Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
sdafa

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από sdafa »

#### έγραψε:Τον αποτελειωσες τον ΔημήτρηΠέρα από Την πλάκα δεν μπορεί να κάνει κάτι;



Όχι δεν μπορεί να κάνει κάτι, ο διοικητής μόνο για πειθαρχικά και ποινές μπορεί να στείλει φαντάρο με μετάθεση...

Κοκος

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Κοκος »

Εγώ κάτι άκουσα ότι τς 353 θ ξεκινήσουν τέλος του μήνα για τους 8 μηνός κι τέλος του Μαΐου γιατους 9μηνους
Πάνος

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Πάνος »

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα Λοιπόν παιδιά υπηρετο στην Χίο και εδώ εχθές ήρθαν μεταθέσεις γ την 352 σχεδόν γ ολους και εμαθα ότι δευτέρα και Τετάρτη θα έρθουν κ της 353! Σιγά σιγά όσοι είναι ν φύγουν θα φύγουν! Έχει κανείς άλλος κάποιο άλλο νεο?

####

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από #### »

Και σε εμένα γιατί δεν έχει έρθει και είμαι στην κομοτηνη?
Άβαταρ μέλους
δημητρης98
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Δευ Αύγ 14, 2017 12:43 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από δημητρης98 »

sdafa έγραψε:
#### έγραψε:Τον αποτελειωσες τον ΔημήτρηΠέρα από Την πλάκα δεν μπορεί να κάνει κάτι;



Όχι δεν μπορεί να κάνει κάτι, ο διοικητής μόνο για πειθαρχικά και ποινές μπορεί να στείλει φαντάρο με μετάθεση...



και που θα τον στειλει μεταθεση; Εικόνα
dfsaf

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από dfsaf »

Στα πιο "μαύρα" στρατόπεδα που υπάρχουν στην Ελλάδα... Και εκεί εννοείται θα πάει "συστημένος" οπότε η φατσούλα που έβαλες στο τέλος δεν ταιριάζει σε ότι σου έγραψα...
Άβαταρ μέλους
δημητρης98
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Δευ Αύγ 14, 2017 12:43 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από δημητρης98 »

Βρε παιδια γινεται σε αλλες μοναδες να φυγουν καισε αλλες οχι; Απο το γες δεν ερχνται ολες μαζι?
sdas

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από sdas »

δημητρης98 έγραψε:Βρε παιδια γινεται σε αλλες μοναδες να φυγουν καισε αλλες οχι; Απο το γες δεν ερχνται ολες μαζι;


Τα χαρτιά της κατ'εξαίρεσης μετάθεσης σου έχουν εγκριθεί; Ήρθε χαρτί από την επιτροπή του ΓΕΣ που να αναφέρει ότι όντως δικαιούσαι; Από την στιγμή που φτιάχνεις και στέλνεις τα δικαιολογητικά η κατ'εξαιρέση βγαίνει μετά από 1,5 με 2 μήνες.

Αν έχει κάνεις όλη αυτή την διαδικασία δεν υπάρχει λόγος να ρωτάς, η κατ'εξαίρεση μετάθεση δεν έχει καμία σχέση με τις μεταθέσεις που γίνονται για όσους δικαιούνται μειωμένη θητεία.

Πάνος

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Πάνος »

Αυριο θα ερθέρθ και της 353 οι μεταθέσεις παιδια
Apostolis1991
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Μάιος 02, 2018 4:49 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Apostolis1991 »

Καλησπερα, μου ηρθε το χαρτι για να παρουσιαστω στις 23/5 στην Αλεξανδρουπολη (Πεζικο). Θα ηθελα να ρωτησω τι πρεπει να κανω (στην στρατολογια της πολης μου ή οταν φτασω στην Αλεξανδρουπολη) ωστε να ερθω οσο το δυνατο πιο κοντα στον τοπο μου (Πατρα)

Ειχα ενημερωσει το στρατολογικο γραφειο οταν εκοψα την αναβολη μου για τα προβληματα που εχω αλλα εν τελη δεν ειδα κατι στον οριζοντα...

1.Και οι δυο μου γονεις δεν ειναι ικανοι για εργασια.
(ο πατερας μου εχει ακρωτηριασμενο κατω ακρο (75% αναπηρια) αλλα και η μητερα μου με προβλημα υγειας (επισης με ποσοστο αναπηριας 80%) - εχω ολα τα απαραιτητα εγγραφα απο το ΚΕΠΑ καθως και απο νοσοκομεια, επιτροπες, κτλ.

2. Θεωρουμε προστατης της οικογενειας αφου ειμαι ο μονος γιος (αφου ο πατερας μου δεν ειναι σε θεση να εργαστει και να μετακινηθει))

Γνωριζει κανεις τι χαρτια πρεπει να στειλω και που ωστε να με στειλουν Πατρα; Υπαχει περιπτωση να μην γινει η μεταθεση στο κοντινοτερο στρατοπεδο; Οποιος ξερει την διαδικασια αν μπορει να ενημερωσει...
Ευχαριστω
Δημήτρης88

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Δημήτρης88 »

Κοιτα ετσι οπως το περιγραφεις, αν και οι 2 γονεις ειναι ανικανοι για καθε εργασία (πιστοποιημένα και οι 2 απο επιτροπή οτι ειναι ανω του 67% αναπηρία, νομίζω στο ΙΚΑ απευθύνεσαι γι αυτό) εισαι 6μήνος και εχεις αρκετα μόρια. Για μένα πήγαινε παρουσιάσου να μην έχεις πρόβλημα και μέσα θα βρεθεί λύση να είσαι κοντα αρκεί να φέρεις όλα τα χαρτιά που περιγράφουν και πιστοποιουν την κατασταση.
Finrodd
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 04, 2018 10:56 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Finrodd »

Φίλε Αποστόλη, κάνε τα χαρτιά σου για κατ εξαίρεση μετάθεση με το που πας στη μονάδα σου και θα την πάρεις για να φύγεις αμέσως μετα τα ΣΠΕΝ.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες