ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2011)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Κατερίνα

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2011)

Δημοσίευση από Κατερίνα »

Πήρα τηλέφωνο στην ΑΕΝ Κρήτης και μου είπαν ότι ο γιος μου πρέπει να ξαναπεράσει από υγειονομική επιτροπή. Βέβαια και φυσικά νομίζω ότι κάνουν λάθος γιατί στην προκήρυξη γράφει ότι είναι οριστική η γνωμάτευση. Δεν μπορεί ο ένας γιατρός να σε περνάει και ο άλλος μετά να σου λέει ότι έχεις παραπάνω μυωπία για παράδειγμα... Και εκείνος είχε κάνει τα χαρτιά του μέσω πανελληνίων και τώρα θα ξαναπροσκομίσει την αίτηση (στην προκήρυξη μέσω απολυτηρίου). Απλά μου είπαν ότι ό, τι δικαιολογητικά ζητάει η προκήρυξη θα προσκομιστούν αφού ανακοινώσουν τα ονόματα.

Άβαταρ μέλους
ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Παρ Απρ 29, 2011 4:35 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2011)

Δημοσίευση από ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ »

Δεν νομιζω οτι θα ξαναπερασει ιατρικες εξετασεισ

Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2011)

Δημοσίευση από kampf »

Καλημερα! Φετος εδωσα πανελληνιες κι εβγαλα 15,5. Εβαλα εμπορικο ναυτικο 1η επιλογη, πηγα εκανα κι αιτηση και θα κανω κι αιτηση με το απολυτηριο (18,8). Απ'ο, τι καταλαβα αν εχεις καλο βαθμο σε στελνουν στη σχολη που θες ετσι; Επισης, στα BlueFerries/superfast ferries, μινωικες γραμμες σε παιρνουν ευκολα για δοκιμο; Κι αν ναι, ποσα χρηματα δινουν τον μηνα;
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
Sea_bandit
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 26, 2011 4:21 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2011)

Δημοσίευση από Sea_bandit »

Έδωσα εξετάσεις αγγλικών τον Μάιο και τα αποτελέσματα βγαίνουν τέλη ιουλίου.πιστεύω ότι το έχω πάρει... Το δίπλωμα όμως το παραλαμβάνεις αρκετά μετά...

μπορώ να τους πάω ένα χαρτί που να λέει πως πέρασα επιτυχώς τις εξετάσεις (όπως ακριβώς και στο site των αποτελεσμάτων) ; Και όταν βγει το δίπλωμα

τους το δίνω τότε; Ώστε να μετρήσουν οι 2000 στο απολυτήριο.

Rallis

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2011)

Δημοσίευση από Rallis »

Γεια σας παιδες. θα χρειαζομουν λιγη βοηθεια.
εχω κανει την αιτηση μου με απολυτηριο λυκειου μεσω ιντερνετ,
αλλα δεν ειμαι σιγουρος εαν εχει γινει σωστα κ κυριως δεν εχω ιδεα που στο καλο μπορω να βρω τα αποτελεσματα. μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε που ειναι το τον αποτελεσματων και αμα γινετε και εχετε ορεξη να μου εξηγησει καποιος πως δηλωνω ακριβως και εαν πρεπει να παω κ ασπροπυργο να δηλωσω αυτοπροσωπος; θα το εκτιμουσα δεοντως, ευχαριστω.
Sea_bandit
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 26, 2011 4:21 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2011)

Δημοσίευση από Sea_bandit »

Rallis έγραψε:Γεια σας παιδες. Θα χρειαζομουν λιγη βοηθεια.
εχω κανει την αιτηση μου με απολυτηριο λυκειου μεσω ιντερνετ,
αλλα δεν ειμαι σιγουρος εαν εχει γινει σωστα κ κυριως δεν εχω ιδεα που στο καλο μπορω να βρω τα αποτελεσματα. Μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε που ειναι το τον αποτελεσματων και αμα γινετε και εχετε ορεξη να μου εξηγησει καποιος πως δηλωνω ακριβως και εαν πρεπει να παω κ ασπροπυργο να δηλωσω αυτοπροσωπος; Θα το εκτιμουσα δεοντως, ευχαριστω.


πήγαινε πρώτα ασπρόπυργο (με τα χαρτιά σου) και μετά θα την κάνεις στο internet όπως ακριβώς την συμπλήρωσες. Τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν στο yen.gr όταν έρθει η μέρα :P

βαγγελης

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2011)

Δημοσίευση από βαγγελης »

Τα αποτελεσματα γι αυτους στο περιπου με απολυτηριο λυκειου ποτε βγαινουν;
arogeo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 5:55 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2011)

Δημοσίευση από arogeo »

Παιδια ξερεται ποτε θα ανακοινωθουν τα αποτελεσματα ;
iokasti

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2011)

Δημοσίευση από iokasti »

Επειδη πηγα χθες κι εκανα αιτηση μου το ειπαν. Υποχρεωτικα κανεις αυτοπροσωπως και μετα κανεις και σε ηλεκτρονικη μορφη οπως θα σου δωσουν αυτοι την φωτοτυπια της αιτησης που συμπληρωσες ηδη εκει.
Γιάννης

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2011)

Δημοσίευση από Γιάννης »

Εγω φετος τελειωσα οποτε θα ς μιλησω εκ πειρας... Με τετοιες βαθμουλαρες θ ς παρουν σιγουρα κ στη σχολη π θ διαλεξεις εσυ κ οχι π θ ς στειλουν αυτοι! Γι αυτους με τετοιους βαθμους εισαι αστερι, ειδικα αν εχεις και ενα lower... Ε δν χρειαζεσαι κατι αλλο... ! Τωρα για τις εταιριες θ ς στεναχωρησω αλλα ολες οι εταιριες που κινουνται στο εσωτερικο της χωρας θελουν βισμα, και γερο μαλιστα... ! Εγω εκανα πρωτο μπαρκο Μινωικες κ δευτερο Bluestar/Superfast. Ενα πραγμα θ ς πω ς περιπτωση π εχεις βισμα ν μπεις ς μια εξ αυτων...

Τις Μινωικες τις σιχαθηκα, τη Bluestar τη λατρεψα!:P Οσον αφορα τ οικονομικο τωρα ς αυτες τις εταιριες, ο πρωτοετης στις μινωικες παιρνει 660 γτ ειναι αποκλειστικα επιδοτουμενα κ ο δευτεροετης απο 2000 μεχρι 2500 γτ τοτε ς ναυτολογούνε τζοβενο και κανεις ολες τις χαμαλοδουλειες στα γκαραζ κ ουσιαστικα δν βρισκεις χρονο ν ανεβαινεις στη γεφυρα ν μαθαινεις, οποτε ουσιαστικα δν εισαι δοκιμος! Στην ΑΝΕΚ ο πρωτοετης παιρνει γυρω στα 400-500 και εκει εισαι λιγο απ ολα... ! Απ αυτη την εταιρια εχω ακουσει τ πιο κουφα! Ο δοκιμος κανει δουλειες μεχρι κ του λογιστηριου...

Ο δευτεροετης παιρνει γυρω στο 1000. Για Superfast/Bluestar τωρα ο πρωτοετης ξεκιναει με 1800-2000! Ειναι η μονη εταιρια μεσα π δινει στο πρωτοετη κιολας τοσα! Και στο δευτεροετη σχεδον τ ιδια! Αλλα πολυ πιο χαλαρα τ πραγματα εκει... Δν μπορω ν πω οτι δουλιτσα κ αγγαριες δν εχει, αλλα εξαρταται κ απο τ καραβι π θ ς στειλουν. Βεβαια δν συγκρινεται μ καμια απο τις προαναφερθεισες εταιριες... Αστερια ς λεω η πλειοψηφεια των ανθρωπων στα καραβια εκει μεσα περα απο μερικους μεγαλους γεροξεκουτιδες π τ παιζουν ιστοριες... Αυτα, ελπιζω ν ς βοηθησα!:)
γιωργης φ

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2011)

Δημοσίευση από γιωργης φ »

Ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα απο τις σχολες εμποροπλοιαρχων
Pallas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 29, 2011 9:28 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2011)

Δημοσίευση από Pallas »

Γιάννης έγραψε:Εγω φετος τελειωσα οποτε θα ς μιλησω εκ πειρας... Με τετοιες βαθμουλαρες θ ς παρουν σιγουρα κ στη σχολη π θ διαλεξεις εσυ κ οχι π θ ς στειλουν αυτοι! Γι αυτους με τετοιους βαθμους εισαι αστερι, ειδικα αν εχεις και ενα lower... Ε δν χρειαζεσαι κατι αλλο... ! Τωρα για τις εταιριες θ ς στεναχωρησω αλλα ολες οι εταιριες που κινουνται στο εσωτερικο της χωρας θελουν βισμα, και γερο μαλιστα... ! Εγω εκανα πρωτο μπαρκο Μινωικες κ δευτερο Bluestar/Superfast. Ενα πραγμα θ ς πω ς περιπτωση π εχεις βισμα ν μπεις ς μια εξ αυτων...

Τις Μινωικες τις σιχαθηκα, τη Bluestar τη λατρεψα!:P Οσον αφορα τ οικονομικο τωρα ς αυτες τις εταιριες, ο πρωτοετης στις μινωικες παιρνει 660 γτ ειναι αποκλειστικα επιδοτουμενα κ ο δευτεροετης απο 2000 μεχρι 2500 γτ τοτε ς ναυτολογούνε τζοβενο και κανεις ολες τις χαμαλοδουλειες στα γκαραζ κ ουσιαστικα δν βρισκεις χρονο ν ανεβαινεις στη γεφυρα ν μαθαινεις, οποτε ουσιαστικα δν εισαι δοκιμος! Στην ΑΝΕΚ ο πρωτοετης παιρνει γυρω στα 400-500 και εκει εισαι λιγο απ ολα... ! Απ αυτη την εταιρια εχω ακουσει τ πιο κουφα! Ο δοκιμος κανει δουλειες μεχρι κ του λογιστηριου...

Ο δευτεροετης παιρνει γυρω στο 1000. Για Superfast/Bluestar τωρα ο πρωτοετης ξεκιναει με 1800-2000! Ειναι η μονη εταιρια μεσα π δινει στο πρωτοετη κιολας τοσα! Και στο δευτεροετη σχεδον τ ιδια! Αλλα πολυ πιο χαλαρα τ πραγματα εκει... Δν μπορω ν πω οτι δουλιτσα κ αγγαριες δν εχει, αλλα εξαρταται κ απο τ καραβι π θ ς στειλουν. Βεβαια δν συγκρινεται μ καμια απο τις προαναφερθεισες εταιριες... Αστερια ς λεω η πλειοψηφεια των ανθρωπων στα καραβια εκει μεσα περα απο μερικους μεγαλους γεροξεκουτιδες π τ παιζουν ιστοριες... Αυτα, ελπιζω ν ς βοηθησα!:)


Μπηκα απο το δικο μου λογαριασμο. Ευχαριστω για την απαντηση ναι με βοηθησες!
Εχω και lower ευτυχως. Ετσι εξηγειται γιατι αστραψε το ματι τους οταν με ειδαν Εικόνα
Για Μινωικες ρωτησα μια κοπελα απο αεν και επαιρνε τοσα οσα ειπες αλλα ειπε οτι δεν παιρνουν δευτεροετεις κατι τετοιο.
Στην ΑΝΕΚ ειναι μια φιλη μου και πηγε απο αναγκη γιατι κοντεψε να χασει το εξαμηνο μου ειπε και παιρνει 550 νομιζω! Και δεν τους μαθαινουν τιποτα.
Για Superfast ενδιαφερομαι γιατι φαινεται καλη εταιρια οπως λες κι εσυ. Δεν ειχα ιδεα οτι παρνουν τοσα χρηματα. Βασικα τις παιρνουν ευκολα τις κοπελες σ'αυτη την εταιρια;
Σορρυ και κατι ακομη, αμα με το καλο τελειωσω τη σχολη ξερεις τι παιζεται στο να βρεις δουλεια σε εταιριες του εξωτερικου με ελληνικη σημαια; Ξερεις καμια; Ειχα γνωρισει καποιον που δουλευει στην Αμερικη και παιρνει 6000 τον μηνα ενω ειναι 26 χρονων Εικόνα Αλλα για κοπελες θα ειναι δυσκολο πιστευω...
nikosl86
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 19, 2011 5:11 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2011)

Δημοσίευση από nikosl86 »

Ρε παιδια να σας ρωτησω γιατι ενδιαφερεται ενας φιλος μου. Εχει τελειωσει πανεπιστημιο αλλα σκεφτεται να τελειωσει και ΑΕΝ. Η προκηρυξη ποτε βγαινει για να συμπληρωθουν οι κενες θεσεις; Η' πρεπει να κανει αιτηση οταν κανουν και τα παιδια απο πανελληνιες?
CR93

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2011)

Δημοσίευση από CR93 »

nikosl86 έγραψε:Ρε παιδια να σας ρωτησω γιατι ενδιαφερεται ενας φιλος μου. Εχει τελειωσει πανεπιστημιο αλλα σκεφτεται να τελειωσει και ΑΕΝ. Η προκηρυξη ποτε βγαινει για να συμπληρωθουν οι κενες θεσεις; Η' πρεπει να κανει αιτηση οταν κανουν και τα παιδια απο πανελληνιες;


Εληξε η προθεσμια για φετος! Μεχρι 4 αυγουστου ηταν νομιζω
Anonymous

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2011)

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα σας, καποιοα πραγματα θελω να ρωτησω.1. Ειμαι 24 χρονων, εχω ενα πτυχιο απο πανεπιστημιο, υπαρχει η δυνατοτητα να δωσω με κατατακτηριες για τις ΑΕΝ ή οι μονες δυνατοτητες ειναι με το απολυτηριο λυκειου και πανελληνιες;

2. Αργοτερα ως δοκιμος και μετα ως αξιωματικος δεδομενου οτι θα ειμαι πιο μεγαλος απο το μεσο ορο ηλικιας θα εχω τις ιδιες ευκαιριες εργασιας με τους υπολοιπους; Επηρεαζει δηλαδη η ηλικια σε αυτην την περιπτωση τις ναυτιλιακες εταιρειες για να παρουν καποιον;

3. Καλο ειναι να τους παρουσιαζεις ολα τα χαρτια σου πχ πτυχια αγγλικων αλλα πτυχια ή να μην τα δειχνεις γιατι αν δουν πολλα θα θεωρησουν οτι εσυ μετα απο λιγο καιρο θα θες να φυγεις και ετσι θα ειανι δυσκολοτερο να σε προσλαβουν.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες