Αλεξιπτωτιστές: Μειωμένη θητεία

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
vag_al
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Ιαν 13, 2009 6:51 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Μειωμένη θητεία

Δημοσίευση από vag_al »

Ισως τοuς εκοψαν για αλλοuς λογους. δεν θελο να πιστευω οτι τοuς εκοψαν λογο 9μηνοu... Εχω και ζωνη στο ταεκβοντο, γνωσεις σε χαπκιντο και κικ μποξ... τι να πω. Ευχαριστω παντως... να εισαι καλα...

Petros_LoK
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ Ιαν 09, 2009 5:32 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Μειωμένη θητεία

Δημοσίευση από Petros_LoK »

Οχι φιλε περνουν ακομη αλεξιπτωτιστες ενα φιλος που ειχε δηλωσει μπηκε... Αλλα Βρεχει π... ς
Anonymous

Αλεξιπτωτιστές: Μειωμένη θητεία

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σου φιλε. πανε τωρα δυο μισι χρονια που εχω απολυθει τοτε λεγανε οτι θα κοβανε τα αλεξιπτοτα για τους εφεδρους φανταρους και θα τρεχανε μονο μονιμη αλλα Ηταν βλακιες πανε κανονικα... εγω στο κεντρο εκανα τρεις μηνες και στην σβεα 6 βδομαδες'

10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Μειωμένη θητεία

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

απενηστος έγραψε:το πανε τοτε μαλλον να βαλουν μονο εποπ το ειχανε πει οτι θα το Κανουν και μαλλον ηρθε η ωρα οποιος προλαβει προλαβε.



09 α ΕΣΣΟ πιστευω προλαβαίνουμε...
Παντως το πιστευω αυτο που λες οτι θα μπορουν μονο ΕΠΟΠ.
Ειδικα αν γίνει 9 μηνο δεν παιζει να μπορουν οι εφεδροι πλεον
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Anonymous

Αλεξιπτωτιστές: Μειωμένη θητεία

Δημοσίευση από Anonymous »

Ε ναι βαλτα κατω να δεις αν ειναι με 9μηνο κεντρο ΤΠεν σχαλ βαλε και την ειδικοτητα εφυγε το 6μηνο βαλε και την αδεια οδοιπορικα κτλ ποσο να κατσεις στην μοιρα 2 μηνες και μιλαω χωρις να χασεις σχολη και να εισαι παραμενοντας χωρις λυβ νομιζω οτι ετσι και γινει 9 μηνο θα πανε μονο εποπ η αν δεν γινειθα περικοψουν την εκπαιδευση για να γινει ποιο γρηγορα με αποτελεσμα να μην ειναι καλη
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Μειωμένη θητεία

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

απενηστος έγραψε:Ε ναι βαλτα κατω να δεις αν ειναι με 9μηνο κεντρο ΤΠεν σχαλ βαλε και την ειδικοτητα εφυγε το 6μηνο βαλε και την αδεια οδοιπορικα κτλ ποσο να κατσεις στην μοιρα 2 μηνες και μιλαω χωρις να χασεις σχολη και να εισαι παραμενοντας χωρις λυβ νομιζω οτι ετσι και γινει 9 μηνο θα πανε μονο εποπ η αν δεν γινειθα περικοψουν την εκπαιδευση για να γινει ποιο γρηγορα με αποτελεσμα να μην ειναι καλη


Ακρίβως... Εικόνα
Πιστευω οτι κατα 99% οι αλεξιπτωτιστες με τη μείωση θητείας θα μπορόυν να καταταγούν μόνο τα μόνιμα στελέχη...
Αυτο νομίζω οτι θα εχει και αρνητική και θετική πλεύρα...
Η αρνητική θα είναι οτι δεν θα παίρνουν μια εμπειρία και οι έφεδροι, που σε περίπτωση πολέμου θα ειναι μεγάλο + ... Εικόνα
Και το θετικό οτι θα υπάρχει καλύτερη εκπέδευση και πιο σωστή αφου τα μόνιμα στελέχη θα εκπεδεύονται πάνω σε αυτο μόνιμα... Εικόνα

Αυτά πιστευω!
Πάντως θεωρω ανούσιο προσωπικά να μην πηγαίνουν οι έφεδροι στΑ αλεξίπτωτα αφου για τα μόνιμα στελέχη υπάρχει το ΕΤΑ που ξέρουμε όλοι σε τι επίπεδο βρίσκεται...
Εικόνα
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Anonymous

Αλεξιπτωτιστές: Μειωμένη θητεία

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας! Ξερετε αν παιρνουνε 9 μηνιτη στα αλεξιπτωτα;
Anonymous

Αλεξιπτωτιστές: Μειωμένη θητεία

Δημοσίευση από Anonymous »

Μπαινω κι γω Αυγυστο, οντως πρεπει να περνουν εφεδρους αν και οταν ηταν 12μηνο δν επερναν εννιαμηνιτες (μειωμενης θητειας στην κατηγορια την οποια ανηκω κι γω).

Μπορει καποιος με ασφαλεις πληροφοριες εκ των εσω να μου πει αν περνουν 8μηνα (τωρινη μειωμενη θητεια) στα αλεξιπτωτα;

Anonymous

Αλεξιπτωτιστές: Μειωμένη θητεία

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια χαρα στην παρεα σα. ηθελα να ρωτησω αν περνουν αλεξιπτωτιστες με τον νεο νομο (9 μηνη θητεια) επισης υπαρχει περιπτωση να ερθει το χαρτι και να παω στον ασπροπυργο, αν οχι τι πρεπει να κανω; αν ξερει καποιος ας απαντησει. ευχαριστω
dimitris1987
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Σεπ 02, 2008 2:09 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Μειωμένη θητεία

Δημοσίευση από dimitris1987 »

Καλησπερα σε ολους. Λοιπον επειδη ειμαι αλεξιπτωτα αυτην τι στιγμη που γραφω. Φιλε μπαμπη το αν παιρνουν αλεξιπτωτα και με το νεο νομο 9 μηνο δεν το γνωριζω ρωτα στρατολογια... Οταν σου ερθει το χαρτι δεν πας κατ'ευθειαν στην 2Μαλ... Περνας απο καποια σταδια δλδ. Παρουσιαζεσαι οπου παρουσιαζεσαι τεσ, πα μετα δηλωνεις αν θελεις να παραμεινεις ΕΔ Και μετα δεινεις αθληματα. Αν περασεις τα αθληματα τοτε πας για ΠΕΝ για 3 εβδομαδες στην κρητη. Και μετα ερχεσε στην σχαλ. Περνας και το σβεα που ειναι σαν παιχνιδι... (μην ακουτε τι λενε το σβεα το περνανε ολοι απλος εχει τρεξιμο Για να εχεις αντοχη... Εκτος εν εισαι τοσο γιωτας που κοπεις.) ... Και μετα το σβεα ερχεσε στην Μαλ. Δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγμα σας τα λεω απο πρωτο χερι ειμαι 306 σειρα... Ειναι λιγο η προσαρμογη στην αρχη και μετα ειναι ολα οκ... Τα αλεξιπτωτα αξιζουν ειναι πολυ καλη εμπειρια...
Anonymous

Αλεξιπτωτιστές: Μειωμένη θητεία

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπέρα.

Διάβασα προηγούμενες σελίδες αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό. Προφανώς έχει γίνει αναφορά αλλά δεν το βρήκα.

Νοέμβρη μπαίνω στρατό (πεζικό) αλλά θέλω να δηλώσω αλεξίπτωτα. Με 9μηνη θητεία που έχουμε πλέον μπορώ ή έχει αλλάξει κάτι; Αν το δηλώσω μόλις μπω στο πεζικό με αλλάζουν κατευθείαν ή μόλις τελειώσω τις 3 πρώτες εβδομάδες θα πάω στο ΣΑΛ;

Ευχαριστώ
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Μειωμένη θητεία

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

IoSpy έγραψε:Καλησπέρα.

Διάβασα προηγούμενες σελίδες αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό. Προφανώς έχει γίνει αναφορά αλλά δεν το βρήκα.

Νοέμβρη μπαίνω στρατό (πεζικό) αλλά θέλω να δηλώσω αλεξίπτωτα. Με 9μηνη θητεία που έχουμε πλέον μπορώ ή έχει αλλάξει κάτι; Αν το δηλώσω μόλις μπω στο πεζικό με αλλάζουν κατευθείαν ή μόλις τελειώσω τις 3 πρώτες εβδομάδες θα πάω στο ΣΑΛ;

Ευχαριστώ


3-4 μερες μετα την ορκωμοσια θα πας.
Φιλε δυσκολο πολυ να παρει το νοεμβρη αλεξιπτωτα.
Πολυ πιθανο να ειναι και η τελευταια σειρα.
Εγω τουλαχιστον αυτο ακουω μεσα.
Εγω θα προτεινα να μην ειχε παρει ουτε τον αυγουστο.
Δεν γινεται 9μηνο και αλεξιπτωτα.
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Violent
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 01, 2009 7:09 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Μειωμένη θητεία

Δημοσίευση από Violent »

Ρε παιδια τεληκα τι γηνετε στα αλεξηπτοτα;
περνουν παιδια που κανουν την θητεια τους στο 9μηνο η οχι;
αλλοι με λενε οχι αλλοι με λενε ναι.
:P
Άβαταρ μέλους
Snakeshit
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 749
Εγγραφή: Τετ Δεκ 03, 2008 11:32 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Μειωμένη θητεία

Δημοσίευση από Snakeshit »

Πάντως, άντε να καταργείται σιγά σιγά η θητεία στα αλεξίπτωτα για να μείνουν λιγότεροι και καλοί.
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Μειωμένη θητεία

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

Snakesh*t έγραψε:Πάντως, άντε να καταργείται σιγά σιγά η θητεία στα αλεξίπτωτα για να μείνουν λιγότεροι και καλοί.


Eγω το χω ξαναπει.9μηνο και αλεξιπτωτα δεν παει.

Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες