ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

guest έγραψε:Ποια ειναι η εκπαιδευση των λοκ;
Διαβασε πιο πισω και αλλα θεματα και θα δεις...
neos...

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από neos... »

Παιδια μπορει καπιος να μ πει τη θα δηλωσω για να παω λοκ και αν ειναι πολλοι σκληρη η εκπαιδευση (δλδ τι κανουμε)
ΛΟΚ

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από ΛΟΚ »

Μαγκες θελω την βοηθεια σας. Ποιες ειναι οι προυποθεσεις και ποιες οι δοκιμασιες για λοκ;
vesst
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 2:44 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από vesst »

ΛΟΚ έγραψε: Μαγκες θελω την βοηθεια σας. Ποιες ειναι οι προυποθεσεις και ποιες οι δοκιμασιες για λοκ;
Οποιες και οι ειναι και για τις αλλες Ε. Δ. Για εφεδρους μιλαμε!
argirisMAK
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Δευ Οκτ 18, 2010 1:39 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από argirisMAK »

vesst έγραψε:
ΛΟΚ έγραψε: Μαγκες θελω την βοηθεια σας. Ποιες ειναι οι προυποθεσεις και ποιες οι δοκιμασιες για λοκ;
Οποιες και οι ειναι και για τις αλλες Ε. Δ. Για εφεδρους μιλαμε!
ακριβωσ Μαπινω τωρα στις 18 πολυ θελω να Αρχισει ι χειμερινη και ο ανταρτησ... Και καταβαση απο ελικοπτερο...
kostas

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από kostas »

Καταρχην για να γινεις εκπαυδευτης πρεπει να εχεις πιστοποιηση Πολεμικης τεχνης απο την ΕΛΟΚ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

kostas έγραψε:Καταρχην για να γινεις εκπαυδευτης πρεπει να εχεις πιστοποιηση Πολεμικης τεχνης απο την ΕΛΟΚ


που το είδες αυτό;
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Greek_Army έγραψε:
kostas έγραψε:Καταρχην για να γινεις εκπαυδευτης πρεπει να εχεις πιστοποιηση Πολεμικης τεχνης απο την ΕΛΟΚ
που το είδες αυτό;
Οτι θελει ο καθενας...
nastos vasillios

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από nastos vasillios »

Σταματηστε να αποθαρυνετε ατομα... Και εγω δεν εβγαζα στην αρχη καμια ελξη λογω βαρους και σωματοτυπου ειχα ομως παντοδυναμα ποδια και μεση (13 χρονια ψαροντουφεκο) τα οποια δεν με σταματησαν ποτε... Μεσα στις πρωτα ομως 3-4 βδομαδες και απαιτωντας απο τους εκπαιδευτες μου να με βοηθησουν η σωματικη μου κατασταση εγινε πολυ καλη και Ανταπεξηλθα Στο οτιδηποτε οχι πρωτος αλλα ουτε και τελευταιος. ΔΕΝ γινεται ολοι να ειμαστε ραμπο. Και η προσπαθεια που κανει καποιος να μπορεσει να ανταπεξελθει σε σχεση με εναν που ηταν ποδοσφαιριστης η ακομα και γυμναστικη ακαδημια ειναι 4-5 φορες μεγαλυτερη. Το ιδιο και η θεληση του και η ψυχικη του δυναμη. Ενταξυ μαγκας οποιος Τσιμπαει 70 και βαλε... Και μπραβο του... Αλλα οταν Βλεπεις καποιον που μπηκε για τι το αγαπαει... Και θελει να το κανει και ας μην μπορει στην αρχη... Εκει φενεται ο σεβασμος. Και πολλοι εκπαιδευτες... Και ειδικα ανωτεροι εδειξαν ασπρο μαντηλακι σε αρκετα αξιολογα σωματικα ατομα αλλα με πολυ ασχημη συμπερυφορα απεναντι στους συνοπλιτες τους. Για μενα αν μπορεις με τροχαδειν (στρατιωτικο κοφτο) να βγαλεις εστω και λαχανιασμενος 5-6 χιλιομετρα ανωμαλου Για αρχη...20 καμψεις 40 κοιλιακους... Και εχεις θεληση... Μπορεις. ΚΑΝΕΝΑ ατομο με εθελοντικη συμετοχη στις ειδικες δυναμεις εφοσον τηρουνται τα ελαχιστα κριτηρια... ΔΕΝ ΠΕΡΙΣΣΕΎΕΙ Και ποσο μαλλον οταν καταφερνει εστω και μετα απο δυσκολιες να ολοκληρωσει την εκπαιδευση.292 ΛΟΚ
Άβαταρ μέλους
ILIAS KRITI
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 3:59 am
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Ενδιαφέροντα: ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Επάγγελμα: ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΕΙΔ.ΦΡΟΥΡΟΣ
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από ILIAS KRITI »

nastos vasillios έγραψε:Σταματηστε να αποθαρυνετε ατομα... Και εγω δεν εβγαζα στην αρχη καμια ελξη λογω βαρους και σωματοτυπου ειχα ομως παντοδυναμα ποδια και μεση (13 χρονια ψαροντουφεκο) τα οποια δεν με σταματησαν ποτε... Μεσα στις πρωτα ομως 3-4 βδομαδες και απαιτωντας απο τους εκπαιδευτες μου να με βοηθησουν η σωματικη μου κατασταση εγινε πολυ καλη και Ανταπεξηλθα Στο οτιδηποτε οχι πρωτος αλλα ουτε και τελευταιος. ΔΕΝ γινεται ολοι να ειμαστε ραμπο. Και η προσπαθεια που κανει καποιος να μπορεσει να ανταπεξελθει σε σχεση με εναν που ηταν ποδοσφαιριστης η ακομα και γυμναστικη ακαδημια ειναι 4-5 φορες μεγαλυτερη. Το ιδιο και η θεληση του και η ψυχικη του δυναμη. Ενταξυ μαγκας οποιος Τσιμπαει 70 και βαλε... Και μπραβο του... Αλλα οταν Βλεπεις καποιον που μπηκε για τι το αγαπαει... Και θελει να το κανει και ας μην μπορει στην αρχη... Εκει φενεται ο σεβασμος. Και πολλοι εκπαιδευτες... Και ειδικα ανωτεροι εδειξαν ασπρο μαντηλακι σε αρκετα αξιολογα σωματικα ατομα αλλα με πολυ ασχημη συμπερυφορα απεναντι στους συνοπλιτες τους. Για μενα αν μπορεις με τροχαδειν (στρατιωτικο κοφτο) να βγαλεις εστω και λαχανιασμενος 5-6 χιλιομετρα ανωμαλου Για αρχη...20 καμψεις 40 κοιλιακους... Και εχεις θεληση... Μπορεις. ΚΑΝΕΝΑ ατομο με εθελοντικη συμετοχη στις ειδικες δυναμεις εφοσον τηρουνται τα ελαχιστα κριτηρια... ΔΕΝ ΠΕΡΙΣΣΕΎΕΙ Και ποσο μαλλον οταν καταφερνει εστω και μετα απο δυσκολιες να ολοκληρωσει την εκπαιδευση.292 ΛΟΚ
η αρχη ειναι η ιμιση του παντωσ. Αν εσυ εισαι αργος δεν γινεται να σε περιμενει ολοκληρη διμοιρια και να τσιμπαει καμψεις εξ'αιτιας σου. Οποιος το καταλαβε το καταλαβε. Γιαυτο συνηθως οι πιο πολλοι κοβοντε στα κεντρα που εχει λιγο παραπανω τρεξιμο. Οσοι προλαβουν και πανε στις μοναδες λιωνουν στο σκοπετο. Γιατι να κοπουνε; Και επισεις αν καποιος βγαζει 5-6 χιλιομετρα τροχαδι σε ανωμαλο δρομο...20 καμψεις 40 κοιλιακους ειναι αστερι. Τι προβλημα εχει;ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα
Η ΘΑ ΜΕ ΣΕΒΕΣΑΙ.. Η ΘΑ ΜΕ ΦΟΒΑΣΑΙ...
Γιωργος123

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Γιωργος123 »

Γεια σας ! Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Ο τοίχος στο στίβο μάχης που πρέπει να πηδήξουμε κάτω πόσο είναι; Έχω ετοιμαστεί αρκετά καλά αλλά έχω μια δυσκολία εκεί. Πιστεύω όμως πως θα το βάλω στο μυαλό μου κ θα τα καταφέρω!
Spectre
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 5:14 am
Τοποθεσία: Πεζοναυτης
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Spectre »

Τελικα κανενας Λοκατζης δεν υπαρχει να μας πει ονομαστικα της ασκησεις που κανουν στα ΠΕΝ; Αν μου πειτε κοιτα της πιο πισω σελιδες; Ολοι ποσταρουν την ερωτηση για το πως θα μπουν Ε. Δ ΛΟΚ
Άβαταρ μέλους
ΛΟΚ soldier
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Παρ Σεπ 11, 2009 7:54 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από ΛΟΚ soldier »

Spectre έγραψε:Τελικα κανενας Λοκατζης δεν υπαρχει να μας πει ονομαστικα της ασκησεις που κανουν στα ΠΕΝ; Αν μου πειτε κοιτα της πιο πισω σελιδες; Ολοι ποσταρουν την ερωτηση για το πως θα μπουν Ε. Δ ΛΟΚ


ΑΠΑΝΤΗΣΗ:

1. Περίπολα μάχης/αναγνώρισης

2. Εκπαίδευση ορεινού αγώνα (αναρρίχηση-καταρρίχιση σε βράχο δλδ)

3. Στίβο μάχης

4. Εντατική γυμναστική κάθε πρωϊ πρίν απο το πρωϊνο γεύμα (τρέξιμο, κάμψεις, κοιλιακούς, μονόζυγα, ασκήσεις αλεξιπτωτιστού κλπ.)

5. Διάβαση υδάτινου κολύματος (δλδ. Πώς να περάσεις απο ένα ποτάμι)

6. Βραδυνές πορείες

7. Λύση/συναρμολόγηση Μ16

8. Βολή με Μ16 και Colt 1911

9. Νυχτερινή Βολή

10. Χώροι Χ. Α. Και Π. Χ. Α και στήσιμο σκηνής

και κάποια ακόμη που δεν θυμάμαι...
Spectre ελπίζω να σε κάλυψα...

giwrgos lrs

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από giwrgos lrs »

Γεια σας παιδιά... Μήπως ξέρετε αν υπάρχει κάποιο όριο στο ύψος για καταταγείς στα Λ. Ο. Κ. Και όταν λέτε στίβος μάχης τι εννοείτε;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες