Ανάκληση διακοπής αναβολής

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΒαγγεληςΒαρ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Φεβ 09, 2011 6:15 pm
Επικοινωνία:

Ανάκληση διακοπής αναβολής

Δημοσίευση από ΒαγγεληςΒαρ »

Καλησπέρα. Έκοψα την αναβολη μου πριν τα χριστουγεννα για να καταταγω το Μάιο ομως επειδή μου έμειναν 5 μαθήματα στη σχολή και έχουν υποχρεωτική παρακολούθηση, θα μπορούσα να επαναφέρω την αρχική μου αναβολή που ήταν μέχρι το 2012 έτσι ώστε να μην καταταγώ το Μάιο;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ανάκληση διακοπής αναβολής

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΒαγγεληςΒαρ έγραψε:Καλησπέρα. Έκοψα την αναβολη μου πριν τα χριστουγεννα για να καταταγω το Μάιο ομως επειδή μου έμειναν 5 μαθήματα στη σχολή και έχουν υποχρεωτική παρακολούθηση, θα μπορούσα να επαναφέρω την αρχική μου αναβολή που ήταν μέχρι το 2012 έτσι ώστε να μην καταταγώ το Μάιο;


Πάρε τηλ στην στρατολογία γιατί δεν είμαι σίγουρος για το διάστημα επαναφοράς. Η 1 μήνας είναι από την μέρα που την έκοψες η 3 μήνες.
ΒαγγεληςΒαρ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Φεβ 09, 2011 6:15 pm
Επικοινωνία:

Ανάκληση διακοπής αναβολής

Δημοσίευση από ΒαγγεληςΒαρ »

Δηλαδή μπορώ να την ανακαλέσω 1 μήνα μετά αφότου την έχω κόψει ή πρέπει να περάσουν 3 μήνες. Λέω να πάω αύριο το πρωί. Πάντως γίνεται... Μην αγχώνομαι άδικα...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ανάκληση διακοπής αναβολής

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΒαγγεληςΒαρ έγραψε:Δηλαδή μπορώ να την ανακαλέσω 1 μήνα μετά αφότου την έχω κόψει ή πρέπει να περάσουν 3 μήνες. Λέω να πάω αύριο το πρωί. Πάντως γίνεται... Μην αγχώνομαι άδικα...


Aυτό δεν θυμάμαι ακριβώς, πάντως ναι γίνεται. Τώρα δεν ξέρω βέβαια αν στην περάσουνε για κακή χρήση αναβολής
ΒαγγεληςΒαρ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Φεβ 09, 2011 6:15 pm
Επικοινωνία:

Ανάκληση διακοπής αναβολής

Δημοσίευση από ΒαγγεληςΒαρ »

Απλά λόγω κάποιων αποτελεσμάτων που βγήκαν σήμερα διαπίστωσα αυτό! Επίσης κάπου σε πιο παλιό ποστ διάβασα κάτι για μία αίτηση που συμπληρώνω, αυτό θα κάνω;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ανάκληση διακοπής αναβολής

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΒαγγεληςΒαρ έγραψε:Απλά λόγω κάποιων αποτελεσμάτων που βγήκαν σήμερα διαπίστωσα αυτό! Επίσης κάπου σε πιο παλιό ποστ διάβασα κάτι για μία αίτηση που συμπληρώνω, αυτό θα κάνω;


Ε όταν κόβεις αναβολή πάντα συμπληρώνεις μια αίτηση
ΒαγγεληςΒαρ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Φεβ 09, 2011 6:15 pm
Επικοινωνία:

Ανάκληση διακοπής αναβολής

Δημοσίευση από ΒαγγεληςΒαρ »

Την αίτηση ανάκλησης της αναβολής εννοώ...

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ανάκληση διακοπής αναβολής

Δημοσίευση από Greek_Army »

Φίλε μου δυστηχώς κατά 99% δεν μπορείς να κάνεις ανάκληση αναβολής, μπορείς να ξαναπάρεις αναβολή μέσα στο διάστημα του ενός μήνα. Τώρα το θυμήθηκα :P
ΒαγγεληςΒαρ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Φεβ 09, 2011 6:15 pm
Επικοινωνία:

Ανάκληση διακοπής αναβολής

Δημοσίευση από ΒαγγεληςΒαρ »

Οκ θα το ρωτήσω άυριο στη στρατολογία να το σιγουρέψω 100%
ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Ανάκληση διακοπής αναβολής

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ »

παιδια καλησπερα
μολις τελειωσα ιατρικη κ εκοψα την αναβολη μου στις 31 ιανουαριου. οταν πηγα μου ειπαν οτι θα μου ερχοταν χαρτι για να μπω τον μα'ι'ο. παρουσιαστηκε ομως ευκαιρια να φυγω για ειδικοτητα στο εξωτερικο και να μην περιμενω τα 4 χρονια της Ελλάδας. θα μπορουσατε να μου πειτε αν ειναι δυνατον να ακυρωσω την διακοπη της αναβολης μου και να συνεχισει η αναβολη μου ως ειχε; ή εστω αν μπορω να παρω νεα αναβολη;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ανάκληση διακοπής αναβολής

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε:παιδια καλησπερα
μολις τελειωσα ιατρικη κ εκοψα την αναβολη μου στις 31 ιανουαριου. Οταν πηγα μου ειπαν οτι θα μου ερχοταν χαρτι για να μπω τον μα'ι'ο. Παρουσιαστηκε ομως ευκαιρια να φυγω για ειδικοτητα στο εξωτερικο και να μην περιμενω τα 4 χρονια της Ελλάδας.θα μπορουσατε να μου πειτε αν ειναι δυνατον να ακυρωσω την διακοπη της αναβολης μου και να συνεχισει η αναβολη μου ως ειχε; ή εστω αν μπορω να παρω νεα αναβολη;



Δυστηχώς όπως έχω γράψει και ποιο πάνω δεν γίνεται... Πέρασες το χρονικό διάστημα.
Απόφοιτος

Ανάκληση διακοπής αναβολής

Δημοσίευση από Απόφοιτος »


Καλησπέρα παιδιά!

Θα ήθελα να διακόψω την αναβολή τώρα για να μπω με τη σειρά του Αυγούστο.
Όμως αν στο μεταξύ διάστημα με δεχτούν από κάπου στο εξωτερικό, θα ήθελα να ακυρώσω την απόφαση αυτή.
Γίνεται;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ανάκληση διακοπής αναβολής

Δημοσίευση από Greek_Army »

Απόφοιτος έγραψε:
Καλησπέρα παιδιά!

Θα ήθελα να διακόψω την αναβολή τώρα για να μπω με τη σειρά του Αυγούστο.
Όμως αν στο μεταξύ διάστημα με δεχτούν από κάπου στο εξωτερικό, θα ήθελα να ακυρώσω την απόφαση αυτή.
Γίνεται;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων


Διάβασε τα προηγούμενα μηνύματα
Απόφοιτος

Ανάκληση διακοπής αναβολής

Δημοσίευση από Απόφοιτος »


Δηλαδή Greek Army ή όποιος άλλος ξέρει σύμφωνα με τα παραπάνω έχω δικαίωμα να κάνω ανάκληση της αναβολής τον 1ο μήνα αφότου την διέκοψα; Με οποιαδήποτε δικαιολογία; Πόσο σίγουρο είναι αυτό; Και έχει κάποια κύρωση;
Ευχαριστώ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ανάκληση διακοπής αναβολής

Δημοσίευση από Greek_Army »

Σύμφωνα με το ΦΕΚ Φ.429.1/5/150045/2006 - ΦΕΚ 34/Β'/18.1.2006

"Η αίτηση διακοπής αναβολής κατάταξης, που υποβάλλεται από όσους έκαναν χρήση της αναβολής κατάταξης, είναι δυνατό να ανακληθεί εντός μηνός από την ημερομηνία υποβολής της. Η ανάκληση είναι δυνατόν να γίνει και μεταγενέστερα και μέχρι 5 ημέρες πριν την προσδιοριζόμενη ημερομηνία για κατάταξη, εφόσον συντρέχουν σοβαροί λόγοι, ανεξάρτητοι από τη θέληση του αιτούντος και έλαβαν χώρα μεταγενέστερα από την κατάθεση της αίτησης διακοπής της αναβολής. Το δικαίωμα ανάκλησης διακοπής αναβολής ασκείται μία μόνο φορά. "

Ελπίζω να σε κάλυψα, επίσης απαγορεύονται τα κεφαλαία γράμματα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης