Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2011)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Efaki

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2011)

Δημοσίευση από Efaki »

Γεια σας... Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω κάτι απλό. Προ λίγων ημερών έκανα και εγώ αίτηση στη σχολή Α. Ε. Ν. Ως πλοίαρχος. Θα ήθελα να μάθω τι πιθανότητες έχω... Τα στοιχεία μου έχουν ως εξής, έχω απολυτήρειο λυκείου Τ. Ε. Ε (πτυχίο θεωρείται βασικά), με βαθμό 13 1/11 και επίσης είμαι τρίτεκνη. Ακόμη θα ήθελα να μάθω αν λαμβάνω εξτρά μόρια, επειδή έχω πατέρα στο εμπορικό ναυτικό αλλά με θέση Γ' μηχανικού! Τέλος, αν δεν πετύχω με τη προκύρυξη, γνωρίζετε αν έχω πιθανοτήτες να δώσω του χρόνου πανελλήνιες με το 10%, απο θέμα ηλικίας; Να διευκρινήσω πως θα κλείσω τα 24 το Μάρτιο. Αν έχω ενημερωθεί σωστά το όριο ηλικίας στις σχολές Α. Ε. Ν είναι 24; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Άβαταρ μέλους
Kalodrei
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Δευ Απρ 05, 2010 7:52 pm
Τοποθεσία: thessaloniki
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2011)

Δημοσίευση από Kalodrei »

Το οριο ηλικιας για εισαγωγη στις ΑΕΝ ειναι 27.
δεν νομιζω να παιρνεις μορια. Τουλαχιστον η προκηρυξη δεν ελεγε κατι τετοιο.
δεν ισχυει το 10% του χρονου ξανα εξετασεις...
κανενας δεν ξερει... Ακουγεται οτι θα ανεβουν οι βασεις των ΑΕΝ φετος... Λογο μεγαλης ζητησης.
Efaki

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2011)

Δημοσίευση από Efaki »

Ρε παιδιά πότε θα βγούν τα αποτελέσματα απο τις προκυρύξεις;
Άβαταρ μέλους
Kalodrei
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Δευ Απρ 05, 2010 7:52 pm
Τοποθεσία: thessaloniki
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2011)

Δημοσίευση από Kalodrei »

29 του μηνα βγαινουν τα αποτελεσματα των παννελαδικων... Λιγο αργοτερα θα βγουν και τα αποτελεσματα με τα απολητηρια μαλλον.
theo94
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 20, 2011 2:47 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2011)

Δημοσίευση από theo94 »

Γεια σας παιδιά, και καλως σας βρήκα.
Φέτος είναι η τελευταία μου χρονιά, και έχω ήδη επιλέξει σε ποια σχολή θέλω να πάω.
ΑΕΝ Ασπροπύργου.
Γιατί;
Γιατι 1ον μου αρέσει πολύ η θάλασσα και όλα τα σχετικά
Και δεύτερον, γιατι ο αδερφός μου ειναι ήδη 2 χρονιές στην σχολή αυτή και ακούω καλα λόγια.
Ας περάσουμε σε αυτό που με προβληματίζει...
Δυστυχώς λόγω οικονομικής στενότητας δεν έκανα θερινά μαθήματα σε κάποιο φροντιστήριο, όμως τώρα θα ξεκινήσω κανονικά.
Είμαι σχετικά καλός μαθητής.
Έβγαλα 16 φέτος χωρίς να διαβάζω...
Θελω να μου πείτε πως μπορώ να περάσω στην σχολή αυτή;
Μεσω πανελληνίων;
Απολυτήριο;
Τα φώτα σας πλιζ γιατι δεν ξέρω πως να κινηθώ.
Άβαταρ μέλους
Kalodrei
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Δευ Απρ 05, 2010 7:52 pm
Τοποθεσία: thessaloniki
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2011)

Δημοσίευση από Kalodrei »

Θα σου προτεινα με απολητηριο ειναι Πολυ πιο ευκολο για σας που δεν δινεται παννελαδικες αναγκαστικα... Αν εχεις και κανα lower θα εισαι ενταξει... Προσπαθησε για 18+ (πολυ ευκολο ενδοσχολικα, ολοι ξερουμε πως μπαινουν οι βαθμοι στην 3η λυκειου)
theo94
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 20, 2011 2:47 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2011)

Δημοσίευση από theo94 »

Με απολυτήριο ε.
Επίσης έχω proficiency cambridge.
Με πανελλήνιες δεν μπορώ να μπώ;
Αν ναι, πόσο είναι περίπου τα μόρια για να ξέρω πανω-κατω.
baggelis - -

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2011)

Δημοσίευση από baggelis - - »

Ρε παιδεια φετος εγγραψα πανελλινιες και εβγαλα 4.900 μορια πεζει να περασω (ΑΕΝ Πλοιαρχων - Μηχανικων) αν ξερει κανενας ας απαωτηση... Ευχαριστω για των χρονο σας !

xristos92

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2011)

Δημοσίευση από xristos92 »

Εβγαλα 807μορια απο επαλ κ η βαση ειναι 798 αλλα φοβαμε μην ανεβει φετος, τι λετε; : /

Κατερίνα

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2011)

Δημοσίευση από Κατερίνα »

Λοιπόν σύμφωνα με το www.edu4u.gr που είναι από τα ποιό έγκυρα site λέει εκτίμηση για Μηχανικών γενική σειρά πάντα 4500 και για πλοιάρχων γενική σειρά επίσης 8500. Τώρα αν είσαι ειδική κατηγορία αλλάζουν. Καλά αποτελέσματα

Άβαταρ μέλους
ΝΙΚΟΛΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Δευ Μαρ 14, 2011 12:13 am
Επάγγελμα: ΜΑΘΗΤΗΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΛΟΧΙΑΣ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΑΣ
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2011)

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ »

baggelis - - έγραψε:Ρε παιδεια φετος εγγραψα πανελλινιες και εβγαλα 4.900 μορια πεζει να περασω (ΑΕΝ Πλοιαρχων - Μηχανικων) αν ξερει κανενας ας απαωτηση... Ευχαριστω για των χρονο σας !


Δυσκολο αλλα δεν πειραζει πηγαινε με το απολυτηριο σου και κανε χαρτια σου

xristos92

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2011)

Δημοσίευση από xristos92 »

βλεπω και γραφεται οτι απτην προκυρυξη παιρνουν ατομα αν δεν συμπλιρωθουν απο τις πανελληνιες. Οποτε αυτο που δεν καταλαβα ειναι οτι αν συμπολιρωθουν δηλαδη δεν παιρνουν ατομα απτην προκυρυξη; Διοτι οταν εφτιαχνα τα χαρτια μου ανεφερε ενας δασκαλος τις σχολης στην οποια πηγα να καταθεσω τα χαρτια μου οτι παιρνει 35ατομα η καθε σχολη (35ατομα απο ατομα του επαλ) κ 55 απο τις προκυρυξεις! Εγω δινω με πανελληνιες απλα το ειχα απορια! Και επισεις κατι τελευτεο. Στο επαλ τα μορια εινε απο 0-2000 στο γενικο απο 0-20000. Ι βασει περυσι πηγε 798 για πλοιαρχων και εβγαλα 807, θα εχω καποια πιθανοτητα να μπω; : /

ΒΑΣΙΛΗΣ

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2011)

Δημοσίευση από ΒΑΣΙΛΗΣ »

Και εγω στο γενικο λυκειο ειχα 6.354 μορια αλλα ελπιζω οτι θα περασω. και εγω εβαλα μονο πλιαρχων! ασε που στη σχολη που πηγα για τα χαρτια μου ηταν ενας εκει μας ρωτησε ποσα ατομα απο εμας που ειμασταν εκει ειχαν γραψει πανω απο 5.000,6.000,7.000,8.000 μορια και ηταν μονο ενας! αρα δεν νομιζω να ανεβει σχεδον καθολου.
ΒΑΣΙΛΗΣ

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2011)

Δημοσίευση από ΒΑΣΙΛΗΣ »

Εχω μια απορια. οταν εχει περασει καποιοσ στο ναυτικο μεσω πανελληνιων του στελνουν καποιο χαρτι απο τις προηγουμενες μερες οτι περασε εκει η' το μαθενει απο τις βασεισ?
xristos92

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό (2011)

Δημοσίευση από xristos92 »

απτης βασεις το μαθενεις φιλε! Αν για παραδειγμα εχεις βγαλει 10000μορια κ η βαση ειναι 9999 τοτε εχεις περασει, αρκει να την εχεις δηλωσει κ πρωτη!

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες