Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών

Δημοσίευση από Anonymous »

Θα ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι ακόμα: Στη σχολή ναυπηγών μηχανολόγων μηχανικών τί ακριβώς κάνεις; Είναι όμοιο με την αεν;
stef_by_me
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 23, 2009 4:31 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών

Δημοσίευση από stef_by_me »

Υπάρχει τέτοια σχολή φίλε Δημήτρη; Δεν την εχω ξανακούσει!Εικόνα
Anonymous

Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών

Δημοσίευση από Anonymous »

stef_by_me έγραψε:Υπάρχει τέτοια σχολή φίλε Δημήτρη; Δεν την εχω ξανακούσει!Εικόνα


Και εγώ τώρα την άκουσα. Γράφει ότι από αυτή τη σχολή μπορείς να δουλέψεις σε ναυτιλιακές εταιρίες ως αρχιμηχανικός, σε υπηρεσίες που δραστηριοποιούνται στο χώρο του εμπορικού ναυτικού κ. Α.
Δες και εδώ:http://www.naval.ntua.gr/
Ξέρει κάποιος μήπως η η δουλειά έχει την ίδια ζήτηση με αυτή του εμπορικού ναυτικού, και υπό ποιες συνθήκες δουλέυει κάποιος;(στεργιά, θάλασσα, πληρωμές και τα συναφή)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
stef_by_me
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 23, 2009 4:31 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών

Δημοσίευση από stef_by_me »

Μπαίνω στη σελίδα αλλα με πετάει έξω! Αυτή είναι κρατική σχολή;
Anonymous

Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών

Δημοσίευση από Anonymous »

stef_by_me έγραψε:Μπαίνω στη σελίδα αλλα με πετάει έξω! Αυτή είναι κρατική σχολή;

Ναι, είναι κραική σχολή. Όσο για το πρόβλημα δεν ξέρω, εμένα μια χαρά μου την εμφανίζει. Αν θες, γραψε το όνομα της σχολής στο google.
stef_by_me
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 23, 2009 4:31 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών

Δημοσίευση από stef_by_me »

Κοίταξα την ιστοσελίδα για την σχολή, αλλα είναι υπερβολικα πολλά τα μόρια που χρειάζονται!18.890!τα βγάζεις τόσα;
Anonymous

Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών

Δημοσίευση από Anonymous »

Δεν είμαι και ο τέλειος μαθητής, αλλά πιστεύω πως είναι εφικτό για μένα. Αν όχι, θαύματα γίνονται... Εικόνα
stef_by_me
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 23, 2009 4:31 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών

Δημοσίευση από stef_by_me »

Εσυ Δημήτρη, δίνεις την χρόνια που έρχεται πανελλήνιες έτσι;
Anonymous

Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών

Δημοσίευση από Anonymous »

Ναι, έτσι είναι. Αν και είμαι τελείως μπερδεμένος με τι να ασχοληθώ, γι' αυτό ρωτάω και για αυτή τη σχολή.
stef_by_me
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 23, 2009 4:31 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών

Δημοσίευση από stef_by_me »

Κ εγώ μια από τα ίδια! Πολύ μπερδεμένος. Δεν εχω αποφασίσει τελείως! Πάντως ότι κ αν θελήσεις σου εύχομαι να to καταφέρεις!Εικόνα
Anonymous

Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών

Δημοσίευση από Anonymous »

Ευχαριστώ πολύ! Και εγώ εύχομαι σε εσένα το ίδιο!
stef_by_me
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 23, 2009 4:31 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών

Δημοσίευση από stef_by_me »

Ξέρει κανείς κάτι για την σχολή ναυπηγων μηχανολόγων μηχανικών του εμπ; Αν κάποιος γνωρίζει ας βοηθήσει!
Anonymous

Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών

Δημοσίευση από Anonymous »

Κατά μεγάλη μου τύχη, το 4Ε στην εκπομπή του Επαγγελματικός προσανατολισμός είχε σήμερα για το ναυπηγό, οπότε με κάλυψε κατά μεγάλο ποσοστό, αν και απογοητεύτικα λίγο από το επάγγελμα. Τέλος πάντων, η απορία μου λύθηκε εν μέρει. Ευχαριστώ Stef by me για την προσπάθεια.
stef_by_me
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 23, 2009 4:31 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών

Δημοσίευση από stef_by_me »

Μπορείς να πεις λίγα πράγματα για το επάγγελμα φίλε δημήτρη;Εικόνα δηλαδή τι κάνει ο ναυπηγός μηχανολόγος μηχανικός κ τέτοια!
Anonymous

Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών

Δημοσίευση από Anonymous »

Από ότι άκουσα, ο ναυπηγός μηχανικός μπορεί να σπουδάσει είτε μέσω ΤΕΙ είτε ΑΕΙ. Προϋπόθεση είναι να ξέρει καλά Μαθηματικά, Φυσική, Γεωμετρία και Σχέδιο. Όταν πάρει το πτυχίο του, δουλεύει σε διάφορα ναυπηγία, αν και απ'ότι είπαν, οι θέσεις σε ναυπηγία έχουν μειωθεί λόγω οικονομικής κρίσης. Ο απόφοιτος ΤΕΙ μπορεί να σχεδιάζει πλοία έως 33μ. Μήκους και λίγους τύπους, σε αντίθεση με τον απόφοιτο ΑΕΙ, που μπορεί να σχεδιάζει απεριορίστου μήκους και παντός τύπου πλοία.
3 χρόνια αφού αποφοιτήσει, παίρνει άδεια από το τεχνικό επιμελητήριο Ελλάδας (δεν θυμάμαι για ποιο πράγμα) Εικόνα Μπορεί επίσης να εργαστεί ως επιθεωρητής πλοίων, μετά από χρόνια δουλειάς, ως διευθυντής ναυπηγίου, πράγμα πολύ δύσκολο. Επίσης, μπορεί να δουλεύει στο Λιμεναρχείο ως Δημόσιος υπάλληλος. Οι συνθήκες εργασίας είναι λίγο δύσκολες, αφού εκεί ασχολούνται με ηλεκτροσυγκολήσεις, βάψιμο πλοίων και σχεδιασμούς πλοίων και μπορεί να υπάρξουν τραυματισμοί.
Αυτά ήταν εν ολίγοις...

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες