ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
giwrgos16

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από giwrgos16 »

Καλησπερα παιδια τον νοεμβριο παρουσιαζομαι και εχω δηλωσει ειδικες δυναμεις. Τοθεμα ειναι οτι θελω να υπυρετισω πολυ ΕΔ και καταπροτιμιση μακ, εμαθα πως υπαρχει περιπτωση να με πανε ελδυκ και δεν θελω πεζικο μπορω να το αλλαξω σε περιπτωση π με στειλουν ελδυκ; Ι κατι τετοιο;(ειμαι απο αθηνα σε περιπτωση που παιζει καποι ρολο)
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Nassos »

Όπουδήποτε και αν παρουσιαστείς, θα ζητήσεις να πάς ΕΔ, και όταν σε μεταθέσουν στο Μεγάλο Πεύκο, εκεί θα ρωτήσουν ποίοι θέλουν να πάνε 35 Μ/Κ.

Φυσικά πρέπει να είσαι Ι1.
Λευτέρης

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Λευτέρης »

Καλησπέρα, φαντάζομαι το έχουν ρωτήσει κι αλλοι πριν απο μενα

ειμαι γιατρός μπορώ να υπηρετησω στην ΕΛΔΥΚ ως γιατρός;

επίσης δικαιούμαι 8μηνο; Ειναι δυνατή η 8μηνη θητεια στην ελδυκ ή πρεπει αναγκαστικά 9μηνο;

ευχαριστώ πολύ σε όσους απαντήσουν

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από D.Y.K »

Η απάντηση είναι ναι και στα 2 ερωτήματά σου.
panagioths

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από panagioths »

καλησπερα σας σε λιγο καιρο θα μπω για φανταρος θελω να δηλώσω για πεζοναύτης στην κυπρο αρχηκα αμα γίνεται και τη πρεπει να δηλώσω στο ΚΕΝ και επειτα μπορώ να δηλώσω και γ ια αξιωματικός
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Nassos »

Έφεδροι Αξιωματικοί στη Κυπρό δεν υπηρετούν από το 2007.

Στη κατάταξη θα σας ρωτήσουν τόπους προτίμησης που θέλετε να υπηρετήσετε. Για την ΕΛΔΥΚ θα υπάρξει ξεχωριστή ενημέρωση.
Thanos01
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Φεβ 12, 2018 8:45 pm
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Thanos01 »

Γινεται να δηλωσω για ΕΛΔΥΚ ενω εχω ηδη ορκιστει και εχω παρει φυλο πορειας για εβρο; ξερω οτι κατα 99% δεν γινεται αλλα η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια οποτε...
Δημητρης.

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Δημητρης. »

Καλημέρα. Ειμαι υπόχρεος κατάταξης στο στρατο ξηράς με την β εσσο 2018 δεν εχει οριστεί το μερος παρουσίασης ακομα. Ηθελα να ρωτησω αν γνωριζεται αν με την αλλαγη στα κεντρα, υπαρχει και καποια αλλαγη στον τροπο με τον οποιο μπορω να δηλωσω ελδυκ. Και αν γινεται να το δηλωσω πριν παρουσιαστω.ευχαριστω

Mi.Grill
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Μαρ 05, 2018 9:15 pm
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Mi.Grill »

Καλησπέρα σας! Μπορεί κάποιος να μου πει αν με πιθανό Ι3 υπάρχει πιθανότητα να σε πάρουν ΕΛΔΥΚ; Πιο συγκεκριμένα με έχουν καλέσει Θήβα ΚΕΠΒ 14 Μαρτίου να παρουσιαστώ και μετά το χαρτί λέει οτι κατατάσσομαι σε ΤΕΘ. ΕΛΔΥΚ. Τώρα ως προς το πιθανό Ι3, ζυγίζω 120 κιλά και είμαι 1.79 κ' απ΄οτι είδα στο ΦΕΚ και σύμφωνα με το ΔΜΣ μου βγαίνω Ι3. Γενικότερα γυμνάζομαι αρκετό καιρό και δεν έχω θέματα με περπάτημα, τρέξιμο και αντοχή ούτε φαίνομαι σε τραγική κατάσταση.(ήμουν 155 κιλά πριν κάποιο καιρό) Υπάρχει καμία πιθανότητα να με βγάλει ο γιατρός που θα με εξετάσει κάτι λιγότερο από Ι3 ώστε να με πάρουν ΕΛΔΥΚ; Ευχαριστώ. Υ. Γ. Δεν θέλω να αποφύγω τη κατάταξη μου στην Κύπρο, ακριβώς το αντίθετο.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Nassos »

Πολύ δύσκολο να στο δώσει το Ι2 και ας συνεχίζεις να χάνεις βάρος.

Αν παρουσιαζόσουν ένα χρόνο αργότερα θα είχες κανονικό ΔΜΣ και θα μπορούσες να δηλώσεις για ΕΛΔΥΚ.
Mi.Grill
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Μαρ 05, 2018 9:15 pm
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Mi.Grill »

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση αρχικά! Μια τελευταία ερώτηση μόνο, αν με βγάλουν Ι3 ένοπλο υπάρχει πιθανότητα να με πάρουν ΕΛΔΥΚ; Άκουσα από γνωστό μου Στρατιωτικό ότι δεν παίρνουν από Ι3 άοπλο και πάνω αλλά δεν ήταν και σίγουρος. Συγνώμη για το πρήξιμο και ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Nassos »

Όχι, δεν πάνε όσοι έχουν Ι3 Ένοπλο. Μόνο όσοι έχουν Ι1 ή Ι2.
Άβαταρ μέλους
Venom Snake
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 08, 2018 4:45 pm
Τοποθεσία: νεο
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Venom Snake »

Ναι μεν, θελω να παω ΕΛΔΥΚ ο ξαδερφος μου ειπε τα καλυτερα αλλα για καποιο λογο με διαλεξαν για καταδρομες εγω ομως δεν επιθυμω να παω... Τι μπορω να κανω ετσι ωστε να παω ΕΛΔΥΚ αλλα αντι για καταδρομες, πεζικο;Εικόνα
nikolaos votsos

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από nikolaos votsos »

Το ιδιο ερωτημα εχω και εγω ποθ θελω να παω κυπρο και με εστειλαν κω με κατανομη υεα! Αλλαζει αυτο; Μας ρωτουν ποθ επιθυμουμε να παμε;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης