Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Vessty »

Καλησπερα, μολις χτες ορκιστηκα και εχω να σας πω τα εξης για οσους ενδιαφερονται.Αρχικα αθληματα δωσαμε την δευτερη μερα που ειμασταν ολοι κομματια, περιμενεις αρκετη ωρα (γυρω στις 4) τοσο για να παρεις οκ απο καρδιολογο οσο και για να δωσεις. Η διαδικασια ξεκινησε μετα το πρωινο και τελιωσε μετα τις 2 το μεσημερι. Επισης δεν ειχαμε και νερο.

Στα διαδικαστικα τωρα, απο την Ε' ΕΣΣΟ πηραν πολλοι λιγα ατομα, απο οτι λεγεται.

Εγω περασα με μιλι 7.40,26 ελξεις,87 καμψεις και 98 κοιλιακους.

Υπηρχαν παρα πολλοι που ηταν εντως οριων πχ 7.20 μιλι,40 καμψεις 40 κοιλιακους και 6 ελξεις που κοπηκανε.

Απο οτι μας ειπαν οι ανθυπολοχαγοι μετραει η συνολικη εικονα, δηλαδη ειναι πολυ σημαντικο να πας παρα πολυ καλα σε 1-2 αθληματα απο το να εισαι μετριος σε ολα. Εγω απο οσο γνωριζω ημουν 2ος σε ελξεις στο ΚΕΕΔ απο τα ατομα που δωσανε.

Επισης η κουραση ειναι πολυ εντονη οποτε να περιμενετε να ειστε αρκετα πιο πανω απο τους χρονους η τις επαναληψεις που βγαζετε μονοι σας

θ

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από θ »

Φίλε οι κάμψεις τέρμα κάτω τέρμα πάνω;στους κοιλιακούς ολόκληρους (σας κρατούσαν τα πόδια για να μπορείτε) ή κάνατε μισούς;

οι έλξεις με ποιες λαβές και εδώ τέρμα πάνω τέρμα κάτω;

Καταδρομέας
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 420
Εγγραφή: Τρί Ιαν 20, 2015 5:57 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Καταδρομέας »

Συγνώμη αδερφέ. Στο Πεύκο για ποιο πράγμα δώσατε τα αθλήματα που ανέφερες;
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Vessty »

Δωσαμε ξεχωριστα την δευτερη μερα πρωτα για καταδρομεις - πεζοναυτες και μετα για αλεξιπτωτιστες. Επειτα οσοι 8ελαν για βατραχοι δωσανε στα τελη της δευτερης βδομαδας
Καταδρομέας
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 420
Εγγραφή: Τρί Ιαν 20, 2015 5:57 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Καταδρομέας »

Α οκ. Τι εννοείς πήραν λίγα άτομα από την Ε' ΕΣΣΟ; Κόπηκαν άτομα στο ΚΕΕΔ πριν καν πάνε στις Μονάδες;
Άβαταρ μέλους
teooyk
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2016 4:00 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από teooyk »

Στα βατράχια απλώς έκανες την θητεία σου ή μπορείς να μείνεις και μόνιμος;(όχι σαν όβα)
Καταδρομέας
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 420
Εγγραφή: Τρί Ιαν 20, 2015 5:57 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Καταδρομέας »

Δεν γίνεται να γίνεις στέλεχος (μόνιμος) έτσι, προφανώς θα εννοεί ΟΒΑ. Απλά μπορεί να τους δίνεται και η δυνατότητα επανακατάταξης. Όλοι γνωρίζουμε την κατάσταση.
red

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από red »

περασε κανεις τα αθληματα; πηγαν πολλα ατομα?
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Vessty »

Λοιπον ενα ενα τα ερωτηματα, οσοι κοπηκαν απο αλεξιπτωτα οι βορειοι πηγαν ορεινοι (δραμα, ναουσα, ρεντινα) οι νησιωτες αμφιβιοι.Για τα βατραχια μας ειπαν οτι οσοι περασουν το σχολειο εχουν πολλες πιθανοτητες μονιμοποιησης και να γινουν στελεχη του ΠΝ

Άβαταρ μέλους
teooyk
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2016 4:00 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από teooyk »

Φίλε οι κάμψεις τέρμα κάτω τέρμα πάνω;

στους κοιλιακούς ολόκληρους (σας κρατούσαν τα πόδια για να μπορείτε) ή κάνατε μισούς;

οι έλξεις με ποιες λαβές και εδώ τέρμα πάνω τέρμα κάτω;

Καταδρομέας
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 420
Εγγραφή: Τρί Ιαν 20, 2015 5:57 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Καταδρομέας »

Vessty έγραψε:Λοιπον ενα ενα τα ερωτηματα, οσοι κοπηκαν απο αλεξιπτωτα οι βορειοι πηγαν ορεινοι (δραμα, ναουσα, ρεντινα) οι νησιωτες αμφιβιοι.Για τα βατραχια μας ειπαν οτι οσοι περασουν το σχολειο εχουν πολλες πιθανοτητες μονιμοποιησης και να γινουν στελεχη του ΠΝ

Τι να πω μακάρι να γίνει κανά θαύμα... Αν και πάλι χλωμό μου φαίνεται. Ίδωμεν αδερφέ Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Vessty »

teooyk έγραψε:Φίλε οι κάμψεις τέρμα κάτω τέρμα πάνω;

στους κοιλιακούς ολόκληρους (σας κρατούσαν τα πόδια για να μπορείτε) ή κάνατε μισούς;

οι έλξεις με ποιες λαβές και εδώ τέρμα πάνω τέρμα κάτω;



Σου κραταει τα ποδια το ζευγαρι και πας μεχρι πανω, οι ελξεις με κανονικη λαβη (παλαμες προς τα εξω, μεχρι κατω μεχρι πανω) τωρα νταξει αν θες και γινεται μπορεις να ψιλοκλεψεις μια δυο να τις κανει μισες αλλα αν σε δουν πραγμα σχεδον βεβαιο θα σε @@, εγω δεν θα στο συνιστουσα

Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Vessty »

Επισης μας εγινε ενημερωση και για ΤΕΝΕΦ και ειπαν οτι θα παρουν 20 εφεδρους, αν δεν ξερετε τι ειναι το ΤΕΝΕΦ εχει πληροφοριες μεσω ιντερνετ, παντως παιρνεις πουλαδα καθως περνας το ΣΒΕΑ. Τωρα εγω δεν ξερω αν πηραν τελικα ατομα
Άβαταρ μέλους
teooyk
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2016 4:00 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από teooyk »

Vessty έγραψε:
teooyk έγραψε:Φίλε οι κάμψεις τέρμα κάτω τέρμα πάνω;

στους κοιλιακούς ολόκληρους (σας κρατούσαν τα πόδια για να μπορείτε) ή κάνατε μισούς;

οι έλξεις με ποιες λαβές και εδώ τέρμα πάνω τέρμα κάτω;



Σου κραταει τα ποδια το ζευγαρι και πας μεχρι πανω, οι ελξεις με κανονικη λαβη (παλαμες προς τα εξω, μεχρι κατω μεχρι πανω) τωρα νταξει αν θες και γινεται μπορεις να ψιλοκλεψεις μια δυο να τις κανει μισες αλλα αν σε δουν πραγμα σχεδον βεβαιο θα σε @@, εγω δεν θα στο συνιστουσα

όταν εννοείς παλάμες προς τα έξω εγώ να κοιτάω το πάνω μέρος του χεριού;

AlexG7
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 215
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 21, 2013 10:43 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από AlexG7 »

Οι φανταροι του ΤΕΝΕΦ δε περνανε ΣΒΕΑ. Τουλαχιστον οχι οταν ημουν εγω αλεξιπτωτα πριν 2 χρονια, δε ξερω αν αλλαξε κατι
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες