΛΕΝΗ »

Καλημερα. το γνωριζω αυτο. υπαρχουν μονο αστυφυλακες ομως. οι αλλοι εχουν παει με τις τακτικεσ
ΕΛΕΝΗ

Έκτακτες Μεταθέσεις Αστυνομικών

Δημοσίευση από ΕΛΕΝΗ »

Καλημερα. θα ηθελα αν μπορειτε να μου απαντησετε σε κατι. ο συζυγος μου ειναι αστυφυλακας στην αθηνα και σημερα εχει 7 χρονια υπηρεσιας, εγω ειμαι δασκαλα στην ηγουμενιτσα και καναμε πολιτικο γαμο στις 27 αυγουστου το 2010. θελει μεταθεση για θεσπρωτια. εχει μεχρι στιγμης 23.499 για θεσπρωτια και ειναι και τοπος συμφεροντων. μπορειτε να μου πειτε τι μορια θα παρει και θα εχει τον ιουνιο για τις τακτικες μεταθεσεις;
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Έκτακτες Μεταθέσεις Αστυνομικών

Δημοσίευση από alexissak »

Θα παρει 5 μορια απο τον γαμο, ενα για το ετος που ειναι εγγαμος, ενα απο τον χρονο υπηρεσιας και τα αναλογα μορια της αποστασης που παιρνει καθε ετος. ...
ΕΛΕΝΗ

Έκτακτες Μεταθέσεις Αστυνομικών

Δημοσίευση από ΕΛΕΝΗ »

Καλημερα. ηθελα να σας ρωτησω, αν φυσικα γνωριζετε, αν οι αστυνομικοι για τις τακτικες μεταθεσεις παιρνουν μορια συνηπηρετησης εφοσον η συζυγος δουλευει στο δημοσιο
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης