Αναβολή για λόγους υγείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
saetron
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2011 3:14 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από saetron »

Σε ευχαριστω εκ βαθεων για την βοηθεια σου... Μου δωσες ελπιδες... Εστω μια αναβολη θα σωσει την κατασταση... Να εισαι καλα :)
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

saetron έγραψε:Σε ευχαριστω εκ βαθεων για την βοηθεια σου... Μου δωσες ελπιδες... Εστω μια αναβολη θα σωσει την κατασταση... Να εισαι καλα :)


Τίποτα ότι άλλο θες εδώ είμαστε
help-please
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 12, 2011 8:41 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από help-please »

Συγγνωμη αν κανω καποιο λαθος απλως δεν ξερω πως να στειλω μηνυμα. Εχω παρει 3 αναβολες, η 1η για σπουδες σε ΙΕΚ, η δευτερη Ηταν Δωδεκαμηνη για λογους υγειας πριν παρουσιαστω και η 3η Εξαμηνη παλι για λογους υγειας αφου υπηρετησα 2,5 μηνες. Δικαιουμαι αλλη αναβολη για λογους υγειας ή δε γινεται να παρω αλλη αναβολη επειδη ηδη εχω παρει 3; Επισης μπορειτε να μου πειτε ποτε 8α ξαναπαρουσιαστω, την εξαμηνη αναβολη την πηρα στις 18-04-2011.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

help-please έγραψε:Συγγνωμη αν κανω καποιο λαθος απλως δεν ξερω πως να στειλω μηνυμα. Εχω παρει 3 αναβολες, η 1η για σπουδες σε ΙΕΚ, η δευτερη Ηταν Δωδεκαμηνη για λογους υγειας πριν παρουσιαστω και η 3η Εξαμηνη παλι για λογους υγειας αφου υπηρετησα 2,5 μηνες. Δικαιουμαι αλλη αναβολη για λογους υγειας ή δε γινεται να παρω αλλη αναβολη επειδη ηδη εχω παρει 3; Επισης μπορειτε να μου πειτε ποτε 8α ξαναπαρουσιαστω, την εξαμηνη αναβολη την πηρα στις 18-04-2011.


1. Η αναβολή για σπουδές δεν έχει καμία σχέση με τις αναβολές για λόγους υγείας, έχεις συμπληρώσει 18μήνες μπορείς να πάρεις άλλη μια 6μηνη...
2. Η αναβολή σου λήγει 18-10-2011 άρα θα μπεις τον Νοέμβριο

ΣΕΠ

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από ΣΕΠ »

Παιδιά επειδή έχω ακούσει πολλές διαφορετικές γνώμες από πολλούς θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να σου χορηγήσουν υποχρεωτική αναβολή για λόγους υγείας;
Εχώ έχω κάποιο πρόβλημα στην σπονδυλική μου στήλη και θα ήθελα να ξέρω αν τύχω σε κανα περίεργο γιατρό και μου δώσει καμιά αναβολή με το ζόρι τι πρέπει να κάνω;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Nassos »

Θα πρέπει να είναι κάτι πολύ σοβαρό για να σου τη δώσουν έτσι. Και συνήθως αν επείγει χειρουργείο.
Geo12
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 5:49 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Geo12 »

Γειά σας
συγχαρητηρία για την δουλειά που κάνετε! Εχω πάρει εξάμηνη αναβολή για λόγους υγείας η οποία λήγει στις 2 Νοεμβρίου 2011, θα μπώ κανονικά με την Εσσο του Νοεμβρίου (αυτό θέλω) ή θα με βάλοθν με την επόμενη Εσσο; Επίσης έχω 1 χαρτί απο τη στρατολογία που λέει οτι η αναβολή είναι μέχρι εκείνη την ημερομηνία και οτι πρέπει να επικοινωνήσω μαζί τους για να μοθ δώσουν πληροφορίες για την επανακατάταξη μου. Δηλαδή να μην περιμένω χαρτί κατάταξης απο την αστυνομία;
υ. Γ Είναι η πρώτη εξαμηνη που έχω πάρει και ειμαι Ι1 κανονικά. Σας ευχαριστώ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Geo12 έγραψε:Γειά σας
συγχαρητηρία για την δουλειά που κάνετε! Εχω πάρει εξάμηνη αναβολή για λόγους υγείας η οποία λήγει στις 2 Νοεμβρίου 2011, θα μπώ κανονικά με την Εσσο του Νοεμβρίου (αυτό θέλω) ή θα με βάλοθν με την επόμενη Εσσο; Επίσης έχω 1 χαρτί απο τη στρατολογία που λέει οτι η αναβολή είναι μέχρι εκείνη την ημερομηνία και οτι πρέπει να επικοινωνήσω μαζί τους για να μοθ δώσουν πληροφορίες για την επανακατάταξη μου. Δηλαδή να μην περιμένω χαρτί κατάταξης απο την αστυνομία;
υ. Γ Είναι η πρώτη εξαμηνη που έχω πάρει και ειμαι Ι1 κανονικά. Σας ευχαριστώ


Θα μπεις Φεβρουάριο θα σου παραθέσω και την παρακάτω παράγραφο που είναι από την πρόσκληση στρατεύσιμων της Α ΕΣΣΟ 2011

"Τους στρατευσίμους των Κλάσεων της παραγράφου 1β της

παρούσας που έτυχαν Αναβολής κατάταξης για λόγους Υγείας, εφόσον Η ημερομηνία

λήξης της περιλαμβάνεται στο διάστημα από 1 Νοεμβρίου 2010 Έως 31 Ιανουαρίου

2011. "

Το χαρτί θα το περιμένεις από την αστυνομία

Συνήθως τους περισσότερους που παρουσιάζονται μετά από μια τέτοια αναβολή τους βγάζουν Ι2-Ι3

Geo12
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 5:49 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Geo12 »

Καλησπέρα και πάλι και σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Σήμερα πήγα στο στρατολογικό και επιβεβαίωσα αύτο που μου είπες με μόνο μια διαφορά η οποία και με εξόργισε : Ο λόγος που μπαίνω με την Εσσο του φεβρουαρίου είναι γιατί η αναβολή μου λήγει στις 2 νοέμβρη και όχι! Στις 31 οκτωβρίου (!) και φυσικά όταν ζήτησα αυτή τη τεράστια διευκόλυνση άκουσα μια μεγάλη άρνηση. Μιλάμε για 2 μέρες! Αμα συνεβαινε το αντιθετο δηλ να ηθελα αναβολη ειμαι σιγουρος οτι το χαρτακι θα μου το στελνανε ανετα νοεμβρη! Τεσπα για μια ακομη φορα ειδα το θεατρο του παραλογου. Εκανα μια αιτηση που ζηταω να μπω τον νοεμβρη. Εχεις κατι αλλο που θα μπορουσα να κανω;
σε ευχαριστω εκ των προτερων
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Geo12 έγραψε:Καλησπέρα και πάλι και σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Σήμερα πήγα στο στρατολογικό και επιβεβαίωσα αύτο που μου είπες με μόνο μια διαφορά η οποία και με εξόργισε : Ο λόγος που μπαίνω με την Εσσο του φεβρουαρίου είναι γιατί η αναβολή μου λήγει στις 2 νοέμβρη και όχι! Στις 31 οκτωβρίου (!) και φυσικά όταν ζήτησα αυτή τη τεράστια διευκόλυνση άκουσα μια μεγάλη άρνηση.Μιλάμε για 2 μέρες! Αμα συνεβαινε το αντιθετο δηλ να ηθελα αναβολη ειμαι σιγουρος οτι το χαρτακι θα μου το στελνανε ανετα νοεμβρη! Τεσπα για μια ακομη φορα ειδα το θεατρο του παραλογου. Εκανα μια αιτηση που ζηταω να μπω τον νοεμβρη. Εχεις κατι αλλο που θα μπορουσα να κανω;
σε ευχαριστω εκ των προτερων


Σε αυτά τα θέματα είναι πολύ τυπικοί

Απορώ πως σε άφησαν να κάνεις αίτηση για να μπεις με την προηγούμενη εσσό

δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο, αν είχες πάρει αναβολή μεγαλύτερης διάρκειας θα μπορούσες να είχε ζητήσει επανεξέταση ώστε να μπεις νωρίτερα

Geo12
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Σεπ 19, 2011 5:49 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Geo12 »

Δεν μου είπαν κάτι όταν τους το ζήτησα. Με εξοργιζει η τυπικότητα σε κάποια θεματα ενώ σε καποια άλλα η έλλειψη οργάνωσης και μη ευελιξία, οπως σου ανεφερα με το παραδειγμα της αναβολής. Θα χασω εγω τη δουλεια μου για να περιμενω ποτε θα τους φωτισει να με φωναξουν.
kostaki13
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Σεπ 21, 2011 9:08 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από kostaki13 »

Να ρωτησω, η ελαχιστη αναβολη που περνει καποιος για λογους υγειας ποια ειναι;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

kostaki13 έγραψε:Να ρωτησω, η ελαχιστη αναβολη που περνει καποιος για λογους υγειας ποια ειναι;


6 μήνες

kostaki13
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Σεπ 21, 2011 9:08 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από kostaki13 »

Και μπορεις να την σπασεις αν θελεις πιο νωρις; Φιατι αυτο που εχω σε κανα μηνα θα ειναι οκ... θα μπορω να φυγω με την σειρα του νοεμβριου;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες