Επιδόματα Δημοτικής Αστυνομίας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
TasosOPC
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 4:34 pm
Επικοινωνία:

Επιδόματα Δημοτικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από TasosOPC »

mankyp έγραψε:Κυριε ειδικε φρουρε! Πολυ καλα εκανες και εγινες ειδικος φρουρος ειδικα τη σημερον ημερα που τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα! Πολυ καλα επισης και μπραβο σου που εχεις τελειωσει ψυχολογια! Αλλα δεν εχεις κανενα δικαιωμα να κανεις κριτικη σε ανθρωπους που εστω που και με λεφτα των γονιων οπως λες σπουδασαν η εκαναν ενα μεταπτυχιακο! Εσυ δηλαδη πως σπουδασες; Αν σπουδασες βεβαια με τον κοπο σου και παλι μπραβο αλλα μου φαινεται δυσκολο! Τεμπελη δεν μπορεις να λες κανεναν! Θα κοιτας τον εαυτο σου που φυσικα εκει που εισαι και την πολυ δυσκολη δουλεια που επελεξες, που πραγματικα ειναι δυσκολη, και αμοιβεσαι με ψιχουλα, κοιτας τους υπολοιπους και κανεις κριτικη! Εισαι απαραδεκτος! Νομιζεις δηλαδη οτι ενας δημοτικος αστυνομικος τεμπελιαζει; Σε παρακαλω τετοιου ειδους κριτικες σε υποβαθμιζουν παρα σε ανεβαζουν προσωπικα!


Kοίταξε καλά και σωστά τα λεγόμενά σου. Γράφω πως ένας δημοτικός αστυνομικός τεμπελιάζει; Αν αυτό συμπεραίνεις από όσα προαναφέρω, μάλλον έχεις τη "μύγα". Σχετικά με τον "εαυτό" μου, σε πληροφορώ πως έχω 6 χρόνια εργασίας πριν μπώ αστυνομία. Από τα οποία ασφαλίζονται μόλις οι 6 μήνες. Ακόμη και σαν φοιτητής το μυαλό μου δεν ήταν σε πόσες γκόμενες θα ρίξω ούτε σε πόσα σφηνάκια θα κατεβάσω. Κοίταξα να τελειώσω στην ώρα μου (και τα βράδυα δούλευα σε νετ καφέ) γιατί πολύ απλά σκεφτόμουν 2 γονείς από πίσω που δουλεύουν σαν τα σκυλιά για να με βοηθήσουν. Και δεν μπήκα καν στη διαδικασία να βρώ το θάρρος (θράσος) θα έλεγα να τους πώ σπουδάστε με άλλα 2 χρόνια να γίνω μεγάλος επιστήμονας... Απλά είμαι προσγειωμένος. Γνωρίζω που ζώ και τις ευκαιρίες που δίνονται σε αυτή τη χώρα. Και είναι μηδαμινές. Γιατί να πάρω ένα σωρό χαρτιά να να μαι στα θρανία μέχρι τα 30 μου; Για να διεκδικήσω 7 κατοστάρικα και ένα εταιρικό αυτοκίνητο; Η να γλείφω τα γεννητικά όργανα του εκάστοτε τοπικού και περιφερειακού "άρχοντα" για να με βολέψει και έπειτα να διατυμπανίζω αριστερές πεποιθήσεις απεργώντας και διεκδικώντας δικαιώματα; Αν θέλετε να σας αναγνωρίζουν μεταπτυχιακά και λοιπά "πολυτελή" (για τα εγχώρια δεδομένα) δικαιώματα, να πάτε στο εξωτερικό... Και να ζητήσετε όχι μόνο επίδομα μεταπτυχιακού, αλλά και επίδομα ντεκαπάζ για το ξανθό μαλλί σας.

bonito
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 314
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 6:51 pm
Τοποθεσία: Δεξί Εχτρέμ
Επικοινωνία:

Επιδόματα Δημοτικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από bonito »

TasosOPC έγραψε:
mankyp έγραψε:Κυριε ειδικε φρουρε! Μπλα μπλα μπλα!
μπλαμπλαμπλα Αν θέλετε να σας αναγνωρίζουν μεταπτυχιακά και λοιπά "πολυτελή" (για τα εγχώρια δεδομένα) δικαιώματα, να πάτε στο εξωτερικό...

αυτο ειναι το κακο στην ελλαδα ομως... Ειναι ντροπη... Κανονικα θα επρεπε να υπαρχουν οι μινιμουμ θεσεις για μεταπτυχιακους οχι να προτιμας το τεε σαν εργοδοτης... ΓΙΑ αυτον ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΟΜΩΣ πας στην αστυνομια η οπουδηποτε αλλου... Χωρις να ζητας να σου αναγνωριστουν οι κοποι ετων... Αλλα εχεις παντα επιλογη... Μπορουσες να ζητησεις να σου αναγνωριστει το πτυχιο στον ιδιωτη... Αλλα δεν του το ειπες... Η απλα σε εγραψε στα @@ του... Ετσι λοιπον κατεληξες στο δημοσιο... Ζητωντας την χασουρα, τωρα Που σε περνει... Και σενα και μενα και τον οποιοδηποτε...

...
Άβαταρ μέλους
TasosOPC
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 4:34 pm
Επικοινωνία:

Επιδόματα Δημοτικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από TasosOPC »

bonito έγραψε:
TasosOPC έγραψε:
mankyp έγραψε:Κυριε ειδικε φρουρε! Μπλα μπλα μπλα!
μπλαμπλαμπλα Αν θέλετε να σας αναγνωρίζουν μεταπτυχιακά και λοιπά "πολυτελή" (για τα εγχώρια δεδομένα) δικαιώματα, να πάτε στο εξωτερικό...

αυτο ειναι το κακο στην ελλαδα ομως...

μπλαμπλαμπλα μπλα μπλα

Και σενα και μενα και τον οποιοδηποτε...

...


Θα τα πούμε από βδομάδα σύντροφε. Στην ένστολη διαμαρτυρία που θα διοργανώσουμε στην Κομοτηνή.

Άβαταρ μέλους
TasosOPC
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 4:34 pm
Επικοινωνία:

Επιδόματα Δημοτικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από TasosOPC »

Ένα από τα δίκαια αιτήματά μου είναι επίδομα συντήρησης κατοικιδίου ζώου... Έχω ένα σκύλο Αγ. Βερνάρδου... Για πολύ φαγητό. Με έχει βάλει μέσα. Προχθές έφαγε όλη τη βασιλόπιτα. Μαζί με το φλουρί.
Γιωργος

Επιδόματα Δημοτικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Γιωργος »

@ ΤasosOPC... Tα σπας συναδελφε. Τα λεμε κομοτινη, θα σε βρω εγω γιατι ειμαι σιγουρος οτι ενας Αριστερος ψυχολογος, με Απιστευτο σαρκαστικο χιουμορ, Με σκυλι Αγιου Βερναρδου, και ονομα Τασος δεν ειναι ευκολο να κρυφτει. ΟΛΟΙ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ - ΔΙΑΔΗΛΩΣΗ 12/1/11 ΣΤΗΝ ΚΟΜΟΤΙΝΗ.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Επιδόματα Δημοτικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από yandr »

lettoula έγραψε: Άλλη ερώτηση έκανα, άλλα αντί άλλων στις απαντήσεις!
Νομίζω ότι σου δόθηκε απάντηση (όχι, δεν πριμοδοτείται) στο δεύτερο μόλις μήνυμα ...
mankyp
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Ιαν 04, 2011 12:38 pm
Επικοινωνία:

Επιδόματα Δημοτικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από mankyp »

Παιδιά να σας πω κάτι... Δεν την παλεύεται καθόλου! Με αυτή τη λογική δε θα έπρεπε να υπάρχουν κατηγορίες στη δημοτική αστυνομία ΔΕ, ΤΕ, ΠΕ. Δε θα έπρεπε όταν βγαίνει μια προκύρηξη να ζητούν πτυχία οποιασδήποτε κατηγορίας. Αλλά μάλλον δεν έχετε καταλάβει ότι η δημοτική αστυνομία (ακόμα τουλάχιστον) δεν είναι σώμα ασφαλείας. Επομένως αντιμετωπίζονται όλοι σαν απλοί Δημοτικοί υπάλληλοι και έχουν τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις του κώδικα Δήμων και κοινοτήτων. Εάν θέλεις νεαρέ πήγαονε και κανε τα παραπονά σου να τον αλλάξουν! Και εσύ προσωπικά θα έπρεπε εφόσον είσαι καλλιεργημένος άνθρωπος να επιθυμείς το καλύτερο για σένα. Το τι καθεστώς υπάρχει σε κάθε υπηρεσία το γνωρίζουμε όλοι μας. Γνωριζες λοιπόν που πήγες οπότε γνώριζες ταυτόχρονα και τι καθεστώς υπάρχει εκεί! Όσο για τα φοιτητικά σου χρόνια και για το πως σπούδασες δεν αμφισβητώ τίποτα. Μπρόβο σου ειλικρινά... Λίγοι φοιτητές και νέοι γενικότερα κάνουν τέτοιες προσπάθειες για να πα΄ρουν ένα κ@@χαρτο μπας και δουν μια άσπρη μέρα σεαυτό το κ@@@χανείο που λέγεται Ελλάδα! Τελωσπάντων, αυτό που πρέπει να καταλάβεται όλοι σας είναι ότι ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές που κάνει στη ζωή του! Ζούμε στην Ελλαδάρα μας και δυστυχώς για μας πληρώνουμε... Και μάλιστα πολλά!
LEW.
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 15, 2011 12:44 am
Επικοινωνία:

Επιδόματα Δημοτικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από LEW. »

Γιαυτο παει κατα διαολου η αστυνομια γιατι μπαινει μεσα ο καθε ασχετος αποφοιτος ψυχολογιας ιχθυοκαλλιεργειας Και ολων αυτων των σχολων της πλακας με βαθμο εισαγωγης 8000 μορια, που αν δεν εμπαιναν στην αστυνομια θα ηταν ανεργοι μεχρι να πεθανουν. Νοοτροπια βολεματος δημοσιου και τεμπελιας και μηδεν παραγωγη χρηματος... Και καπου εκει ηρθε το ΔΝΤ... Επελεξες τον ευκολο δρομο να γινεις αστυνομικος χωρις να εχεις προσοντα και θα γινεις βαρος στην τσεπη του ελληνα. Αγαπαω την αστυνομια αλλα την χρησιμη αστυνομια οχι τους κοπριτες που λεει και μια ψυχη που σπουδαζαν τοσα χρονια και στην πρωτη αναποδια βολεμα και αστυνομια. Αδυναμοι ανθρωποι... Αλλοι επιλεγουν τον δυσκολο δρομο να ακολουθησουν και να κυνηγησουν Αυτο που σπουδασαν οντας παραγωγικοι και χρησιμοι θελοντας να βοηθησουν την Ελλαδα ουσιαστικα... Αλλα ο δυσκολος δρομος ειναι για τους ικανους Και τους εξυπνους... Αυτη ειναι η αληθεια οσο και αν ποναει ...
kalaxan
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 26, 2010 8:22 pm
Επικοινωνία:

Επιδόματα Δημοτικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από kalaxan »

Πόπο τόσοι ειδήμωνες. Τόση γνώση...

Μπράβο μπράβο, όλα τα ξέρετε εσείς οι Ειδικοί φρουροί. Συγχαρητήρια.Εικόνα

Στο θέμα μας τώρα. Επειδή επί της ουσίας απαντήσατε όλοι σας ράδιο αρβύλα και ψέμματα-λάθος (πλακιτσα εκανα πιο πανω). Ας δώσω μια σωστή απάντηση

Το μεταπτυχιακό δε μοριοδοτείται σε τυχόν προκήρυξη. Αλλά πριμοδοτείται-πληρώνεται αν αναγνωριστεί ως συναφές με τις αρμοδιότητες της Δημοτικής Αστυνομίας από το υπηρεσιακό συμβούλιο.

Και φυσικά πληρώνεται όπως το υπόλοιπο Δημόσιο.45 ευρώ.

Επίσης η κατηγορία της εκπαίδευσης μας ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ τη ζητούσε η προκήρυξη ξεχωριστά με σκοπό τη μελλοντική μεταξύ μας ιεραρχία όπως αντίστοιχα εσείς έχετε από πάνω σας τους αστυφύλακες και τους αξιωματικόυς. Έτσι και σε μας οι ΠΕ-Τε θα μπορούν να γίνουν πιο γρήγορα Διευθυντές-Τμηματάρχες με τα χρόνια.

Όσο για το τι "παράγει" ο Δημοτικός αστυνομικός σε σχέση με έναν ειδικό φρουρό αφήστε να το κρίνουν άλλοι που έχουν θέσεις ευθύνης.
Ή έστω ανοίξτε άλλο θέμα να τα πούμε εκεί.
Εσείς δυστυχώς-ευτυχώς όμως δεν μπορείτε να είστε αντικειμενικοί από όσο βλέπω.
Ας μην πω παραπάνω, για να μη γίνω παραπάνω κακός.

*Παρακαλώ να δημοσιευτεί το σχόλιο μου για να δοθεί τουλάχιστον μια σωστή απάντηση στο θέμα που τέθηκε.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Επιδόματα Δημοτικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από yandr »

Το αρχικό ερώτημα είναι αν το μεταπτυχιακό προσαυξάνει το μισθό.

lettoula έγραψε:Καλησπέρα και Καλή Χρονιά!
Θα ήθελα να ρωτήσω αν δίνεται επίδομα Μεταπτυχιακού στη Δημοτική Αστυνομία

kalaxan
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 26, 2010 8:22 pm
Επικοινωνία:

Επιδόματα Δημοτικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από kalaxan »

yandr έγραψε:Το αρχικό ερώτημα είναι αν το μεταπτυχιακό προσαυξάνει το μισθό.



Όπως είπα και πάνω.NAI αν αναγνωριστεί από το υπηρεσιακό συμβούλειο ως συναφές με το αντικείμενο της Δ. Α. Και είναι 45 ευρώ μικτά.
rose

Επιδόματα Δημοτικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από rose »

Θα ήθελα να πληροφορήσω όλους τους αγράμματους κομπλεξικούς ότι είμαι ΠΕ στην Δημοτική Αστυνομία με αναγνωρισμένο από Υπηρεσιακό Συμβούλιο Μεταπτυχιακό Τίτλο. Επίσης, επιθυμώ να επισημάνω ότι όποιος έχει κάνει σπουδές προφανώς κ δεν μιλά με τέτοιο τρόπο κ να επιμείνω στο όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια. Τα φιλιά μου σε όλους τους κομπλεξικούς αμόρφωτους φαλλοκράτες που θα έχουν κάποτε μία γυναίκα Διευθύντρια.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης