Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
giannis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2007 5:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από giannis »

γεια σε ολους... ειμε 17 χρονων... και γουσταρω τρελα την θαλασσα ηθελα να παω... στην σχολη ευελπιδων αλλα επειδη ειμαι θεωριτικη κατευθηνση θα επρεπε να δωσω μαθηματικα αλλα ειμε τσακομενος μαζι τους οποτε το διαγραφουμε... Εικόνα... και ετσι ξεκινησα να το ψαχνω για την θητεια στα 18.. αμεσως μετα το λυκειο... και επειδει οπως προανεφερα.. μου αρεσει η θαλασσα και επειδει εχω σχεση ιδιετερη μαζι της(εχει ο πατερασ μου φουσκωτο και τρεχουμε στουσ πανελληνιους αγωνες)το μαη που κλεινω τα 18 βγαζω διπλομα ταχυπλοου και σκευτομαι τουσ αμφιβιους... καταδρομεις... μπορω να εκμεταλευτο το δυπλομα ωστε να μπω ως χειριστης ητε των magna960 ητε των μικροτερων φουσκωτων;

commando
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Σεπ 12, 2007 10:31 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από commando »

Στο κεντρο(Ειδικων Δυναμεων) οταν θα συμπληρωσεται το χαρτι που θελει να παει ο καθενας υπαρχει καπου που γραφει "θελω να υπηρετησω ως Χ. Ε. Λ.-Κ. Τ. Σ. που σημαινουν Χειριστης Ελαστικης Λεμβου και Κυβερνητης Ταχυπλοου Σκαφους. Εαν σε παρουν η εκπαιδευση γινεται στο Μεγαλο Πευκο. Οταν θα τελειωσες την εκπαιδευση θα σου δωσουν διπλωμα του στρατου. Οτι αλλο θες να ρωτησεις για τους αμφιβιους και για την ειδικοτητα πολυ ευχαριστως, μιας και ημουν και στα δυο.

giannis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2007 5:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από giannis »

ποιεσ ειναι οι προιποθεσεισ για να με παρουν πως κρινουν ποιυς θα παρουν για Χ. Ε. Λ-Κ. Τ. Σ

Υ. Γ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ

commando
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Σεπ 12, 2007 10:31 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από commando »

giannis έγραψε: ποιεσ ειναι οι προιποθεσεισ για να με παρουν πως κρινουν ποιυς θα παρουν για Χ. Ε. Λ-Κ. Τ. Σ

Υ. Γ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ

Εννοεις ποιες ειναι οι προυποθεσεις για να παρουν καποιον στην συγκεκριμενη ειδικοτητα; Καμια. Αφου τελειωσεις την βασικη εκπαιδευση και βγουν οι ειδικοτητες, μαζευουν οσοι εχουν αυτες τισ 2 ειδικοτητες και αρχιζει το σχολειο(εκπαιδευση). Ενημερωτικα να σου πω οτι λογω του οτι θα εχουν φυγει σχεδον ολοι οι νεοσυλλεκτοι για τις ειδικοτητες τους το Πευκο ειναι σχεδον αδειο. Οποτε εχει αρκετο σκοπετο την περιοδο που κανεις το σχολειο των πλωτων μεσων. Αλλα ειναι πολυ ενδιαφερουσα ειδικοτητα, θα κανεις βολτες με Zontiac αλλα και με σκαφος, θα δεις αν εισαι τυχερος καμια ασκηση της Ζ-ΜΑΚ, και διαφορα αλλα.

ΥΓ Δεν κανει τιποτα.

giannis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2007 5:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από giannis »

eime 17 kai eideι εχω στο ενεργιτικο μου δυο αγωνες φουσκωτων σκαφων ος συνοδυγως (δεν εχω διπλομα ακομα) τμπορει να παιξει κανενα ρολο αυτο στην επιλογη μ; ...
commando
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Σεπ 12, 2007 10:31 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από commando »

Μπα. Αν δεν εχεις καποιο χαρτι που να το πιστοποιει, τοτε πως θα το λαβουν υποψη τους;

giannis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2007 5:01 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από giannis »

το να βρω ειναι το ποιο ευκολο υποψειν τουσ θα το παρουν η τσαμπα ο κοποσ
Anonymous

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από Anonymous »

to politiko diploma taxiploou de metraei katholou sto strato.tin eidikotita tin pairneis tixaia ektos kai an baleis bisma
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από Legion »

Kapoioς που ρωτησε για το διπλωμα ταχυπλοου οταν υπηρετουσα 32 λμχ στο βολο ειχα ειδικοτητα καταστροφεα αλλα μου δωσανε κ δευτερη χ. ε. λ ισως να γινει αυτο κ σε σενα αν δεν εχουν ατομα παιζει να σε κανουν κ Δ/κτη λοχου...
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
288 MARINE

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από 288 MARINE »

ρε μεγαλε δεν πα να χεισ παρει και αστροναυτη πτυχιο. το χω ξαναπει και το ξαναλεω καιγω στην ενακ ειχα βγαλει το πτυχιο και ταχυπλοο πηρα και με στειλανε πεζοναυτη. αυτα δεν θα σου τα ζητησουνε καν. οπου θελουν αυτοι θα σε στειλουν
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από Legion »

288 MARINE έγραψε:ρε μεγαλε δεν πα να χεισ παρει και αστροναυτη πτυχιο. το χω ξαναπει και το ξαναλεω καιγω στην ενακ ειχα βγαλει το πτυχιο και ταχυπλοο πηρα και με στειλανε πεζοναυτη. αυτα δεν θα σου τα ζητησουνε καν. οπου θελουν αυτοι θα σε στειλουν
Ετσι την πατησα κ εγω μια χαρα τα λες...

Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
αγγελος

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από αγγελος »

ποιες ειναι οι ειδικοτητες στους αμφιβιους καταδρομεις και ποιες απο αυτες ειναι οι πιο μαχιμες;
H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από H4nnibal »

αγγελος έγραψε:ποιες ειναι οι ειδικοτητες στους αμφιβιους καταδρομεις και ποιες απο αυτες ειναι οι πιο μαχιμες;


Οτι ειδικοτητες υπαρχουν και στα αλλα στρατοπαιδα Ε. Δ.
Ειναι παρα πολλες. Μαχιμη... κοιταξε, μαχιμες ειναι ολες οι ειδικοτητες, η καθεμια με τον τροπο της. Ο καταστροφες π. χ. που ακουγεται και ψαρωτικο για τους πολλους, ειναι αυτος που τοποθετει τα εκρηκτικα, ανατιναζει γεφυρες, και γενικοτερα εχει να κανει με σαμποταζ.
Ο Ασυρματιστης απο την αλλη, ειναι το πιο σημαντικο ατομο της ομαδας μετα τον ομαδαρχη και γιαυτο σε μια μαχη ειναι και οι πρωτοι στοχοι του εχθρου.
Ο μαγειρας πρεπει να φροντιζει για την τροφοδοσια του προσωπικου κλπ.
Εγω πιστευω οτι απο τη στιγμη που εισαι καταδρομεας, εισαι μαχιμος οτι ειδικοτητα και να εχεις, αλλα θα το καταλαβεις αυτο οταν θα πας στρατο...
tzikass
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 30, 2008 8:01 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από tzikass »

τι ειδικοτητες εχουν οι αμφιβιοι και ποτε γινονται οι επιλογες.
ΗΛΕΚΤΡΑ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 7:28 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από ΗΛΕΚΤΡΑ »

Εαν θυμαμαι καλα οι ειδικοτητες βγαινουν λιγες μερες πριν αρχισουν τα ΠΕΝ...

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες