Σχολή Αστυφυλάκων - Εκπαίδευση ΕΦ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
DSM

Σχολή Αστυφυλάκων - Εκπαίδευση ΕΦ

Δημοσίευση από DSM »

bmxas έγραψε:Ρε παιδιά σίγουρα; Ποτε να προλαβουμε να μαζεψουμε χαρτιά πραγματα κτλ. Το άλλο με τους 4 μήνες στη σχολη τι κουφό ηταν; Δηλ. Θα είμαστε 6 μηνες δοκιμοι με 250?;


Το αστειο δεν ειναι αυτο, αλλα οτι Και τα 250 θα ειναι εναντι... Εμένα θα με ταϊζει η γυναικα μου... Εικόνα
Mr.H
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2011 4:09 am
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Εκπαίδευση ΕΦ

Δημοσίευση από Mr.H »

DSM έγραψε:
bmxas έγραψε:Ρε παιδιά σίγουρα; Ποτε να προλαβουμε να μαζεψουμε χαρτιά πραγματα κτλ. Το άλλο με τους 4 μήνες στη σχολη τι κουφό ηταν; Δηλ. Θα είμαστε 6 μηνες δοκιμοι με 250?;


Το αστειο δεν ειναι αυτο, αλλα οτι Και τα 250 θα ειναι εναντι... Εμένα θα με ταϊζει η γυναικα μου... Εικόνα


Κι εμένα το ίδιο αδερφέ...
nikos

Σχολή Αστυφυλάκων - Εκπαίδευση ΕΦ

Δημοσίευση από nikos »

DSM έγραψε:SEFEAA στο facebook εγραψε 4+2 μηνες. Στην συνεχεια αρχισαν ολοι να ροταν μηπος εγινε κανεναν λαθος και ενοουσαν 2+2 και η απαντηση του Σεφεαα ηταν:
...
Για την αποφυγή λάθους για το συγκεκριμένο θέμα θα επανέρθουμε με νέα ανάρτηση μιας και υπάρχει η εντύπωση ότι έχει αλλάξει ο χρόνος παραμονής στην σχολή.
...

Συμπερασματα δικά σας.Εικόνα

Τελικα εμαθε κανενας νεα;

Θα ειναι ετσι δηλ 4+2 Η οπως ηταν και παλια

KWSTAKHS
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Οκτ 05, 2011 10:00 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Εκπαίδευση ΕΦ

Δημοσίευση από KWSTAKHS »

Τελικα στη σχολη θα κατσουμε 2 μηνες; Ή 4;

pantzos4
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2011 6:35 am
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Εκπαίδευση ΕΦ

Δημοσίευση από pantzos4 »

Δεν αναρτίθικε ακόμα σχετική ανακίνοση απο το ΣΕΦΕΑΑ,

Εχθές όμως που ρωτίσαμε στο Α. Τ 2+2 μας είπανε

Μακαρι ολη η ζωη να ηταν μια εκδρομη Ολη την ζωη μου τρελαμενος παοκαρα ως το τελος
Γ.Σκου-Δ-ΣΤΡ
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Παρ Σεπ 30, 2011 6:52 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Εκπαίδευση ΕΦ

Δημοσίευση από Γ.Σκου-Δ-ΣΤΡ »

Διδυμότειχο blues και τα Μυαλά Στα κάγκελα. Έχουμε να μαζέψουμε κρύο...
35M.K 310 lele
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ Σεπ 23, 2011 6:49 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Εκπαίδευση ΕΦ

Δημοσίευση από 35M.K 310 lele »

KWSTAKHS έγραψε:Τελικα στη σχολη θα κατσουμε 2 μηνες; Ή 4;

θα ειναι 2 μηνες συν 2 μηνες μετα πρακτικη στην αθηνα... Απο εκει και περα στην σχολη πιστευω να μην μας κρατησουν παραπανω...
Θα σε ελευθερωσουμε πενταδαχτηλε η θα μας παρει ο ΧΑΡΟΣ... ΕΛΛΑΔΑ εισαι ΜΙΑ στον κοσμο αλλη καμια η ΚΥΠΡΟΣ ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΗ και η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ..
ένστολος πολίτης

Σχολή Αστυφυλάκων - Εκπαίδευση ΕΦ

Δημοσίευση από ένστολος πολίτης »

Υπάρχει κάποιος ο οποίος να γνωρίζει λεπτομέρειες Για Τις Σχολές ειδικών φρουρών Στη Θράκη; Ακούω ότι ζητάνε από τους δοκίμους να πληρώσουν Το Φαγητό τους στο τέλος τής εκπαίδευσής τους και ακόμη να δηλώσουν ενδιαφέρον για την αγορά βιβλίων τα οποία διδάσκονται στις σχολές. Τί ακριβώς είναι όλα αυτά/
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Εκπαίδευση ΕΦ

Δημοσίευση από Greek_Army »

ένστολος πολίτης έγραψε:Υπάρχει κάποιος ο οποίος να γνωρίζει λεπτομέρειες Για Τις Σχολές ειδικών φρουρών Στη Θράκη; Ακούω ότι ζητάνε από τους δοκίμους να πληρώσουν Το Φαγητό τους στο τέλος τής εκπαίδευσής τους και ακόμη να δηλώσουν ενδιαφέρον για την αγορά βιβλίων τα οποία διδάσκονται στις σχολές. Τί ακριβώς είναι όλα αυτά/


Kαι ακόμα δεν έχουνε δει τίποτα! Για 4-5 μήνες θα τους κρατάνε 100 ευρώ για την "φιλοξενία" στις σχολές αστυφυλάκων

alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Εκπαίδευση ΕΦ

Δημοσίευση από alexissak »

Η σιτηση ΔΕΝ είναι δωρεαν. Πάντα πληρωναν οι δοκιμοι, αν θυμαμαι καλα περι τα 70 ευρω κάθε μηνα. Οσο για τα βιβλια καποιοι αστυνομικοί κυριως αξ/κοι Προωθουσαν δικα τους συγγραματα αστυνομικης πρακτικης μεσα στην σχολη τα οποία πραγματικα δεν αξιζουν κ σιγουρα στην αγορα θα βρειτε καλυτερα. Το αστειο στην υποθεση ειναι οτι οι περισσοτεροι συγγραφεις αναφερονται στην πρακτικη εφαρμογη σε ποινικες υποθεσεις τις οποιες ΟΥΔΕΠΟΤΕ εχουν δουλεψει αφου κ οι ιδιοι εχουν ξεχασει απο ποτε εχουν να υπηρετησουν σε μαχημη υπηρεσια. Βασηκα για τους Ε. Φ τα βιβλια που διανεμονται δωρεαν επαρκουν κ με το παραπανω, αφου μην ξεχνατε οτι δεν αναγονται στα καθηκοντα τους αυτα του ανακριτικου υπαλληλου. Μια φιλικη συμβουλη ΜΗΝ αγορασετε βιβλια ! Οι νομοι ανανεωνονται διαρκως, ετσι ενα βιβλιο που θα το χρυσοπληρωσετε σε 5 χρονια θα ειναι για πεταμα. Προσφατα επεσε στα χερια μου μια Ποινικη δικονομια που ειχα στην σχολη προ δεκαετιας (κ κατι παραπανω... ) και πραγματικα εχει αλλαξει-τροποποηθει τουλαχιστον το 50% των αρθρων. Επειδη η δουλεια μας δεν ειναι παιξε γέλασε εστω και ενα λάθος να κανεις βασει νομου ή εστω αρθρο νομου που εχει τροποποιηθει σιγουρα θα εχεις ασχημα ξεμπερδεματα. Ασε που Οτι πληροφορια θελεις τωρα πια την βρισκεις αμεσα στο internet !
Άβαταρ μέλους
COMBAT MEDIC
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Τρί Οκτ 04, 2011 1:38 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Εκπαίδευση ΕΦ

Δημοσίευση από COMBAT MEDIC »

Τα 70 ? δεν ισχυουν παντως οι δοκιμοι πληρωνουν 170αρια καθε μηνα για την σιτιση για τους ειδικους ακομα δεν ηρθε η λυπητερη του μηνα

pantzos4
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2011 6:35 am
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Εκπαίδευση ΕΦ

Δημοσίευση από pantzos4 »

Για τους ΕΦ που ειναι τώρα μέσα στην σχολή

Οι σχολές ζητήσανε 300 ? για της γιορτες κτλ...

Το κράτος έστηλε 100 ? και μαζι με αυτά μια διαταγή αυτα τα 100 ? να κρατιθούν για την σίτιση...

Μακαρι ολη η ζωη να ηταν μια εκδρομη Ολη την ζωη μου τρελαμενος παοκαρα ως το τελος
30ΦΥΛΛΟΣ
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 02, 2010 8:28 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Εκπαίδευση ΕΦ

Δημοσίευση από 30ΦΥΛΛΟΣ »

pantzos4 έγραψε:Για τους ΕΦ που ειναι τώρα μέσα στην σχολή

Οι σχολές ζητήσανε 300 ? για της γιορτες κτλ...

Το κράτος έστηλε 100 ? και μαζι με αυτά μια διαταγή αυτα τα 100 ? να κρατιθούν για την σίτιση...



θα το πληρωσετε ακριβα που τολμησατε να μπειτε στην αστυνομιαΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα
τι αλλο θα δουνε τα ματακια μου!Εικόνα

Εικόνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες