Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Christaras

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Christaras »

Γεια σας παιδια! Θα ηθελα να μου πει καποιος υπευθυνα ποια ειναι τα αγωνισματα για να περασει καποιος στους αλεξηπτωτηστες και σε περιπτωση που αποτυχει(στα αγωνισματα παντα) μπορει να παει σε αλλο σωμα ειδικων δυναμεων, π. χ. ΛΟΚ;
Θα ηθελα μια αμεση απαντηση διοτι παρουσιαζομαι τον Φλεβαρη

Ευχαριστω εκ των προτερων
anthlgos

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από anthlgos »

Christaras έγραψε:Γεια σας παιδια! Θα ηθελα να μου πει καποιος υπευθυνα ποια ειναι τα αγωνισματα για να περασει καποιος στους αλεξηπτωτηστες και σε περιπτωση που αποτυχει(στα αγωνισματα παντα) μπορει να παει σε αλλο σωμα ειδικων δυναμεων, π. χ. ΛΟΚ;
Θα ηθελα μια αμεση απαντηση διοτι παρουσιαζομαι τον Φλεβαρη

Ευχαριστω εκ των προτερων
Na mathete na ksexwrizete ta opla apo ta swmata

OPLA:peziko,pyrovoliko,tethwrakismena,aeroporia stratou

SWMATA:oikonomiko,ygeionomiko,ylikou polemou,efodiasmou metaforwn,pliroforikis

An pas ws stratiwtis kai pas katadromeis tha se steiloun i oreinous i amfivious.Gia aleksiptwta den pairnoun.To LOK einai ta arxika Loxoi Oreinwn Katadromwn...

Ta agwnismata einai 1mili(1680 metra) katw apo 7min,4 elkseis,20 kampseis 35 koiliakous

AAA...DEN YPARXEI SWMA EIDIKWN DYNAMEWN!!! OI EIDIKES DYNAMEIS DEN EINAI SWMA!!!

Mporoun na pane apo ola ta OPLA kai ta SWMATA tou stratou.Kyriws omws tou pezikou

Anonymous

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Ευχαριστω πολυ για την ενημερωση, αν και αλλαξα γνωμη και αποφασησα να κανω μεταταξη για αεροπορεια. Σιγουρα θα μετανιωνα αν πηγαινα ΕΔ και επηζα.
Πληροφοριακα ομως, να προσθεσω, πως πριν 4-5 μερες τηλεφωνησα στο στρατολογικο γραφειο μου και μου ειπαν πως στα αλεξιπτωτα παιρνουν κανονικα(ισως, εστω και με βυσμα).
sniper1977
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 24, 2008 8:42 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από sniper1977 »

anthlgos έγραψε:
Christaras έγραψε:Γεια σας παιδια! Θα ηθελα να μου πει καποιος υπευθυνα ποια ειναι τα αγωνισματα για να περασει καποιος στους αλεξηπτωτηστες και σε περιπτωση που αποτυχει(στα αγωνισματα παντα) μπορει να παει σε αλλο σωμα ειδικων δυναμεων, π. χ. ΛΟΚ;
Θα ηθελα μια αμεση απαντηση διοτι παρουσιαζομαι τον Φλεβαρη

Ευχαριστω εκ των προτερων
Na mathete na ksexwrizete ta opla apo ta swmata

OPLA:peziko,pyrovoliko,tethwrakismena,aeroporia stratou

SWMATA:oikonomiko,ygeionomiko,ylikou polemou,efodiasmou metaforwn,pliroforikis

An pas ws stratiwtis kai pas katadromeis tha se steiloun i oreinous i amfivious.Gia aleksiptwta den pairnoun.To LOK einai ta arxika Loxoi Oreinwn Katadromwn...

Ta agwnismata einai 1mili(1680 metra) katw apo 7min,4 elkseis,20 kampseis 35 koiliakous

AAA...DEN YPARXEI SWMA EIDIKWN DYNAMEWN!!! OI EIDIKES DYNAMEIS DEN EINAI SWMA!!!

Mporoun na pane apo ola ta OPLA kai ta SWMATA tou stratou.Kyriws omws tou pezikou

Ετσι τα ξερω και εγω. Μονη διαφορα 7 ελξεις και οχι 4 με ανοιχτη λαβη, δηλ η παλαμη να κοιταει εξω.Εικόνα

kotsos
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 2:04 am
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από kotsos »

φημες στο ΓΕΣ λενε οτι για αλεξιπτωτιστες μονο μονιμοι πλεον απο ΕΠΟΠ κ ΟΒΑ ΕΔ

οχι πια κληρωτοι Εικόνα Εικόνα

εχει να πεσει ξενερα απο πολλους Εικόνα
kotsos
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 2:04 am
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από kotsos »

kai ερχεται ο καθενας στρ@τοκ@υλο$ κ μας λεει το μακρυ του κ το κοντο του λες κ λεμε ψεματα... αν ειδες λεω τη λεξη ΦΗΜΕΣ αρα ΔΕΝ ειναι διασταυρωμενο 100% αλλα ισχυει!!! οπωσ επισης αν εσυ γουσταρεις την αποκεντρωση δικια σου χαρα... αν περασες σκ@τ@ στον ασπροπυργο δν σ φταει κανεις αλλα η προσαρμοστηκοτητα οπωσ επισης χιλιαδες αλλοι φανταροι τρωγονται οικονομικα σε καθε γωνια της ελλαδας κ θελουν πως κ πως να ερθουν σπιτια τους

Νταξει εκανες πρασινοσκουφης αλεξιπτωτιστης... αλλα δες το σφαιρικα!!! θελουν το στρατο να γινει επαγγελματικος... ΕΠΟΠ ειδικο δυναμιτες πανε ελαχιστοι κ θελουν να κανουν επαγγελματικο ολο το στρατο... οι ΕΠΟΠ θελουν να ψολαρουν κ βασιζομενοι στην κ@υλα του καθενος για αλεξιπτωτα θελουν να επανδρωσουν τετοιες μοναδες

οπως επισης οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται... ποσοι αλεξιπτωτιστες ΔΕΝ ηταν βυσματα;
sniper1977
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 24, 2008 8:42 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από sniper1977 »

Δεν νομιζω οτι για να πας αλεξιπτωτα ηθελες βυσμα. Ημαρτον πια. Τι αλλο θα ακουσουμε... Εικόνα
Krateros15
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Μαρ 19, 2008 5:10 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Krateros15 »

Δεν νομίζω πως χρειάζεσαι βύσμα, απλός βάζεις την υποψηφιότητα, και θα δώσεις κάποιες αθλητικές δοκιμασίες και θα διαλέξουν αρκετά άτομα, άμα είσαι καλός θα σε πάρουν, την πρώτη φορά που θα πηδήξεις με αλεξίπτωτο θα τα κάνεις πάνω σου, μετά θα σου γίνει καθημερινή συνήθεια, θα σκέφτεσαι αχ πότε θα πέσω με αλεξίπτωτο μες την Κωνσταντινούπολη, και όταν θα δωθεί γενική επιστράτευση και θα ετιμάζεστε για να πέσετε στην πόλη και τελικά όπως και με τα Ίμια δωθεί άκυρο, θα κλαίς γιατί δεν έγινε τελικά αυτό για το οποίο εκπαιδέυτικες και το οποίο το χεις όνειρο. ΖΗΤΩ Η ΕΛΛΑΣ

288 MARINE

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από 288 MARINE »

ποιοσ ειπε οτι στα αλεξιπτωτα δεν θελει βυσμα; οποιοσ δεν εχει παει ειδικεσ να μη μιλαει αν δε ξερει γιατι εξω απ το χωρο πολλα τραγουδια παιζονται.
Anonymous

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε φιλε γιατι λες βλακειες; Αν δεν ξερεις καλυτερα να μην λες τιποτα. Ακομα παιρνουν αλεξιπτοτιστες, και πηραν και εμενα που ειμαι απλος φανταρος. ο καθενας λεει τιν βλακεια του.
Anonymous

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

καλησπερα σε ολους...
θα ηθελα παρακαλω οποιος γνωριζει να μου απαντησει στην ερωτηση μου.
πριν 10 μηνες εσπασα την ανω κνημη (εξ. κονδυλο)... και μου εβαλαν 2 βιδες.
πλεον μπορω και αθλουμαι παλι... τρεξιμο, ποδηλασια, κολυμπι κλπ.
οι βιδες φαινονται αν προσεξεις το δερμα λιγακι και προεξεχουν περιπου μισο εκατοστο.
ωσ αθλητης... υπερκαλυπτω τις σωματικες ικανοτητες και προυπο8εσεις...
ειναι ομως οι βιδες αιτια να με αποριψουν για τη σχολη των αλεξιπτωτιστων;
ειναι να μπω στρατο το νοεμβριο... που και ποτε 8α πρεπει να κανω αιτηση να μπω στη σχαλ αν και εφοσον μου επιτρεπεται

ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από yandr »

Φίλε μου αν έχεις ακόμη τις βίδες προσωπικά το αποκλείω να σε πάρουν στους αλεξιπττιστές.

Όλα γίνονται αλλά είναι πολύ μεγάλη ευθύνη και κανένας στρατιωτικός δε νομίζω να την πάρει. Από εκεί και πέρα, θα δηλώσεις την προτίμησή σου με το που θα περάσεις την πύλη του στραυτοπέδου.

Όπου και να παρουσιαστείς.
Anonymous

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Ευχαριστω Στραταρχα
PANOS900
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Παρ Μάιος 02, 2008 6:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από PANOS900 »

Λεωνιδας έγραψε:καλησπερα σε ολους...
θα ηθελα παρακαλω οποιος γνωριζει να μου απαντησει στην ερωτηση μου.
πριν 10 μηνες εσπασα την ανω κνημη (εξ. κονδυλο)... και μου εβαλαν 2 βιδες.
πλεον μπορω και αθλουμαι παλι... τρεξιμο, ποδηλασια, κολυμπι κλπ.
οι βιδες φαινονται αν προσεξεις το δερμα λιγακι και προεξεχουν περιπου μισο εκατοστο.
ωσ αθλητης... υπερκαλυπτω τις σωματικες ικανοτητες και προυπο8εσεις...
ειναι ομως οι βιδες αιτια να με αποριψουν για τη σχολη των αλεξιπτωτιστων;
ειναι να μπω στρατο το νοεμβριο... που και ποτε 8α πρεπει να κανω αιτηση να μπω στη σχαλ αν και εφοσον μου επιτρεπεται

ευχαριστω


Γεια χαρα... Αμα τους πεις για τις βίδες, αυτόματα έχεις κοπεί.Ήταν και άλλα παιδιά στη ΣΧΑΛ με παρόμοιο πρόβλημα αλλα δεν φαινόντουσαν οι βίδες, δεν το είπαν και δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα. Είναι στην κρίση σου αν πιστεύεις πως μπορείς να ανταπεξέλθεις στις απαιτήσεις του σχολείου με γνώμονα πάνω απο όλα την υγεία σου.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες