Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
stathis123
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Παρ Μαρ 19, 2010 9:22 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από stathis123 »

Παιδια θελω να παω πεζοναυτης και εχω καποιες ερωτησεις! Καταρχην οταν παω να κοψω την αναβολη μου και δηλωσω πεζοναυτης ειναι 100% σιγουρο οτι θα παρουσιαστω αυλωνα; Αν ναι ποσο καιρο θα ειμαι αυλωνα; Μπορω να μεινω αυλωνα και να τελειωσω την θητεια μου εκει;
Άβαταρ μέλους
paris1810
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 18, 2009 7:43 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από paris1810 »

stathis123 έγραψε: Παιδια θελω να παω πεζοναυτης και εχω καποιες ερωτησεις! Καταρχην οταν παω να κοψω την αναβολη μου και δηλωσω πεζοναυτης ειναι 100% σιγουρο οτι θα παρουσιαστω αυλωνα; Αν ναι ποσο καιρο θα ειμαι αυλωνα; Μπορω να μεινω αυλωνα και να τελειωσω την θητεια μου εκει;
Καταρχην ειναι 95% σιγουρο οτι θα παρουσιαστεις Αυλωνα. Αναλογα με την ειδικοτητα που θα παρεις, θα κατσεις εκει γυρω στους 2,5 μηνες κ μετα μεταθεση στη μοναδα στο Βολο. Να μεινεις εκει ς ολη τη θητεια δε παιζει. Αυτο που μπορει να γινει ειναι να κατσεις 3 μηνες στο Βολο κ μετα να γυρισεις ως εκπαιδευτης στο ΚΕΝ στην Αυλωνα για την υπολοιπη θητεια σου.
kostas

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από kostas »

Τι λετε ρε παιδια που δεν γινεται να βγαλεις ολη την θητεια στο 575; Πατε καλα; Πλεον το 575 ειναι κεντρο και παρουσιαζεσαι εκει, εκει περνας πεν και ειδικοτητα και μπορεις να παρεις μεταθεση στη μοναδα του 575. μην παραπληροφορειτε τον κοσμο

stathis123
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Παρ Μαρ 19, 2010 9:22 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από stathis123 »

Γινετε συχνα να μενεις στο κεντρο αφου τελειωσεις πεν και ειδικοτητα; Η 1 στο 1000000?
stathis123
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Παρ Μαρ 19, 2010 9:22 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από stathis123 »

Παιδια ειμαι απο βορεια ελλαδα και τον αυγουστο μπαινω φανταρος πεζοναυτης. Απο οτι εμαθα θα παρουσιαστω αυλωνα. Οταν περασω εκπαιδευση και παρω και ειδικοτητα μετα λογικα θα με στειλουν στον βολο σωστα; Εχω λογους για τους οποιους θελω να μεινω στην αυλωνα. Μπορει να επιτευχθει αυτο; Αν ναι πως;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από Greek_Army »

stathis123 έγραψε:Παιδια ειμαι απο βορεια ελλαδα και τον αυγουστο μπαινω φανταρος πεζοναυτης. Απο οτι εμαθα θα παρουσιαστω αυλωνα. Οταν περασω εκπαιδευση και παρω και ειδικοτητα μετα λογικα θα με στειλουν στον βολο σωστα; Εχω λογους για τους οποιους θελω να μεινω στην αυλωνα. Μπορει να επιτευχθει αυτο; Αν ναι πως;



σε ρωτάνε που θέλεις να πας για μετάθεση. Συνήθως τους βορειοελλαδίτες τους πάνε βόλο
stathis123
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Παρ Μαρ 19, 2010 9:22 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από stathis123 »

Μπορω δηλαδη να τους πω οτι θελω να κατσω αυλωνα και να μεινω εκει;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Δηλωσε το. Εκτός και αν έχεις και κανα βύσμα
stathis123
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Παρ Μαρ 19, 2010 9:22 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από stathis123 »

Ευχαριστω φιλε! Θα το προσπαθησω!

Μιχαλης_192/88Α

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από Μιχαλης_192/88Α »

Γεια σε ολους παιδια. Υπηρετησα στο 575 ΤΠΝ το 1988.192 σειρα. Να πω καλη θητεια σε ολους οσους περασετε απο εκει, και να θυμαστε οτι η ζωη ειναι πολυ πιο σκληρη απο οτι μια 80αρα πορεια.
Η Χαλκιδα ειναι η καλυτερη μεταθεση εκτος Αττικης. Δεν ξερω ποσο θα εχουν αλλαξει τα πραγματα στο ταγμα μετα απο 20 και βαλε χρονια (μαλλον πιο ηρεμα θα περασετε) αλλα να θυμαστε το πιο σημαντικο. Να γυρισετε στα σπιτια σας σωοι και με χαρακτηρα.
ΚΑΛΗ ΘΗΤΕΙΑ ΠΑΙΔΕΣ.
neopas

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από neopas »

Ευχαριστω για τις απαντησεις. Μονο αυλωνα και βολο απ οτι καταλαβα ειναι οι πεζοναυτες αλλα ο διαχωρισμος πως γινεται; Μενω στη ροδο αν αυτο παιζει καποιο ρολο αλλα ενας φιλος που πηγε αμφιβιος το φεβρουαριο μου ειπε τα χειροτερα. Εκπαιδευση ελαχιστη και ολη μερα υπηρεσιες και σκοπιες. Αφου αναγκαστηκε να φυγει με βυσμα. Για το πευκο μου ειπε τα καλυτερα. Επισης, μηπως βγηκε επισημα η ημερομηνια που θα μπουμε; Μια 9 ακουο μια 16. Εχασα τη μπαλα ο νιουφηςΕικόνα
Πεζοναύτης!

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από Πεζοναύτης! »

Μέχρι στιγμής, Πεζοναύτες έχει Αυλώνα, Βόλο και Λάρισα.2 Τάγματα (505 και 521) στον Βόλο, το ΤΑΓΜΑ ΜΟΥ (575) στην Αυλώνα και υπάρχουν και οι λεγόμενες υπομονάδες που βρίσκονται στην έδρα της Ταξιαρχίας δηλαδή στο στρατόπεδο του Βόλου.32 ΤΥΠ,32 ΛΔΒ,32 ΛΜΧ,32 ΙΜΑ,32 ΛΤΧ και υπάρχει και η 32 Μοίρα Πεδινού Πυροβολικού εξολοκλήρου των Πεζοναυτών που βρίσκεται στη Λάρισα.

Η μετάθεση του κάθε ένα στην κάθε υπομονάδα γίνεται με βάση την ειδικότητα του. Αν κάποιος για παράδειγμα πάρει ειδικότητα "Αρχηγός Στοιχείου Πυροβολικού" Τότε θα 32 Μοιρα στη Λάρισα. Αν πάρει ειδικότητα σχετική με το Μηχανικό θα πάει στο 32 ΛΜΧ (Λόχο Μηχανικού), κλπ.

Τώρα έχει γυμναστήριο και στον Βόλο και στην Αυλώνα. Εντάξει δεν είναι τα joe weider's έχουν μερικά όργανα γυμναστικής μέσα και μπορεί να σας αφήνουν να τα χρησιμοποιείται... Το θέμα είναι θα έχεις όρεξη να τα χρησιμοποιείς όταν έχεις λιώσει στην ορθοστασία την υπηρεσία, έχεις κάνει γυμναστική το πρωί και εκπαίδευση με τον υπόλοιπο λόχο; Επίσης αν σε δούν οτι έχεις τόση όρεξη και δεν σέρνεσαι θα είσαι ο νούμερο ένα για αγγαρίες...

Αν ήμουν Λοχαγός θα έστελνα τους περισσότερους στρατιώτες μου στην εκπαίδευση και όλες τις καθαριότητες θα τις έδινα στους ΕΠΟΠ που στο τέλος πληρώνονται κιόλας. Θα κράταγα τους εποπ που είναι σωστοί και όχι ζώα για να εκπαιδεύσουν το Λόχο μου. Βέβαια θα έπεφταν τηλέφωνα γιατί οι καημένοι εποπαδες δεν μπορούν να κάνουν τις τουαλέτες γίνανε στελέχη...
νεοπας

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από νεοπας »

Σ ευχαριστω αρχηγε!
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από GenerX »

311 575 είμαι εγώ kampf. Και παραμένω εκεί για το υπόλοιπο της θητείας, καθώς οι 8μηνοι δικαιούνται να μείνουν κοντά στον τόπο παραμονής τους. Κι ας λέει ο κάθε χαζοβιόλης για μέσο κλπ κλπ.

GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από GenerX »

kampf πότε έπαθες τον τραυματισμό; Ήσουν 575;3-4 μέρες πριν τον μπερέ;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες