Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Stamatis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Απρ 18, 2007 1:29 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από Stamatis »

Paidia ki ego parousiazomai Sparti 7/5... Kalo einai oti akouo tetoia gia ti Sparti...Me valan ki efedro..mporo na arnitho ee;

Gia to soma mas ti paizei stin paramethorio.. dodekanisa..px..einai kala eee;

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από yandr »

Μπορείς να αρνηθείς για έφεδρος
Anonymous

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από Anonymous »

Κι εμενα με καλεσαν ΚΕΕΜ Σπαρτης, Β ΕΣΣΟ 2007 σαν ΥΕΑ, αλλα δεδομενου οτι πραγματικα καιγομαι να υπηρετησω τη θητεια μου και να εργαστω (οικογενεια, σπουδες που καθυστερησαν) θελω να ρωτησω...

Ειναι σιγουρο οτι μπορεις να αρνηθεις;

Ρωταω, επειδη απο γνωστους και αλλα φορα, ακουσα οτι στο ΚΕΕΜ σπαρτης δυσκολα μπορεις να αρνηθεις για ΥΕΑ (η απλα ειναι φημες);

Και αν ναι, αυτο ποτε γινεται (την πρωτη κιολας μερα) - ποια ειναι η διαδικασια που ακολουθειται;

Ευχαριστω.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από yandr »

Αυτό που μπορώ μονάχα να βεβαιώσω είναι ότι ΕΠΙΣΗΜΑ επιτρέπεται να αρνηθείς. Το δηλώνεις με την πρώτη ευκαιρεία που θα αναφερθεί το θέμα (θα γίνει σχετική ενημέρωση) και σε περίπτωση που πέσεις σε δύσκολους απλά αποτυγχάνεις στα αγωνίσματα.

Να πω εδώ ότι εάν ΔΕΝ θες να πας, τότε ΜΗΝ δεχθείς να σε πάνε. Εν ανάγκη ζήτα να δεις ανωτέρους, ρώτα την διαδικασία για επίσημη διαμαρτυρία στον προϊστάμενο σχηματισμό κ. λπ. Δεν χωράνε ψαρωτικά όταν πρόκειται για 5 μήνες από τη ζωή σου.
Anonymous

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από Anonymous »

Υποθετω πως σε καθε περιπτωση πρεπει να υπογραψω καποιο εγγραφο, που να αποδεχομαι την καταταξη μου ως ΥΕΑ (καποια επιτροπη, με συνεντευξη απο οτι καταλαβα) στο στρατοπεδο, αρα κανω αυτο που λες. Σε ευχαριστω πολυ γιατι πραγματικα με ειχε προβληματισει.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από yandr »

Δεν υπογράφεις τίποτα, απλά σου λένε αν θέλεις να πας και τους λες όχι.

Αν επιμείνουν, απλά στα αγωνίσματα που περνάς υποχρεωτικά (και είναι αστεία για κάθε ΚΦ άνθρωπο) πας και κόβεσαι.

Έχω ακούσει και εγώ ιστορίες, αλλά του κερατά. Αν δεν θες - δεν πας. Τέρμα και τελείωσε.
Billp

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από Billp »

7/5 sparti loipon...gia na doume ti tha doume...kserei kaneis pithanous proorismous meta;
Stamatis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Απρ 18, 2007 1:29 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από Stamatis »

Gia Megala nisia... (Rodo,Ko..px) exo akousei oti pizoume stous ouranous (anoterous) kai genika oti ta nisia exoun perissoteres ypiresies apo oti xanthi.Px ksanthi 1/1 (ekso/mesa) eno nisia 1/3 (sygkekrimena se allo soma omos kai ta 2) Εικόνα Logika gia paramethorio prepei na perilamvanontai ola ta sx.megala nisia Anatolikou Aigaiou,Dodekanison,Ksanthi,Komotini,Evros...

Kali antamosi sti sparti loipon.. Εικόνα

foititis

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από foititis »

yandr έγραψε:Δεν υπογράφεις τίποτα, απλά σου λένε αν θέλεις να πας και τους λες όχι.

Αν επιμείνουν, απλά στα αγωνίσματα που περνάς υποχρεωτικά (και είναι αστεία για κάθε ΚΦ άνθρωπο) πας και κόβεσαι.

Έχω ακούσει και εγώ ιστορίες, αλλά του κερατά. Αν δεν θες - δεν πας. Τέρμα και τελείωσε.
Ενταξει, θα ακολουθησω τη συμβουλη σου.

Σε ευχαριστω!

Anonymous

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από Anonymous »

kalispera paidia

mia erwtisi thelo na kano

xerete pou pane meta apo sparti

poies perioxes paizoun pio poli

;

thanks

xalkideos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Απρ 19, 2008 11:57 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από xalkideos »

Καλισπερα ρε φανταρακια και εχο σπαρτη ετοιμαζομαι να παω 12/5 και ειμαι ΣΕΕΜ ΥΕΑ απο τι εμα8α αμα εισαι 9μινιτης καλυτερα να μην πεις σαν ΥΕΑ γτ δεν συμφερει μονο αμα κανεις ενα χρονο συμφερει παιδια εχω μα8ει οτι ειναι ωραια σπαρτη αλη8ευει αυτο; πειτε με τησ γνωμη σας.

Γιωργος

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από Γιωργος »

και εγω ΚΕΕΜ ΣΠΑΡΤΗ στις 12/5. Κ μενα γραφει για ΥΕΑ, θελω να το αποφυγω. Ειδικοτητα που θα παρουμε ειναι οδηγος ή κατι αλλο;
Stamatis

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από Stamatis »

Λοιπον καημενα μου στραβαδάκια, δε θελω να σας τρομαξω.. Κι εγω περσι τετοια εποχη μπηκα!! Αδεια απολυσεως σπίκινγκ

Η Σπαρτη ειναι πιο δυσκολη απο οσο ισως σαν εχουν πει καποιοι παλιοι (πριν τη 299.. ) ή το πολυμπριζό σας.

Ο αξιοτιμος ταξιαρχος κ. Κωνσταντινος Τσιαμπας... θελει να μετατρεψει καποια βουτηροπαιδακια σε στρατιωτες.

Το προγραμμα εχει ως εξης¨

Καθαριοτητα-πρωινο-αγγαρειες-εκπαιδευση-κολατσιο-εκπαιδευση-μεσημεριανο-υπηρεσια-αγγαρεια-εκπαιδευση-υπηρεσια-υπνος.

Η σειρα μπορει να αλλαζει!

ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΗ ΚΑΤΑΚΛΙΣΗ!! ΣΟΣ!!! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ... οποτε...

----> ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΤΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ 20ΛΕΠΤΟ οπου και να ειστε<-----

Θα χρειαστειτε υπνο γιατι σας περιμενουν πολλες υπηρεσίες... και τρελή εμπλοκή στην παραμεθόριο. Να εύχεστε να στε πολλοι!!!

Παρτε υπνοσακο αν και δε θα σας αφηνουν στην αρχη!

Αν μπορειτε πηγαίνετε 3ο Λοχο. Θα καταλαβετε οσοι πατε και δειτε τους αλλους λοχους!!! Ζεστο νερο διπλα στους θαλαμους για ντους, φοριαμοι... και καλα στελεχη!

Να στε σοβαροι... και ανδρες... αν σας μιλησουν λιγο πιο αυστηρα δε χρειαζεται να κλεγεσται τις πρωτες μερες!Να μην το παιζετε μαγκακια.. στα αλλα φανταρακια!Μην σας ψαρωσει κανενας παλιος... Αν το μαθουν ανωτεροι τον γα... νε

ΥΕΑ-ΔΕΑ δεν πολυ-λέει εκτος αν δεν εχεις κατι καλυτερο να κανεις τους επομενους 5 μηνες που οι αλλοι θα εχουν απολυθεί... Συνήθως οι ΥΕΑ ειναι μα.. ακισμενα που νομιζουν πως εχουν καποια εξουσια και βγαζουν κομπλεξ.

Νομιζω το 9μηνο δε μπορει να γινει ΥΕΑ.. και δοκιμος μετα γιατι επενδυει ο Ε. Σ πανω τους ως εν δυναμει στελεχη και θελει μονο 12+5... Δεν εχω δει μεχρι τωρα 9+5 μηνες αλλα.. τεσπα!

Ειδικοτητες:

Οδηγος

Μαγειρας

Αρτοποιος

Υπξκος Κινησεως-Οδηγος

Υπξκος Κινησεως-Ασυρματιστης

Τεχνιτης τροχοφορων οχηματων

Αποθηκαριος

Σιτιστης

Τεχνικος-Αποθηκαριος Γραφεας

Επισκευαστης μη τεχνικου υλικου

Γραφεας

Ταχυδρομος

Διερμηνεας

Δεν θυμαμαι αλλες...

Καλοι φανταροι παιδια.. Και μην κωλωνετε... Περναει γρηγορα... Το καλοκαιρι θα περασετε καλα.. αν ειστε σε ΝΗΣΙ

****80 ΤΥΠΕΘ-ΚΩΣ******

Anonymous

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε παίδες, τι διαφορά έχουν οι γραφείς, οι αποθηκάριοι και οι ΤΑΓ (τεχνίτες γραφείς αποθηκάριοι);

Τι είναι προτιμότερο... ;

11/11 ΚΕΕΜ και εγώ :)
SKY DIVER
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 03, 2008 7:54 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επάγγελμα: RIGGER - AIR DROPS
Επικοινωνία:

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από SKY DIVER »



Παιδιά αν θέλετε να περάσετε καλά και να έχετε μια ενδιαφέρον θητεία, δηλώστε επιθυμία για να υπηρετήσετε στο 865 Τ. ΕΝ. ΕΦ. που εδρεύει στην Αεροπορική Βάση της Ελευσίνας. Ιδιαιτέρως οι Αθηναίοι θα έχουν ένα παραπάνω κίνητρο, να δηλώσουν επιθυμία, μιάς και η ειδικότητα που θα λάβουν θα είναι ΑΜΕΤΑΘΕΤΗ! !

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες