Αλλαγή τόπου συμφερόντων για Αστυνομικούς

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
petros

Αλλαγή τόπου συμφερόντων για Αστυνομικούς

Δημοσίευση από petros »

Συγγνώμη αλλα γράφω από κινητό... Πια τα κριτήρια για να δηλώσεις μια περιοχή ως τόπο συμφερόντων; Πχ αν νοικιάζει η γυναικα σού μετράει ή αν μένουν συγγενείς της και πω ότι μένουμε μαζί τούς ή μήπως απλώς δηλώνω περιοχή χωρίς να με περιορίζει κάτι; Ευχαριστώ εκ των προτερων. Η Χαλκιδική υπάγεται στην αστυνομική διεύθυνση θεσσαλονίκης;
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Αλλαγή τόπου συμφερόντων για Αστυνομικούς

Δημοσίευση από alexissak »

Για να δηλωσεις τοπο συμφεροντων πρεπει να προσκομισεις εγγραφα που το πιστοποιουν. αν νοικιαζει η συζηγος η' ακομα κ οι γονεις της μπορεις να καταθεσεις το ενοικιαστηριο συμβολαιο. οχι ομως αλλοι συγγενεις. εννοειται βεβαια οτι εισαι εγγαμος ! προσοχη ομως γιατι εδω κ 2-3 χρονια το ψαχνουν αν η δηλωση αλλαγης ειναι αληθηνη κ αν βρουνε οτι ειναι ψευδης εχεις πειθαρχικο.
τροπος αλλαγης : αγορα ιδιοκτητης κατοικιας, κατοικια συζηγου, κατοικια γονεων, τοπος γεννησης.
η χαλκιδικη ειναι ξεχωριστη διευθυνση.
ΜΑΝΟΣ

Αλλαγή τόπου συμφερόντων για Αστυνομικούς

Δημοσίευση από ΜΑΝΟΣ »

Είμαι απο Γιαννιτσά κ θέλω να ρωτήσω πώς γίνεται η αλλαγή του τόπου συμφερόντων για θεσ/νικη. Αρκεί ένα Μισθωτήριο Συμφωνητικό κατοικίας στην Θεσ/νικη;
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Αλλαγή τόπου συμφερόντων για Αστυνομικούς

Δημοσίευση από alexissak »

ΜΑΝΟΣ έγραψε:Είμαι απο Γιαννιτσά κ θέλω να ρωτήσω πώς γίνεται η αλλαγή του τόπου συμφερόντων για θεσ/νικη. Αρκεί ένα Μισθωτήριο Συμφωνητικό κατοικίας στην Θεσ/νικη;


Αρκει μισθωτηριο συμφωνητικο στο ονομα των γονεων ή της συζυγου σου. Προσεχε ομως γιατι Εδω κ 2-3 χρονια ελεγχουν το αληθες της δηλωσης κ σε περιπτωση που εξακριβωθει οτι ειναι ψευτηκη δηλωση εχεις τις συνεποιες του νομου για αναληθης υπευθηνη δηλωση ποινικα αλλα κ πειθαρχικα. Τις υποθεσεις αυτες τις χειριζεται το Εσωτερικων Υποθεσεων κ οι καμπανες ειναι αυστηροτατες. Πολλοι παλαιοτερα δηλωναν αλλαγη τοπου συμφεροντων χωρις να ειναι πραγματικη η αιτιολογια κ γι'αυτο ελεγχονται ολα. ...
ΜΑΝΟΣ

Αλλαγή τόπου συμφερόντων για Αστυνομικούς

Δημοσίευση από ΜΑΝΟΣ »

Ευχαριστώ πολύ, αλλά κάτι άκουσα οτι δεν αρκεί πλεον το Μισθωτήριο κ χρειάζεται μεταφορά των εκλογικών δικαιωμάτων. Ισχύει;
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Αλλαγή τόπου συμφερόντων για Αστυνομικούς

Δημοσίευση από alexissak »

Συμφωνα με το Π. Δ 100/2003 '' μεταθεσεις αστ/κων'' Στο αρθ.2 παρ 1 αναφερεται οτι τοπος συμφεροντων ειναι:
α) Ο τοπος γεννησης ή πολιτογραφισης ή εγγραφης στα δημοτολογια του ιδιου ή της συζυγου του
β) Ο τοπος οπου υπηρετει ο ιδιος ή εργαζεται η συζυγος του
γ) Ο τοπος οπου εχει ιδιοκτητη οικια ο ιδιος ή η συζυγος του ή διαμενουν μονιμα οι γονεις του ή της συζυγου του.
Ολα τα ανωτερω με την επιφυλαξη των ορων περι εντοπιοτητας, πολη κατω απο 20000 κατοικους, οπου κ δεν μπορει να υπηρετησει.
Νομιζω οτι σε καλυψα για το τι χρειαζεται ωστε να αλλαξεις τοπο.
GaspaR
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 6:18 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή τόπου συμφερόντων για Αστυνομικούς

Δημοσίευση από GaspaR »

Αλλαγή τόπου συμφαιρόντων γίνεται και με ενοικίαση σπιτιού ή μόνο με αγορά, και άν ναι. Για πόσο καιρό μετα την αλλαγή υποχρεούμε να συνεχίζω να το νοικιάζω;

για θεσσαλονίκη πρέπει να γίνει μεταφορά και των εκλογικών δικαιωμάτων; Ευχαριστώ.
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Αλλαγή τόπου συμφερόντων για Αστυνομικούς

Δημοσίευση από alexissak »

Με ενοικίαση δεν γίνεται. Μονο αγορά. Καποίοι συνάδελφοι εκαναν το εξής. Ενοικίαζαν σπίτι κ δήλωναν οτι μετακόμιζαν μονιμα οι γονείς τους εκει. Σε αυτη την περίπτωση ζητάνε συμβόλαια, βαβαιωση απο τον δήμο για μόνιμη κατοικία, απο εφορία, αλλαγη εκλογικων δικαιωμάτων κ. Α, με λιγα λογια τους ζήτούσαν ΠΟΛΛΑ χαρτία κ πάλι έκαναν έλεγχο ακόμα κ ένα έτος μετά. Οπου διαπιστώθηκε εστω κ το παραμικρο ενδεχόμενο ψευδης δήλωσης εμπλεκες αμεσα με το Εσωτερικών κ αντε να ξεμπλέξεις. Για να μεταφέρεις τα εκλογικα σου δικαιώματα πρέπει να δηλώσεις κατοικία. Δεν αρκει μόνο αυτο για να αλλαξεις τόπο συμφεροντων.
GaspaR
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2011 6:18 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή τόπου συμφερόντων για Αστυνομικούς

Δημοσίευση από GaspaR »

Η όλη διαδικασία για αλλαγή τοπου συμφερόντων γίνεται μέσω γραμματείας τμήματος; ΕυχαριστώΕικόνα
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Αλλαγή τόπου συμφερόντων για Αστυνομικούς

Δημοσίευση από alexissak »

GaspaR έγραψε:Η όλη διαδικασία για αλλαγή τοπου συμφερόντων γίνεται μέσω γραμματείας τμήματος; ΕυχαριστώΕικόνα
Οποιαδήποτε διαδικασία θέλεις να κάνεις ατομικά στην αστυνομία γίνεται μέσω γραμματείας σου ΙΕΡΑΡΧΙΚΑ μέσω των προιστάμενων Υπηρεσίων εως οτου καταλήξει το όποιο αίτημα σου στην αρμόδια προς εξέταση του Υπηρεσία.

ΓΙΑΝΝΗς

Αλλαγή τόπου συμφερόντων για Αστυνομικούς

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗς »

Ειμαι αστυφ απο εφ 2 σειρα η γυναικα μου εχει εκλογικα δικαιωματα μεσσηνια μπορο να αλλαξο τοπο συμφεροντων για μεσσηνια?
basilis.lok
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 204
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 6:55 am
Τοποθεσία: kilkis
Επικοινωνία:

Αλλαγή τόπου συμφερόντων για Αστυνομικούς

Δημοσίευση από basilis.lok »

Εγώ είμαι απο το κιλκις και γεννήθηκα στην Θεσσαλονίκη. Μπορώ να πάρω μετάθεση σε σχέση με εναν σαλονικιο?20 χιλιόμετρα είναι ο τόπος που κατοικώ απο κιλκις θεσσαλονικη
τζιμ 88

Αλλαγή τόπου συμφερόντων για Αστυνομικούς

Δημοσίευση από τζιμ 88 »

Ειμαι απο Γιάννενα και οι γονεις μου προσφατα νοικιασαν σπιτι στην Λευκαδα, τον Ιουνιο συγκεκριμενα. Μπορω να αλλαξω τοπο συμφεροντων εγω για Λευκαδα; Τι χαρτια θα χρειαστω;
ΗΛΙΑΣ

Αλλαγή τόπου συμφερόντων για Αστυνομικούς

Δημοσίευση από ΗΛΙΑΣ »

Ειμαι αςτυφυλακας με καταγωγη απο πρεβεζα και υπηρετω κρητη! Εχω δηλωςη τοπο ςυμφεροντων τα ιωαννινα (καθως πιςτευα οτι περνω ποιο πολλα μορια) επειδη ειναι τοπος γεννηςης ! Μπορω οποιαδηποτε ςτιγμη να αλλαξω τον τοπο ςυμφεροντων απο ιωαννινα ςε πρεβεζα οπου διαμενουν μονιμα οι γονεις μου?
Άβαταρ μέλους
Giwrgos343
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Απρ 21, 2013 5:55 pm
Τοποθεσία: Υπ/κας
Επικοινωνία:

Αλλαγή τόπου συμφερόντων για Αστυνομικούς

Δημοσίευση από Giwrgos343 »

Ύστερα από αλλαγή τόπου συμφερόντων κι αυξάνοντας τα μόρια από 2 σε 4 τον επόμενο χρόνο θα έχω 10 x 2 + 1 x 4 ή 11 x 4;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης