Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

@xristos@ έγραψε:
297ΙΜΑΚ έγραψε:
Πηγαινε εσυ στο 5ο και θα φροντησω να τις παρεις. Μαζι με αυτες κατω απο το τραπεζι του ΛΠΜ εχω 50 φυλαγμενες για σεναΕικόνα

Αμα ειναι ετσι να αρχισω να το σκεφτομαι σοβαραΕικόνα
Πηγαινε εσυ, Το ονοματακι σου στηλε μονο με μνμ για να ξερω σε ποιον θα τις παραδωσωΕικόνα
argirisMAK
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Δευ Οκτ 18, 2010 1:39 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από argirisMAK »

Παιδια οι αμφιβιοι κανουν καταβαση απο ελικοπτερο ι να ανεβουν σε αυτο αναριχισι; Μονο μην μου πειτε παλι οτι τα κανουν οι μονιμοι και οχι οι εφεδροιΕικόνα
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

argirisMAK έγραψε:Παιδια οι αμφιβιοι κανουν καταβαση απο ελικοπτερο ι να ανεβουν σε αυτο αναριχισι; Μονο μην μου πειτε παλι οτι τα κανουν οι μονιμοι και οχι οι εφεδροιΕικόνα
Αεραποβαση απο Ελικοπτερο εκανα, με αλμα απο μισο μετρο,fast rope οχι.
argirisMAK
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Δευ Οκτ 18, 2010 1:39 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από argirisMAK »

297ΙΜΑΚ έγραψε:
argirisMAK έγραψε:Παιδια οι αμφιβιοι κανουν καταβαση απο ελικοπτερο ι να ανεβουν σε αυτο αναριχισι; Μονο μην μου πειτε παλι οτι τα κανουν οι μονιμοι και οχι οι εφεδροιΕικόνα
Αεραποβαση απο Ελικοπτερο εκανα, με αλμα απο μισο μετρο,fast rope οχι.
μαλιστα και τοτε στα βιντεακια γιατι δειχνουν τους λοκ και αμφιβιους να κατεβενουν με σκοινια απο ελικοπτερο; Μουφα ειναι δηλαδι;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Nassos »

Η ελικοπτερία από Huey δεν είναι μούφα. Απ'όσο ξέρω την κάνουν και έφεδροι.

Το fast rope μόνιμοι το κάνουν είτε με Super Puma είτε με S-70 Aegean Hawk (βατραχάνθρωποι της ΔΥΚ).
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

argirisMAK έγραψε:
297ΙΜΑΚ έγραψε:
argirisMAK έγραψε:Παιδια οι αμφιβιοι κανουν καταβαση απο ελικοπτερο ι να ανεβουν σε αυτο αναριχισι; Μονο μην μου πειτε παλι οτι τα κανουν οι μονιμοι και οχι οι εφεδροιΕικόνα
Αεραποβαση απο Ελικοπτερο εκανα, με αλμα απο μισο μετρο,fast rope οχι.
μαλιστα και τοτε στα βιντεακια γιατι δειχνουν τους λοκ και αμφιβιους να κατεβενουν με σκοινια απο ελικοπτερο; Μουφα ειναι δηλαδι;
Τα βιντεακια που βλεπεις ειναι απο επιδειξεις και απο το Αρετη και Τολμη. Ειναι στημενα, θεατρο, ... Φακος, καμερα, σκηνη 2, ληψη 3, Π Α Μ Ε ! Μισο γιατι το φουμο τρεχει απο τον ιδρωτα και τσουζουν τα ματια... Και οι συνεντευξεις επισης. Αν σε ρωτησουν τι και πως εκεινες τις μερες θα νιωσεις τη απαξιωση σε ολο της το μεγαλειο. Απο κει και περα για να μη σε απογοητευσω σιγουρα θα κανεις πολυ περισσοτερα, θα μαθεις πολυ περισσοτερα και θα νιωσεις πολυ καλυτερα μολις απολυθεις, Απο το αν πηγαινες πεζικο. Ο Μπερες ειναι προθεσιακη καταθεση και αρχιζει να αποδιδει 1 - 1,5 χρονο απο την απολυση.

argirisMAK
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Δευ Οκτ 18, 2010 1:39 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από argirisMAK »

Ο Μπερες ειναι προθεσιακη καταθεση και αρχιζει να αποδιδει 1 - 1,5 χρονο απο την απολυση. Τι εννοεις με αυτο?
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

argirisMAK έγραψε: Ο Μπερες ειναι προθεσιακη καταθεση και αρχιζει να αποδιδει 1 - 1,5 χρονο απο την απολυση. Τι εννοεις με αυτο;
Εννοω οτι μετα απο 1 - 1.5 χρονο θα αρχισεις να εκτιμας καταστασεις... Μην ρωτησεις περισσοτερα, δεν μπορω να στο δωσω να το καταλαβεις, θα το καταλαβεις οταν περασει 1 - 1.5 χρονο απο την απολυση σου
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από fideas emk »

297ΙΜΑΚ έγραψε:
argirisMAK έγραψε:
297ΙΜΑΚ έγραψε:
argirisMAK έγραψε:Παιδια οι αμφιβιοι κανουν καταβαση απο ελικοπτερο ι να ανεβουν σε αυτο αναριχισι; Μονο μην μου πειτε παλι οτι τα κανουν οι μονιμοι και οχι οι εφεδροιΕικόνα
Αεραποβαση απο Ελικοπτερο εκανα, με αλμα απο μισο μετρο,fast rope οχι.
μαλιστα και τοτε στα βιντεακια γιατι δειχνουν τους λοκ και αμφιβιους να κατεβενουν με σκοινια απο ελικοπτερο; Μουφα ειναι δηλαδι;
Τα βιντεακια που βλεπεις ειναι απο επιδειξεις και απο το Αρετη και Τολμη. Ειναι στημενα, θεατρο, ... Φακος, καμερα, σκηνη 2, ληψη 3, Π Α Μ Ε ! Μισο γιατι το φουμο τρεχει απο τον ιδρωτα και τσουζουν τα ματια... Και οι συνεντευξεις επισης. Αν σε ρωτησουν τι και πως εκεινες τις μερες θα νιωσεις τη απαξιωση σε ολο της το μεγαλειο. Απο κει και περα για να μη σε απογοητευσω σιγουρα θα κανεις πολυ περισσοτερα, θα μαθεις πολυ περισσοτερα και θα νιωσεις πολυ καλυτερα μολις απολυθεις, Απο το αν πηγαινες πεζικο. Ο Μπερες ειναι προθεσιακη καταθεση και αρχιζει να αποδιδει 1 - 1,5 χρονο απο την απολυση.

καλα οχι μονο στο αρετη και τολμη. Αν εισαι τυχερος τα κανεις και στη θητεια σου. Μπορει και να πεσεις απο ελικοπτερα ή απο βραχο. Αλλα εξαρταται αν θα τα κανεις. Τιποτα δεν ειναι σιγουρο. Εξαρταται απο 100 παραγοντες (διοικητη, ακυρωσεις ασκησεων, αν θα εισαι σκοπετο-παραμενων, κτλ κτλ κτλ)

freediver

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από freediver »

Παιδια να ρωτησω κατι; Μπηκα με την Δ ΕΣΣΟ φετος στο πυροβολικο και το ψηνα για Ε. Δ. Αλλα τη μερα που ηρθαν για αγωνισματα ημουν αρρωστος και δε μπορεσα να δωσω...
Ενας φιλος εδωσε, δηλωσε πεζοναυτης αλλα τον εστειλαν στη Χιο στους αμφιβιους... Μου περιγραφει οτι οι παλιοι συμπεριφερονται κτηνωδως, απαιτουν να βρας προσοχες, να πεφτεις για καμψεις, σε βριζουν και αλλα τετοια... Για ποιο λογο γινονται αυτα;

Υ. Γ. Τελικα με πηραν ΕΛΔΥΚ διαβιβασεις...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

freediver έγραψε:Παιδια να ρωτησω κατι; Μπηκα με την Δ ΕΣΣΟ φετος στο πυροβολικο και το ψηνα για Ε. Δ. Αλλα τη μερα που ηρθαν για αγωνισματα ημουν αρρωστος και δε μπορεσα να δωσω...
Ενας φιλος εδωσε, δηλωσε πεζοναυτης αλλα τον εστειλαν στη Χιο στους αμφιβιους... Μου περιγραφει οτι οι παλιοι συμπεριφερονται κτηνωδως, απαιτουν να βρας προσοχες, να πεφτεις για καμψεις, σε βριζουν και αλλα τετοια... Για ποιο λογο γινονται αυτα;

Υ. Γ. Τελικα με πηραν ΕΛΔΥΚ διαβιβασεις...


Πειθαρχία εκπαίδευση κτλπ. ...
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από yandr »

Η κτηνώδης συμπεριφορά σε τι συνίσταται; Γιατί το μόνο που αναφέρεις είναι ότι τον βρίζουν.

Ελπίζω οι κάμψεις και οι προσοχές να μην εμπίπτουν στην κατηγορία κτηνώδης συμπεριφορά.

297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

yandr έγραψε:Η κτηνώδης συμπεριφορά σε τι συνίσταται; Γιατί το μόνο που αναφέρεις είναι ότι τον βρίζουν. Ελπίζω οι κάμψεις και οι προσοχές να μην εμπίπτουν στην κατηγορία κτηνώδης συμπεριφορά.
Για μενα κτηνωδης συμπεριφορα ειναι το ελατηριο αλλα οχι το τζουκ μποξ, το να μην τον κοιτας στα ματια αλλα οχι το να μην κανεις οτι σου λεει, το να του κανεις ολο το θαλαμοφυλικι αλλα οχι το να αργει να σε αλλαξει 15λ ειδικα εαν απολυεται. Κτηνωδης συμπεριφορα ειναι να σε βαζει να του στρωσεις το κρεβατι, να σε χτυπαει, αλλα οχι να του κανεις τις αγγαριες του, πχ καλλιοπες.

Φυσικα παλιος το 2006-7 ηταν οποιος ειχε πανω απο 6 μηνες στη μοναδα, η οποιος ηταν να φυγει σε μεταθεση μετα απο 6 μηνες στη μοναδα. Τωρα δεν υπαρχουν παλιοι, αλλα ουτε κ σε μας υπηρχαν. Κανονικα παλιος ηταν οποιος εκλεινε χρονο στη Μοναδα, μετα εγινε στο στρατο και μετα... απλα δεν υπαρχουν παλιοι πλεον, υπαρχουν οι ΕΠΟΠ !!!

Άβαταρ μέλους
tweeeety
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2010 12:35 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από tweeeety »

Καλησπέρα στην παρέα... Λοιπόν θα ήθελα να μου απαντήσει ειλικρινά κάποιος ο οποίος έχει υπηρετήσει πρόσφατα στους αμφίβιους καταδρομείς... Απο μικρός θέλω να παω ειδικές δυνάμεις και ειδικότερα στους αμφίβιους γιατί γουστάρω τις ασκήσεις τους, δεν μου αρέσει να κάνω την θητεία μου και να κάθομαι απλά... Ασχολούμαι και με καταδύσεις (έχω πτυχίο δύτη) οπότε καταάβαίνετε οτι θέλω πολύ να πάω αμφίβιος... Αυτα που ακούω όμως με έχουν βάλει σε σκέψεις... Οι ασκήσεις τους πλέον λέει ελάχιστες και λόγω κρίσης έχουν κόψει πάρα πολλά πράγματα... Μάλιστα δυο κολλητοί μου που υπηρετούν στην 35ΜΚ στην κύπρο αυτο το καιρό μου είπαν πως αξίζει πάρα πολύ να προτιμήσω να πάω κύπρο όπου δεν έχουν κόψει ακόμα κάποια πράγματα... Μάλιστα ο ένας μου είπε ότι οι 3-4 ασκήσεις θάλασσας που κάνουν πλέον οι αμφίβιοι τις έκανε στην κύπρο συν τις ασκήσεις ορεινών... Μπορεί να μου πει κάποιος ο οποίος γνωρίζει απο προσωπική εμπειρία εαν ισχύουν όλα αυτα που ακούγονται;
ευχαριστώ πολύ
Άβαταρ μέλους
asimike
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 4:48 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από asimike »

φιλε το πτυχιο σου ειναι αχρηστο, δεν προκειτε να κανεις ποτε καταδυση ή να βαλεις μπουκαλα! Για να μην τα πολυλεμε, οι ασκησεις που θα κανεις θα ειναι αυτες που ακομα γινονται δηλαδη,50αρα, ανακαταληψη, αρκετες βολες, σκηνακια, αντε καμια βραχονησιδα αν πας σε νησι που επανδρωνει βραχονισηδα, λιγο καψονι, στηβο μαχης και αυτο ειναι ολο το παραμυθι... ...
ΕΛΛΑΣ
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες