Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
tweeeety
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2010 12:35 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από tweeeety »

Ναι το θέμα είναι γίνονται αυτά ακόμα ή τα κόψανε; ... Το ότι το πτυχίο μου είναι άχρηστο το ξέρω και πως δεν πρόκειται να καταδυθώ ποτέ.
Άβαταρ μέλους
asimike
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 4:48 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από asimike »

Αυτα τα βασικα που σου ειπα γινονται...
ΕΛΛΑΣ
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

tweeeety έγραψε:Ναι το θέμα είναι γίνονται αυτά ακόμα ή τα κόψανε; ... Το ότι το πτυχίο μου είναι άχρηστο το ξέρω και πως δεν πρόκειται να καταδυθώ ποτέ.
Αν οπως λες εχουν κοψει, τοτε το μονο που κοστιζει ειναι τα φυσιγκια που θα βαρεσετε και οι διανυκτερευσεις των στελεχων εκτος μοναδας απο τος 2200 και μετα γιατι πληρονονται. Και τα καυσικα των σκαφων. Αυτα. Αρα αν ελλατωθει κατι αυτο θα ειναι το 10ημερο ΠΖ, γιατι ο ανταρτης ειναι μαλ@κια να κοπει
ixnilatis

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από ixnilatis »

Οι αμφίβιοι καταδρομείς πραγματοποιούν άλμα με αλεξίπτωτο; Είναι μερος της εκπαίδευσης τους;
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

ixnilatis έγραψε:Οι αμφίβιοι καταδρομείς πραγματοποιούν άλμα με αλεξίπτωτο; Είναι μερος της εκπαίδευσης τους;
oxi οι εφεδροι Κ/Δ
Μαριος

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Μαριος »

Γεια σας η8ελα να ροτησο κατι για Μ. Α. Κ κανεις πτωσεις με αλεκσιπτοτω; Η αυτο ειναι μονο στην Ζ ΜΑΚ;

sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Οντως θα ναι μ@λ@κι@ να κοπει ο ανταρτης...10ημερο πεζικου τι ακριβως ειναι?
Άβαταρ μέλους
AlexTheGood
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2009 5:58 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από AlexTheGood »

Μαριος έγραψε:Γεια σας η8ελα να ροτησο κατι για Μ. Α. Κ κανεις πτωσεις με αλεκσιπτοτω; Η αυτο ειναι μονο στην Ζ ΜΑΚ;



Οχι δεν κάνεις ως φαντάρος. Πτώση με αλεξίπτωτα κάνεις μόνο στην 1η και 2η ΜΑΛ ως φαντάρος. Οι ΕΠ. ΟΠ. Κάνουν πτώσεις εαν θελήσουν όπου και να ναι.
Ου πόσοι αλλά που
Γ ΜΑΚ

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Γ ΜΑΚ »

Ολοι λετε οτι θελετε να πατε ειδικες δηναμεις και τι ασκισεις θα εχουν εκει και φοβαμαι μην ξενερωσω και σε ποιο μοιρα η μοναδα τον ειδικων δυναμεων γουσταρετε να πατε. Εγω υπιρετισα αμφιβιος στην γ μακ δνε το επελεξα με εστιλαν αλλα σε οποια μοναδα τον ειδικων δυναμεων και να με εστελναν θα το γουσταρα το ιδιο και ας εκανα και καθε μερα αγκαριες αρκει να ειχα το βαρος του πρασινου μπερε στο κεφαλι μου γιατι ειναι τιμη και δοξα να τον φορας και οχι μονο μοροια που το μετρανε οι περισοτεροι το αναφερω αυτο γιατι ειδα και βλεπω πολους που πανε μονο γιατα μοροια που τους προσφερει.
Γιάννης

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Γιάννης »

Να πάτε ρε ΜΑΚ να γουστάρετε! Προσωπικά (2010 Γ' ΕΣΣΟ) ασκήσεις :2 φορές αντάρτη ,1 50αρα, παρμενίωνας,6ήμερο πεζικού, πολλές αμφίβιες, πολλές βολές (νυχτερινές και με διόπτρες), για 1 μήνα έχασα την ελικοπτερία. Στα ΠΕΝ είχε πόνο μας είχαν πιάσει από τα μούτρα. Τωρα αυτά που λένε για λούφα εγώ ένα ξέρω, αν το θες θα πας στις ασκήσεις. Άμα βγαίνεις ΕΥ και παρακαλάς τον αρχιλοχία όταν έχει άσκηση να σε βάλει υπηρεσία... Θα υπάρχουν και μέρες που στέκεσαι θα όρθιος και θα κλείνουν τα μάτια σου από την κούραση. Στον αντάρτη είχε ξεραθεί το πρόσωπο μου απότην αφυδάτωση (12ώρεσ+ πορεία σε βουνό, χωρίς υπερβολή δεν κάνω πλάκα, να σε πιάνει η νύχτα στον γκρεμό με 30kg+ εξοπλισμό και να μην ξέρεις αν θα φτάσεις πάνω ή θα φύγεις πίσω και θα σε ανασύρει κάνα super puma την άλλη μέρα). Αυτά έχουμε να θυμόμαστε όμως!-312 Γ' ΜΑΚ- μακάρι να ξαναυπηρετούσαμε και να τα ξαναζούσαμε!
Γιωργος

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Γιωργος »

Φιλε μου μακαρι να ειναι οπως τα περιγραφεις, και εγω θα μπω Ε. Δ. Την επομενη εσσο. Ενας απο τους βασικους λογους που το επελεξα ηταν αυτο, να κανω ασκησεις (να μαθω κ 5 πραγματα αλλα κ για την εμπειρια) Αντι να καθομαι κ να τα ξυνω στο πεζικο ολη μερα. Απο φιλαρακι μου π πηγε μ τα περιεγραψε περιπου οπως εσυ αλλα απο αλλους εχω ακουσει οτι οι ασκησεις ειναι ελαχιστες, ποιο πολυ στις ασκησεις περνουν τους εποπ, και ποιο πολυ σκοπετα κ αγγαριες κανεις.Τι ακριβως εννοεις αμα θες στις ασκησεις πας; Στο χερι σου ειναι; Αμα δεν εχει ατομα το στρατοπεδο σιγα μη σε αφησουν να πας για σκησεισh

Κώστας

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Κώστας »

Οι αμφιβιοι καταδρωμεις κανουν κολιμπι μεγαλων αποστασεων στην εκπαιδευση και της ασκησεις;
egweimai
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 5:16 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από egweimai »

Μπορεί όμως και να λείπεις για αρκετές μέρες για ασκήσεις όπως σχοινάκια πχ. Αλήθεια πόσες μέρες συνήθως κρατάνε (σορυ για το άσχετο)
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες