Πότε να κόψω την αναβολή;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από yandr »

Τα έχουμε ξαναπει αυτά και αναφέρονται και στο άρθρο Περί Κατάταξης .
jorz
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Τρί Δεκ 02, 2008 1:34 am
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από jorz »

Δν μ λετε κατι που το διαβασα και θελω να μ πειτε αν ισχυει, για να κοψω την αναβολη πρεπει να γινει 4 μηνες πριν; ή οσω νοριτερα τοσο το καλητερο για μενα;
Anonymous

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Anonymous »

Jorz ναι πρεπει να κοψεις την αναβολη τουλαχιστον 4 μηνες πριν. Και εγω για να μπω τον φεβρουαριο εκοψα την αναβολη τον οκτωβριο.
jorz
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Τρί Δεκ 02, 2008 1:34 am
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από jorz »

Αχαα οκ μεγαλε ευχαριστο και παλι.
Λοιπον με αυτο το φορουμ βρηκα την ισηχεια μ ρε σεις.
Μπορω να μιλαω για τον στρατο. ολεε χεχε
Anonymous

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια καλησπερα! Ειμαι 4ο ετος φοιτητης και σκεφτομαι να διακοψω την αναβολη. Απο τη μερα της διακοπης ποσος χρονος θα περασει για να μπω στρατο π(περιπου)... Μου ειπαν ενα 6μηνο ισχυει; ευχαριστω εκ των προτερων
Anonymous

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Anonymous »

Αν την διακοψεις τωρα θα μπεις τον Μαιο...
Anonymous

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Anonymous »

Οποτε μιλαμε για εξαμηνο; Και ισχυει και για ναυτικο, αεροπορια; ... Γτ καποιοι μ ειπαν και για φλεβαρη αν τη διακοψω τωρα...
Σταύρος
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 10, 2008 11:45 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Σταύρος »

Καλησπέρα παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα και κάθομαι σε αναμένα κάρβουνα... Έκοψα την αναβολή εσπευσμένα αρχές Δεκεμβρίου για κάποιο προσωπικό πρόβλημα με σκοπό να φύγω Φεβρουάριο. Στην στρατολογία κάναμε κάτι σαν αίτηση για επείγουσα κατάταξη αλλά ακόμα δεν με έχουν ειδοποιήσει και δεν έχω πάρει κανένα χαρτί... Μπορώ να ελπίζω ότι θα φύγω Φεβρουάριο; Μέχρι ποιές ημερομηνίες στέλνουν σημείωμα κατάταξης για αυτούς που θα παρουσιαστούν Φεβρουάριο; Σόρρυ αν σας κούρασα και ευχαριστώ προκαταβολικά.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από yandr »

Μέχρι τελευταία στιγμή μπορεί να λάβεις το σημείωμα κατάταξης.

Σου είπαν ότι έγινε δεκτό το αίτημά σου;
Anonymous

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Anonymous »

Όταν έκανα διακοπή της αναβολής μου είπαν απλά ότι δεν είναι σίγουρο αν θα με πάρουν Φεβρουάριο ή αν τελικά θα φύγω Μάιο... Και απο τότε δεν εχω καμία ειδοποίηση. Όταν λες τελευταια στιγμή... ; Μπορεί και 2-3 μέρες πριν παρουσιαστώ για παράδειγμα;
Anonymous

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Anonymous »

Εγω εκοψα την αναβολη μου τον αυγουστο για να μπω Φεβρουαριο και ακομα περιμενω το χαρτι... Πηρα στην αστυνομια 3 φορες τηλ κ μου ειπαν το ιδιο πραγμα πως ακομα τους εχουν ερθει 2-3 χαρτια μονο... Δε μπηκαν καν στον κοπο να κοιταξουν μηπως ειναι το δικο μου αναμεσα στα 2-3... Και επειδη μου την εσπασαν αυριο θα παω στη στρατολογια να το παρω μονος... Αντε γιατι με τους ανικανους δε βγαζεις ακρη!
Anonymous

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Anonymous »

Και ειχε ενα εκνευριστικο στυλακι σημερα ο μπατσος "ε αφου 2-3 μας ηρθαν μονο τι θες να κανουμε; " "μολις ερθουν θα σας τα στειλουμε" ... ναι ε; Ε τοτε γιατι τα 2-3 ειναι ακομα εκει ρε; :@
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από yandr »

Εμένα μου ήρθε μία εβδομάδα νωρίτερα.

Για την ακρίβεια, πήρα τηλέφωνο στη στρατολογία και μου είπαν να επικοινωνήσω με το αστυνομικό τμήμα όπου και βρέθηκε.

Πάντως για Μάρτιο σε βλέπω.
Anonymous

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Anonymous »

Μάιο θέλεις να πείς... ωχ ωχ άντε να δούμε... θα πάρω αύριο στην στρατολογία και ο θεός βοηθός!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης