Πεζοναύτες: Μπλέ ή πράσινος μπερές;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
ptolemaios
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Δευ Απρ 26, 2010 8:28 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Μπλέ ή πράσινος μπερές;

Δημοσίευση από ptolemaios »

Ενταξει ρε μαγκες μην βγαζεται συμπερασματα απο το μπερε... Το σωμα Των πεζοναυτων εχει τα παντα ολα μεσα και ειναι λογικο να υπαρχουν και ΤΥΠάδες που φοραν πρασινο για ομοιμορφια... Α και τωρα τελευταια κατι πηρε το αυτι μου οτι αρχισαν και αυτοι να σταζουν στα ΠΕΝ... Ο καθενας ειναι αξιος απο την θεση που υπηρετει... Ειτε μπλε μπερε ειτε πρασινο ο πεζοναυτης θα κανει και τις πορειες του και τους ανταρτες του και τις αποβασεις του και ολα.
andreas

Πεζοναύτες: Μπλέ ή πράσινος μπερές;

Δημοσίευση από andreas »

Επειδη ημουν πεζοναυτης το 87 575 τπ/ν ενδοξο Γουσταρω μπλε μπερε και τιποτα αλλο, ολα τα υπολοιπα ειναι απομιμισεις και μονο. Σειρες γεια χαρα 87'δ εσσο 189 σειρα. Θαρσειν χρη.
Ikarous
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 20, 2011 11:58 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Μπλέ ή πράσινος μπερές;

Δημοσίευση από Ikarous »

Παντως ο μπλε μπερες πρεπει να ηταν πιο γαματος Εικόνα
Νikos

Πεζοναύτες: Μπλέ ή πράσινος μπερές;

Δημοσίευση από Νikos »

Χαίρεται παιδιά. Θέλω να ενημερωθώ για τους ; Πεζοναύτες και τον ; πράσινο μπερέ. Έχω ακούσει ότι μέχρι 1 με 2 χρόνια πριν, έπαιρναν τον πράσινο, αλλά τώρα πάιρνουν το μπλε του Πεζικού. Ισχύει κάτι τέτοιο;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Μπλέ ή πράσινος μπερές;

Δημοσίευση από Nassos »

Δεν ισχύει αυτό που λές. Πράσινο μπερέ παίρνουν εδώ και 3-4 χρόνια.
Nikos

Πεζοναύτες: Μπλέ ή πράσινος μπερές;

Δημοσίευση από Nikos »

Όποτε είχα πληροφορηθεί λάθος. Ευχαριστώ για την απάντηση και την γρήγορη ανταπόκριση!
Σαράντος

Πεζοναύτες: Μπλέ ή πράσινος μπερές;

Δημοσίευση από Σαράντος »

Ο μπερες των πεζοναυτών το 98 που ήμουν στρατό (μηχανικό) ηταν μπλε και ηταν και αυτοί στις ειδικές δυνάμεις ! Απο κάποια στιγμή και μετά φόρεσαν και αυτοί πράσινο οπως τα λοκ, οταν ο μπλε μπερες δόθηκε και σε αλλα όπλα και σώματα του στρατού αντικαθιστώντας το δίκοχο !
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες