Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ελενη
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Παρ Δεκ 10, 2010 4:17 pm
Επικοινωνία:

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από ελενη »

Ελπίζω μόνο να κάνω λάθος. Ελπίζω κάποιος εκ των έσω να μας ενημέρωσει για μια φορά σωστά και τεκμηριωμένα.
NTT
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Παρ Μαρ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από NTT »

ΕΝΝΟΥΣΑ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΝΟΜΙΚΑ ! ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΧΑΡΙΖΩ 7 ΧΡΟΝΙΑ ! ΑΝ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΤΡΙΠΛΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΔΙΩΧΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΣΕ ΓΥΡΝΑΜΕ ΣΕ ΕΦΥΕΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ! ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΕΣ ΣΤΙΣ 26 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΚΤΛ ΚΤΛ... !ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

ελενη
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Παρ Δεκ 10, 2010 4:17 pm
Επικοινωνία:

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από ελενη »

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχει έρθει το σήμα για το σχολείο μονιμοποιηθέντων εποπ και νομίζω είναι άρχες Ιουνίου, οπότε μέχρι το μάιο λογικά θα έχουν ορκιστεί. Αν κάνω λάθος ας το επισημάνει κάποιος, καθώς όλα τα αναφέρω με κάθε επιφύλξη, από αυτούς που μου τα μετέφεραν

ex politis

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από ex politis »

Μήπως αυτό το κάτι που παίζεται είναι η λεγόμενη εγκύκλιος Ραγκούση που έχει απαγορεύσει σε όλον τον δημόσιο και ευρύτερο δημόσιο τομέα να μην προβούν σε ούτε καν ανακοίνωση πρόσληψης (πόσο μάλλον την ίδια την πρόσληψη) μέχρι να δωθεί ΚΥΑ για το τί μέλλει γενέσθαι με τους διορισμούς; Και όσο και να μην το θελουμε, η μονιμοποίηση των ΕΠΟΠ, όπως και οι μετατάξεις θεωρούνται για το Μνημόνιο νέες προσλήψεις και ο Στρατός (όποτε τους βολεύει πάντα) είναι δημόσιο και δεν εξαιρείται. Υπομονή λοιπόν, χιλιάδες είναι στην ίδια ή τουλάχιστον παρόμοια μοίρα.
ελενη
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Παρ Δεκ 10, 2010 4:17 pm
Επικοινωνία:

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από ελενη »

Τομπολα δηλαδή...
ελενη
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Παρ Δεκ 10, 2010 4:17 pm
Επικοινωνία:

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από ελενη »

Βεβαίως δεν ξέρω από που άρχισαν όλοι να πιστεύουν ότι η ορκομωσία θα γίνει μέσα στο μαρτιο. Κάνεις δεν φαντάστηκε τα χειρότερα. Τελικά το σχολείο του ιουνίου αληθεύει;

NTT
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Παρ Μαρ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από NTT »

Εγω ρε παιδια ξερω οτι εαν δεν ερθει η εδΥΕΘΑ με τα ονοματα μονιμοποιηθεντων καμια μοναδα δεν μπορει να κανει σχολειο ! Και η εδΥΕΘΑ παει ταυτοχρονα σε ολες τις μοναδες ! Οποτε δεν μου φαινεται λογικο να εχει βγει το σχολειο πριν την εδΥΕΘΑ !

ex politis έγραψε:Μήπως αυτό το κάτι που παίζεται είναι η λεγόμενη εγκύκλιος Ραγκούση που έχει απαγορεύσει σε όλον τον δημόσιο και ευρύτερο δημόσιο τομέα να μην προβούν σε ούτε καν ανακοίνωση πρόσληψης (πόσο μάλλον την ίδια την πρόσληψη) μέχρι να δωθεί ΚΥΑ για το τί μέλλει γενέσθαι με τους διορισμούς;

Και όσο και να μην το θελουμε, η μονιμοποίηση των ΕΠΟΠ, όπως και οι μετατάξεις θεωρούνται για το Μνημόνιο νέες προσλήψεις και ο Στρατός (όποτε τους βολεύει πάντα) είναι δημόσιο και δεν εξαιρείται. Υπομονή λοιπόν, χιλιάδες είναι στην ίδια ή τουλάχιστον παρόμοια μοίρα


Συμφωνω μαζι σου γιατι εχουν καποια βαση αυτα που λες ! Αλλα οι εποπ μπηκαν και περιμεναν 7 χρονια για μονιμοποιηση ! Κατι που το ελεγε καθαρα η προκυρηξη ! Και δεν ειναι σωστο αλλοι να μονιμοποιηθουν και αλλοι οχι ! Ολοι με την ιδια προκθρηξη μπηκαν !
Πάνος

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από Πάνος »

Παιδιά τα νέα είναι ευχάριστα, όχι ότι θα άλλαζε κάτι.Σήμερα με πήρε ένας φίλος που τυχαίνει να είναι υπεύθυνος για την Μέριμνα προσωπικού. Ο εν λόγο φίλος μου Υπηρετεί σε μεραρχία και μου είπε ότι "μέχρι την άλλη Παρασκευή θα γίνει η ορκωμοσία. Οι μονάδες θα ειδοποιηθούν να ετοιμάσουν τα πρακτικά ορκωμοσίας".

Αυτά για την Πληροφόρηση των συναδέλφων.

NTT
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Παρ Μαρ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από NTT »

Δηλαδη την παρασκευη που ερχεται;

KOYTSIS

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από KOYTSIS »

Φεκ δεν εχει βγει ακομη πως την παρασκευη θα γινει η ορκομωσια;
Άβαταρ μέλους
vaggelis
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 29, 2009 7:18 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από vaggelis »

Και τι ετσι στο Μπαμ ορκιζοσαστε; Υπαρχουν αδειες που τρεχουν δεν νομιζω τοσο γρηγορα.
Πάνος

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από Πάνος »

Καλησπέρα. Παιδιά αυτά μου είπε αυτά σας λέω. Μου το είπε την περασμένη Παρασκευή για την εβδομάδα που έρχεται. Όσο για τις άδειες που τρέχουν, όταν ήθελα να πάω εξωτερικό και τον είχα ρωτήσει, μου είχε πει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και ότι εφόσον δεν μου το είχαν κοινοποιήσει μέχρι την ημέρα που έφυγα με άδεια, είμαι Καλυμμένος.

Θα τον ξαναπάρω αύριο το πρωί να τον ρωτήσω αν ξέρει για το ΦΕΚ, τον αριθμό κλπ.

Αν τα έχει θα τα κοινοποιήσω εδώ.

NTT
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Παρ Μαρ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από NTT »

Μάγκες βγήκε το ΦΕΚ Μονιμοποίησης (ΦΕΚ Γ 144/2011) της 11-3-2011 με τα ονόματα. Καλή στραδιοδρομία σε όλη τη 3η Σειρά!ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από evi85 »

NTT έγραψε:Μάγκες βγήκε το ΦΕΚ Μονιμοποίησης (ΦΕΚ Γ 144/2011) της 11-3-2011 με τα ονόματα. Καλή στραδιοδρομία σε όλη τη 3η Σειρά!ΕικόναΕικόνα


φίλε μου μαλλον κάνεις λάθος. Εγώ δε βρήκα κάτι σχετικό στο φεκ που έδωσες.
NTT
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Παρ Μαρ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από NTT »

Πηγαινε στην εφημεριδα της κυβερνησεως κανε αναζητηση φεκ με ημερομηνια 11 /3/2011 μετα δες το γ 144/2011.

Εκει που λεει ημερησια κυκλοφορια, αλλα προσεχε ημερομηνια κυκλοφοριας 14 -3 -2011 και πες μου.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης