Πότε να κόψω την αναβολή;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από yandr »

Άμα τους το ζητήσεις μπορεί και να το κάνουν.
Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από D.S. »

Roben έγραψε:ΡΕ παιδια επειδή καθυστέρησα να κόψω την αναβολή λόγω δουλειάς κλπ και θέλω να μπώ οπωσδήποτε Νοέμβριο προλαβαίνω να πάω αύριο ή 31 να την κόψω και να με δεχτούν τον Νοέμβρη ή θα έχω πρόβλημα επειδή πάω τελευταία στιγμή (επειδή διάβασα που λέτε μέχρι 31 Ιουλίου για να Μπείς Νοέμβριο)
Φίλε μου και εγώ πριν 3 εβδομάδες έκοψα την αναβολή μου γιατί θέλω να μπω Νοέμβρη Και ξέρω (από τη στρατολογία) οτι μπορείς να κόψεις την αναβολή σου μέχρι τις 31 (αύριο δλδ) χωρίς κανένα πρόβλημα!

Για να μη σε παίρνω Βέβαια και στο λαιμό μου αν μπορείς πήγαινε σήμερα για να είσαι σίγουρος!

Πάντως δε νομίζω πως θα έχεις πρόβλημα!

Έτσι κι αλλιώς "αυτοί" έχουν βάλει την προθεσμία μέχρι 31! Αν είχαν πρόβλημα δε θα έλεγαν μέχρι 31 Και απλά Θα έβαζαν την προθεσμία να λήγει πολύ πιο νωρίς!

Anonymous

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Anonymous »

Χαιρεται, με λενε Μπαμπη και καθώς Οι σπουδές μου μπαινουν στην τελικη ευθεια αποφασισά να διακοψω την αναβολη μου τις προσεχεις μερες. Ωστοσο εχω καποιους φόβους για το αν εχω καθυστερησει καθως επιθυμω να καταταγω το Νοεμβριο στο Ναυτικο. Αυτο εχει να κανει με το οτι θελω να καταταγω και να παρω το πτυχιο μου ενω ειμαι στο ναυτικο καθως θα μου απομενει 1 μαθημα μονο και θεωρω σπαταλη χρονου να περιμενω ενα 6μηνο απραγος μονο για αυτο αλλα και να μη προλαβω τις τελευταιες σειρες ναυτικου.

Θα χαρω να ακουσω καθε χρησιμη πληροφορια

Ευχαριστω πολυ !

Άβαταρ μέλους
D.S.
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 10, 2009 1:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από D.S. »

Μπάμπης έγραψε:Χαιρεται, με λενε Μπαμπη και καθώς Οι σπουδές μου μπαινουν στην τελικη ευθεια αποφασισά να διακοψω την αναβολη μου τις προσεχεις μερες. Ωστοσο εχω καποιους φόβους για το αν εχω καθυστερησει καθως επιθυμω να καταταγω το Νοεμβριο στο Ναυτικο. Αυτο εχει να κανει με το οτι θελω να καταταγω και να παρω το πτυχιο μου ενω ειμαι στο ναυτικο καθως θα μου απομενει 1 μαθημα μονο και θεωρω σπαταλη χρονου να περιμενω ενα 6μηνο απραγος μονο για αυτο αλλα και να μη προλαβω τις τελευταιες σειρες ναυτικου.

Θα χαρω να ακουσω καθε χρησιμη πληροφορια

Ευχαριστω πολυ !

Καλημέρα φιλαράκο!

Η προθεσμία για να κόψεις την αναβολή σου ώστε να μπορέσεις να μπεις το Νοέμβρη ήταν μέχρι τις 31 Ιουλίου (οπότε μάλοον έχεις καθηστερήσει) και λογικά θα μπεις με την επόμενη σειρά και όχι με αυτή του Νοέμβρη!

Βέβαια καμιά φορά δεν ξέρεις τι γίνεται και έτσι θα σου πρότεινα να πάρεις ένα τηλέφγωνο στο στρατολογικό γραφείο της περιοχής σου και να τους πεις ότι θες να μπεις Νοέμβρη μήπως και μπορούν να σε αφήσουν να κάνεις τα χαρτιά σου στη "ζούλα"!

Anonymous

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλημερα,

εκοψα την αναβολη μου στις 3/8 αρα θα καταταχθω με την εσσο του Φλεβαρη.
Εκανα ομως μια αίτηση για να μπω με αυτήν του Νοεμβρη, καθώς τότε επιθυμώ να μπω.
Υπάρχει κατι αλλο περα απο αυτό που μπορώ να κανω για να σιγουρευτώ ότι θα
μπω το Νοεμβρη.
Καποιος μου ειπε να δηλωσω εθελοντης, ισχύει;

Με εκτιμηση,

-Νίκος
ventouza29
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 17, 2009 8:22 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από ventouza29 »

Καλημερα παιδια εγω Μπαινω του χρονου τον αυγουστο 2010ποτε πρεπει να την κοψω;
Anonymous

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Anonymous »

Τον μαιο του 2010
Anonymous

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Anonymous »

Θα ηθελα καποιος να μου πει ποτε θα πρεπει να καταθεσω τα χαρτια μου για να διακοψω την αναβολη μου για να μπω τον Φλεβαρη. Αλλοι μου λενε 2 μηνες πριν απο τιν ΕΣΟ που θελω κ αλλοι οτι ειναι μεχρι τελος Οκτωβρη.
Anonymous

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Anonymous »

Μη τ'αφήνεις καθόλου. Μεχρι 31/10 είναι-τυπικά-το οριο για να κόψεις αναβολή. Βεβαια, αν τους παίρνει, μπορει και να σου πουν κανε αοτηση να μπεις φλεβάρη. Αλλα καλου κακου, κοψ'την οσο ειναι νωρις Εικόνα
πολιτης

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από πολιτης »

Γεια σας

Έχω σκοπό να μπω τον Μάιο, οπότε πρέπει να κόψω την αναβολή μέχρι 31 Ιανουαρίου. Επειδή δουλεύω θα την κόψω την Δευτέρα 25 Ιανουαρίου. Υπάρχει περίπτωση να έχουν συμπληρωθεί οι θέσεις για Μάιο επειδή την έκοψα προς το τέλος της προθεσμίας και να με στείλουν Αύγουστο;

alexakis7
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 24, 2010 4:46 pm
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από alexakis7 »

Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα να σας ρωτησω μερικα πραγματακια... Εχω παρει αναβολη λογο σπουδων. Τον καλοκαιρι τελειωνω με την σχολη και σκεφτομαι να μπω τον αυγουστο. Ποτε θα πρεπει να κοψω την αναβολη για να μπω με την εσσο του αυγουστου; Γιατι ακουω αλλους να λενε μαιο, αλλοι λενε πιο πριν. Και κατι αλλο, θελω να παω και εγω πεζοναυτης! Αλλα υπαρχουν μερικα προβληματακια... Εχω σπασμενα χερι-ποδι (με λαμες και τα 2). Εαν δεν τους τα πω, θα με παρουν; Εγω δεν αντιμετωπιζω τωρα κανενα προβλημα με αυτα... Ουτε σε τρεξιμο ουτε πουθενα. Και γουσταρω να παω ειδικες δυναμεις! Συγνωμη για το μεγαλο ποστ. Περιμενω τις απαντησεις σας. Ευχαριστω προκαταβολικα :)
ventouza29
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 17, 2009 8:22 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από ventouza29 »

alexakis7 έγραψε:Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα να σας ρωτησω μερικα πραγματακια... Εχω παρει αναβολη λογο σπουδων. Τον καλοκαιρι τελειωνω με την σχολη και σκεφτομαι να μπω τον αυγουστο. Ποτε θα πρεπει να κοψω την αναβολη για να μπω με την εσσο του αυγουστου; Γιατι ακουω αλλους να λενε μαιο, αλλοι λενε πιο πριν. Και κατι αλλο, θελω να παω και εγω πεζοναυτης! Αλλα υπαρχουν μερικα προβληματακια... Εχω σπασμενα χερι-ποδι (με λαμες και τα 2). Εαν δεν τους τα πω, θα με παρουν; Εγω δεν αντιμετωπιζω τωρα κανενα προβλημα με αυτα... Ουτε σε τρεξιμο ουτε πουθενα. Και γουσταρω να παω ειδικες δυναμεις! Συγνωμη για το μεγαλο ποστ. Περιμενω τις απαντησεις σας. Ευχαριστω προκαταβολικα :)


αμα θες να πας τον αυγουστο πρεπει να την κοψεις τον μαιο ουτος η αλλως το γραφεις στο χαρτι Τωρα οσο αναφορα για το ποδι και χερι Αμα δεν εχεις προβλημα καλως...
ilias

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από ilias »

Καλησπερα,
να ρωτησω ξερετε τι χαρτια χρειαζονται για διακοψω την αναβολη μου;
εγω πηρα πτυχιο τον νοεμβριου του 2009, και τωρα θελω να διακοψω την αναβολη!
αναμενω...
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από yandr »

Αναφέρετε ακόμη και στην πρώτη σελίδα.

Μασημένη τροφή...
Par1s

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Par1s »

Γεια χαρά.Έχω αναβολή μέχρι 21-12-2010. Θέλω να φύγω πεζικό τον Αύγουστο. Πότε να κόψω την αναβολή μου ώστε να μην φύγω νωρίτερα ή αργότερα; Μπορώ να ζητήσω να φύγω με την συγκεκριμένη σειρά;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες