Aύξηση στην τιμή των εισιτηρίων

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
12θεϊστής

Aύξηση στην τιμή των εισιτηρίων

Δημοσίευση από 12θεϊστής »

Να μην βρίζεις και να μην προκαλείς την πίστη μου κλέφτη.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Aύξηση στην τιμή των εισιτηρίων

Δημοσίευση από yandr »

Τέσσερα (4) ευρώ νομίζω είναι κομμάτι υπερβολικό, αλλά 1,40 ευρώ για το ΜΕΤΡΟ και 1,2 για τα λεωφορεία δε νομίζω ότι ξεφεύγει καθόλου μα καθόλου. Ενημερώνω ότι κινούμαι με ΜΕΤΡΟ πλέον.
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Aύξηση στην τιμή των εισιτηρίων

Δημοσίευση από Signaller »

Παιδιά έχουμε και άλλους μισθούς εδώ.4 ευρώ η διαδρομή ;Εικόνα Όχι δα.1 ευρώ ήταν καλά και ενιαίο. Όχι δύο εισιτήρια...

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
REPAINER
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 7:24 pm
Επικοινωνία:

Aύξηση στην τιμή των εισιτηρίων

Δημοσίευση από REPAINER »

Δηλαδη ο δωδεκαθειστης θεωρει οτι να πληρωνεις 8 ευρω πηγαινελα αττικη-αγιο αντωνη ειναι φυσιολογικο για καποιον που παει να βγαλει μεροκαματο 25 ευρω

α επισης! Στη γαλλια ο κατωτατος μισθος ειναι 1200 ευρω
τι πατε και συγκρινετε μωρε
12θεϊστής

Aύξηση στην τιμή των εισιτηρίων

Δημοσίευση από 12θεϊστής »

Φίλε μου αν κάνεις πειραια - ομόνοια- Πειραιά Με το αμάξι πόσο θα σου στοιχίσει;20 Ευρώ; Και λίγα βάζω. Ειδικά σε ώρα αιχμής το κόστος ανεβαίνει κι άλλο. Χώρια το Παρκάρισμα.

Άρα,8 Ευρώ πήγαινε- έλα τελικά είναι πολύ λογικά. Αυτό που λες εσύ είναι ότι για μικρές διδρομές αναγκάζεσαι και πληρώνεις ολόκληρο εισητήριο. Σωστό. Ας καθοριστούν ζώνες. Και επίσης ας καθοριστούν και εισητήρια ανάλογα με την ώρα αιχμής. Απλά πράγματα που στο εξωτερικό Εφαρμόστηκαν δεκαετίες πριν.

Θα μου επιτρέψεις όμως να σου πω ότι 1.40/για μιάμιση ώρα είναι σκανδαλωδώς λίγο. Εξαιρούνται φυσικά οι φοιτητές και οι συνταξιούχοι άνω των 65 που θα έπρεπε να πληρώνουν λιγότερο από το μισό εισιτήριο.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Aύξηση στην τιμή των εισιτηρίων

Δημοσίευση από yandr »

Θα έρθουν και τα ηλεκτρονικά εισιτήρια στην Ελλάδα τύπου Oyster card Αγγλίας και η πληρωμή θα γίνεται βάσει της απόστασης που διανύεται.
DNT04
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 17, 2010 6:14 am
Επικοινωνία:

Aύξηση στην τιμή των εισιτηρίων

Δημοσίευση από DNT04 »

Δεν παν νάρθουν, ως τότε κανείς δεν θα πληρώνει.
ας τα βάλουν εκεί που ξέρουν Εικόνα
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Aύξηση στην τιμή των εισιτηρίων

Δημοσίευση από Nassos »

Αύξηση 40% στα εισιτήρια του ΟΣΕ στη γραμμή για Χαλκίδα

Αυξημένα κατά 40% είναι από την εβδομάδα αυτή τα εισιτήρια του ΟΣΕ στη γραμμή της Χαλκίδας. Η τιμή του απλού εισιτηρίου για τους πρώτους τέσσερις σταθμούς, δηλαδή τους Αγίους Αναργύρους, το Σιδηροδρομικό Κέντρο Αχαρνών (ΣΚΑ), τις Αχαρνές (Μενίδι) και τη Δεκέλεια, αυξήθηκε από 1 σε 1,40 ευρώ και εξισώθηκε με την τιμή του εισιτηρίου στο μετρό - αν και δεν ισχύει σε μετεπιβίβαση από το τρένο στο μετρό στο Σταθμό Λαρίσης.

Σημειωτέον ότι από το 2003 οι αυξήσεις στους ναύλους της συγκεκριμένης γραμμής, η οποία εξυπηρετεί το επιβατικό κοινό σαν προαστιακός σιδηρόδρομος, φθάνουν στο 133%! Λίγους μήνες προτού ξεκινήσουν οι Ολυμπιακοί Αγώνες της Αθήνας ο χαμηλότερος ναύλος της διαδρομής (έως τον σταθμό της Δεκέλειας) ήταν 0,60 ευρώ. Ενόψει Ολυμπιακών έγινε αύξηση 50% στα 0,90 ευρώ και αργότερα ο ναύλος «στρογγυλοποιήθηκε» στο 1 ευρώ.

Συνέχεια: In.gr
REPAINER
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 7:24 pm
Επικοινωνία:

Aύξηση στην τιμή των εισιτηρίων

Δημοσίευση από REPAINER »

12θεϊστής έγραψε:Φίλε μου αν κάνεις πειραια - ομόνοια- Πειραιά Με το αμάξι πόσο θα σου στοιχίσει;20 Ευρώ; Και λίγα βάζω. Ειδικά σε ώρα αιχμής το κόστος ανεβαίνει κι άλλο. Χώρια το Παρκάρισμα.

Άρα,8 Ευρώ πήγαινε- έλα τελικά είναι πολύ λογικά. Αυτό που λες εσύ είναι ότι για μικρές διδρομές αναγκάζεσαι και πληρώνεις ολόκληρο εισητήριο. Σωστό. Ας καθοριστούν ζώνες. Και επίσης ας καθοριστούν και εισητήρια ανάλογα με την ώρα αιχμής. Απλά πράγματα που στο εξωτερικό Εφαρμόστηκαν δεκαετίες πριν.

Θα μου επιτρέψεις όμως να σου πω ότι 1.40/για μιάμιση ώρα είναι σκανδαλωδώς λίγο. Εξαιρούνται φυσικά οι φοιτητές και οι συνταξιούχοι άνω των 65 που θα έπρεπε να πληρώνουν λιγότερο από το μισό εισιτήριο.



τωρα ετυχε να δω την απαντηση σου σε αυτο που σε μεμφηκα, σωστο σε βρισκω
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης