Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ελενη
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Παρ Δεκ 10, 2010 4:17 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από ελενη »

Προσωπικά, συγνώμη κιόλας που ανακατεύομαι, δημοκρατία έχουμε και ο καθένας λέει ότι θέλει, πιστεύω πως ο καθείς νοιάζεται για το τομάρι του αγαπητέ φίλε emth. ΄δεν ξέρω αν έχεις παιδιά, οικογένεια, ή ότιδήποτε, αυτό που θα πώ είναι το εξής :

Όταν ήρθαν να πάρουν τους Εβραίους, δεν διαμαρτυρήθηκα, γιατί δεν ήμουν Εβραίος.
Όταν ήρθαν για τους κομμουνιστές δεν φώναξα, γιατί δεν ήμουν κομμουνιστής.
Όταν κατεδίωξαν τους τσιγγάνους, ούτε τότε φώναξα, γιατί δεν ήμουν τσιγγάνος.
Όταν έκλεισαν το στόμα των Ρωμαιοκαθολικών που αντιτάσσονταν στο φασισμό,
δεν έκανα τίποτα γιατί δεν ήμουν καθολικός.
Μετά ήρθαν να συλλάβουν εμένα,
αλλά δεν υπήρχε πια κανείς να αντισταθεί μαζί μου...

Μας 'εχουν κάνει να φαγονόμαστε μεταξύ μας, θαρρείς και αν απολύσουν τους εποπ θα πάρεις πιο πολλά χρήματα. Φοβάμαι πως δεν θα πάρεις, κάθε άλλο μάλιστα, αν έχουν την Δύναμη να Απολύσουν εποπ (που ευτυχώς δεν θα το κάνουν) τότε θα έχουν την δύναμη να απολύσουν και εμθ, και συνοριαφύλακες και ειδικούς φρουρούς, ακόμα και εμένα που είμαι απο σχολή, απλά ανήκω σε άλλο υπουργείο. Αν το σώμα που είστε όλοι εσείς (σμυ, εποπ, εμθ, ευελπίδων) - Ακόμα και με την αυστηρη ιεραρχία που έχετε, δεν είστε ενωμένοι, αν σπάσει ένας κρίκος, τότε θα σπάσετε όλοι. Λυπάμαι που σκέφτεστε με αυτόν τον τρόπο, και είμαι μόλις 23 με μόλις 5 χρόνια υπηρεσία στην ΕΛΑΣ ...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από Greek_Army »

Καμία σχέση οι ένοπλες δυνάμεις με τα σώματα ασφαλείας το έχουμε πει 20 φορές
...
ελενη
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Παρ Δεκ 10, 2010 4:17 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από ελενη »

Και βεβαια καμια σχεση, σε ολη την δομη τους, αλλωστε εισηχθηκα στο forum γιατι ενδιαφερομαι για πολυ δικους μου ανθρωπους. απλα, ειναι ασχημο να ακουγονται τετοια πραγματα με εμπαθεια απεναντι στους εποπ. βεβαια ολοι λενε την γνωμη τους, αυτο αλλωστε ειναι δικαιωμα

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από dn24 »

ελενη έγραψε:Προσωπικά, συγνώμη κιόλας που ανακατεύομαι, δημοκρατία έχουμε και ο καθένας λέει ότι θέλει, πιστεύω πως ο καθείς νοιάζεται για το τομάρι του αγαπητέ φίλε emth. ΄δεν ξέρω αν έχεις παιδιά, οικογένεια, ή ότιδήποτε, αυτό που θα πώ είναι το εξής :

Μας 'εχουν κάνει να φαγονόμαστε μεταξύ μας, θαρρείς και αν απολύσουν τους εποπ θα πάρεις πιο πολλά χρήματα. Φοβάμαι πως δεν θα πάρεις, κάθε άλλο μάλιστα, αν έχουν την Δύναμη να Απολύσουν εποπ (που ευτυχώς δεν θα το κάνουν) τότε θα έχουν την δύναμη να απολύσουν και εμθ, και συνοριαφύλακες και ειδικούς φρουρούς, ακόμα και εμένα που είμαι απο σχολή, απλά ανήκω σε άλλο υπουργείο. Αν το σώμα που είστε όλοι εσείς (σμυ, εποπ, εμθ, ευελπίδων) - Ακόμα και με την αυστηρη ιεραρχία που έχετε, δεν είστε ενωμένοι, αν σπάσει ένας κρίκος, τότε θα σπάσετε όλοι. Λυπάμαι που σκέφτεστε με αυτόν τον τρόπο, και είμαι μόλις 23 με μόλις 5 χρόνια υπηρεσία στην ΕΛΑΣ..


για ολα οι εποπ φταιει. Δεν πειραζει, ας απολυθουν οι εποπ σε συνδυασμο με την 9μηνη θητεια θα καλοπερασουν μερικοι που μολις μπηκαν οι εποπ αραξαν. Κακοι συναδερφοι υπαρχουν σε ολους τους βαθμους. Και εποπ, και αξιωματικοι, και εμθ. Τι κι αν ο αλλος τελειωσε ευελπιδων; Στη μοναδα θα κριθει. Τουλαχιστον οι εποπ που συμπληρωνουν τωρα 9 χρονια ζωης στο στρατευμα, εδωσαν κ εξετασεις γραπτες για τη μονιμοποιηση. Οι εμθ εδωσαν; Που για ολα φταινε οι εποπ. Αντι να ειμαστε ενωμενοι, βγαζουμε τα ματια μας με τα χερια μας μονοι μας. Για αυτο οι αξ. Κοι βρισκουν εδαφος και εκμεταλευονται καταστασεις, γιατι εμεις οι υπαξιωματικοι δεν ειμαστε ενωμενοι. Που αντι να κοιταμε τη παρτη μας, παμε να βγαλουμε το ματι του αλλου.λες κ αν η 3η σειρα δεν μονιμοποιηθει θα σωθει ο στρατος. Εγω μπορει να εχω παιδια κ οικογενεια, γιατι να χασω το ψωμι μου εαν ειμαι ικανος; Ποιος θα το κρινει αυτο; Οι αξιωματικοι μου και η οποια αξια μου. Για αυτο σαν εθνος σε πολλα δεν παμε μπροστα. Ελενη, σου βγαζω το καπελο. Αυτο θα πει υπευθυνη απαντηση.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από TEIN »

Ετσι οπως μας καταντησε το κρατος ολοι-το μεγαλυτερο ποσοστο τουλαχιστον-κοιτανε πως να λουφαρουνε και δεν τους ενδιαφερει τιποτα αλλο και δεν ξερω αλλα μερικες φορες λεω... Καλα κανουν!
POLITHS

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από POLITHS »

Συναδελφοι μολις μιλησα με συναδελφο ο οποιος υπηρετει στο αφγανισταν οπου σημερα τους επισκεφτηκε ο αρχηγος γες και τους μιλησε. Τους ενημερωσε οτι παραμονη πρωτοχρονιας υπεγραψε την μονιμοποιηση της 3 σειρας και πως να μην ανησυχουν οι υπολοιπες σειρες καθως θα ακολουθησουν και αυτες την ιδια διαδικασια μονιμοποιησης με την1,2,3 σειρα. Επισης ειπε πως τα εκτος εδρας δεν θα μειωθουν και θα παραμεινουν ως εχουν. Καλο απογευμα
TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από TEIN »

Πολυ καλα νεα, μακαρι να υλοποιηθουν βεβαια γιατι, λυπαμε που το λεω, απο λογια εχουμε χορτασει ολοι μας και το τεκμηριωνω αμεσως...

Για τις μεταθεσεις τι μας ειπαν οι αρχηγοι των διευθυνσεων;

Οτι δεν γινουν ΜΟΝΟ οι απαραιτητες Διοτι δεν υπαρχει χρημα. Και τι εγινε;

Ητανε αρκετα ποιο πολλες απο της προυγουμενης χρονιας!

Άβαταρ μέλους
POLITHS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από POLITHS »

Φιλε αλλο το ενα αλλο το αλλο το ενα επηρεαζει μεν τα στελεχη αλλα ενταξει ενω το δευτερο ειναι ζητημα ζωης και οτι λεγεται εχει βαρος αυτο πιστευω. Απο την στιγμη που βγηκαν τα ονοματα της 3 σειρας μπηκε το νερο στο αυλακι οσο για τα υπολοιπα παιδια θα [αρουν και αυτοι την σειρα τους και θα μονιμοποιηθουν μην αγχωνεστε

TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από TEIN »

Μακαρι, το ευχομαι ολοψυχα να γινει και να μονιμοποιηθουνε ολοι, ειναι πολλα παιδια-και οικογενειαρχες βεβαια- που το αξιζουνε...
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από dn24 »

POLITHS έγραψε:Συναδελφοι μολις μιλησα με συναδελφο ο οποιος υπηρετει στο αφγανισταν οπου σημερα τους επισκεφτηκε ο αρχηγος γες και τους μιλησε. Τους ενημερωσε οτι παραμονη πρωτοχρονιας υπεγραψε την μονιμοποιηση της 3 σειρας και πως να μην ανησυχουν οι υπολοιπες σειρες καθως θα ακολουθησουν και αυτες την ιδια διαδικασια μονιμοποιησης με την1,2,3 σειρα. Επισης ειπε πως τα εκτος εδρας δεν θα μειωθουν και θα παραμεινουν ως εχουν. Καλο απογευμα


αυτα ειναι νεα συναδερφε. Ας τα ακουσουν μερικα ατομα που αγχωναν τον κοσμο. Κ για τα εκτος εδρας πολυ θετικη ειδηση, με αυτα τα χρηματα εμεις πληρωνουμε ενα μεγαλο μερος απο το ενοικιο μας. Αυτες ειναι ευχαριστες ειδησεις.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
POLITHS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από POLITHS »

Καλησπερα dn24 πιστευω να ειδες τα νεα που εγραψα για την μονιμοποιηση ευχαριστα ετσι: Αυτα για τους δυσπιστους α! Εγινε και ενργο μελος ολεον θα τα λεμε
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από dn24 »

POLITHS έγραψε:Καλησπερα dn24 πιστευω να ειδες τα νεα που εγραψα για την μονιμοποιηση ευχαριστα ετσι: Αυτα για τους δυσπιστους α! Εγινε και ενργο μελος ολεον θα τα λεμε


καλως ηρθες λεβεντη και σαν ενεργο μελος πλεον, επιτελους η πολυποθητη μονιμοποιηση. Μας ειχαν κουρασει μερικα ατομα. Δεν λεω, δικαιωμα του καθενος να εκφραζει την ανησυχια του, ανθρωπινο κ θεμιτο ειναι, αλλα κ η ανησυχια εχει τα ορια της, τελοσπαντων ολοι ανεχομαστε ολους, αρκει να υπαρχει σεβασμος.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
ARIS

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από ARIS »

ενας θεος ξερει! του κυριου βοηθομεεν!
ελενη
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Παρ Δεκ 10, 2010 4:17 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από ελενη »

Τι τελεια νεα ήταν αυτά! Συγχαρητήρια σε όλους και καλή επιτυχία και στην 4η. Εντελώς πληροφοριακά ενημερώνω πως στην ιστοσελίδα του ΥΠΕΘΑ υπάρχει ενημέρωση με τίτλο "Παραμονή ΕΠΟΠ στις ΕΔ" και πληροφορεί τον κόσμο πως με τον νόμο 3883/2010 ανανεώνεται η ισχυει του νόμου του 2001 για μονιμοποίηση εποπ και απλά προσθέτουν και τους νέους εφοπ (με 3χρονια θητεία χωρίς δυνατότα μονιμοποίησης).
maria30
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 18, 2010 2:53 am
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από maria30 »

Καλησπερα παιδια... Χρονια πολλα και καλη χρονια! Λοιπον τα νεα ειναι ευχαριστα... Ηρθε χαρτι στις μοναδες επισημο το οποιο διαψευδει ολα τα δημοσιευματα και λεει πως θα μονιμοποιηθουν ολες οι σειρες ΕΠΟΠ κανονικοτατα...

αυτα για οσους επιμενουν στο ''ακουγετε. Αυτο και το αλλο και το παραλο"

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης