Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Πάνος

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από Πάνος »

Καλημέρα, έχουμε μάθει πότε είναι η ορκωμοσία των ΕΠΟΠ;

Κάτι έμαθα για 31 Ιανουαρίου.

maria30
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 18, 2010 2:53 am
Επικοινωνία:

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από maria30 »

Πάνος έγραψε:Καλημέρα, έχουμε μάθει πότε είναι η ορκωμοσία των ΕΠΟΠ;

Κάτι έμαθα για 31 Ιανουαρίου.

Παιδια ναι μεν για πολλους τελειωνει η 7ετια Ιανουαριο και περιμενουμε να γινει η ορκομοσια αλλα μην ξεχνατε υπηρχαν και οι επιλαχοντες που μπηκαν ενα μηνα πιο μετα τουλαχιστον. Οποτε η 7ετια για αυτους ολοκληρωνετε τοτε αρα Η ορκομοσια μπορει να καθυστερησει για αυτο τον λογο...

αν κανω λαθος διορθωστε με. Το σκεφτομουν ομως αυτο και μου φενετε λογικο

sakisal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 02, 2008 2:05 am
Επικοινωνία:

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από sakisal »

Ετσι ειναι μαρια. Ετσι εγινε και με την δευτερη σειρα περσι.
maria30
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 18, 2010 2:53 am
Επικοινωνία:

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από maria30 »

Γιαυτο το επισημενω μην αρχισουν παλι οι παραφιλολογιες γιατι αργει να βγει το ΦΕΚ κτλπ.
maria30
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 18, 2010 2:53 am
Επικοινωνία:

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από maria30 »

Πάνος έγραψε:Καλημέρα, έχουμε μάθει πότε είναι η ορκωμοσία των ΕΠΟΠ;

Κάτι έμαθα για 31 Ιανουαρίου.

ο αντρας μου δεν εχει καμια ενημερωση απο μεσα. Δεν τους ειπαν κατι ακομη
Πανος

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από Πανος »

Δεν το είχα σκεφτεί... Ευχαριστώ
ελενη
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Παρ Δεκ 10, 2010 4:17 pm
Επικοινωνία:

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από ελενη »

Ελπίζω να γίνει σύντομα η ορκομωσία, έτσι για να βουλώσουν μερικά στόματα!

Πάνος

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από Πάνος »

Σήμερα πήρα τηλ. Σε ένα γνωστό μου σε 1ο ΕΓ Ταξιαρχίας που ασχολείται με μέριμνα προσωπικού. αυτός ήταν υπεύθυνος για τις Ορκωμοσίες Της 1ης και της 2ης σειράς.

Πήρε λοιπόν τηλ. Στο ΓΕΣ και του είπαν ότι ακόμα ΔΕΝ έχει βγει η ημερομηνία ορκωμοσίας και ότι συνεδριάζει ακόμα το συμβούλιο κρίσεων.

Σκέφτονται του είπαν για αρχές Φεβρουαρίου. Εγώ τον πήρα γιατί ήθελα να φύγω εξωτερικό εκείνες τις ημέρες και μου είπε ότι μπορώ να ορκιστώ και μόνος μου, εφόσον δεν έχω ενημερωθεί μέχρι την στιγμή που έφυγα με άδεια.

Αυτά...

emth
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2011 8:35 pm
Επικοινωνία:

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από emth »

Βρωμαει η δουλεια παιδια...
Άβαταρ μέλους
POLITHS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από POLITHS »

Βρε καλως τον εμθ που του βρωμαει η δουλεια καιρο ειχες να φανεις να μας π... Τα α... Με τις ψευτικες ελπιδες σου Οτι θα απολυσουν τους επ. Οπ στην μαπα θα μας τρως μεχρι να αποστρατευτεις και θα χαλιεσαι πολυ γιατι μερα με την μερα θα ανεβαζουμε τον πηχη και εσεις θα κοιτατε απο κατω και θα αναρωτιεστε που χασατε το τρενο καληνυχτα κυριε εμθ κρυφτητε σε καμια αποθηκη και περιμενετε να Παει 15:00 να γραψετε το μεροκαματο Υπομονη παιδια ερχεται και η ορκωμοσια μην αγχωνεστε και μην ακουτε ΚΑΝΕΝΑΝ

ελενη
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Παρ Δεκ 10, 2010 4:17 pm
Επικοινωνία:

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από ελενη »

"φίλε εμθ", κατευφυμησμόν το "φίλος", θες και τα λες ή σου ξεφεύγουν. Ή έχεις γενικά πρόβλημα με την δουλειά σου και ξεσπάς στους εποπ ή στα σίγουρα καποιος συγκεκριμένος εποπ σου έκανε κάτι, οπότε το θέμα σου μπορεί να είναι και προσωπικό. Αν ήθελαν να απολύσουν εποπ που τώρα τελειώνουν την επταετία, πρώτα από όλα δεν θα θεωρούσαν ένα σημαντικό έγγραφο για την δουλειά τους που λέγεται "βιβλιάριο υγείας" για το 2011. Γιάτί να το κάνουν, αφού η επταετία τους λήγει σχεδόν τέλη του μήνα. Και άλλα και άλλα και άλλα που επιβεβαιώνεται από τις μονάδες ότι αυτό που λές δεν στέκει, χώρια το σήμα που στάλθηκα με τον νόμο για τους εποπ. Ελπίζω η ορκομωσία να έρθει σύντομα, και επιπλέον να δούμε όλες τις σειρές να ορκίζονται.

TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από TEIN »

POLITHS έγραψε:Βρε καλως τον εμθ που του βρωμαει η δουλεια καιρο ειχες να φανεις να μας π... Τα α... Με τις ψευτικες ελπιδες σου Οτι θα απολυσουν τους επ. Οπ στην μαπα θα μας τρως μεχρι να αποστρατευτεις και θα χαλιεσαι πολυ γιατι μερα με την μερα θα ανεβαζουμε τον πηχη και εσεις θα κοιτατε απο κατω και θα αναρωτιεστε που χασατε το τρενο καληνυχτα κυριε εμθ κρυφτητε σε καμια αποθηκη και περιμενετε να Παει 15:00 να γραψετε το μεροκαματο Υπομονη παιδια ερχεται και η ορκωμοσια μην αγχωνεστε και μην ακουτε ΚΑΝΕΝΑΝ



Φιλε μου μην χανεις την ψυχραιμια σου και μη γενικολογεις, δεν ειναι σωστο...

skorp
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 22, 2011 1:48 pm
Επικοινωνία:

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από skorp »

ΚΑΛΗΜΈΡΑ πΑΙΔΙΑ! Οι Επ. Οπ της 3ης Σειράς θα μονιμοποιηθούν! Μην αγχώνεστε!

Άβαταρ μέλους
POLITHS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από POLITHS »

TEIN έγραψε:
POLITHS έγραψε: Βρε καλως τον εμθ που του βρωμαει η δουλεια καιρο ειχες να φανεις να μας π... Τα α... Με τις ψευτικες ελπιδες σου Οτι θα απολυσουν τους επ. Οπ στην μαπα θα μας τρως μεχρι να αποστρατευτεις και θα χαλιεσαι πολυ γιατι μερα με την μερα θα ανεβαζουμε τον πηχη και εσεις θα κοιτατε απο κατω και θα αναρωτιεστε που χασατε το τρενο καληνυχτα κυριε εμθ κρυφτητε σε καμια αποθηκη και περιμενετε να Παει 15:00 να γραψετε το μεροκαματο Υπομονη παιδια ερχεται και η ορκωμοσια μην αγχωνεστε και μην ακουτε ΚΑΝΕΝΑΝ

Φιλε μου μην χανεις την ψυχραιμια σου και μη γενικολογεις, δεν ειναι σωστο...

δεν χανω Την Ψυχραιμια μου Φιλε μου αντιθετως ειμαι πολυ ηρεμος. Τα παραπανω τα εγραψα γιατι πολυ απλα Ο παραπανω εμθ εχει μια ταση να Γραφει πραγματα που δεν ισχυουν και δεν αποδεικνυονται με Καποια εμπαθεια Προς τους επ. Οπ και εγω επειδη θιγομαι Απαντω ηρεμα και ωραια.
ελενη
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Παρ Δεκ 10, 2010 4:17 pm
Επικοινωνία:

Oρκομωσία ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από ελενη »

Επειδη δεν γνωρίζω μπορεί να με διαφωτήσει κάποιος, το συμβούλιο κρίσεων του ΓΕΣ Τι αρμοδιότητες έχει;(και όσο να αφορα στο ζήτημα των εποπ, βέβαια), αυτό κωλυσιεργεί την ορκομωσία; Ή απλά είναι εκτελεστικό όργανο και ως τετοιο δουλεύει αλλά με αργούς ρυθμούς; Ευχαριστώ
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες