Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Βασιλης

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από Βασιλης »

Εχω μια απορια, φετος τελειωνω εχω proficiency Και θα δηλωσω για εμποροπλοιαρχων, αλλα εχω περιπου 1 βαθμο μυωπια, περναω για καπετανιος ή θα με κοψουν;
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από dn24 »

Βασιλης έγραψε:Εχω μια απορια, φετος τελειωνω εχω proficiency Και θα δηλωσω για εμποροπλοιαρχων, αλλα εχω περιπου 1 βαθμο μυωπια, περναω για καπετανιος ή θα με κοψουν;


Δεν θα σε κόψουν Βασίλη.

Γιωργος

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από Γιωργος »

Παιδια θελω να περασω μηχανικος αλλα εγω μυωπια 3,75 στο ενα και 4 στο αλλο. Σημερα πηγα στον οφθαλμιατρο και απ'οτι ειδαμε χωρις γυαλια πιανω με το ζορι 1/10 αλλα με γυαλια πιανω τα παντα. Βλεπω απο παλια ποστ οτι περναγανε και με μεγαλυτερο προβλημα απο εμενα αλλα και παλι εχω το αγχος. Πιστευετε οτι το εχω;
Άβαταρ μέλους
TAG
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Τρί Φεβ 09, 2016 5:29 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από TAG »

Αμα πιανεις με το ζορι 1/10, τότε Γιώργο με 2 ζόρια πιάνεις 2/10 που είναι το όριο. Είναι λίγο δύσκολα τα πραγματα για σένα, Γιώργο. Μπορείς να δοκιμάσεις (θα σε κοστισει 30/40Ε για τα παραβολα), αμα θες. Λογικά, χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω, δεν περνάς το όριο του 2/10.
Γιωργος

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από Γιωργος »

Το παραβολο το πηρα ηδη οποτε αναγκαστικα θα παω, ειχα δει στην αρχη του φορουμ εναν τυπα που ειχε το ιδιο θεμα με εμενα και του λεγανε πως περναει γιαυτο ημουν αισιοδοξος. Και παλι ευχαριστω για την απαντηση και καλη μου τυχη
mattypocket
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Τετ Φεβ 15, 2017 4:27 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από mattypocket »

Παιδες ηταν κανεις αλλος ΥΕΑΝΕΘ Πειραια σημερα το πρωι; Τι ηταν αυτοοο Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TAG
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Τρί Φεβ 09, 2016 5:29 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από TAG »

Τι εννοείς,mattypocket;(Δεν ειμουν εκει, απλα ρωτω)
mattypocket
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Τετ Φεβ 15, 2017 4:27 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από mattypocket »

TAG έγραψε:Τι εννοείς,mattypocket;(Δεν ειμουν εκει, απλα ρωτω)


Αστο φιλε αν δεν ησουν εκει δεν θα καταλαβεις. Ουσιαστικα μας ειχαν απο τις 9 το πρωι ως τις 1 μες την ζεστη ορθιους για να μας δειξει 5 νουμερα ο οφθαλμιατρος και να μας ρωτησει αν εχουμε κανα προβλημα ο παθολογος. Οτι να ναι. Η εξεταση που μονο εξεταση δεν την λες κραταγε 30 δευτερολεπτα και ειμασταν εκει 4 ωρες σαν να μην πω. Ο παθολογος ειδικα μας εβαλε 30 ατομα σε ενα δωματιο μας ρωταει εχετε καποιο κινητικο προβλημα, καποιο χρονιο προβλημα; Νταξει φυγετε. Τρεχεις να βγαλεις ακτινογραφιες (που δεν την κοιταξαν καν) να παρεις παραπεμπτικα, πληρωνεις παραβολα για αυτο το φιασκο. Ελληνικο κρατος ομως τι περιμενεις.

Άβαταρ μέλους
TAG
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Τρί Φεβ 09, 2016 5:29 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από TAG »

Καταλαβαίνω τι λες φίλε μου. Δεν έχω ζήσει τόσο πολύ περίμενε (μονο σε εφορια), αλλα απο το 2014 μέχρι και φέτος, κάθε χρόνο κάνω αιτήσεις για ΑΕΝ, μονο ιατρικη εξεταση δεν λεγεται (Ιδιαιτερως η Παθολογικη), η Οφθαλμιατρος μπορω να πω κανει καλα τη δουλεια της.
Mike

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από Mike »

TAG έγραψε:Καταλαβαίνω τι λες φίλε μου. Δεν έχω ζήσει τόσο πολύ περίμενε (μονο σε εφορια), αλλα απο το 2014 μέχρι και φέτος, κάθε χρόνο κάνω αιτήσεις για ΑΕΝ, μονο ιατρικη εξεταση δεν λεγεται (Ιδιαιτερως η Παθολογικη), η Οφθαλμιατρος μπορω να πω κανει καλα τη δουλεια της.


Θέλω να ρωτήσω για τα ishihara. Εγώ παρόλο που δέν έχω μειωπία, απο test ishihara που έχω δει στο internet, μπορώ να διακρίνω μερικά νούμερα σωστά, ενώ άλλα τα διακρίνω με λάθη ή καθόλου. Αυτά τα ishihara που βάζουν είναι δύσκολα και πόσο εύκολο είναι να πέρασει κάποιος με μερική αχρωματοψία;

pannnos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 09, 2014 12:25 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από pannnos »

παιδια εχω 3.00 μυωπια σε καθε ματι, εχω ελπιδες για πλοιαρχων?
yolo1234

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από yolo1234 »

Καλησπερα παιδια.. Εχω ενα προβληματακι με τα αυτια μου, υπαρχει περιπτωση να με κοψουν; για μηχανικος το ακεφτομαι
Άβαταρ μέλους
death4glory
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2015 5:03 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από death4glory »

Εμένα προσωπικά όταν μπήκα στη σχολή δεν μου έκαναν εξέταση για αφτιά και δεν νομίζω να κάνουν γενικά, αλλά πριν μπαρκαρω που ξανά περνούσα γιατρούς μου έκαναν κανονικά και άμα είχε λιγότερη ακοη από κάποια όρια τότε δεν θα μπορούσα να μπαρκαρω. Κι εγώ μηχανικός είμαι
Γιάννης

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από Γιάννης »

Καλησπερα παδιες. Σημερα περασα απο υεανεθ και στον οφθαλμιατρο δεν εβλεπα τιποτα πραγματικα, και κοπηκα (πηρα τηλεφωνο αργοτερα και μου ειπαν οτι με εκοψαν). Πηγα πριν λιγο στον δικο μου οφθαλμιατρο και διαπιστωσα οτι εχει ανεβει η μυωπια μου κατα 0.5 μοναδες. Προσεξτε τις μυωπιες μην παθετε και εσεις τετοια ζημια. Ειναι κριμα. Τοσος κοπος τοσο τρεξιμο για το τιποτα. Αυτος που μιλησα στο τηλεφωνο μου ειπε οτι δεχονται μεχρι 2.5 μυωπια! Να το εχετε στο νου σας. Καλη δυναμη
Κωστής

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από Κωστής »

Παιδιά καλημέρα, και εγώ το ίδιο έπαθα χθες με 3 βαθμους μυωπία για μηχανικός με έκοψαν, πριν πάω είχα δείξει τα όρια σε δύο οφθαλμίατρους και μου είπαν και οι δύο ότι είμαι κανονικά εντός και ότι δε χρειάζεται να κάνω λέιζερ. Πιστεύετε ότι πρέπει να το κυνηγήσω; Ευχαριστώ για τη βοήθεια
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες