617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Σακης

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από Σακης »

Σειρά 244. Ήμουν στο φυλάκιο ΣΥΝΟΡΟ για 8 μήνες ήταν τέλεια. Περιοδος 97'-98'.
SOKRATIS A'
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 08, 2018 12:36 am
Επάγγελμα: ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ
Επικοινωνία:

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από SOKRATIS A' »

617 σαντα-χελιδονα-εφ φραγμα-εφ 612 (μετά το ω) -εφ 30. σε μια τόσο μακρυνή περίοδο. σειρες μου ναστε καλα.
Εικόνα
Johnny

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από Johnny »

298 β (2007) εσσο υπηρετησα στο 617, με εξαιρετικους αξιωματικους (ανθρωποι πανω απ ολα), αλλα με εμπλοκή (70 μερες χωρις αδεια τοτε) ... Τιμη μου που γνωρισα και την κυρια Βασιλικη Λαμπιδου (η γιαγια των Μαρασιων) που της πηγαινα καθε μερα φαγητο στο σπιτι της.
Mits281

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από Mits281 »

Την θητεία μου στο 617 όχι τόσο στο τάγμα αλλά στο φυλάκιο του Διλόφου δεν θα την ξεχάσω με τίποτα, εκεί κατάλαβα στρατό και πιο είναι το νόημα της στρατιωτικής θητείας, ήμουν και οδηγός του φυλακίου και ήμουν στη κίνηση συνέχεια... Σαν το Φυλάκιο του Διλόφου δεν έχει...
Μπαμπης

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από Μπαμπης »

Παιδιά πέρασα και γω από το 617 όταν ήταν στην χελιδόνα ήμουν 92Γ εσσο και δεν μπορώ να πω ότι πέρασα και άσχημα. Δεν ξέρω αν κάποιος άλλος ήταν εκείνη την εποχή με δοιηκητη τον Κωνσταντίνο παπά ο οποίος ήταν ψυχάρα πολύ καλός από τους καλύτερους μπορώ να πω και όχι δεν τον είχα βύσμα δεν τον ήξερα τον άνθρωπο και υποδοιηκητη ένα μεγάλο καθήκι τον προγειοαν θυμαμε καλά το επονημο του πολύ μεγάλο καθήκι ο τύπος. παντος δεν πέρασα και άσχημα καλά ήταν παρά τις δυσκολίες το κρύο τα χιόνια και ναι όντως λίγο βρόμικες συνθήκες. Και μετά πέρασα από τρία φιλάκια στο διλοφο νομίζω ήταν το Ω και αλλά δυο που δεν θυμαμε τώρα.
361 Β'ΕΣΣΟ

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από 361 Β'ΕΣΣΟ »

Παιδια εγω ειμαι 361 Β'ΕΣΣΟ δηλαδη εκανα την θητεια μου στο 617 το 2019-2020 ως αμεταθετως μαλιστα γιατι περναγα πολυ καλα δεν ξερω τι αλλο να σας πω
Maaster

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από Maaster »

Καλησπερα βλεπωντας οτι πολυ εχετε αποριες γι ατο 617 μκτπ εγω σαν σειρα 361 της Β εσσο 2019 εχω να πω οτι τα πραγματα στην μοναδα ηταν αρκετα καλα το φαγητο ηταν ικανοποιητικο σαν ποιοτητα και σαν ποσοστητα της περρισοτερες φορες, μην ξεχναμε οτι μαγειρευουν για 300 ατομα σε 1 καζανι ετσι;

πισω στο θεμα Θελω να πω πρωτα οτι ο στρατος στο βορειοτερο φυλακιο της ελλαδας για μερικους ισως δεν φανει ωραιο πραγμα αλλα η κατασταση εκει ειναι αρκετα καλα

Η εμπειρια που μου προσεφερε η μοναδα αυτη εμε να προσωπικα μου αρεσε ηταν Τοσο ωραια για μενα που εκανα ολο το 9μηνο εκει τα περριοστερα στελεχοι ειναι λογικα και βγαζεις ακρη οι διοικητες λοχου οταν ημουν εγω ηταν πολυ καλη ανθρωποι γιατι ηταν νεοι και συζητησιμοι, τωρα οτι αγγαρεις τους βαλουν να κανουν τα εχω φαει και εγω με την κουταλα οχι με το κουταλι, το περρισοτερο ζορι θα το πρωνε στο φυλακιο εν ωρα επισκεψεων αλλα αυτο δεν ειναι τπτ περιλαμβανει κυριως καθαρισμο χωρου σωστο τεντωμα και περιποιηση φυλακιου (αυτο ειναι μονο για 2ο και 3ο λοχο αν το παιδι σας ειναι στον πρωτο ενα πραγμα μονο θα σας πω το φυλακιο ειναι ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ οχι οτι στα αλλα ειναι ασχημα

ο διοιτητης μοναδας που ειχα εχω δεν βρισκετε πλεον στο 617 οποτε οτι λεω ειναι για την διαρκεια 2019 μεχρι 2020 που τελιωσα

Παναγιώτης

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Γκορτζιλας Δημήτρης, σου λέει κάτι?
Επισκέπτης

Re: 617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Δεν βρίσκω πουθενά σε χάρτη και gps το στρατόπεδο, μπορείτε να μου στείλετε περιοχή, οδό κτλπ;
Armyforce
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Κυρ Απρ 24, 2022 4:00 pm
Επικοινωνία:

Re: 617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από Armyforce »

Είναι στην Πλάτη στο βόρειο μέρος του χωριού. Θα το δεις στο Google Maps αν γράψεις Πλάτη Έβρου και δεις εκεί που είναι η αλλοιωμένη εικόνα για ευνόητους λόγους.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες