Πότε να κόψω την αναβολή;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
cuervo

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από cuervo »

Άμα μπεις Μάιο και πάρεις 6μηνη αναβολή όχι δεν μπορείς να κάνεις διακοπή στις 30 Ιουνίου, οι 6μηνες δεν κόβονται.
aligator
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Μαρ 25, 2015 1:12 am
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από aligator »

cuervo έγραψε:Άμα μπεις Μάιο και πάρεις 6μηνη αναβολή όχι δεν μπορείς να κάνεις διακοπή στις 30 Ιουνίου, οι 6μηνες δεν κόβονται.
δεν εννοουσα να παρουσιαστω και μετα να ζητησω αναβολη... Αλλα να παρω απο τωρα μια 6μηνη αναβολη (ωστε να μην μπω τον Μαη) και να την διακοψω αν γινεται λιγο αργοτερα, για να παρουσιαστω κανονικα οταν θα μπορω

cuervo

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από cuervo »

Τώρα πως θα πάρεις; Δεν γίνεται, δεν υπάρχει 6μηνη αναβολή, για να πάρεις 6μηνη αναβολή θα πρέπει να παρουσιαστείς, χωρίς να παρουσιαστείς η μόνη αναβολή εκτός για λόγους σπουδών είναι για κοινωνικούς λόγους και έχει διάρκεια 2 μήνες, στην ουσία απλά μπαίνεις στην μεθεπόμενη ΕΣΣΟ, δεν το έχεις ψάξει το θέμα.
aligator
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Μαρ 25, 2015 1:12 am
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από aligator »

cuervo έγραψε:Τώρα πως θα πάρεις; Δεν γίνεται, δεν υπάρχει 6μηνη αναβολή, για να πάρεις 6μηνη αναβολή θα πρέπει να παρουσιαστείς, χωρίς να παρουσιαστείς η μόνη αναβολή εκτός για λόγους σπουδών είναι για κοινωνικούς λόγους και έχει διάρκεια 2 μήνες, στην ουσία απλά μπαίνεις στην μεθεπόμενη ΕΣΣΟ, δεν το έχεις ψάξει το θέμα.
Πηρα ηδη μια για κοινωνικους λογους τον Φλεβαρη, ωστε να μην μπω Μαρτη (οπως επρεπε κανονικα) αλλα επειδη το προβλημα παραμενει, καπου διαβασα οτι αν πας σε καποιο ψυχολογο και του εξηγησεις ακριβως τι συμβαινει και πως νιωθεις, μπορει να σου δωσει καποιο χαρτι αναβολης για λογους υγειας... Ειτε για 6 μηνες, ειτε για 12... Τουλαχιστον για 12 ειμαι σιγουρος οτι γινεται πριν παρουσιαστεις... Για τους 6 δεν ξερω, για αυτο και ρωταω

cuervo

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από cuervo »

Βρε άνθρωπε για να πάρεις αναβολή για ψυχολογικούς λόγους θα πρεπει να σου ερθει το χαρτί κατάταξης , τα υπολοιπα θα τα βρεις στα αντίστοιχα θέματα.
Νίκος

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Νίκος »

Θέλω να μπω τον σεπτεμβρη στατο. Ποτε πρεπει να κωψω την αναβολη;
Νικος

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Νικος »

Παιδια σκεφτομαι να μπω σεπτεμβρη, αν κοψω την αναβολη μου μεσα στα χρονικα πλαισια που με οριζει, υπαρχει περιπτωση να γινει καμια στραβη και να με παρουν πιο μετα η πιο νωρις
Panos

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Panos »

Γεια σας παιδια μεχρι σημερα ηταν η προθεσμια να κοψω την αναβολη για να μπω τον Σεπτεμβριο αλλα δεν τον εκανα και μετανιωσα, υπαρχει περιπτωση εαν παω αυριο και κανω αιτηση να μπω το τον Σεπτεμβριο να την δεκτουν; Εαν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει ευχαριστω εκ των προτερων
PanaVee
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 22, 2015 2:14 pm
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από PanaVee »

Γεια σας. Γραφτηκα γιατι εχω την εξης απορια. Ψαχνοντας στο σαιτ βρηκα καποια αρθρα που περιλαμβανουν τις ημερομηνιες των ΕΣΣΟ, αλλα ειναι διαφορετικες Σ'αυτο το λινκ http://www.ellinikos-stratos.com/thiteia/katataksi_1.asp λεει οτι υπαρχει ΕΣΣΟ τον Γεναρη κι οτι για Νοεμβριο μπορεις να κοψεις την αναβολη μεχρι τελη Αυγουστου. Σ'αυτο το λινκ http://www.ellinikos-stratos.com/stratologia/anavoli_6.asp λεει οτι ΔΕΝ εχει Γεναρη και οτι για την ΕΣΣΟ του Νοεμβρη πρεπει να κοψεις την αναβολη απο τελη ΙΟΥΛΙΟΥ. Ποια απο τα 2 λινκ ειναι σωστο; Ειμαι στον στρατο ξηρας και εχω παρει αναβολη για λογους σπουδων μεχρι το 2017 την οποια σκεφτομαι να κοψω. Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να παω καπου να ρωτησω επισημα τι γινεται, οχι μεσω ιντερνετ δλδ. Στο σαιτ του υπουργειου που κοιταξα δεν βρηκα εμαιλ να στειλω.
tp
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Κυρ Απρ 19, 2015 8:04 pm
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από tp »

Αν κόψω την αναβολή μου Οκτώβρη πότε θα παρουσιαστώ;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Nassos »

Ο παραπάνω σύνδεσμος της Στρατολογίας διορθώθηκε και μπορείς να δείς αναλυτικά τις ημερομηνίες στις "ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ"
oldsoldier
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2015 10:16 am
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από oldsoldier »

tp έγραψε:Αν κόψω την αναβολή μου Οκτώβρη πότε θα παρουσιαστώ;
Τον Ιανουάριο! Το καλύτερο είναι να κόψεις την αναβολή από τέλη Δεκέμβρη και μετά ώστε να μπει Μάρτη με την Γ' ΕΣΣΟ. Η γνώμη μου είναι ότι η ΕΣΣΟ αυτή είναι η καλύτερη για πολλούς λόγους. Ο κυριότερος λόγος είναι ότι χειμώνα δεν θα βρεις πουθενά μέχρι την απόλυση.

tp
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Κυρ Απρ 19, 2015 8:04 pm
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από tp »

Ευχαριστώ για την συμβουλή! Οντως καλώς λόγος αυτος οτι δεν θα μας βρει χειμώνας αλλα σίγουρα υπάχρουν και άλλοι λόγοι όπως είπες.
oldsoldier
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2015 10:16 am
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από oldsoldier »

Είναι πολύ σημαντικός λόγος. Αν αντέχεις να πηγαίνεις για ΣΠΕΝ στον Έβρο, Δεκέμβριο ή Φεβρουάριο, και να μην μπορείς να ακουμπήσεις το όπλο από το κρύο πήγαινε σε άλλη σειρά. Είναι μερικοί που λένε θα πάω χειμώνα για να έχω απολυθεί το καλοκαίρι, αλλά όπου και να πας καλοκαίρι να κάνεις θητεία θα περάσεις καλά!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης