ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
andybgr
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Δευ Ιαν 12, 2009 12:34 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από andybgr »

Μην φανταστείς, δεν ειναι κατί τρελό ή ακραίο... Δν είναι τπτ... Όλα μια συνήθεια γίνοντε μετα απο ένα διάστημα... οπότε δε θα χεις κανενα προβλημα
Anonymous

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Για τα αθληματα μπορειτε να μου γραψετε ποσες επαναληψεις ειναι ακριβως και ποσα χλμ στο τρεξιμο εχω διαβαση και αλλα δεν λενε ακριβως μια λενε 40 καμψεις μια λενε 20 ξερει κανενας;
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

θοδωρης έγραψε:Για τα αθληματα μπορειτε να μου γραψετε ποσες επαναληψεις ειναι ακριβως και ποσα χλμ στο τρεξιμο εχω διαβαση και αλλα δεν λενε ακριβως μια λενε 40 καμψεις μια λενε 20 ξερει κανενας; ;


Οταν λές τι αθλήματα τι εννοείς δηλαδή;
Αν πας σε αλλο στρατόπεδο και οχι στο ΚΕΕΔ τοτε θα πρεπει να κάνεις 20κάμψεις-κοιλιακούς και τρέξιμο νομίζω(δεν ξέρω ακριβώς ποσο)...
Παντως πολυ πιθανό να σε παρουν γιατι έχουν έλειψη εκτος και δεν μπορεις να κανεις 20 κάμψεις... !
Που δε νομίζω οτι υπάρχουν ατομα που δεν μπορουν να κάνουν 20 κάμψεις... Εικόνα
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
ripsokindynos
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Ιαν 23, 2009 7:46 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από ripsokindynos »

ρε παιδια μηπως ξερει κανεις αν η εκπαιδευση Στα λοκ περιλαμβανει πτωση με αλεξιπτωτο

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Nassos »

Όχι. Οι Αλεξιπτωτιστές είναι άλλη κατηγορία.

GEORGE
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 11:51 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από GEORGE »

Παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω! Στους ορεινους ολοι κληρωτοι περνανε το σχολειο αναριχησης; Μετα απο την εκπαιδευση σε πανε σε χαραδρα και ς εβαζουν να αναριχηθεις;
Sniper barrett
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Ιαν 05, 2009 3:05 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Sniper barrett »

Στα ΛΟΚ εχει καθολου ορεινη εκπαιδευση δηλαδη σε βουνα με χιονια και γενικα Κατι σαν ανταρτοπολεμος;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Nassos »

Οι Ορεινοί Καταδρομείς εκπαιδεύονται στο ΚΕΟΑΧ στον Όλυμπο.

Εικόνα

Εικόνα

Πηγή: Ιστοσελίδα ΓΕΣ

πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Κεοαχ περνανε ολοι οι φανταροι ή μονο αυτοι που πανε για μονιμοι ή δεα;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Nassos »

ΚΕΟΑΧ περνάνε όλοι. Για ανορθόδοξο πόλεμο απ'όσο ξέρω οι ΔΕΑ και οι μόνιμοι.
Anonymous

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Όλα αυτά τα ενδιαφέροντα ρε παιδιά (εκπαίδευση στο βουνό, σκι κτλ) γίνονται μια στις τόσες, ή γίνονται συχνά; Με την έννοια ότι αν είναι να πάμε ΛΟΚ και στις 30 μέρες γόπινγκ, σκοπιάς κτλ να κάνουμε μια κανονική εκπαίδευση, ε δεν λέει. Όσο περισσότερο τόσο καλύτερα δηλαδή, μην πάμε ΛΟΚ και χτυπάμε μύγες.
Anonymous

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε erased.

Βασικά όμως αυτό που ενοώ μύγες δεν είναι να "κάθομαι" στο κρεβάτι, η να βλέπω τηλεόραση. Αυτό που εννοώ είναι πχ (όπως μου έχει πει γνωστός που υπηρετεί στον Ε. Σ, στρατό ξηράς) να σε βάζουν να περιμένεις όρθιο πχ 2 ώρες τον διοικητή, ο οποίος να σου λέει μετά "εντάξει πηγαίνετε στους θαλάμους σας". Η πχ το γόπινγκ, πλύσιμο πιάτα, σκάψιμο, γυάλισμα, παραθύρων κτλ.
1000 φορές να είμαστε όλημερίς στο βουνό επάνω και να κάνουμε ασκήσεις παρά μέσα στο στρατόπεδο να "βαράμε μύγες" με την έννοια που εξήγησα. Εντάξει δεν λέω, αυτά θα γίνονται αλλά να υπάρχει και μια ενδιαφέρουσα στοιχειώδης εκπαίδευση. Μην πάω μόνο για να εκπαιδευτώ στο σκούπισμα. Έλεος.

Αν η εκπαίδευση είναι "σωστή" που αρμόζει σε στρατιώτη, και δεν περιέχει μόνο άσκοπες αναμονές και "σπάσιμο νεύρων" τότε ναι γουστάρω να πάω, και θα πάω, αφου πρώτα όμως επιβεβαιώσω αυτές τις λεπτομέρειες. Γιατί αγαπάω την πατρίδα και μαρέσει η εκπαίδευση, δεν μου αρέσει όμως το κωλοβάρεμα και η "ψευτοεκπαίδευση".

Γιαυτό άλλωστε θέλω να αποφύγω τον απλό Ε. Σ σαν τον διάολο το λιβάνι και θέλω να πάω ορεινούς καταδρομείς. Και δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα μόρια, φοιτητής είμαι, και θα πάω εθελοντικά 100% για μένα και την πατρίδα. Πάνω από όλα όμως γιατί μου αρέσει. Ελπίζω να μην πάω και τελικά "ξενερώσω".
ripsokindynos
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Ιαν 23, 2009 7:46 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από ripsokindynos »

Ομαδαρχη συμφωνω απολυτα μαζι σου για τα λοκ! Και εγω γουσταρω την εκπαιδευση ουτε μορια ουτε τιποτα δεν θελω. Ελπιζω να ναι ετσι οπως τα περιμνουμε. Να σου πω ρε ξερεις τη διαδικασια που πρεπει να κανεις για τι μεταταξη αφου κοψεις την αναβολη, γιατι και εγω φοιτητης ειμαι και σε 2 χρονια αν τελειωσω τη σχολη με το καλο λεω να την κοψω για να μπω στα λοκ
ripsokindynos
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Ιαν 23, 2009 7:46 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από ripsokindynos »

εγω εχω περασει ασοεε και ειμαι στο 2 ετος εσυ; Να σε ρωτησω ρε στις εξετασεις στο σξ για τα λοκ περιλαμβανει ανεβασμα σχοινιου η αφτο ειναι μονο για τα ο. Υ. Κ;

Ομαδάρχης
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 14, 2009 1:42 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Ομαδάρχης »

ripsokindynos έγραψε:εγω εχω περασει ασοεε και ειμαι στο 2 ετος εσυ; Να σε ρωτησω ρε στις εξετασεις στο σξ για τα λοκ περιλαμβανει ανεβασμα σχοινιου η αφτο ειναι μονο για τα ο. Υ. Κ;


Συγχαρητήρια για τη σχολή σου ripsokindyne! Εγώ είμαι 3ο έτος.
Για την ερώτηση σου για το Σ. Ξ δεν γνωρίζω. Δεν θέλω να σου πω κάτι το οποίο να μην αληθεύει, οπότε καλό θα είναι να περιμένουμε από κάποιον που έχει υπηρετήσει να μας πει με βεβαιότητα. Αν όμως ήταν να πω κάτι θα ήταν "ΟΧΙ". Δεν νομίζω ότι υπάρχει ως δοκιμασία στις εξετάσεις η αναρίχηση σε σχοινί, και από ότι έχω διαβάσει είναι τρέξιμο, έλξεις και κάμψεις. Για τις κάμψεις επιφυλάσομαι!
Πάντως μην ανυσηχείς δεν παίζει να είναι ακατόρθωτα, άλλωστε δεν υπάρχει και λόγος να είναι.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες