617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΒΑΣΙΛΗΣ

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από ΒΑΣΙΛΗΣ »

Υπηρετησα στο φυλακιο διλοφου του 617 το 2001-2002 για 8,5 μηνες. σειρα 264. ειμασταν 8-10 φανταροι, αναλογα με τις αδειες και εξοδος δεν ξεραμε τι θα πει. παρολαυτα δεθηκαμε τοσο πολυ που περνουσαμε απο καλα εως τελεια. ειμασταν μια ωραια παρεα με τα γουστα μας αλλα και οι υπηρεσιες προβλεπομενεσ/πε. ξεχασμενοι απο ολους κι απο ολα, οταν κατεβηκαμε πρωτη φορα μετα απο μηνες στην πολη κοιτουσαμε σα χαζοι τα χρωματα στα ρουχα των περαστικων, στα μαγαζια, στα αυτοκινητα. εκστασιασμενοι, αφου για πεντε μηνες ξεραμε μονο πρασινο (φυση) και γαλαζιο (ουρανος). μεχρι και το φυλακιο πρασινο ηταν. γενικα περασαμε πολυ ωραια με απιστευτο γελιο και θυμαμαι με νοσταλγια το ολο σκηνικο.
oldsoldier
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2015 10:16 am
Επικοινωνία:

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από oldsoldier »

Ήταν τάγμα ανεπιθυμήτων;
look

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από look »

Και για εποπ ταγμα ανεπιθυμητων ειναι το 617 και το 618. Οσοι δεν εχουν μορια εχουν φυλακες και δημιουργουν προβληματα μετατιθενται εκει στανταρ.
ΝΙΚΟΣ

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ »

Και εγώ υπηρέτησα στο φυλάκιο Διλοφου επάνω στο λόφο μεταξύ (Δίλοφο-Μαράσια) το 1977-1979 για 20 μήνες. Σειρά (101 μάλλον). Και εμείς ήμασταν 8-10 φαντάροι, ανάλογα με τις άδειες και (έξοδος; ) Τα υπόλοιπα ήταν ακριβός οπός τα περιγραφής Το καφενείο-ταβέρνα στο Δίλοφο είναι ακριβός οπός τότε από φωτογραφίες του goole Θα ήθελα να μάθω περισσότερα
ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΚΥΒΑΛΟΣ

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΚΥΒΑΛΟΣ »

Σκυβαλος γιωργος 1977-1979 λοχιας 77α εσο. γεφυρα μαρασιων και αρχιφυλακας στο διλοφο
εαν καποιος με θυμαται ας μου στειλει μηνυμα
skyv1953@gmail.com
Θωμας καραγιαννης

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από Θωμας καραγιαννης »

Βασικα είστε τυχεροί που είστε στελεχη στο ταγμα είμαστε πρώτη γραμμή
ilias

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από ilias »

561 M.K.T. ΠΕικόνα
Κώστας Κ

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από Κώστας Κ »

Μια χαρά τους πήρε φίλε και λίγα τους πήρε. Κανονικά με ταξιμετρο είναι περίπου στα 60 ευρώ. Είναι αρκετά τα χλμ. Χαιρετισμούς, να είσαι καλά.

Αργυρης

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από Αργυρης »

Υπηρετησα κι εγω στην περιοχη το 1994-1995 3 μηνες στο φυλακιο συνορο, μεταξυ διλοφου και μαρασιων ως αρχυφυλακας, δεν βλεπω να το αναφερει κανεις, μαλλον θα εχει κλεισει, αν ξερετε κατι υα ηθελα να το μαθω. Αξεχαστα, δυσκολα, σε ενα φυλακιο που δεν υπαρχει χωριο κοντα, ουτε καν νερο, μας εφερναν με βιτια, αλλα ολοι μια παρεα και φιλοι μεταξυ μας. Κατοπιν υπηρετησα ως υπαρχιφυλακας 4 μηνες στι διλοφο. Βεβαια τοτε τα φυλακια ηταν στο 618 ΜΤΠ. Αν γνωριζετε κατι για το φυλακιο του συνορου υα ηθελα να μαθω, εγω και οι 3 φιλοι που ηματαν εκει, ευχαριστω
γιωργος

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από γιωργος »

Παιδια ξερετε τι παιζει με το 617;

Αλέξανδρος

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

Ήμουν στο 617 μκ/τπ πέρσι. Πολύ καλή μονάδα και πολύ καλός διοικητής οπως και ο λοχαγός μου. δυστυχώς θα έχουν αλλάξει τώρα. ήμουν Λοχο υποστήριξης όπου καί ήταν αρκετά χαλαρά . Το μόνο θέμα το καλοκαίρι ειναι ότι δεν έχει πολλά άτομα
Θεοδωρος

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από Θεοδωρος »

128 σειρά... μαζι ήμασταν!
Μαριος

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από Μαριος »

Ημουν στο 617 στο ε. φ διλοφου 299 σειρα 2007-2008 40 μερες μεσα 8ατομα και ο μαγειρας... αλλα ειμασταν οικογένεια...
ΚΨΜ

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από ΚΨΜ »

1996 1997 φυλακιο πυρομαχικών σειρα 241
303

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από 303 »

Μαγκες... Οποιος παει 617 θα κανει ζωαρα. Ανετα ξαναπηγαινα σε ενα απο τα 3 φυλακια. Μαρασια διλοφος ορμενιο... Ολη μερα υπνο νοβα τβ... Και σκοπια... Αλλα μιλαμε περασα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΛΑ.10 ατομα σε καθε φυλακιο. Σαν αδερφια απλα ζωαρα.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες