Πεζοναύτες: Ειδικότητες

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ειδικότητες

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Σταυρος έγραψε:Καλησπερα και καλη ανασταση σε ολους. Θα ηθελα να ρωτησω (εαν και λιγο ασχετο με το παρον θεμα) εαν στις ειδικοτητες των ΠΖΝ θα με παρουν για νοσοκομο λογο πτυχιου παραιατρικου επαγγελματος (φυσικοθεραπεια) απο Ι. Ε. Κ και ακομη εαν οι νοσοκομοι ειναι εξισου δραστηριοι με τις υπολοιπες ειδικοτητες οσον αφορα ασκησεις, πορειες κ. Τ. Λ. Ευχαριστω.
Πολυ πιθανο να γινεις νοσοκομος και ναι ειναι το ιδιο δραστηρια τουλαχιστον οταν ημουν εγω μεσα
Σταυρος

Πεζοναύτες: Ειδικότητες

Δημοσίευση από Σταυρος »

Σε ευχαριστω.
Τζακ

Πεζοναύτες: Ειδικότητες

Δημοσίευση από Τζακ »

Γνωριζει κανεις ειδικοτητες Πεζοναυτων να μας τις πει; Εψαξα αλλα δε βρηκα κατι σχετικο.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ειδικότητες

Δημοσίευση από Greek_Army »

Τζακ έγραψε:Γνωριζει κανεις ειδικοτητες Πεζοναυτων να μας τις πει; Εψαξα αλλα δε βρηκα κατι σχετικο.


Όταν γράφεις σε λάθος θέμα σημαίνει ότι δεν ψάχνεις σωστά, τώρα που σου μετέφερα το μήνυμα στο σωστό θέμα διάβασε από την πρώτη σελίδα και θα τις βρεις όλες τις ειδικότητες

Άβαταρ μέλους
Γιωργος7
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Οκτ 17, 2012 1:29 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ειδικότητες

Δημοσίευση από Γιωργος7 »

Καλησπερα παιδια. Ειμαι φοιτητης νοσηλευτικης και εκοψα την αναβολη μου οποτε παρουσιαζομαι τον φλεβαρη. Δηλωσα πεζοναυτες. Υπαρχουν πιθανοτητες να παρω ειδικοτητα νοσηλευτη αφου παρω τον πρασινο μπερε; Η μαλλον καλυτερα γινεται να παρω τον πρασινο μπερε και μετα να μου δωθει η ειδικοτητα του νοσηλευτη; Αν γνωριζει καποιος να μου απαντησει και την διαδικασια. Σας ευχαριστω προκαταβολικα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ειδικότητες

Δημοσίευση από Greek_Army »

Η ειδικότητα θα σου βγει μαζί με την μετάθεση, οπότε και στα 2 σου ερωτήματα η απάντηση είναι όχι.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ειδικότητες

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αυτό σημαίνει ότι αν πάρεις τέτοια ειδικότητα ΠΕΝ θα περάσεις στο ΚΕΕΔ, τώρα κατά πόσο ισχύει κάτι τέτοιο δεν μπορώ να το γνωρίζω, περίμενε να σου απαντήσει κάποιος που το γνωρίζει 100%.
Άβαταρ μέλους
Γιωργος7
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Οκτ 17, 2012 1:29 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ειδικότητες

Δημοσίευση από Γιωργος7 »

Απλα το ανεφερα γιατι οταν εκοψα την αναβολη κατεθεσα βεβαιωση απο την σχολη μου και μου ειπαν οτι ειναι πολυ πιθανο. Απλα ηθελα να μαθω την διαδικασια αν την ηξερε καποιος για να με κατατοπισει. Σε ευχαριστω πολυ παντως. Οποιος αλλος ξερει ας απαντησει. Ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
seeker
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Σεπ 16, 2011 11:03 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ειδικότητες

Δημοσίευση από seeker »

Βασικα έρχομαι κι εγω να συμπληρώσω στην ερώτηση του Γιωργος7.

Παρουσιαζομαι καταρχας ΚΕΕΔ. Εστω οτι θα γινω Πεζοναύτης με ειδικότητα ΧΕΛ (που γινεται στο ΚΕΕΔ).

Θα παω πρωτα Αυλώνα να περάσω ΠΕΝ και μετα θα ξαναγυρισω στο Πεύκο για ειδικότητα; Ή θα με κρατήσουν στο ΚΕΕΔ για ειδικότητα και μετά θα με στείλουν Αυλώνα; Αν γίνει το δεύτερο, δε θα χάσω τα ΠΕΝ που θα χουν ηδη ξεκινήσει οι σειρες μου; Και αν χασω τα ΠΕΝ θα περιμενω την επόμενη σειρα για να τα κανω; Δηλαδη 8 βδομαδες τζιτζικι με μπλε μπερε σε σχεση με τη σειρα μου;

typos

Πεζοναύτες: Ειδικότητες

Δημοσίευση από typos »

Εαν πας Πεζοναυτης και παρεις ειδικοτητα ΧΕΛ μετα το Κεντρο σου, θα πας Πευκο, θα περασεις ΠΕΝ εκει και μετα ειδικοτητα. Οταν τελειωσεις, θα πας στη μοναδα σου κανονικα.
Παντως εαν με το "εστω" εννοεις εστω και λιγο οτι θα βαλεις βυσμα για κατι τετοιο (ειδικοτητα) θα σου ελεγα να το ξανασκευτεις.
Άβαταρ μέλους
seeker
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Σεπ 16, 2011 11:03 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ειδικότητες

Δημοσίευση από seeker »

Έχω διπλωμα ταχυπλόου, το οποίο και σκοπεύω να καταθέσω στην κατάταξη, οπότε θέλω να πιστεύω ότι εχω δυνατες πιθανοτητες να γινω ΧΕΛ-ιστας, το οποιο ειναι κατι που το θέλω.

Ομως γιατι το λες; Δεν ειναι καλη ειδικότητα ή εννοεις κατι αλλο;

typos

Πεζοναύτες: Ειδικότητες

Δημοσίευση από typos »

Δεν σε ρωταει κανεις αν εχεις διπλωμα ταχυπλοου και ακομη και αν πεις οτι εχεις δε θα δωσει κανεις σημασια. Ετσι εγινε σε μενα και πολλους αλλους, οταν γινεται πανικος με χιλιαδες ατομα στη καταταξη δε περιμενεις οτι καποιος θα ασχοληθει.
Τελος παντων, ακομη και να το κατεθετες, τις ειδικοτητες τις βγαζουν μαιμουδες που εχουν παρει εκστασυ σε καποιο υπογειο του ΓΕς, ειναι τοσο τυχαιες.

Άβαταρ μέλους
seeker
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Σεπ 16, 2011 11:03 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ειδικότητες

Δημοσίευση από seeker »

Ωχ καταλαβα, πανε οι ελπίδες. Παντως, επειδη δε μου απαντησες, θα ήθελα να μάθω τι εννοούσες με τη φράση σου στο προηγουμενο μυνημα. Δεν ειναι καλη ειδικότητα;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες