Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από Anonymous »

Παίδες καλησπέρα! Αυτό που λέει για ποινικό μητρώο τύπου Α είναι υποχρεωτικό; Επίσης, αν για κάποιους λόγους δεν έχεις βγάλει ακτινογραφία τι γίνεται;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από Nassos »

Εγώ όταν ρώτησα μου είπαν δεν χρειάζεται. Εάν θες να είσαι καλυμένος πάρε βεβαίωση από το ΚΕΠ.

Καλό θα ήταν να βγάλεις ακτινογραφία γιατί θα ταλαιπωρήσαι με το να πηγαίνεις στο Στρατιωτικό Νοσοκομείο. Παίζει και να φάς όλιγον χε...

Marambou
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 3:56 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από Marambou »

Παιδια πήγα σήμερα για τις ακτινογραφίες στο 424 και με ειπαν οτι μέχρι τις 19 Μαιου είναι κλεισμένα όλα τα ραντεβού... Οπότε πηγαίνουμε έτσι χωρίς ακτινογραφίες και θα μας πάνε απο κει στο πλησιεστερο νοσοκομείο... Η κοπέλα που ήταν εκεί μου είπε πως δεν θα χουμε κανενα απολύτως πρόβλημα...
George Salonica
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2009 5:41 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από George Salonica »

Δε χρειαζεται να αγχωνεσε ρε πας σε ενα αλλο δημοσιο νοσοκωμειο τοσα εχει η θεσσαλονική.
stratos
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Μάιος 12, 2009 3:37 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από stratos »

+1
Πήγαινε σε κάποιο δημόσιο, πάρε και ένατηλέφωνο πριν γιατί κάποια νοσοκομεία θέλουν ραντεβού
bohemis09
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 05, 2009 7:42 pm
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από bohemis09 »

Η ακτινογραφια θωρακος οποτι καταλαβα ειναι απαραιτητη, ετσι δεν ειναι; Επισης οσον αφορα το αποδεικτικο γραμματικων γνωσεων, τι ακριβως θελουν (ειμαι εν ενεργεια φοιτητης, συνεπως το βιβλιαριο σπουδων μπορει να κανει;) και σε περιπτωση που δεν το προσκομισεις ποιες ειναι οι συνεπειες;
Επισης αν παρω καμια κουτα τσιγαρα θα μου την πουν;
bohemis09
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 05, 2009 7:42 pm
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από bohemis09 »

Παιδια εχω προβλημα... Παρουσιαζομαι την δευτερα 9/11... Πηγα σημερα να κανω την ακτινογραφια και μου ειπαν πως πρεπει να κλεισω ραντεβου απο την δευτερα που προφανως δεν υπαρχει περιπτωση αφου τοτε παρουσιαζομαι. Πειτε μου τι μπορω να κανω. Μπορω να παω σε καποιο εφημερευον σημερα και να κανω την ακτινογραφια; Και ολα αυτα συνεβησαν γιατι το χαρτι καταταξης μου ηρθε την πεμπτη που μας περασε λογω προβληματος, οπως μου ειπαν. Πριν ενα μηνα με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν πως παρουσιαζομαι αυλωνα-τεθωρακισμενα χωρις να μου εχει ερθει βεβαια χαρτι καταταξης. Το χαρτι μετεπειτα ηρθε αυτην την πεμπτη οπου αναφερει πως παρουσιαζομαι στο ΚΕΥΠ λαμια. Πολυ αργα για να προβω σε οποιοαδηποτε ενεργεια. Ουτε πιστοποιητικο γραμματικων γνωσεων μπορεσα να παρω. Αν τους δειξω το βιβλιαριο σπουδων θα μου πουν τιποτα;
Anonymous

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από Anonymous »

Παρουσιαζομαι την Πεμπτη στην Αυλωνα και προσπαθω απο χτες ν βγαλω μια ακτινογραφια θωρακος. Πηγα σε 3 κρατικα νοσοκομεια τιποτα. Πηγα στο 401 και μου λεει μια κυρια ξανθια που ηταν εκει, οτι δεν κανουν αλλες ακτινογραφιες θωρακος σε νεοσυλλεκτους εκει, και οτι κανονισαν να την κανου με στην αυλωνα την ημερα που θα παρουσιαστω. Σε κινητη μοναδα ακτινογραφιας, παιζει κατι τετοιο η με δουλευε; Γενικα αν δεν παω την ακτινογραφια την οποια ζηταει με εντονα μαυτα γραμματα θα εχω χοντρο προβλημα την Πεμπτη; Τι γινετε σε αυτην την περιπτωση ξερει κανεις; Ευχαριστω εκ των προτερων.
Anonymous

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλύτερα να βγάλεις πάση θυσία αύριο μια ακτινογραφία για να μην αρχίσεις στραβά!

Τώρα τα υπόλοιπα σαν μπαρούφες μου ακούγονται... Αλλά δεν ξέρω.

Απορώ γιατί στα νοσοκομεία των μεγάλων πόλεων σαν κάνουν τέτοιες σκηνές... Εγώ σε επαρχιακό νοσοκομείο τέλειωσα σε 10 λεπτά και ας είχε κόσμο με εξυπηρέτησαν κατά προτεραιότητα μόλις είδαν το χαρτί και να οι ευχές και οι χαιρετούρες! Απλά ΑΨΟΓΟΙ!

Και έτσι πρέπει να είναι, ο άλλος έχει την πίκρα του όσο να πεις, να του κάνεις και την ζωή πατίνι για 5 λεπτά υπόθεση είναι γαϊδουριά μεγάλη!

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από Rafale »

captain έγραψε:Παρουσιαζομαι την Πεμπτη στην Αυλωνα και προσπαθω απο χτες ν βγαλω μια ακτινογραφια θωρακος. Πηγα σε 3 κρατικα νοσοκομεια τιποτα. Πηγα στο 401 και μου λεει μια κυρια ξανθια που ηταν εκει, οτι δεν κανουν αλλες ακτινογραφιες θωρακος σε νεοσυλλεκτους εκει, και οτι κανονισαν να την κανου με στην αυλωνα την ημερα που θα παρουσιαστω. Σε κινητη μοναδα ακτινογραφιας, παιζει κατι τετοιο η με δουλευε; Γενικα αν δεν παω την ακτινογραφια την οποια ζηταει με εντονα μαυτα γραμματα θα εχω χοντρο προβλημα την Πεμπτη; Τι γινετε σε αυτην την περιπτωση ξερει κανεις; Ευχαριστω εκ των προτερων.
Πανε και σε αλλα νοσοκομεια αλλα και συ το αφησες τελευταια στιγμη παρε τους πρωτα τηλεφωνο και ρωτα
Riet
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Ιαν 25, 2010 3:03 pm
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από Riet »

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνετε να επικυρώσω τις φωτοτυπίες τον πτυχίων μου σε κεπ.

επίσης επειδή κάνω μειωμένη θητεία λογικά χρειάζομαι πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης. Αυτό από που μπορώ να το βγάλω πολύ σύντομα;

ακόμα να ρωτήσω για την ακτινογραφία. Έχω μια από ιδιωτική κλινική που έχει και γνωμάτευση και "ενοματεπονιμο" επάνω στην ακτινογραφία θα υπάρξει πρόβλημα;
honda13
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 3:04 am
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από honda13 »

Καλησπερα παιδια Εμενα το χαρτι μου ηρθε στις 3 του Μαιου και παρουσιαζομαι 11 δεν προλαβαινω να βγαλω ακτινογραφια επεσαν και η απεργια, πηγα αλλα Δεν ειχαν ραντεβου μονο στις 16 το πιο γρηγορο... Δεν πιστευω να με τρεχουν παντως μια εκει που ηταν μου εγραψε ενα χαρτι και μου λεει να το εχεις πανω στο χαρτι καταταξης και θα στην κανουν μεσα... Ισχυει;

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από yandr »

Ισχύει, θα σε πάνε αυτοί σε νοσκομείο όταν καταταχθείς (μετά από μερικές μέρες)
Convict
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τρί Απρ 13, 2010 7:35 pm
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από Convict »

Αν δεν έχουμε βγάλει ακτινογραφία δεν μας βγάζουν εκεί?
Μ.

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από Μ. »

Αν δεν έχεις βγάλει θα πας να τη βγάλεις λίγες μέρες μετά την κατάταξη στο νοσοκομείο της περιοχής που παρουσιάζεσαι.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης