Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

κωστας έγραψε:Παιδια μια ερωτηση. Φεβρουαριο μπαινω ναυτικο. Θελω ομως να παω αλεξιπτωτιστης. Τωρα τι πρεπει να κανω ωστε αν δεν με δεχτουν στους αλεξιπτωτιστες να υπηρετησω κανονικα στο ναυτικο. Γινεται αυτο που λεω; Και αν ναι τι πρεπει να κανω;


Δεν γίνεται

ΜΙΧΑΛΗΣ

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ »

Γειά σε όλους κ χρόνια πολλά... Θα ήθελα να κάνω ορισμένες ερωτήσεις... Ελπίζω να το γράφω στο σωστό topic... Θέλω να πάω στην Α. Ε. Ν. Αλλά μετά τν σχολή πρέπει να κάνω αναγκαστική θητεία στο Π. Ν.(απ'οτι ξερω) ...
  • Όταν πάς στο Π. Ν. Πέρνεις τν θέση με τν οποία αποφοίτησες απ'την σχολή (π. Χ. ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Γ') ; Αν ναι... Πληρώνεσαι;
  • Άν οχι... Γίνεται να πάω στους Πεζοναύτες ή και εκεί πρέπει να πάς μόνιμος;
  • Η Μ. Α. Κ. Είναι το ίδιο με τους Πεζοναύτες;
Αυτές προς το παρόν... ;) :p

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

1. Δεν γνωρίζω αλλά καλύτερα να το γράψεις εδώ

2. Για να υπηρετήσεις στις ειδικές δυνάμεις θα πρέπει να μην έχεις τελειώσει την ΑΕΝ γιατί μετά μπαίνεις αυτόματα στο πολεμικό ναυτικό

3. Όχι στο φόρουμ έχουμε ξεχωριστά θέματα και για τα δύο

Μητσος1993
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2012 4:11 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Μητσος1993 »

Καλησπέρα. Είμαι 18 ετών και βρίσκομαι στο πρώτο έτος των σπουδών μου. Στην αρχή του προηγούμενου καλοκαιριού είχα πάει και είχα πάρει αναβολή του στρατού λόγω σπουδών, πράγμα το οποίο μετάνιωσα και θα ήθελα να την ακυρώσω τον ερχόμενο χρόνο. Τώρα το θέμα που με απασχολεί είναι ότι όταν ήμουν ακόμα σχολείο είχα δηλώσει στο ΚΕΠ για ναυτικό. Τώρα όμως αποφάσισα ότι θέλω να δηλώσω για πεζοναύτης. Η ερώτησή μου είναι η εξής: Γίνεται τώρα να πάω στο ΚΕΠ και να αλλάξω την επιλογή μου και γενικά υπάρχει κάποιος τρόπος που μπορεί να γίνει αυτή η αλλαγή ή δεν μπορώ να κάνω πλέον τίποτα;

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

typos

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από typos »

Φιλε το τι ζητησες οταν περασες περιοδευων δεν εχει καμια μα καμια σημασια. Δες στο stratologia.gr τι λεει για τις πληροφοριες κατανομης σου. Εαν εχεις κατανεμειθει στρατο ξηρας τοτε κανενα προβλημα, εαν εχεις κατανεμηθει ναυτικο, ξεχνα τους πεζοναυτες, δε μπορεις να κανεις τιποτα πλεον.

Μητσος1993
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2012 4:11 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Μητσος1993 »

Ευχαριστώ για την απάντησή σου. Εφόσον έχω πάρει αναβολή οπότε δεν θα μπω στρατό φέτος, δεν μπορώ τώρα να αλλάξω την επιλογή μου ώστε να μπορώ να πάω για πεζοναύτης; Και αν έχω κατανεμηθεί ναυτικό τότε δεν μπορώ να δηλώσω ούτε ειδικές δυνάμεις;

Ευχαριστώ

typos

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από typos »

Οπως σου ειπα, εαν εχεις κατανεμειθει ναυτικο, τοτε δε μπορεις να κανεις απολυτως τιποτα.Ειδικες δυναμεις μονο απο στρατο ξηρας, ουτε απο αεροπορια ουτε απο ναυτικο. Το οτι εχεις αναβολη δεν εχει καμια σημασια, εαν στο συστημα σε περασαν σαν μελλοντικο ναυτακι, τοτε δε μπορεις να κανεις κατι.

Μητσος1993
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2012 4:11 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Μητσος1993 »

Τελικά με έβαλαν στρατό ξηράς. Και τώρα πως μπορώ να δηλώσω για πεζοναύτης; Να σαι καλά και συγνώμη για την αναστάτωση.
Άβαταρ μέλους
aggelos2288
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2012 4:25 am
Επικοινωνία:

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από aggelos2288 »

Παιδια πριν λιγες μερες εκανα την αναβολη μου κ μου ηρθε το χαρτι κ εγραφε για ΠΝ.

αμα παω στρατο για θητεια θελω να παω λοκ. Αποτι διαβασα αμα παω ναυτικο δεν γινεται... Μπορω να παω στρατολογια να το αλαξω;

Ξεχασα να προσθεσω οτι η αναβολη ειναι μεχρι το 2020
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν γίνεται να το αλλάξεις πόσες φορές θα το γράψουμε;
Άβαταρ μέλους
aggelos2288
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2012 4:25 am
Επικοινωνία:

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από aggelos2288 »

Καλα ρε παιδια δεν ειναι πολυ κουφο να μην μπορει καποιος να αλαξει που θελει να παει εφοσον εχει μεγαλο περιθωριο ακομα;

οσο περναει ο καιρος ολο κ πιο μεγαλες *!*&#**! Ακουω για το συστημα μας και απογοητευομαι...

εγω ειχα παει πρην κανα 2 χρονακια σχεδον κ εβαλα ναυτικο μαζι με Ε. Δ για να μπω ουκ... Μετα εμαθα οτι δεν γινεται ουκ μεσω θητειας και λεω δεν πειραζει υπαρχουν κ τα λοκ... Και μετα ακουω και αυτο και εφαγα τεραστια ξενερα... Τι να πω, ελεος απλα!Εικόνα
Άβαταρ μέλους
arxaios
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 16, 2011 2:33 pm
Τοποθεσία: FOITHTHS
Επικοινωνία:

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από arxaios »

Ειχες βισμα φιλε και σε εβαλαν; Γιατι απο οσο ξερω εχουν σταματησει οι μεταταξεις...
Άβαταρ μέλους
aggelos2288
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2012 4:25 am
Επικοινωνία:

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από aggelos2288 »

Δεν ξερω αμα λες εμενα... Αμα λες εμενα μαλλον δεν διαβασες το μυνημα μου σωστα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες