Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
κωστας

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από κωστας »

Γεια σας θελω να παω πεζοναυτης μπορει να μου πει καποιος ποσο δυσκολη ειναι η εκπαιδευσει και αν θα μπορουσε ενας μετριος να τα καταφερει
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Καλησπερα οι πεζοναυτες κανουν πορεια 50 χιλιομετρων και στην συνεχεια βολη?
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Ρε μαγκα ουτε ενα λεπτο δε σου πηρε για να απαντησεις
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από Nassos »

sintoma lokatzis έγραψε:Ρε μαγκα ουτε ενα λεπτο δε σου πηρε για να απαντησεις


Είμαι γρήγορος εκτελεστής ο λούστης.Εικόνα
Alexandros

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από Alexandros »

Καλημερα παιδια,

Μπηκα με την Β εσσο στην κορινθο, και πλεον περιμενω μεταθεση, μετα την ορκομωσια της Πεμπτης. Ειχα δηλωσει στο κλιμακιο που ηρθε για Ε. Δ για Πεζοναυτες. Το θεμα ειναι οτι και λογω αγυμνασιας (28 ετων 1,90 αλλα 2 χρονια δουλεια τωρα με χει καταστρεψει) δεν καταφερα να βγαλω τα τεστ. Στο μιλι ειμουν τελειως στο οριο, κοιλιακους με τα ζορια 30αρι, ελξης @@ρια, καμψεις κουτσα κουτσα βγηκαν.

Ο λοχαγος που ειχε ερθει ηθελε να με γραψει, παρα την αρνηση μου λογω τρομακτικης απογοητευσης για την φυσικη κατασταση μου, λεγοντας μου οτι υπαρχουν και πολυ χειροτερη σε φυσικη κατασταση αλλα με ηθικο στα ουρανια και αγαπη προς το σωμα τα καταφερνουν. Με αυτα τα λογια ειπα οκ, αλλα για τις ασκησεις του ειπα να μην μαγειρεψει τα νουμερα και να γραψει ΟΧΙ σε ολες τις δοκιμασιες.

Το θεμα ειναι οτι παιζει τελικα να παρω μεταθεση για Πεζοναυτες; Πραγματικα εχω τρελο ηθικο, αλλα το σωμα δε βοηθαει. Δεν ειμαι υπερβαρος φυσικα, απλα αγυμναστος 2-3 χρονια.

Οχι τπτ αλλο δε μπορω να νιωθω σαν ο γιωτας του λοχου.

sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Αγορινα μη τρελενεσαι... Εχω φιλο που οταν παρουσιαστηκε στο μεγαλο πευκο ειχε περιττα κιλα... Αρκετα περιττα κιλα. Πηρε μεταθεση για ε'μκ (Δραμα) απο τις πιο μαχιμες μοναδες στις ειδικες δυναμεις και μεσα σε λιγες μερες ειχε χασει τα περιττα κιλα απο το πολυ τρεξιμο ειχε γινει πολυ λεπτος με παρα πολυ καλη αντοχη και γενικα ενα πολυ καλο κομαντο... Ακου τι σου λεει ο 297ΙΜΑΚ διοτι ηταν κομαντο και εχει πειρα! Παλεψε το και καλη θητεια σου ευχομαι να χεις...
Alexandros

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από Alexandros »

Σας ευχαριστω παιδια. Δεν εχω προβλημα στο σταξιμο και στο λιωσιμο. Ουτε η κουραση με απασχολει. Απλα δεν θα μπορω να ακολουθησω για αρχη την ομαδα. Ο τσαμπουκας και το ηθικον ακμαιωτατον οποτε αναμενω να δω αν τελικα μου ερθει η μεταθεση για το θρυλικο και ενδοξο σωμα. Θελω να τιμησω και τον πατερα μου σαν πρωην πεζοναυτης που ηταν

Άβαταρ μέλους
Αλεξανδρος_9007
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 4:57 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από Αλεξανδρος_9007 »

Κατ΄αρχην βλεπεις ολους τους υπολοιπους και θες να τρεξεις να αγωνιστεις... Σου ανεβαινει η αδρεναληνη...

Vagg SN
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Σεπ 27, 2011 6:55 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από Vagg SN »

Παίδες ερώτηση.23/11 έχω κλήση για ΚΕΤΘ ειδικές δυνάμεις. Δλδ πεζοναύτες. Η ερώτηση που θέλω να κάνω αφορά την βασική εκπαίδευση. Εκεί θα περάσω βασική πεζοναυτών; Ή η βασική είναι ίδια για όλους τις πρώτες 15 μέρες σε όλα τα ΚΕΝ; Και θα ορκιστώ ως πεζοναύτης ή η επιλογή γίνεται μετά το τέλος της βασικής; Δλδ αν πχ εγώ θέλω να πάω στρατονομία πότε θα γίνει αυτό; Μετά την ορκωμοσία;

ευχαριστώ.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Vagg SN έγραψε:Παίδες ερώτηση.23/11 έχω κλήση για ΚΕΤΘ ειδικές δυνάμεις. Δλδ πεζοναύτες. Η ερώτηση που θέλω να κάνω αφορά την βασική εκπαίδευση. Εκεί θα περάσω βασική πεζοναυτών; Ή η βασική είναι ίδια για όλους τις πρώτες 15 μέρες σε όλα τα ΚΕΝ; Και θα ορκιστώ ως πεζοναύτης ή η επιλογή γίνεται μετά το τέλος της βασικής; Δλδ αν πχ εγώ θέλω να πάω στρατονομία πότε θα γίνει αυτό; Μετά την ορκωμοσία;

ευχαριστώ.


Εσύ αν θες να πας στρατονομία θα το αναφέρεις την πρώτη ημέρα, στην ουσία δεν ορκίζεσαι πεζοναύτης. Αλλά υποψήφιος πεζοναύτης, είναι τεράστια η διαφορά.

Την ίδια βασική θα κάνεις με το πεζικό απλά στους πεζοναύτες τα πάντα θα γίνονται ποιο γρήγορα και θα μάθεις να στρώνεις το κρεβάτι σου που σε μερικά κέντρα δεν γίνεται

Vagg SN
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Σεπ 27, 2011 6:55 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από Vagg SN »

Κι αν τυχον για τον οποιοδήποτε λόγο δεν με πάρουν στρατονομία επιστρέφω για πεζοναύτης ή με στέλνουν αλλού;

ευχαριστώ GREEK.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Vagg SN έγραψε:Κι αν τυχον για τον οποιοδήποτε λόγο δεν με πάρουν στρατονομία επιστρέφω για πεζοναύτης ή με στέλνουν αλλού;

ευχαριστώ GREEK.


Μένεις πεζοναύτης

νικοσ

Πεζοναύτες: Εκπαίδευση - Ασκήσεις

Δημοσίευση από νικοσ »

Οι πεζοναυτες πρεπει να ξερουν να κολυμπανε;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες