Αν κριθείς ακατάλληλος στη Σχολή Ικάρων;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
johnyshellas17
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2011 4:27 pm
Επικοινωνία:

Αν κριθείς ακατάλληλος στη Σχολή Ικάρων;

Δημοσίευση από johnyshellas17 »

Άκουσα ότι εάν περάσεις ικάρων (ιπτάμενοι) και το 1ο έτος κρυθείς ακατάλληλος (δηλ. Έχεις ένα προβλιματάκι με τα μάτια και δεν μπορείς να παραμείνεις στην σχολή) τότε πας στην επόμενη επιλογή σου! Επιπλέον κατα το 3ο έτος κάνουν κάποια πράγματα σε συνθήκες πτήσεις! Αν εκεί κριθείς ακατάλληλος σε στένουν ΣΣΕ;
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

Αν κριθείς ακατάλληλος στη Σχολή Ικάρων;

Δημοσίευση από roverr24 »

Ακαταλληλος δε σημαινει προβλημα στα ματια, σημαινει οτι εχεις προβλημα με τις πτησεις πχ προσανατολισμου, αγχους κτλ και οι εκπαιδευτες σε κοβουναν κοπεις πρωτο ετος πας στην επομενη σχολη, αν φυγεις απο στρατιωτικη σχολη νομιζω δε μπορεις να πας σε αλλη στρατιωτικη

johnyshellas17
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2011 4:27 pm
Επικοινωνία:

Αν κριθείς ακατάλληλος στη Σχολή Ικάρων;

Δημοσίευση από johnyshellas17 »

Δεν εννοώ να φύγεις μόνος σου. Εννοώ να σε Επειδή δεν θα αντέξεις συνθήκες πτήσεις! Τότε που πας;
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

Αν κριθείς ακατάλληλος στη Σχολή Ικάρων;

Δημοσίευση από roverr24 »

Ολοι αντεχουν τις συνθηκες πτησης στα μικρα αεροπλανακια τ41 του επιλογικου σταδιου στο πρωτο ετος, δε σε κοβουν για αυτο, σε κοβουν αν δουν οτι δεν εχεις την αντιληψη να γινεις πιλοτος, δεν εννοω εξυπναδα αλλα αντιληψη. Αν φυγεις λοιπον στο πρωτο ετος πας στην επομενη σχολη του μηχανογραφικου, δεν ειμαι σιγουρος αν μπορεις να μπεις ΣΣΕ
johnyshellas17
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2011 4:27 pm
Επικοινωνία:

Αν κριθείς ακατάλληλος στη Σχολή Ικάρων;

Δημοσίευση από johnyshellas17 »

Αυτό ήθελα να πω. Ευχαριστώ πολύ!
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

Αν κριθείς ακατάλληλος στη Σχολή Ικάρων;

Δημοσίευση από roverr24 »

Αν αποβληθεις η αν φυγεις εκουσιως απο στρατιωτικη σχολη δε μπορεις να πας σε αλλη στρατιωτικη σχολη αλλα μαλλον δεν ισχυει αυτο αν κοπεις απ την ικαρων γιατι δε κοβεσαι για λογους ηθικης ταξης.Παντως 2 3 4 ετος αν κοπεις γινεσαι ελεγκτης αεραμυνας, ολες οι αλλες παλιες ειδικοτητες διοικητικοι μετεωρολογοι εφοδιαστες εχουν καταργηθει

johnyshellas17
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2011 4:27 pm
Επικοινωνία:

Αν κριθείς ακατάλληλος στη Σχολή Ικάρων;

Δημοσίευση από johnyshellas17 »

Το ήξερα ότι αν φύγεις από στρ. Σχολή δεν μπορείς να μπεις ξανά! Απλά δεν ήξερα που πας αν σε κοψουν αυτοί! Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!ΕικόναΕικόνα
vgan14

Αν κριθείς ακατάλληλος στη Σχολή Ικάρων;

Δημοσίευση από vgan14 »

Αν σε κόψουν και σαν δεύτερη επιλογή στο μηχανογραφικό έχεις Σ. Σ. Ε. Ή κάποια άλλη στρατιωτική σχολή θα σε στείλουν σε αυτή ή δεν γίνεται να πας σε στρατιωτική σχολή μετά το κόψιμο;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αν κριθείς ακατάλληλος στη Σχολή Ικάρων;

Δημοσίευση από Greek_Army »

vgan14 έγραψε:Αν σε κόψουν και σαν δεύτερη επιλογή στο μηχανογραφικό έχεις Σ. Σ. Ε. Ή κάποια άλλη στρατιωτική σχολή θα σε στείλουν σε αυτή ή δεν γίνεται να πας σε στρατιωτική σχολή μετά το κόψιμο;


roverr24 έγραψε: Αν φυγεις λοιπον στο πρωτο ετος πας στην επομενη σχολη του μηχανογραφικου, δεν ειμαι σιγουρος αν μπορεις να μπεις ΣΣΕ


roverr24 έγραψε: Αν αποβληθεις η αν φυγεις εκουσιως απο στρατιωτικη σχολη δε μπορεις να πας σε αλλη στρατιωτικη σχολη αλλα μαλλον δεν ισχυει αυτο αν κοπεις απ την ικαρων γιατι δε κοβεσαι για λογους ηθικης ταξης.Παντως 2 3 4 ετος αν κοπεις γινεσαι ελεγκτης αεραμυνας, ολες οι αλλες παλιες ειδικοτητες διοικητικοι μετεωρολογοι εφοδιαστες εχουν καταργηθει


IKAROS

Αν κριθείς ακατάλληλος στη Σχολή Ικάρων;

Δημοσίευση από IKAROS »

Παιδιά είμαι φετος υποψήφιος για την σχολή ικάρων (μεγάλη τρελα) . Τέλος πάντων θα ήθελα να ρωτήσω για ποιούς λογους μπορεις να χαρακτηρισ8εις ανίκανος πτητικα (κατα την φοίτισή σου) εκτος μοιοποίας.
alexandros

Αν κριθείς ακατάλληλος στη Σχολή Ικάρων;

Δημοσίευση από alexandros »

Παιδια καλησπερα και απο εμενα. Φετος δινω 4η φορα πανελληνιες για ιπταμενος. Εχω περασει κανονικα σε σχολη αλλα το μεγαλυτερο ονειρο μου ειναι να γινω ιπταμενος και δν θα σταματησω αν δν το πετυχω. Εχω σκοπο να βαλω στο μηχανογραφικο μονο ικαρων. Αν τελικα (χτυπα ξυλο) κοπω στο 1ο ετος εφοσον μπω στην σχολη, μενω ξεκρεμαστος απο σχολη;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αν κριθείς ακατάλληλος στη Σχολή Ικάρων;

Δημοσίευση από Nassos »

Χαρά στο κουράγιο σου αδελφέ. Εγώ μία φορά έδωσα Πανελλαδικές και ούτε θέλω να τις θυμάμαι.
Άβαταρ μέλους
DaMon
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Δευ Φεβ 07, 2011 5:36 pm
Επικοινωνία:

Αν κριθείς ακατάλληλος στη Σχολή Ικάρων;

Δημοσίευση από DaMon »

Αν εννοεις να κοπεις επειδη κρινεσαι ακαταλληλος για πτηση κτλπ δε νομιζω πως σε διωχνουν, σε κρατανε αλλα για τελειως διαφορετικες δουλειες (εδαφους για την ακριβεια).

Τουλαχιστον κατι τετοιο θυμαμαι να μας ειχε πει ενας αξιωματικος της πολεμικης αεροποριας που ειχε ερθει για ενημερωση στο λυκειο πριν κατι χρονια.
alexandros

Αν κριθείς ακατάλληλος στη Σχολή Ικάρων;

Δημοσίευση από alexandros »

Απλα ειμαι της αποψης οτι για κατι που το θες πολυ δεν πρεπει να τα παρατας ποτε.
HellasHunter
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2012 3:46 pm
Τοποθεσία: ΝΙΚΑΙΑ
Ενδιαφέροντα: ΣΤΡΑΤΟΣ-ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ-ΔΙ.ΑΣ
Επικοινωνία:

Αν κριθείς ακατάλληλος στη Σχολή Ικάρων;

Δημοσίευση από HellasHunter »

Καλησπερα. Αν μπω Ικαρων και με κοψουν για οποιοδηποτε λογο, πχ μυωπια κ. Α. Μπορω να φυγω απο την Ικαρων και να δηλωσω για Ε. Δ.(14 ειμαι Θελω να μαθω) οποιος ξερεις ας το γραψει. Ευχαριστω.

Απαγορεύονται τα κεφαλαία γράμματα είναι σαν να φωνάζεις
-ΑΜΥΝΕΣΘΑΙ ΠΕΡΙ ΠΑΤΡΗΣ- Ανήρ έννους τα καινά τοις πάλαι τεκμαίρεται. (Ο άνθρωπος που έχει μυαλό, κρίνει τα νέα)
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες