ΟΥΚ: Πως μπαίνω μόνιμος;

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ZvS
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Μάιος 11, 2010 2:56 am
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Πως μπαίνω μόνιμος;

Δημοσίευση από ZvS »

Ευλιγιασιας προφανως
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Πως μπαίνω μόνιμος;

Δημοσίευση από OMEGA »

ZvS έγραψε:Ευλιγιασιας προφανως
εισαι λαθος...
"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
ZvS
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Μάιος 11, 2010 2:56 am
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Πως μπαίνω μόνιμος;

Δημοσίευση από ZvS »

Οτι η κοντοι εχουν ενα θεμα ευλιγισιας ειναι σιγουρο (engineering). Τωρα αμα εννουσε καποιο αλλο πλεονεκτημα στους πιο κοντους δεν το ξερω.
vesst
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 2:44 am
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Πως μπαίνω μόνιμος;

Δημοσίευση από vesst »

Παιδια επειδη υπαρχει συγγνωμη για την εκφραση πολλη "αερολογια"περι της ΜΥΚ ζηταω απο καποιον ο οποιος γνωριζει σιγουρα να μου απαντησει. Αν μπω ΣΜΥ και δηλωσω πεζικο μετα το τελος της σχολης δηλωνω οτι θελω Ε. Δ; Μετα απο ποσο καιρο και ποια σχολεια κρινομαι ικανος να ενταχθω στο σταδιο προετιμασιας της ΜΥΚ; Ισχυει αυτο περι 5ετιας και 7ετιας και οτι μετα το τελος μπαινεις στο δημοσιο; Και τι βασικο μισθο εχουν οι βατραχοι; Θα παρακαλεσω να μου απαντησει καποιος γιατι μολις περασα τις δοκιμασιες του στρατου και εβγαλα 14.189 μορια και σκεφτομαι σοβαρα για ΣΜΥ. Σας ευχαριστω
Thanboy96
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 09, 2010 1:27 am
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Πως μπαίνω μόνιμος;

Δημοσίευση από Thanboy96 »

Καταρχην καλημερα σας, ειμαι 14 χρονων και θελω να μπω, οσο τιποτα αλλο, στους ΜΥΚ.
Απ'οτι διαβασα στο φορουμ και γενικα στο διαδικτυο ειδα οτι πια στους ΜΥΚ παιρνουν μονο μονιμους...
Και εγω ακριβως αυτο θελω... Αλλα για να μπω πρεπει να παω απο καποια στρατιωτικη σχολη; Και μετα; Πρεπει να κανω κατι αλλο εκτος απο το να επιλεξω ΜΥΚ;
Επισης μεχρι στιγμης ειμαι 1.71 υψος και 58 κιλα Μπορω να μπω στους ΜΥΚ αν παραμηνω ακομα σε αυτον τον σωματοτυπο; ... Απο τραυματισμους τιποτα το σοβαρο (ουτε καν καποιο Σπασμενο ποδι, χερι κτλπ) Επισης εχω στο ενα ματι 0,75 μυωπια και στο αλλο 1 ...
Σκοπευω να κανω λειζερ ετσι ωστε να μην εχω το παραμικρο προβλημα με αυτον τον τομεα... Θα υπαρξει προβλημα επειδη θα εχω κανει λειζερ ετσι ωστε να μην με δεχτουν;
Εικόνα
vesst
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 2:44 am
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Πως μπαίνω μόνιμος;

Δημοσίευση από vesst »

Κοιτα τα εχουμε πει 100 φορες μην ρωτατε πραγματα που εχουν απαντηθει γιατι απλα βαριεστε να διαβασετε. Λοιπον απαντοντας στις αποριες σου. Πρωτα πρεπει να μπεις σε στρατιωτικη σχολη οπως ειπες. Σου προτεινω τη ΣΜΥ (αυτο εκανα και γω). Οσο για το λειζερ στις εξετασεις για τη στρατιωτικη σχολη δεν θα το δουν αν δεν το πεις απλα και στη ΜΥΚ ισχυει οτι σε ολες τις Ε. Δ δλδ λιγοτερο απο 2.5 μειοπια. Και αν κριθεις καταλληλος απο την ΑΣΥΕ και μπεις στην στρατιωτικη σχολη εισαι οκ. Αρκει να μην εμφανιστει καποιος τραυματισμος μεχρι τοτε γιατι εισαι μικρος ακομα
vesst
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 2:44 am
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Πως μπαίνω μόνιμος;

Δημοσίευση από vesst »

ΑΑ οσο για το υψος πανω 1.70 και με τα κιλα θελει δεικτη μαζας 18-27
Magkas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Κυρ Απρ 18, 2010 10:32 pm
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Πως μπαίνω μόνιμος;

Δημοσίευση από Magkas »

Για την ακριβεια ο δεικτης μαζας σωματος ο οποιος γινεται δεκτος στις Ε. Δ. Ειναι απο 20-28, αν εισαι 18 εισαι πολυ λεπτος δεν παιζει να σε παρουν...
vesst
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 2:44 am
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Πως μπαίνω μόνιμος;

Δημοσίευση από vesst »

Εγω μιλησα για τις στρατιωτικες σχολες
ΑΛΕΞΑΝΔΟΣ.ΤΟΥ.

ΟΥΚ: Πως μπαίνω μόνιμος;

Δημοσίευση από ΑΛΕΞΑΝΔΟΣ.ΤΟΥ. »

Απο που ειναι καλυτερα να μπώ ΜΥΚ; Σαν Ε. Π. Ο. Π;

...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Πέμ Ιούλ 15, 2010 10:43 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Πως μπαίνω μόνιμος;

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

vesst έγραψε:Παιδια επειδη υπαρχει συγγνωμη για την εκφραση πολλη "αερολογια"περι της ΜΥΚ ζηταω απο καποιον ο οποιος γνωριζει σιγουρα να μου απαντησει. Αν μπω ΣΜΥ και δηλωσω πεζικο μετα το τελος της σχολης δηλωνω οτι θελω Ε. Δ; Μετα απο ποσο καιρο και ποια σχολεια κρινομαι ικανος να ενταχθω στο σταδιο προετιμασιας της ΜΥΚ; Ισχυει αυτο περι 5ετιας και 7ετιας και οτι μετα το τελος μπαινεις στο δημοσιο; Και τι βασικο μισθο εχουν οι βατραχοι; Θα παρακαλεσω να μου απαντησει καποιος γιατι μολις περασα τις δοκιμασιες του στρατου και εβγαλα 14.189 μορια και σκεφτομαι σοβαρα για ΣΜΥ. Σας ευχαριστω
Αν τα γνωριζω καλα οταν με το καλο ζητησεις να τοποθετηθεις σε μοναδα ειδικων δυναμεων θα μπεις στο προγραμμα και θα παρακολουθεις υποχρεωτικα καποια σχολεια με πρωτο τη ΣΒΕΑ. Στην ουσια οι αποφοιτοι θεωρουνται Καταδρομεις μετα τη ΣΒΕΑ. Την σειρα δεν την ξερω αλλα αναλογα εαν εισαι τεχνικος η διοικιτικος το Καταδρομων ειναι η οχι υποχρεωτικο. Εγω θα σε συμβουλευα να μην δηλωσεις κατευθειαν για βατραχος, περνα πρωτα κανα σχολειο. Ακομη θα σε συμβουλευβα να το ξανασκευτεις για ΟΥΚ, Πιστεψεμε εχω λογους. Δεν αρκει να εισαι "πορωμενος" πρεπει να κλεισεις το κεφαλι, να μη σκεφτεσαι, να μη νιωθεις, να βγεις απο το σωμα σου και να το αφησεις να το ελεγχουν οι αλλοι. Ειναι δυσκολο. Εναλακτικη ειναι το Δυτων Μαχης του στρατου αντιστοιχο του αμερικανικου combat diver.3μηνο πιο ευκολο... Και με περισσοτερες πιθανοτιτες να βγεις ακαιρεος απο κει

http://www.army.gr/default.php?pname=sub_DED_embl_YK&la=1

...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 297ΙΜΑΚ την Σάβ Ιούλ 17, 2010 2:36 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ALEX

ΟΥΚ: Πως μπαίνω μόνιμος;

Δημοσίευση από ALEX »

Σας ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση και κατι ακομα. Πας πρωτα εκει και μετα ΟΥΚ η κατευθειαν ΟΥΚ; Ξερω οτι στα ΟΥΚ πανε μονοιμοι και μπορεις να πας απο ΕΠΟΠ αλα στους ΣΥΚ πως πας?
Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Πως μπαίνω μόνιμος;

Δημοσίευση από kampf »

Μονο οταν σου απονεμηθει το τοξο και το μαχαιρι του Ραμπο
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Πως μπαίνω μόνιμος;

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

ALEX έγραψε:Σας ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση και κατι ακομα. Πας πρωτα εκει και μετα ΟΥΚ η κατευθειαν ΟΥΚ; Ξερω οτι στα ΟΥΚ πανε μονοιμοι και μπορεις να πας απο ΕΠΟΠ αλα στους ΣΥΚ πως πας;
Για να γινεις ΣΙΚ πρεπει να ξοδεψεις 1000 ευρω και παραπανω για να αλλαξεις την καρνταρομπα σου, Να βρεις και μια bimbo-γλαστρα-χαπατο να σε συνοδευει να παρεις και μια λαμποργκινι... Και να αρχισεις να κανεις εμφανη την παρουσιασου στα νυχτερινα μαγαζια.

...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 297ΙΜΑΚ την Τετ Ιούλ 21, 2010 6:22 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
vesst
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 2:44 am
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Πως μπαίνω μόνιμος;

Δημοσίευση από vesst »

Η ερωτηση σου εχει απαντηθει. Απο ΕΠΟΠ οπως λες οτι ενδιαφερεσαι πρεπει να δηλωσεις Ε. Δ να περασεις καποια σχολεια και μετα να αρχισεις τις δοκιμασιες για να γινεις βατραχος. Ο στρατος σαν θητεια δεν εχει καμια σχεση
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες